Nadszedł czas na sterylke - obawy

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lip 13, 2004 6:07 Nadszedł czas na sterylke - obawy

Wiem, że to kolejny temat o sterylizacji. Ale chyba nadszedł najwyższy czas, żeby Pusie poddać zabiegowie, a ja się tak strasznie boje. Byłam z moją siostrą wykastrowac jej kocurka. I stało się coś strasznego. Okazało się, ze kotek miał jakąś wade serca i nie wytrzymało serducho narkozy. Wet go reanimował 20 minut. Na szczęscie udało mu się, ale ja jestem pełna obaw. Czy weterynarz mi zagwarantuje, ze Pusi nic się nie stanie?
A wogóle to czy ktoś może mi polecić jakiegos dobrego lekarza (takiego, który na pewno dobrze ją zbada przed zabiegiem) w okolicy Bytomia i Tarnowskich Gór?
ObrazekObrazek

Mary Dove

 
Posty: 411
Od: Sob gru 20, 2003 14:46
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post » Wto lip 13, 2004 6:16 Re: Nadszedł czas na sterylke - obawy

Mary Dove pisze: Czy weterynarz mi zagwarantuje, ze Pusi nic się nie stanie?

nie sadze, by jakikolwiek wet ci zagwarantowal, ze na 100% nic sie nie stanie. Ja musialam przed zabiegiem kotki podpisac oswiadczenie, iz zdaje sobie sprawe jakie moga byc skutki operacji i sama dobrowolnie sie na nia zgadzam.
wet musi zwazyc kotka zeby wiedziec jaka porcje usypiacza podac to na pewno. poza tym lepiej wykonac taki zabieg u mlodegokotka /kotki, bo jest wiecej pewnosci, ze zdrowe. U starszego kota moga wystapic problemy z sercem, nerkami, a wczesniej - w domu niekoniecznie musialy byc, czy my zauwazylismy symptomy.
Obrazek

carmella

 
Posty: 15616
Od: Nie lut 29, 2004 14:46
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post » Wto lip 13, 2004 6:38

Zrob przed zabiegiem badanie krwi, siusiu i koniecznie niech wet dokladnie serducha wyslucha.
Wtedy bedzie wieksza pewnosc, ze nic sie nie stanie.
Trzymam kciuki!
Aha - i jakis czas po narkozie powtorz badania krwi. Jak sie nic nie dzieje - to jakis miesiac po.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84857
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Goldberg i 420 gości