alergia na siersc

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lip 12, 2004 22:24 alergia na siersc

pare dni temu kuzynka wziela ode mnie jedna z dwoch dziewczynek, ktore jako ostatnie opuscily piwnice lidiyi.
zanim jednak kiciulka poszla do jej mieszkanka przez pare dni byla u mnie. okazalo sie wowczas, ze kuzynka ma uczulenie na siersc... oczy jej lzawia i ma katar....
mimo to jej rodzice i ona sama wzieli koteczke do siebie.
dzis wynikla niespodziewana sytuacja.... nie chce tu opisywac wszystkiego dokladnie, ale ogolnie chodzi o to, ze siostra kuzynki (ktora mieszka juz osobno) uwaza, ze nie powinno byc kotka w domu skoro wywoluje alergie... :(
dziwne jest to, ze mieli oni juz wczesniej 2 koty (dorosle) i uczulenia nie bylo... ale to bylo juz sporo czasu temu...
zastanawia mnie tylko, czy moze ta alergia przejsc jesli kociak zmieni futerko z "dzieciecego" na "dorosle", bo poki co ma jeszcze taka bardzo gesta troszeczke puchowa siersc...
pytam, bo jak mielismy tylko jednego kota (tego co mam w podpisie) i kuzynka u mnie byla, to nie bylo zadnej alergii mimo, ze kota glaskala, przytulala itp....
jak mozna zlagodzic objawy takiej alergii?? kompletnie sie na tym nie znam... pewnie sa jakies leki antyalergiczne czy cos... moze jakies wietrzenie mieszkania... moze cosik dla kociaka.... nie mam pojecia... bylbym wdzieczny za kazda pomoc... :roll:
mimo, ze rodzice kuzynki bardzo kochaja koty i nie powinni go juz nigdzie wydac... to mimo to sie martwie... a noz.... :(
jay orazObrazek

jay

 
Posty: 183
Od: Pon paź 21, 2002 18:25
Lokalizacja: Toruń

Post » Pon lip 12, 2004 22:32

Alergia nie jest na siersc tylko na sline kota,takze mysle,ze mniana siersci nie zmieni sytuacji w domu:( najlepiej jakby kuzynka poszla i zrobila testy alergiczne,lepiej teraz niz po jakims czasie oddawac kociaczka:( Oczywiscie,ze to sie leczy,mozna odczulac tylko warunkiem jest brak alergenu w domu,czyli kota,ale o to to juz trzeba sie zapytac lekarza med. Pozdrawiam:)

iwona p

 
Posty: 291
Od: Pt lip 09, 2004 22:02
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lip 13, 2004 6:34

Ja np. wyrosłam z uczulenia na kota :) W liceum robiłam sobie testy i sie okazało, że jestem uczulona, nie tylko zresztą na kota :) Po 4-5 latach powtórzyłam testy i lekarz stwierdził, że wyrosłam i moge miec kotka. Nie powiem...pierwsze tygodnie były trudne - kichałam i łzawiła, ale potem juz było ok. Teraz mam trzy koty i wszystko jest wporządku :D

I jeszcze coś mi sie przypomiało: jak okazało się, że jestem uczulona, to pani lekarz powiedziała, że kot może być w mieszkaniu, tylko, żeby nie wchodził do mojego pokoju :)

To takie moje, z życia wzięte, uwagi. Jednak wiadomo, każdy jest inny i może inczaej reagowac na swoje uczulenie :)

Przymam kciuki, żeby było dobrze.

kitty4

 
Posty: 23
Od: Nie cze 27, 2004 19:05
Lokalizacja: Pyskowice/k Gliwic

Post » Wto lip 13, 2004 7:13

w tej chwili jest bardzo duże stężenie różnych pyłków :( Zobacz :arrow: www.astma.edu.pl , kalendarz pylenia!
Może to wszystko się złożyło na samopoczucie Twojej kuzynki.

Szczerze mówiąc, przy mojej alergii na koty miałam kilka nieprzyjemnych sytuacji po przybyciu do nas Jedi. No nieisety. Ale mój organizm chyba się przyzwyczaja. Czuje sie ok.
Pierwszej nocy Jedi spał przy mojej głowie, w nocy miałam duszności.
Teraz jest już dobrze. Ale musiało minać trochę czasu.
A na łzawiące oczy i katar bardzo dobre są leki dostępne w aptece bez recepty (max 7 tabletek) i te same leki na receptę są tansze i dostępne w większych ilościach. Na początek można spróbować.
Obrazek
Obrazek

Keskese

 
Posty: 16010
Od: Pon lut 04, 2002 15:34
Lokalizacja: Toruń

Post » Wto lip 13, 2004 7:17

www.astma.edu.pl pisze:Czy można mieć kontakty ze zwierzętami będąc chorym na astmę ?
W przypadku osób uczulonych na sierść zwierząt (najczęściej kot, pies chomik), naczelną zasadą jest unikanie alergenu. Jednak, gdy przyczyną wywołującą napady duszności są inne alergeny, lub jest to astma nieatopowa, nie ma potrzeby usuwania z domu ukochanych przyjaciół.
Obrazek
Obrazek

Keskese

 
Posty: 16010
Od: Pon lut 04, 2002 15:34
Lokalizacja: Toruń




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 382 gości