Tulinek ,czyli kot, który...DO ZAMKNIĘCIA wątek, nie kot :-)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro mar 18, 2015 12:21 Re: Tulinek ,czyli kot, który...w oczekiwaniu na wiosnę...

ta XXI wiek, czyli beton dokoła i syf plastikowy porozrzucany wszędzie, patrząc na to wole jednak zacofane wieki , gdzie żywnośc była bez konserwantów, a chleb i m,leko miały smak,że o masełku nie wspomnę -no ale z gustami sie ponoć nie dyskutuje ...
Olu ja karmniki umieszczam w gałęziach drzew iglastych świerk srebrny nie zachęca do odwiedzin-kłuje niemożebnie , nie bardzo chce sie kotom po tym łazić, jesli karmnik dla nich nieopodal -każdy idzie na łatwiznę , nawet zwierzaki. Drugim sposobem jest , który z powodzeniem się sprawdza , aby pod karmnikiem zamontować wiaderko dnem do góry, czyli aby dno stykało się z platforma do karmienia ptaków, kot nie ma szans tam sięgnąć.

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26437
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro mar 18, 2015 20:51 Re: Tulinek ,czyli kot, który...w oczekiwaniu na wiosnę...

Świerk odpada bo Małe włazi wszędzie i żadne świerki jej nie straszne.mam zresztą dwa trzydziestoletnie świerki i nie są za gęste :piwa: kupuję pomysł z wiaderkiem, boję się tylko, że moja dzika leśna koteczka znajdzie sposób by sobie z nim poradzić :evil: Myślałam o zwieszeniu deski z okapu ale nie mam rynien to będzie na nią chlapała woda. Muszę zaeksperymentować.
Obrazek]Obrazek

Modjeska

 
Posty: 5853
Od: Pt mar 31, 2006 20:52
Lokalizacja: Zalesie Górne

Post » Czw mar 19, 2015 15:23 Re: Tulinek ,czyli kot, który...w oczekiwaniu na wiosnę...

Takie zwykłe świerki to nie , ale po prawej stronie, taki w kolorze niebieskawym jest srebrny świerk- kłuje strasznie, na to żaden kot nie chce wleźć :mrgreen:
Obrazek
na zwykłych nie umieszczam, bo za duże przestrzenie są pomiędzy gałęziami, tam kot wejdzie.
a tu centralnie jest ten świerk
Obrazek
tyle,że w rękawicach trzeba kulki dla ptaków zakładać , kulki mi najlepiej sie sprawdzają (ziarno, płatki owsiane w smalcu), bo tam bardzo silne wiatry są i wywiewa ziarno z karmników

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26437
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw mar 19, 2015 21:30 Re: Tulinek ,czyli kot, który...w oczekiwaniu na wiosnę...

cudnie masz na działce
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Pt mar 20, 2015 7:35 Re: Tulinek ,czyli kot, który...w oczekiwaniu na wiosnę...

A jakbyś tam , Ola , jeszcze morze miała... za górką, albo świerkiem...ech..
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23007
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt mar 20, 2015 14:46 Re: Tulinek ,czyli kot, który...w oczekiwaniu na wiosnę...

Się rozmarzyłam... :D
Pięknie!
Obrazek Obrazek Obrazek
Anielko ['], Jerzyku ['], Malwinko ['], Kellusiu ['], Tymonku ['], Lolusiu['], Klaczku ['], Jaśminku ['], PiPi [']

jerzykowka

 
Posty: 12552
Od: Śro kwi 30, 2008 10:53
Lokalizacja: poznan

Post » Pt mar 20, 2015 17:01 Re: Tulinek ,czyli kot, który...w oczekiwaniu na wiosnę...

dzięki Kinniu, ino to nie moja, ja tam tylko tyram Obrazek :mrgreen:

morelowa, Ciebie to zadowolić to matko z córką normalnie ObrazekObrazek :lol: , patrzaj na jerzykowkę, ta się ze wszystkiego cieszy :lol: :ok:

a tu mieszka kłot
Obrazek
a tu mieszkają jeżyki, które wytuptały kota z budy -ciekawe, czy juz sie wybudziły ?..
Obrazek
a tutaj maja żarełko zostawiane -dwa karmniki, a pomiędzy ta nowa kocia budka styropianowa ObrazekObrazek

a to wspomnienie urody Zimowej Pani :wink:
Obrazek

bo w górach zawsze pięknie jest :ok:

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26437
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt mar 20, 2015 17:04 Re: Tulinek ,czyli kot, który...w oczekiwaniu na wiosnę...

morelowa pisze:A jakbyś tam , Ola , jeszcze morze miała... za górką, albo świerkiem...ech..


To wtedy ja miałabym blisko nad morze, wreszcie! :D
Obrazek Obrazek

anita5

 
Posty: 22470
Od: Sob cze 18, 2005 16:48
Lokalizacja: Śląsk


Post » Pt mar 20, 2015 17:11 Re: Tulinek ,czyli kot, który...w oczekiwaniu na wiosnę...

anita5 pisze:
morelowa pisze:A jakbyś tam , Ola , jeszcze morze miała... za górką, albo świerkiem...ech..


To wtedy ja miałabym blisko nad morze, wreszcie! :D


:ok: :ryk:

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26437
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon mar 23, 2015 14:45 Re: Tulinek ,czyli kot, który...w oczekiwaniu na wiosnę...

:( A ja bym miała tak samo daleko jak teraz, to niesprawiedliwe :wink:
Obrazek]Obrazek

Modjeska

 
Posty: 5853
Od: Pt mar 31, 2006 20:52
Lokalizacja: Zalesie Górne

Post » Pon mar 23, 2015 22:30 Re: Tulinek ,czyli kot, który...w oczekiwaniu na wiosnę...

mogę potyrac na nietwojej działce?
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Wto mar 24, 2015 11:19 Re: Tulinek ,czyli kot, który...w oczekiwaniu na wiosnę...

Kinnia pisze:mogę potyrac na nietwojej działce?


zapraszam Kinniu, dar niebios, bo po ostanim preludium wiosennym , pogięło mnie na dwa dni , czyli jak było do pzrewidzenia :roll: na starość już człek nie zmądrzeje :mrgreen:

W nocy jeszcze mrozem powiało, ale w dzień piękne słońce, co może , to z ziemi wyłazi , jeno aparatu zapomniałam zabrać , czyli na słowo można tylko uwierzyć : krokusy od żóltych przez lilafiolet do ciemnego fioletu, prymulki białe i żółte i moje malutkie mini iryski z cebulek, które kwitną dwa lub trzy razy do roku :D Pojawiły się pierwsze pszczółki i trzmiele dwa , a ptaki mordy dra ,że aż miło -wiosna :mrgreen:

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26437
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto mar 24, 2015 22:23 Re: Tulinek ,czyli kot, który...w oczekiwaniu na wiosnę...

A jeże?
Obrazek]Obrazek

Modjeska

 
Posty: 5853
Od: Pt mar 31, 2006 20:52
Lokalizacja: Zalesie Górne

Post » Śro mar 25, 2015 18:58 Re: Tulinek ,czyli kot, który...w oczekiwaniu na wiosnę...

Modjeska pisze:A jeże?


powyłaziły i futrują co niemiara :mrgreen:

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26437
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Vi i 309 gości