Kacperek[']Franuś[']Morusek[']FIP-ot i miłosierdzie boskie!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lut 27, 2015 22:46 Re: Nasza.Pilnie pomoc potrzebna str22 kotka z urazem kręgos

Tutaj są do sprzedania takie szelki, ale trzeba dopytać czy na kotka mogłyby być:
https://www.facebook.com/AbuDabuDina/ph ... =1&fref=nf
Obrazek

aleusha

 
Posty: 2347
Od: Pon lip 09, 2012 14:19
Lokalizacja: okolice Mielca

Post » Pt lut 27, 2015 22:51 Re: Nasza.Pilnie pomoc potrzebna str22 kotka z urazem kręgos

Myszolandia pisze:matko jedyna :(
Nie wiem co napisać więcej,nie wiem :cry:
Aniu to stamtąd była może Franusia ?

I jakbyś w razie bazarek jakiś robiła dla kotków,lub ktos jakby robił,mogę dorzucić coś od siebie w razie coś,moze komus sie przyda

Tak Sylwia, Franusia była z tego miejsca.

aleusha pisze:Tutaj są do sprzedania takie szelki, ale trzeba dopytać czy na kotka mogłyby być:
https://www.facebook.com/AbuDabuDina/ph ... =1&fref=nf

Zdecydowanie za duże, ona potrzebuje tylko coś delikatnego.
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40243
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Pt lut 27, 2015 22:57 Re: Nasza.Pilnie pomoc potrzebna str22 kotka z urazem kręgos

Też mi się wydawały za duże, szkoda, bo są też tutaj:http://www.firma-admiral.pl/szelki-standard-plus.html , ale już swoje kosztuję.
Obrazek

aleusha

 
Posty: 2347
Od: Pon lip 09, 2012 14:19
Lokalizacja: okolice Mielca

Post » Pt lut 27, 2015 23:00 Re: Nasza.Pilnie pomoc potrzebna str22 kotka z urazem kręgos

dorcia44 pisze:ten biały z fotek? taka straszna nędza z wyglądu :(

Ten jeden biały ale krótkowłosy już jakiś czas temu umarł, potem ten rudziutki.

Tego długowłosego szkoda, tym bardziej, że głuchy. :(
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40243
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Sob lut 28, 2015 14:38 Re: Nasza.Pilnie pomoc potrzebna str22 kotka z urazem kręgos

Anna61 pisze:
dorcia44 pisze:ten biały z fotek? taka straszna nędza z wyglądu :(

Ten jeden biały ale krótkowłosy już jakiś czas temu umarł, potem ten rudziutki.

Tego długowłosego szkoda, tym bardziej, że głuchy. :(

nie da się Go stamtąd wyciągnąć?
a pozostałe trzy, to które?
... mry!
http://domowepiwniczne.blogspot.com/ <- a to nasz blog, można poczytać
i pomóc nam robiąc zakupy w Zooplus'ie - kliknij w banerek sklepu na pierwszej stronie bloga

jesteśmy też na FB -> https://web.facebook.com/IKtoTuMruczy/

ewa_mrau

Avatar użytkownika
 
Posty: 8490
Od: Pon sie 30, 2010 12:57
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob lut 28, 2015 15:43 Re: Nasza.Pilnie pomoc potrzebna str22 kotka z urazem kręgos

Aniu ,a wiesz coś więcej o tym białym głuchym ? charakter? kastracja ?
Obrazek

dorcia44

 
Posty: 43915
Od: Pt maja 19, 2006 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob lut 28, 2015 17:31 Re: Nasza.Pilnie pomoc potrzebna str22 kotka z urazem kręgos

ewa_mrau pisze:
Anna61 pisze:Ten jeden biały ale krótkowłosy już jakiś czas temu umarł, potem ten rudziutki.

Tego długowłosego szkoda, tym bardziej, że głuchy. :(

nie da się Go stamtąd wyciągnąć?
a pozostałe trzy, to które?
... mry!

Tych kotów nie uda się stamtąd już wyciągnąć na ten czas, muszą myszy łapać.

dorcia44 pisze:Aniu ,a wiesz coś więcej o tym białym głuchym ? charakter? kastracja ?
Wszystkie tam juz wykastrowałam i wysterylizowałam parę lat temu. Ten biały jest dziki, nie sposób go nawet pogłaskać bo jak tylko zobaczy obcych to zwiewa.

Pozostałe tam koty to krótkowłose.


Dzisiaj pojechałyśmy (poprosiłam córkę) z szylkrecią do Łodzi do pana doktora Witczaka.
Chciałam sprawdzić jeszcze opinię innego lekarza i kotce i jestem podłamana.
Te zmiany w kręgosłupie mogą się nie cofnąć i muszę być przygotowana na jeszcze gorszy jej stan.
Oczywiście teraz zrobimy co tylko możliwe, ale możliwości praktycznie żadnych poza sterydem i antybiotykiem nie ma.
Optymistycznie to wszystko nie wygląda, ale zawalczymy.

Koszt wizyty 45zł.

Codziennie mam jeździć na zastrzyk ze sterydu(lepiej niż w tabletce) i co drugi dzień antybiotyk. Pod koniec tygodnia na kontrolę, zabiorę też na kontrolę Sonię. Narazie żadnego masowania i przeciążania tego tyłu a potem zobaczymy.

Wczoraj szylkrecia była ładnie wykąpana a w nocy tak się załatwiła, że znowu musiała być kąpana.
Powycinałam futro wszędzie tam gdzie było możliwe łącznie z całym ogonkiem.
Kotka nauczona załatwiać się na dworze i tam z nią wychodzę i nawet jak przyjechałyśmy to szybko tam poszła i wygrzebała dołek i zrobiła luźną kupkę i to sporo, aż strach pomyśleć jakby to wszystko zrobiła w klatce i wyciorała futrem jak w nocy.
Potem znowu poszłam z nią i zrobiła siku.
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40243
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Sob lut 28, 2015 18:23 Re: Nasza.Pilnie pomoc potrzebna str22 kotka z urazem kręgos

Aniu, jesteś niesamowita :1luvu:
Głaski dla Szylkreci :201461

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Sob lut 28, 2015 18:54 Re: Nasza.Pilnie pomoc potrzebna str22 kotka z urazem kręgos

Baltimoore pisze:Głaski dla Szylkreci :201461

Dopiero ją miałam na kolanach i wymiziałam, teraz pojadła(lubi puszki dla juniorków smilla) umyła się i ululała.
Potem wyjedziemy jeszcze na dwór może coś zrobi na noc.
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40243
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Sob lut 28, 2015 20:01 Re: Nasza.Pilnie pomoc potrzebna str22 kotka z urazem kręgos

A gdyby jej tak tego piasku do domu przynieść? Może by się nauczyła w domu załatwiać? A Ty byś nie musiała spacerków pilnować.

margosiap

 
Posty: 12
Od: Pon sty 12, 2015 13:02

Post » Sob lut 28, 2015 20:50 Re: Nasza.Pilnie pomoc potrzebna str22 kotka z urazem kręgos

margosiap pisze:A gdyby jej tak tego piasku do domu przynieść? Może by się nauczyła w domu załatwiać? A Ty byś nie musiała spacerków pilnować.

Tu nie chodzi o sam piasek, a oto, żeby te jej nóżki troszkę popracowały chociaż parę metrów.

Teraz nic nie zrobiła ale za to dużo mniej piła niż wczoraj.
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40243
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Nie mar 01, 2015 13:09 Re: Nasza.Pilnie pomoc potrzebna str22 kotka z urazem kręgos

Byłam już w lecznicy na zastrzykach, pani doktor powiedziała, że kotka lepiej wygląda niż w piątek, czystsza jest to na pewno jak i ogonem rusza.
Jutro znowu wycieczka i pojutrze i popojutrze.....
Dzisiaj koszt 28zł.
wczoraj 45zł
w piątek 90zł
karma fibra 2kilo i puszki smilla około 100zl

Chciałam bardzo podziękować za wpłaty jakie wpłynęły na kotkę

Agnieszka W 100zł :1luvu:
Zofia K 50zł :1luvu:
Zuzanna F 50zł :1luvu:
Alicja B 50zł :1luvu:
Aleksandra S 50zł :1luvu:
Jolanta J 100zł :1luvu:
Maria B 50zł :1luvu:
Dziękuję też mamaja4 za wykupienie ogłoszeń :1luvu: u Catangel
Obrazek

Razem na kotkę 450 złotych, bardzo dziękuję :1luvu: :1luvu: :1luvu:

do odliczenia 263 złote.
Zostaje 187 złotych na leczenie.

Bardzo też proszę o zaznaczenie na którego kota ma iść dana wpłata czy na zasilenie skarpety chorych kotów bądź karmy.

Niedługo trzeba znowu jechać z kotami po operacji oczu na kontrolę i znowu trzeba będzie wykupić kropelki a na to mamy już niewystarczającą kwotę
bo 124,79złotych.
Na Sonię mam 100złotych od Jolanty J :1luvu: ale tą bym chciała przeznaczyć na sterylizację kotki jak dozbieram jeszcze chociaż 50zł. U kotki narkoza jest zagrożeniem życia i trzeba zwrócić na to szczególną uwagę i nie może to być pierwsza lepsza lecznica.

Jestem naprawdę wszystkim bardzo wdzięczna za pomoc tym bidulkom, bo jaki byłby ich los, gdybyśmy przeszli obok? :( Obrazek

Teraz to ja już mam dzień wypełniony w całości, 17 kotów i piesek.
Sprzątanie kuwet kilka razy dziennie, dawanie jeść kilka razy dziennie, zamiatanie żwirku, zakraplanie oczek dwóm kotom 3 razy dziennie po parę buteleczek, wychodzenie z szylkrecią na dwór, wymiana podkładów, jej kąpiel-mycie, pranie kocyków, czyszczenie o pawiach drapaków, dawanie leków chorym kotom itd itp. :(
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40243
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Nie mar 01, 2015 16:30 Re: Nasza.Pilnie pomoc potrzebna str22 kotka z urazem kręgos

Anna61 pisze:Teraz to ja już mam dzień wypełniony w całości, 17 kotów i piesek.
Sprzątanie kuwet kilka razy dziennie, dawanie jeść kilka razy dziennie, zamiatanie żwirku, zakraplanie oczek dwóm kotom 3 razy dziennie po parę buteleczek, wychodzenie z szylkrecią na dwór, wymiana podkładów, jej kąpiel-mycie, pranie kocyków, czyszczenie o pawiach drapaków, dawanie leków chorym kotom itd itp. :(


Podziwiam to, jak dobrze sobie radzisz z opieką nad taką gromadą futer :201461
Markotna, bo lubi marudzić i lubi KOTY.

Nie kupuję i nie popieram kupowania z pierwszej ręki kosmetyków testowanych na zwierzętach.

marKOTna

 
Posty: 240
Od: Śro lut 13, 2013 22:34

Post » Nie mar 01, 2015 18:32 Re: Nasza.Pilnie pomoc potrzebna str22 kotka z urazem kręgos

Dzisiaj siade do ogl :-) od piatku mam zmianę operatora na internet u siebie w domu i neta nie będę mieć przez kilkanaście dni :(.
Wiec musze do teściowej iść :-)

CatAngel

Avatar użytkownika
 
Posty: 16425
Od: Pt cze 04, 2010 10:22
Lokalizacja: Śląsk

Post » Nie mar 01, 2015 18:40 Re: Nasza.Pilnie pomoc potrzebna str22 kotka z urazem kręgos

CatAngel pisze:Dzisiaj siade do ogl :-) od piatku mam zmianę operatora na internet u siebie w domu i neta nie będę mieć przez kilkanaście dni :(.
Wiec musze do teściowej iść :-)

Dobrze :ok:
Z mojego lokalnego ogłoszenia nikt nie dzwoni po dzieciaczki. :(

marKOTna pisze:
Anna61 pisze:Teraz to ja już mam dzień wypełniony w całości, 17 kotów i piesek.
Sprzątanie kuwet kilka razy dziennie, dawanie jeść kilka razy dziennie, zamiatanie żwirku, zakraplanie oczek dwóm kotom 3 razy dziennie po parę buteleczek, wychodzenie z szylkrecią na dwór, wymiana podkładów, jej kąpiel-mycie, pranie kocyków, czyszczenie o pawiach drapaków, dawanie leków chorym kotom itd itp. :(


Podziwiam to, jak dobrze sobie radzisz z opieką nad taką gromadą futer :201461

A jaki mam wybór? :wink:

Szylcia, jeszcze nie powycinana ale już po kąpieli :)

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

tuż przed wyjściem na dwór (musiałam ją na moment położyć aby sweter sobie założyć) na dworze zrobiła kupkę :ok:
Obrazek Obrazek Obrazek

filecika z kurczaczka zajadamy (widać bezwładne kuloski tylne)
Obrazek

mało
Obrazek Obrazek Obrazek

i jeszcze Bisia, Kicia i Kiciuś
Obrazek Obrazek Obrazek

Stefanka i Rudy
Obrazek

Sonia na stole a Franuś na oknie
Obrazek Obrazek

Stefanka i Sonia
Obrazek Obrazek

Sonia, Kola za oknem i Stefanka
Obrazek Obrazek

Obrazek
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40243
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 138 gości