Strzygi, smoki i troll - Popiołek w DS :)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw mar 19, 2015 21:06 Re: Strzygi, smoki i troll - alergia u Popiołka :(

Bezik :ok: :ok: :ok:
Ciocia Magda ma specjalność: tuczenie kotków, grand prix to 6 kg nerkowiec :mrgreen: . Koncepcja suwaczka bardzo mi się podoba :P

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Czw mar 19, 2015 21:37 Re: Strzygi, smoki i troll - alergia u Popiołka :(

ojtam, ojtam!
Krokiet trafił do Ciebie już odpowiednio zaprawiony, teraz tylko musi utrzymywać formę! :mrgreen:

Mania2

Avatar użytkownika
 
Posty: 931
Od: Śro lut 11, 2009 21:35

Post » Sob mar 21, 2015 22:51 Re: Strzygi, smoki i troll - alergia u Popiołka :(

Od jakich wieści zacząć? kiepskich czy gorszych?

Popiołek rozpruł się bardziej (szew trzyma, skóra puściła :placz: ), na rentgenie płuc widoczny przewlekły stan zapalny - do długotrwałej kuracji antybiotykiem, a do tego koleżka nadal się czochra, mimo leków i stabilnej diety :roll:
Krew pobrana - wyniki będą jutro i wtedy będą ustalenia dotyczące antybiotykoterapii. Jeśli wyniki pozwolą - w piątek kolejne podejście do szycia i próba unieruchomienia łapy. Do tego powinnam przestawić go na Hypoallergenic :roll:
Wymiękam :(

Do tego dochodzą niepokojące objawy u Pulpeta - ospałość, nerwowość, zmniejszony apetyt...Oko wygląda coraz gorzej, jest zaczerwienione. Jutro zaciągnę ją do weta, pewnie trzeba się będzie umówić na badania kontrolne...

Mania2

Avatar użytkownika
 
Posty: 931
Od: Śro lut 11, 2009 21:35

Post » Sob mar 21, 2015 23:06 Re: Strzygi, smoki i troll - alergia u Popiołka :(

On ma tą ranę pod pachą?
Jeśli tak, to w tym miejscu niestety, goi się kiepsko i długo, bo kot się rusza. Kiedyś pokazywali w tv takiego kota - gojenie trwało chyba ze 3 miesiące.
Moim zdaniem, warto by było założyć opatrunek pobudzający ziarninowanie i dobrze zabandażować.
Podobno skuteczny jest też miód.

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob mar 21, 2015 23:36 Re: Strzygi, smoki i troll - alergia u Popiołka :(

Tak, rana jest pod pachą. Leczenie Popiołka trwa już prawie 4 miesiące, biedak ma już za sobą 4 szycia...
Omawialiśmy już różne pomysły na opanowanie tej rany - była mowa o bandażowaniu, gipsie, opatrunkach żelowych...Doktor chciałby mu teraz zrobić jakieś usztywnienie wokół rany, ale nie ma jeszcze sprecyzowanego konceptu. A może wystarczyłoby zabandażować całą łapę poniżej pachy - żeby ograniczyć mu swobodę ruchów i chęć rozciągania się (jak będzie miał osłonięte pazury)... Tylko jak to zrobić, żeby nie ściągnął opatrunku? :20147 Na razie mi się nie udało :roll:

Mania2

Avatar użytkownika
 
Posty: 931
Od: Śro lut 11, 2009 21:35

Post » Nie mar 22, 2015 0:27 Re: Strzygi, smoki i troll - alergia u Popiołka :(

Trzeba obandażować łapę i część klatki piersiowej tak, żeby ograniczyć możliwość poruszania nią. Nie będzie to łatwe, ale da się.
W ostateczności wzięłabym pod uwagę przeszczep skóry, np. z brzucha, bo tam zwykle jest jej sporo dość luźnej.

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie mar 22, 2015 0:35 Re: Strzygi, smoki i troll - alergia u Popiołka :(

Ożesztyorzeszku :( , myślałam, ze drań jednak trochę się zrósł przy tych ceregielach :? a tu faktycznie jakieś rusztowanie go czeka :?

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Nie mar 22, 2015 21:55 Re: Strzygi, smoki i troll - alergia u Popiołka :(

Wyniki Popiołek ma takie se, nerkowe i wątrobowe akurat niezłe, więc pewnie znów będziemy cerować :roll:
Antybiotyk - do podawania przez co najmniej miesiąc- skoro nie było specjalnych wskazań, to poprosiłam, żeby była to Azycyna, tak jak u Pablita - niedroga, podawanie jest stosunkowo proste, bo dawki niewielkie, a i podobno jest wskazana u alergików...

Po pierwszej dawce siąpi noskiem już jakby trochę mniej...Ale może to tylko moje pobożne życzenie :wink:

Ranę posmarowałam propolisem. Doszłam do wniosku, że mu to nie zaszkodzi, a może wzmocni mu skórę przed piątkiem? Odniosłam wrażenie, że zaraz po posmarowaniu Popiołek się jakby rozluźnił - rana go pewnie swędzi, a ten balsam przynosi natychmiastową ulgę (przetestowałam na moich dłoniach z suchą skórą :wink: ) Po jakiejś minucie jednak uznał, że koniecznie musi się wylizać :evil: No to założyłam mu kołnierz:
Obrazek
Jak rana trochę obeschnie, to mu go zdejmę, ale na razie Diabollo patrzy na mnie spode łba :twisted:

U Pulpeta stan zapalny w oku, ale chyba nic ponadto. Dostała gentamycynę w kroplach, pierwszą dawkę w gabinecie. Pierwsze kroki po wyjściu w domu z transportera skierowała ...do michy :twisted: Jak się podleczy, zrobimy dla spokojności morfologię...

A Ptasiek miał dziś wizytę starających się :mrgreen:

Spokojny weekend :roll:

Mania2

Avatar użytkownika
 
Posty: 931
Od: Śro lut 11, 2009 21:35

Post » Nie mar 22, 2015 22:30 Re: Strzygi, smoki i troll - alergia u Popiołka :(

Propolis potrafi uczulać, ale stosunkowo rzadko na szczęście.

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie mar 22, 2015 22:37 Re: Strzygi, smoki i troll - alergia u Popiołka :(

Oprócz testów na sobie, na nim też przetestowałam najpierw na mniejszej powierzchni :)
Ładnie się goiło :)

Mania2

Avatar użytkownika
 
Posty: 931
Od: Śro lut 11, 2009 21:35

Post » Nie mar 22, 2015 22:40 Re: Strzygi, smoki i troll - alergia u Popiołka :(

Alergia nie musi wyjść od razu, ale skoro było ok, to miejmy nadzieję, że dalej tak będzie :ok:

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon mar 23, 2015 0:15 Re: Strzygi, smoki i troll - alergia u Popiołka :(

O matko. :cry:
Biedny słodki Diabolino.
Który Hypo powinien jeść?
ObrazekObrazekObrazek

leeann

 
Posty: 381
Od: Sob cze 15, 2013 21:34

Post » Pon mar 23, 2015 10:32 Re: Strzygi, smoki i troll - alergia u Popiołka :(

I jak wypadła Ptaśkowa wizyta ???????? :ok:


dla całej reszty chorowitków mocne :ok: :ok: :ok:

iwona66

Avatar użytkownika
 
Posty: 10969
Od: Pt paź 23, 2009 15:40
Lokalizacja: warszawa - wołomin i jeszcze dalej :)

Post » Pon mar 23, 2015 22:15 Re: Strzygi, smoki i troll - alergia u Popiołka :(

leeann pisze:O matko. :cry:
Biedny słodki Diabolino.
Który Hypo powinien jeść?


I tu mam problem, co Ci odpowiedzieć :wink: Nie wiem, co go uczula i nie wiem, co mu podawać :roll:
Musimy trochę poeksperymentować, ale nie za wiele, żeby chłopak nie dostał rozstroju żołądka, bo przecież się antybiotykuje. W dodatku jakakolwiek inna karma, niż dla mas oznacza kłopoty :evil:
Musiałabym chyba z tego tylko powodu zamknąć Popiołcia w klatce, bo inaczej nie upilnuję, żeby to on zjadł, co trzeba. Bezik już wprawdzie poszedł do DS, ale jest jeszcze parę przedsiębiorczych egzemplarzy :twisted:
https://youtu.be/-lL_ob1gEcI
https://youtu.be/f6Zkoz27D6U

Jakość kiepska, ale widać, co jest ośrodkiem zainteresowania :twisted:

Doktor zaleca Purinę Veterinary HA, ale pewnie każda mogłaby być, bo Diabollo raczej nie marudzi przy misce...


iwona66 pisze:I jak wypadła Ptaśkowa wizyta ???????? :ok:


Ptasio zrobił dokładnie takie wrażenie, jak miał zrobić :D Wpadł Państwu w oko na zdjęciach, a na żywo utrwalił: onieśmielony ale ciekawski, zaglądający w oczy (z przechylaniem przy tym łebka :) ), przez ten czas, jak Państwo pili kawę i rozmawiali zdążył też pokazać, jak się ładnie bawi z innymi kotami, a na tym im najbardziej zależy - poszukują towarzystwa przede wszystkim dla kotki, a dla siebie dopiero w drugiej kolejności :)
Pablito próbował Państwa oszołomić swoją otwartością - od razu zameldował się do głaskania, ale podpadł, kiedy wysiorbał mleko, które miałam podgrzać w mikrofali do kawy dla Pani :twisted:

Chcę jeszcze dla pewności zrobić Ptasiowi morfologię przez przeprowadzką, ale mam nadzieję, że to tylko formalność! :D

Mania2

Avatar użytkownika
 
Posty: 931
Od: Śro lut 11, 2009 21:35

Post » Wto mar 24, 2015 14:12 Re: Strzygi, smoki i troll - alergia u Popiołka :(

Brawa dla Ptasia :1luvu: :1luvu: :1luvu: :piwa:

iwona66

Avatar użytkownika
 
Posty: 10969
Od: Pt paź 23, 2009 15:40
Lokalizacja: warszawa - wołomin i jeszcze dalej :)

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 241 gości