Strzygi, smoki i troll - Popiołek w DS :)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon maja 04, 2015 11:53 Re: Strzygi, smoki i troll- dwie za jednego :-)

Zajrzałam na pierwszą, przeczytałam opisy, żeby ogarnąć, kto jest kto :oops: i pytanie mam - to Paloma i Miśka wracają na działki czy się ogarnęły na tyle, że rokują?

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Pon maja 04, 2015 12:22 Re: Strzygi, smoki i troll- dwie za jednego :-)

Trudne pytania zadajesz, Kocie :roll:

Paloma nie wykazuje zainteresowania człowiekiem, trochę jedynie w porze karmienia :twisted:
Ma wstępnie dogadaną miejscówkę w willi pod Warszawą - z ciepłym schronieniem, miską i opieką, ale nie w domu... Zapowiada się nieźle, ale musimy się wybrać na wizję lokalną i obejrzeć te hektary...

A Miśka chyba zostanie u mnie na dłużej - właśnie wczoraj (pewnie ma to związek z przybyciem nowych kotów) uznała, że pozwoli mi się głaskać na łóżku również wtedy, kiedy się niczym nie bawi. Co jakiś czas też przybiega do mnie, zagląda w oczy, zagaduje - wyraźnie szuka kontaktu :) Może się przełamie - to młodziutki i bystry kot :)

Przed południem się byczyliśmy :)
Obrazek Obrazek

edit: zmniejszyłam zdjęcia.

Mania2

Avatar użytkownika
 
Posty: 931
Od: Śro lut 11, 2009 21:35

Post » Pon maja 04, 2015 12:37 Re: Strzygi, smoki i troll- dwie za jednego :-)

Zielonooki Potwór :lol:
Eh, to są zawsze trudne pytania :roll: Miśka to niegłupi kot, choć z moim stadem nie znalazła wspólnego mianownika.
Ekler pozdrawia i mówi, że na bocianim gnieździe śpi się leszcze lepiej niż na lodówce 8)

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Pon maja 04, 2015 12:44 Re: Strzygi, smoki i troll- dwie za jednego :-)

Ja jestem od trudnych pytań ;)

To po lewej to Popiołek, prawda?
Może wrzucę fotę z jakimś komentarzem, jak on się czuje na jego wydarzenie?
https://www.facebook.com/events/450839968399576/

Tylko potrzebuję komentarza ;)

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Pon maja 04, 2015 12:48 Re: Strzygi, smoki i troll- dwie za jednego :-)

Szalony Kot pisze:Ja jestem od trudnych pytań ;)

Jest nas więcej :twisted:
Tylko ja się jeszcze nie doczekałam odpowiedzi na moje pytanie :twisted:

Apsa

 
Posty: 1030
Od: Wto mar 11, 2008 12:20
Lokalizacja: W-wa

Post » Pon maja 04, 2015 13:02 Re: Strzygi, smoki i troll- dwie za jednego :-)

Popiołcio smaruje się propolisem, ale wciąż nie widać zadowalających efektów. Za to reszta kota ma się świetnie, aż za dobrze :twisted: Kluska się z kota zrobiła, jak tak dalej pójdzie, to będziemy robić przeszczep skóry z brzucha pod pachę :roll:
A tak poważnie, skóra jest mocniejsza, gdzieniegdzie widać zarastanie rany i nie jest już ona idealnie okrągła.Rana jest też lepiej ukrwiona. Mniej więcej raz na tydzień chodzimy też do weta na golenie sierści dookoła ranki, wtedy łatwiej ją utrzymać w czystości i to też podobno pomaga na ziarninowanie. Doktor jest zdania, że taka rana sama się nie zagoi, ale kolejnym szyciem zepsulibyśmy dotychczasowe postępy. Jutro idziemy na kolejne golenie a przy ostatniej wizycie doktorzy mówili o jakimś nowym preparacie przyspieszającym gojenie - może go wypróbujemy...

coś przegapiłam :oops:
Apsa, przypomnij mi, proszę...

Mania2

Avatar użytkownika
 
Posty: 931
Od: Śro lut 11, 2009 21:35

Post » Nie maja 17, 2015 17:45 Re: Strzygi, smoki i troll- dwie za jednego :-)

Wiem od Mania2, ze Popiołek się goi :ok: choć wymaga to wizyt w lecznicy co kilka dni - pewnie rachunek będzie spory, ale niech wreszcie będzie efekt!
Dla formalności zaznaczę, że w maju dla Popiołka wpłynęło 150 zł (100 + 50) :1luvu: . Jakich rachunków się spodziewać, to nam pewnie napisze Mania, jak już da radę zajrzeć na forum :wink:

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Czw maja 21, 2015 22:45 Re: Strzygi, smoki i troll- dwie za jednego :-)

Przepraszam, że nie zaglądam... :oops:

Już tak pięknie żarło...Ranka Popiołka ładnie pracowała, zrobiła się czerwona, miejscami krwawiła (tak miało być) i zarastała...Do wczoraj :evil:
Rano było ok, a popołudniu znów wielka, rozlazła rana :placz:

Byliśmy dziś u pani doktor, Popiołek dostał ochrzan (jakoś się nie przejął :twisted: ), ja dostałam zalecenie, żeby założyć z powrotem kotku kołnierz, bo jest podejrzenie, że rana została rozlizana - prawdopodobnie skoro się ładnie goiło, to swędziało, a jak swędziało, to trzeba było wylizać... :roll:
Jeśli kołnierz nie wystarczy, będzie klatka :roll:

Ale to od soboty, bo znów muszę służbowo wyjechać...

Reszta stada ma się dobrze, jak na taki babiniec jest wyjątkowo spokojnie (tfu, tfu, żeby nie zapeszyć :wink: )

Mania2

Avatar użytkownika
 
Posty: 931
Od: Śro lut 11, 2009 21:35

Post » Pt maja 22, 2015 10:19 Re: Strzygi, smoki i troll- dwie za jednego :-)

Kotforze goopi Ty toż goisz się już pół roku. :(

W kajdany go!
ObrazekObrazekObrazek

leeann

 
Posty: 381
Od: Sob cze 15, 2013 21:34

Post » Wto maja 26, 2015 22:45 Re: Strzygi, smoki i troll- dwie za jednego :-)

leeann pisze:Kotforze goopi Ty toż goisz się już pół roku. :(

W kajdany go!


eh, będą kajdany... :roll:

Od wczoraj Popiołek zaczął reagować agresywnie na próby opatrywania rany. Jedyne, na co mi pozwalał, to smarowanie, przemywania nie byłam w stanie zrobić, bo dostawał dwunastu łap i trzech pysków :roll: Podczas dzisiejszej wizyty okazało się, że gdzieś w ranie wdała się infekcja - i chłopak się po prostu bronił przed bólem :(
Jutro wieczorem idziemy do chirurga - na oczyszczenie rany w sedacji, może też znowu będziemy fastrygować. Pani doktor sugeruje, żeby zrobić plastykę skóry: żeby zebrać skórę na tej wielkiej ranie, robi się małe nacięcia wokół - w ten sposób można naciągnąć skórę w centrum ,a w małych rankach ziarninowanie nastąpi szybciej...
Ostateczną decyzję podejmie chirurg - ale tym razem mały ląduje w klatce i w kołnierzu na czas leczenia :? . Zaczynamy jutro po śniadaniu. Muszę być twarda, dla jego dobra...

Mania2

Avatar użytkownika
 
Posty: 931
Od: Śro lut 11, 2009 21:35

Post » Śro maja 27, 2015 9:39 Re: Strzygi, smoki i troll- dwie za jednego :-)

Oj musisz twardą być. To już bardzo długo trwa.
Trzymam mocno :ok: :ok: :ok: i za niego i za Ciebie i za resztę ferajny.
ObrazekObrazekObrazek

leeann

 
Posty: 381
Od: Sob cze 15, 2013 21:34

Post » Pt maja 29, 2015 22:12 Re: Strzygi, smoki i troll- dwie za jednego :-)

Chirurg nam się pochorował :roll:
Na razie więc tylko chodzimy na oczyszczanie, zastrzyki i dezynfekowanie rany (przy dezynfekowaniu obrywam - Mały mnie gryzie albo wbija pazurki :? )
Pod raną zrobiła się kieszeń, zgrubienie - myślałyśmy z wetką, że zbiera się tam ropa. Ale dziś udało się dość dobrze obejrzeć ranę. Po wysmarowaniu lignokainą wetka nakłuła to zgrubienie ...i nic, żadnego płynu...
To może oznaczać, że źródło problemu jest głębiej, w mięśniach...

Na pocieszenie dla Popiołka i fun dla pozostałych przyniosłam to:
Obrazek

Były już pierwsze awanturki o prawo do obgryzania ...i pierwsze pawie :lol:

Mania2

Avatar użytkownika
 
Posty: 931
Od: Śro lut 11, 2009 21:35

Post » Sob maja 30, 2015 1:28 Re: Strzygi, smoki i troll- dwie za jednego :-)

Kurde!
A może to jakieś zrosty? Tyle razy był szyty. Tak dywaguje. :?

Moim posialam owies w 3 skrzynkach i w tajemnicy powiem - tylko dzięki temu, że maj taki zimny i kocury w deszcz na taras nie wychodzą normalnie wyrósł i jest fajny owsiany trawnik. Wcześniej ledwie wykielkowal, a te paskudy robiły sobie leże wiosenno-letnie i zielone było tylko na obrębie skrzynek.
ObrazekObrazekObrazek

leeann

 
Posty: 381
Od: Sob cze 15, 2013 21:34

Post » Śro cze 10, 2015 20:11 Re: Strzygi, smoki i troll- dwie za jednego :-)

W piątek Popiołek dostał ostatnią dawkę antybiotyku, rana się nie babrze na szczęście - mycie i smarowanie wystarcza.
Po dłuższej przerwie wrócił doktor - i na dzisiaj umówiliśmy się na USG. Oczywiście - nic nie wykazało! :-?
Kiedy następne szycie - nie wiadomo, doktor musi poogarniać różne zaległości...

A Popiołek leży i tyje :roll:

Wstawiłabym zdjęcia, ale aparat je zrobił i nie chce oddać :evil: Nie mogę drania uruchomić...

na razie tylko zapowiem, że mamy nowego kolegę :)

Mania2

Avatar użytkownika
 
Posty: 931
Od: Śro lut 11, 2009 21:35

Post » Śro cze 10, 2015 21:45 Re: Strzygi, smoki i troll- dwie za jednego :-)

8)

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 484 gości