Strzygi, smoki i troll - Popiołek w DS :)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sty 07, 2015 1:32 Strzygi, smoki i troll - Popiołek w DS :)

Właśnie minęły dwa lata, odkąd wprowadził się do mnie pierwszy tymczas: Adaś. Od tego czasu przez mój dom przewinęło się ponad 20 kotów i dwa psy :)
Nie wszystkim zrobiłam zdjęcia, nie wszystkie daty pamiętam – ale postaram się to stopniowo odtworzyć i zapisać.

Zaczęłam od jednego tymczasa na raz, potem były dwa, trzy :roll: ...

Na dziś skład drużyny jest następujący:

Strzygi (zołzy, małpy wredne, księżniczki) czyli rezydentki:

Obrazek
Luśka. Królowa jest tylko jedna. Urodzona latem 2005r. Złośnica, kapryśna i władcza, rozdająca syki, krzyki i pełne wyrzutu spojrzenia, czasem ze mną dyskutuje, czasem się obraża. Gości wita spojrzeniem bazyliszka, na ogół nawet nie pytają, czy kotka można pogłaskać :twisted:

Obrazek
Mańka. Przyszła na teren mojej pracy w 2008 roku, chuda, zabiedzona, ze zrudziałą sierścią i niezbyt subtelnie naciętym uchem. Regularnie dokarmiana szybko się odkuła. Przesiadywała całymi dniami w miejscu, gdzie zbierali się palacze, kręciła się im wokół nóg, jednocześnie reagując paniką na każdą próbę pogłaskania. Z czasem zaczęła pozwalać na trochę głaskania. Latem 2012 roku nabawiła się infekcji ucha, kiedy zrobił się krwiak, jakimś cudem udało mi się ją złapać. Operowana i przetrzymana po zabiegu w Koterii nie wykazywała najmniejszej chęci zaprzyjaźnienia się z człowiekiem. Wróciła do siebie, ale w lutym 2013 znowu zaczęła trzepać uchem. Tym razem zabrałam ją do domu na leczenie. Przez 2 tygodnie rekonwalescencji pozwalała mi na smarowanie i czyszczenie uszu i wcale nie była zainteresowana opuszczeniem klatki…Ostatecznie zdecydowałam, że Mańka zostanie u mnie, żeby uniknąć kolejnych infekcji …Po wypuszczeniu z klatki wycofała się i dużo pracy wymagało, żeby poczuła się bezpiecznie. Nie jest kotem nakolankowym, nie bawi się z innymi kotami, trzyma się z boku, ale pierwsza pakuje się do łóżka. Kiedy wyłączam komputer i gaszę światło, zaczyna się rytuał: z głośnym skrzeczeniem, kręcąc ósemki wokół moich nóg Mańka prowadzi do sypialni. Przed snem trzeba ją porządnie wygłaskać i jeśli w tym czasie pojawi się jakiś inny kot, może dostać z liścia.

Smoki, czyli tymczasy:

Od 30.05. 2015 jest u mnie Ryszard Piękny, Książę Żerański - podopieczny Fundacji Szanowny Pan Kot:
Obrazek Obrazek
Ryszard pojawił się na terenie mojej i Piotra568 pracy w ubiegłym roku, wyglądał wtedy na podrostka. Złapany do kastracji, spędził u mnie tydzień i nie wykazywał chęci zaprzyjaźniania się. Wrócił na swój teren i tam przezimował. Unikał innych kotów, za to zwrócił na siebie uwagę jednej z właścicielek lokali na tym terenie. Pani go dokarmiała, wpuszczała zimą do ciepłych pomieszczeń, w końcu zaczął się jej dawać głaskać...Wiosną zmiana zachowania była już wyraźnie widoczna, kot skrócił dystans do ludzi...Opiekunka nie chciała go zabrać do siebie do domu, nadal wpuszczała Ryszarda do swoich pomieszczeń. Aż któregoś dnia przestała go wpuszczać, bo pomieszczenia zostały wynajęte :evil:
I wtedy Ryszard trafił do mnie, tam już było dla niego zbyt niebezpiecznie.

Obrazek
I wreszcie Sierżant, czyli tytułowy Troll. Podopieczny Fundacji JOKOT. Na DT u mnie od 28 września 2013. Diagnozowany i leczony pod kątem alergii, po wykluczeniu ryb z diety utrzymuje formę. Dość zaborczy w stosunku do człowieka, jakiś czas temu zaczął sikać poza kuwetą. Po serii badań lekarz orzekł, że jedyny problem jest w głowie i kot potrzebuje domu, w którym będzie sam :roll: …Póki co jednak dostał miejscówkę z własną poduszką w łazience.
Ostatnio edytowano Nie wrz 27, 2015 19:35 przez Mania2, łącznie edytowano 21 razy

Mania2

Avatar użytkownika
 
Posty: 931
Od: Śro lut 11, 2009 21:35

Post » Śro sty 07, 2015 1:33 Re: Strzygi, smoki i troll czyli DT to nie bajka ;-)

A tu będę wrzucać zdjęcia pamiątkowe:
1. Obrazek Adaś u mnie od 5 stycznia 2013r. W DS. od 15 kwietnia 2013r.
2. Obrazek Pawełek – u mnie od 27 kwietnia. W DS od 22 września.
3. ObrazekObrazek Król Julian – u mnie od 29 lipca. W DS od 2 września.
4. Obrazek Mike – waleczny rudzielec, jedynak
5. Obrazek Boluś – przyjechał 6 września, w listopadzie okazało się, że jest kotem wychodzącym, wrócił do swoich opiekunów.
6. Sabinka - TDT od 5 do 11 października 2013r.
7. Obrazek Kuba – od 2 grudnia 2013. W DS od 1 czerwca 2014
8. Obrazek Krokiet - u mnie do 26.01.14, potem u alix76
9. Obrazek Aria znaleziona na Gocławiu 29 stycznia 2014. Ciężko chora, [*] 30 marca
10. ObrazekObrazek Rykoszet od kwietnia (po Wielkanocy) do 04.01.15 w DS.
11. Obrazek Julek - TDT na czas ferii wielkanocnych 2014
12. Obrazek Darwin u mnie od 19 lipca 2014r, od 29 sierpnia w DS
13. Obrazek Bura z Żerania - sierpień – tydzień leczenia i obserwacji
14. Ryszard z Żerania - sierpień - tydzień leczenia i obserwacji
15. Obrazek Furia od 28.09.14 do 02.11.14. Dzikusek, po sterylce i leczeniu wróciła na miejsce bytowania
16. Obrazek Earl od 28.09.14 do 02.11.14. Dzikusek, po kastracji i leczeniu wrócił na miejsce bytowania
17. Obrazek
Ekler, zwany też Fergussonem. Jeden z trzech Biszkoptów, przywiezionych jesienią z działek pod Warszawą, najbardziej nieśmiały z tej trójki. Sam się o głaskanie nie upomni, ale jeśli okazać mu zainteresowanie, nikt tak nie mruczy! :mrgreen:
(14 lutego Eklerek pojechał na DT do Alix76, a do mnie przyjechał Bezik.)
18. Obrazek Ptyś - od 18.10.14. Od 17 listopada w DS
19. Obrazek Rademenes czyli Radzio. Wielki, misiowaty, czarodziejski kot czarownicy :1luvu: Od 19 stycznia w DT u Alix76, a od 25 stycznia 2015 w DS
20. Obrazek Charlie - u mnie od 12 stycznia, 25. zmienił DT - pojechał do Alix76.
21. Obrazek Bezik - cudowna kula kremowego futra, mrucząca i przylepna, długo się leczył po ciężkiej infekcji płuc. Już zdrowy!
u mnie od 28.09.2014, od 30.11.2014 TDT u Alix76, od 14 lutego ponownie u mnie, a od 8 marca w DS :)
22. Obrazek
Grodek (ksywa Drań), wolnożyjący kocur ze Śródmieścia. Od 01.03.2015 do 16.03.2015 na turnusie rekonwalescencyjnym.
23. ObrazekObrazekObrazek
Ptasiek. Smocza natura ukryta w małym, krótkonogim ciałku. Pierwszy do jedzenia, nawet największe koty nie próbują wpychać nosa do jego miski – wiedzą, że nie ustąpi 8) Świetnie dogaduje się z innymi kotami, czasami urządza sobie zapasy z innymi młodziakami.
W DS od 27.03.2015.
24. Obrazek
Pablito. Kot z ADHD, nie może usiedzieć w miejscu, niczym się nie przejmuje, wszystkich kocha i nie przyjmuje, że ktoś mógłby tego uczucia nie odwzajemniać (więc czasem dostaje po nosie). Bardzo pomaga w kuchni, szczególnie przy dzieleniu kocich racji żywnościowych :twisted: . Wyrzucony drzwiami wraca oknem.
Rano Pablito mnie budzi. Wszelkimi sposobami. Gdyby miał kij bejsbolowy, to by go użył :twisted: W DS od 25 kwietnia 2015.
25. Obrazek
Paloma. Pierwsza z grupy kotów przywiezionych z działek 2 listopada. Nie zdążyliśmy na dobre wysiąść z samochodu, kiedy z głośnym miauczeniem wypadło na nas srebno-białe stworzenie, domagające się jedzenia. Miała przepuklinę i gluta do ziemi. W okresie rekonwalescencji miziasta i grzeczna, po wypuszczeniu z klatki zaczęła dziczyć. Nie przekonała do bycia kotem domowym, wróciła na działki.
26. ObrazekObrazek
Miśka - młoda, dzika i uparta. Wróciła na działki razem z Palomą.
27. Obrazek
Młodociana Matka czyli SnowPatch, pieszczotliwie zwaną Paczką :wink: :
Małe to, chude, a burczy na wszystkich, próbuje rozstawiać po kątach. Luśka w mikroskali :twisted: W DS od 26.08.15
28-30. Obrazek
12 września przyleciał Trzygłowy Smok: Minio, Magenta i Malachit - zgarnięte z parkingu pięciomiesięczne smarkacze. Przesłodkie, na razie grzeczne, zmęczone i głodne :mrgreen: Smok poleciał do DT u Alix76 21 września, ze względu na mój wyjazd z Wawy...
31. Obrazek
02.02.2015 na doleczenie i DT przyjechał Popiołek. Chłopak był ciężko ranny, rana po obroży goiła się i rozpruwała ponownie nie wiem ile razy :roll:
Wreszcie się zrosła, ale chłopak był unieruchomiony w klatce i kołnierzu przez prawie dwa miesiące :( Pracujemy nad formą :)
Popiołek pojechał do DS 27 września 2015

------------------------
Nie ma już mojego Pulpeta - choroba nowotworowa rozwinęła się błyskawicznie, pożegnałam ją w Wielką Sobotę, 4 kwietnia 2015...

Obrazek
Pulpet. Ledwie żywą, wychudzoną i ciężarną zgarnęłam z mojego podwórka w lipcu 2010 roku. Początkowo nazwaliśmy ją po prostu Małą, ale to imię szybko przestało być adekwatne. Wymarzone przeze mnie dokocenie okazało się koszmarem, dziewczyny urządzały piekło sobie i nam przez kilka miesięcy. Mała prześladowała Luśkę przy kuwecie albo napadała na nią, kiedy ta spała…
Ulubienica mojego zmarłego męża, ciężko przeżywała, kiedy go zabrakło. Ulubiona zabawa z człowiekiem: kładzie się kołami do góry na podłodze i czeka…Wcześniej czy później zechcesz pogłaskać ten odsłonięty brzuszek…I wtedy wokół ręki zaciskają się wszystkie cztery łapki :twisted:
Ostatnio edytowano Nie wrz 27, 2015 19:38 przez Mania2, łącznie edytowano 12 razy

Mania2

Avatar użytkownika
 
Posty: 931
Od: Śro lut 11, 2009 21:35

Post » Śro sty 07, 2015 16:54 Re: Strzygi, smoki i troll czyli DT to nie bajka ;-)

Dzień dobry :mrgreen:
Natalka [*] 17 lipca 2008, Sokółka [*] 22 lipca 2016 , Sierżant [*] 5 grudnia 2016 , Buras [*] 14 grudnia 2018, Agrest [*] 21 października 2019, Bura [*] 15 stycznia 2020, Skarpetka [*] 11 marca 2021, Merida [*] 7 stycznia 2023, Królewna [*] 21 lutego 2023, Colin [*] 27 maja 2023, Szuma [*] 19 lutego 2024
Oddam starsze książki szkolne i akademickie
Wypożyczalnia łapacza - klatki-łapki i bytowe itp

piotr568

 
Posty: 6932
Od: Czw sie 30, 2007 17:42

Post » Śro sty 07, 2015 17:08 Re: Strzygi, smoki i troll czyli DT to nie bajka ;-)

Siknę se :P

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sty 07, 2015 17:19 Re: Strzygi, smoki i troll czyli DT to nie bajka ;-)

OKI pisze:Siknę se :P

Już wystarczy sikający Sierżant :roll: Sikająca OKI to już zbytek łaski :lol:
Natalka [*] 17 lipca 2008, Sokółka [*] 22 lipca 2016 , Sierżant [*] 5 grudnia 2016 , Buras [*] 14 grudnia 2018, Agrest [*] 21 października 2019, Bura [*] 15 stycznia 2020, Skarpetka [*] 11 marca 2021, Merida [*] 7 stycznia 2023, Królewna [*] 21 lutego 2023, Colin [*] 27 maja 2023, Szuma [*] 19 lutego 2024
Oddam starsze książki szkolne i akademickie
Wypożyczalnia łapacza - klatki-łapki i bytowe itp

piotr568

 
Posty: 6932
Od: Czw sie 30, 2007 17:42

Post » Śro sty 07, 2015 18:58 Re: Strzygi, smoki i troll czyli DT to nie bajka ;-)

piotr568 pisze:
OKI pisze:Siknę se :P

Już wystarczy sikający Sierżant :roll: Sikająca OKI to już zbytek łaski :lol:

Ojtam, ojtam.
Jeden sikacz się nie liczy :twisted:

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sty 07, 2015 19:09 Re: Strzygi, smoki i troll czyli DT to nie bajka ;-)

To przynajmniej dobrze zakop :mrgreen:
Natalka [*] 17 lipca 2008, Sokółka [*] 22 lipca 2016 , Sierżant [*] 5 grudnia 2016 , Buras [*] 14 grudnia 2018, Agrest [*] 21 października 2019, Bura [*] 15 stycznia 2020, Skarpetka [*] 11 marca 2021, Merida [*] 7 stycznia 2023, Królewna [*] 21 lutego 2023, Colin [*] 27 maja 2023, Szuma [*] 19 lutego 2024
Oddam starsze książki szkolne i akademickie
Wypożyczalnia łapacza - klatki-łapki i bytowe itp

piotr568

 
Posty: 6932
Od: Czw sie 30, 2007 17:42

Post » Śro sty 07, 2015 19:11 Re: Strzygi, smoki i troll czyli DT to nie bajka ;-)

Oszalałeś :roll:
Nie po to znaczę, żeby zakopywać :smokin:

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sty 07, 2015 19:19 Re: Strzygi, smoki i troll czyli DT to nie bajka ;-)

Przysiądę sobie na wątku :201494
Twój tymczasik Adaś jest bardzo podobny do mojego podopiecznego bezdomniaczka Adasia :ok: Niesamowite ;)
Bezik i Ptys - rudzielce - to bracia chyba?
Pozdrawiam gromadkę :201461
kicikicimiauhau
 

Post » Śro sty 07, 2015 20:16 Re: Strzygi, smoki i troll czyli DT to nie bajka ;-)

zapraszamy, zapraszamy!
Jak będzie trzeba, dostawimy kolejną kuwetę :mrgreen:

Kici, co do Beza i Ptyśka możemy podejrzewać, że są spokrewnieni, ale tak naprawdę to diabli wiedzą :roll:

Właśnie wyszedł technik z UPC - zmieniłam modem, żeby mieć szybsze łącze. Było fajnie: nagle okazało się, że w domu są tylko 4 koty :twisted:
Luśka i Pulpet natychmiast zrobiły panu przegląd skrzynki z narzędziami, Radzio rozwalił się na kanapie i rozpoczął toaletę, a Pablo poszedł jeść :mrgreen:
Luśka dała się panu pogłaskać (fachowcy ze skrzynkami narzędziowymi jako jedyni mogą dostąpić tego zaszczytu 8) ), a potem facet usiadł do komputera, żeby skonfigurować usługi...I nagle z kątów i schowków zaczęły wyłazić pozostałe kotki - myślały biedactwa, że wszystko wróciło do normy...U Miśki niemal słyszałam procesy myślowe: skoro Duża siedzi na kanapie, to kto w tym czasie klepie w klawiaturę w kącie? Aż sprawdzę! O, Obcy, trzeba znikać!

Z innej beczki - Koszmarny Karolek czuje się już lepiej - smrodzi i domaga się wypuszczenia. Okazuje się, że on jest z tych kotków, które miauczą jak dzieci...A ja nie lubię dzieci :twisted:

Mania2

Avatar użytkownika
 
Posty: 931
Od: Śro lut 11, 2009 21:35

Post » Śro sty 07, 2015 20:27 Re: Strzygi, smoki i troll czyli DT to nie bajka ;-)

Bardzo towarzyskie kicie :)
kicikicimiauhau
 

Post » Śro sty 07, 2015 20:39 Re: Strzygi, smoki i troll czyli DT to nie bajka ;-)

Dobrnęłam. Do domu i na wątek :) . Widzę znajome twarze :D .
Kochany Karolek :roll: , jak myślisz, na poniedziałek będzie się nadawał pod nóż?

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Śro sty 07, 2015 20:45 Re: Strzygi, smoki i troll czyli DT to nie bajka ;-)

alix76 pisze:Kochany Karolek :roll: , jak myślisz, na poniedziałek będzie się nadawał pod nóż?


Oby! To jest w jego dobrze pojętym interesie :roll:
Ja to może i wytrzymam, ale Sierżant ma dawno nie cięte pazury... :twisted:

Mania2

Avatar użytkownika
 
Posty: 931
Od: Śro lut 11, 2009 21:35

Post » Śro sty 07, 2015 21:03 Re: Strzygi, smoki i troll czyli DT to nie bajka ;-)

Biorąc pod uwagę stan łap Sierżanta po latach wolności to nie wiem, czy się podejmuję zmienić ten stan rzeczy :roll: . Tam jest każdy pazur w inną stronę a połowa zdeformowana :(

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa


[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 481 gości