Re: Dt Ola Lola cz.2 cztery rude kociaki. dwie dziewczynki!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt paź 21, 2016 8:55 Re: Dt Ola Lola cz.2 Bezdomna kotka z dzidziusiem

Były odrobaczone. Jeszcze powtórka. Prawda jest też taka, że ja odnoszę wrażenie, że ona się cofa... wczoraj zrobiła kilka kroczków w pokoju, weszła bo jej mały wszedł. Była przerażona jak zobaczyła telewizor... a przecież u nas, nie gra telewizor na full, głośność jest normalna. ten kot był autentycznie przerażony. Mały poleciał sobie pod drapak, a że tam zabawki leżały to sobie urządził plac zabaw i był ewidentnie przeszczęśliwy. Zastanawiam się czy ona żyła w domu w ogóle. Może w jakimś pomieszczeniu gospodarczym czy czymś, ale strikte w domu to chyba nie... Oczywiście nic na siłę nie robimy, to nie jest dziki kot, ale domowy też nie. Długa droga przed nami...

OlaLola

Avatar użytkownika
 
Posty: 4061
Od: Nie paź 21, 2007 9:33
Lokalizacja: Tarnowskie -Góry

Post » Pt paź 21, 2016 9:43 Re: Dt Ola Lola cz.2 Bezdomna kotka z dzidziusiem

Ola, a może była kiedyś kotem domowym,ale ktoś się nad nią znęcał i teraz się boi. Pamiętam, że lata temu na wsi koty miały do domu wstęp wzbroniony. Jak się taki delikwent dostał do środka, zaraz go wyganiali, miotła w ruch. Nawet jak brałam kota na ręce i zanosiłam go do domu, to spodziewał się samych złych rzeczy. Moja dobermanka spała ze mną w łóżku. To był pies miastowy,bo wiejskie spały na podwórku.I w domu nie było miejsca na zwierzaki. Koleżanka miała kocurka,który w domu dostawał wpier......za sikanie. Potem sikał ze strachu. Chyba pół roku trwało, aż zrozumiał, że u niej nikt mu nie zrobi krzywdy.

Mój Bazyl ukrywał się przed ludźmi. Chował się. Znajomi przychodzili zobaczyć nowego członka rodziny, a on zwiewał. Bał się zostać sam na balkonie, żeby go tam nie zostawić. Raz jak przeciąg zamknął drzwi :( , Bazyl walił głową w drzwi, wpadł w jakiś szał. Po trzech latach dopiero położył się na łóżku. Położony na łóżko uciekał przerażony. A moje dziecię tak marzyło o spaniu w łóżku z kotkiem :roll: Bał się sztucznych ogni, nosiliśmy go na zmianę na rękach. Dopiero trzeci Sylwester przyniósł pozytywną zmianę i przestał się bać. Bał się, że nie może spać w legowisku i uciekał, żebyśmy go nie nakryli :( Niepotrzebny stres. Czasami sobie myślę, że może,gdyby jego życie wyglądało inaczej, mniej stresowo, może byłby jeszcze z nami. Chociaż udało mu się przeżyć z nami prawie drugie swoje życie.

Bezdomny jest tak przerażony, że ucieka nawet jak mu się da jedzenie. Nawet nie wiemy jakiej jest płci. Karmisz go, dajesz mu budkę, żeby miał namiastkę schronienia, ale to za mało, żeby zaufał :cry:

dorobella

 
Posty: 5399
Od: Wto sty 06, 2009 19:52
Lokalizacja: T.G.

Post » Pt paź 21, 2016 12:42 Re: Dt Ola Lola cz.2 Bezdomna kotka z dzidziusiem

Dlatego właśnie nie chce jej skreślać, ale widzisz Bazyl miał szczęście, że trafił na Ciebie. Dostał od Ciebie czas, spokój, cierpliwość... Leśna też musi to dostać, musi znaleźć taki dom... bo jeśli nie znajdzie takiego wróci mi z adopcji, jeszcze bardziej wycofana, wylękniona ze spieprzonym charakterem. Jak było z Królem Śmietników... dla niego było za późno na mieszkanie w domu. To człowiek zgotował mu taki los...
A kotka jest śliczna, boje się, że jeśli popełnię błąd, dam ją nie właściwiej osobie przekreślę jej szansę. Nie ukrywam... mam dla Leśnej dom marzenie, napisałam o niej Pani Kalinie, Pani Kalinka ma już kota ode mnie (pamiętacie Stefusia, czarnego kocura, z przekrzywioną główką, który mieszka za Warszawą?) właśnie tam chciałaby żeby trafiła. Pani Kalinka jest zachwycona Leśną i urabia męża. Tam Leśna miałaby właśnie taki dom jaki dla niej sobie wymarzyłam. A Stefan (teraz Szyszak) i drugi kocurek rodowodowy brytyjczyk Hunter byliby dla niej świetnymi kompanami, bo są to koty bardzo przyjacielskie, a nie ukrywam, że do domu bez kota nie oddałabym jej.

OlaLola

Avatar użytkownika
 
Posty: 4061
Od: Nie paź 21, 2007 9:33
Lokalizacja: Tarnowskie -Góry

Post » Pt paź 21, 2016 12:44 Re: Re: Dt Ola Lola cz.2 Bezdomna kotka z dzidziusiem

No to mocne :ok:
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Pt paź 21, 2016 13:15 Re: Dt Ola Lola cz.2 Bezdomna kotka z dzidziusiem

Super, może mąż pani Kalinki przejmie się losem Leśnej i się zgodzi :1luvu: Trzymam kciuki :ok:

Bazyl miał też problem z innymi kotami. Reagował agresją. Reagował też agresją na mnie, jak czuł na mnie zapach tymczasa. Gryzł mnie po rękach, rzucał się. Merlin go kochał i nie mógł pojąć dlaczego Bazyl nie chce mu matkować, spać z nim, bawić się. Dopiero po śmierci Merlina zobaczyłam na własne oczy, że Bazyl też go pokochał,ale nie potrafił tego okazać. Rozpaczał, szukał go. Mam nadzieję, że po drugiej stronie jest z Casią, Kenjim i Merlinem. I nie jest sam :)

Leśna jest kotką, wiec może łatwiej pójdzie i nie będzie problemu z przyjacielskimi kotami. W grupie przyjaciół jest raźniej :)

dorobella

 
Posty: 5399
Od: Wto sty 06, 2009 19:52
Lokalizacja: T.G.

Post » Pt paź 21, 2016 18:09 Re: Dt Ola Lola cz.2 Bezdomna kotka z dzidziusiem

oby się udało, bardzo bym chciała.

Pora na sweet focie. Orbisia w legowisku cioci Dorobelli :1luvu:

Obrazek

I kocia rodzinka :) mały jest do schrupania jak śpi :201494

Obrazek[/URL
[URL=http://wstaw.org/w/4bKU/]Obrazek



I jeszcze Gucio i Kuba :1luvu: :1luvu: - rosną nam chłopaki... :roll:

Obrazek


Dostaliśmy też jedzonko od Pani z Fb, suche dla kociąt i 3 paczki feliksa, a kaśka zamówiła też suche i też feliksa ale jedną dużą paczke :)

OlaLola

Avatar użytkownika
 
Posty: 4061
Od: Nie paź 21, 2007 9:33
Lokalizacja: Tarnowskie -Góry

Post » Pt paź 21, 2016 18:18 Re: Dt Ola Lola cz.2 Bezdomna kotka z dzidziusiem

Cudne :1luvu:
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Pt paź 21, 2016 19:46 Re: Dt Ola Lola cz.2 Bezdomna kotka z dzidziusiem

Popatrz na Gwiazdę, idealny kot domowy :) Te nóżki i dziecię obok. Leśna :1luvu: :ok: :ok: :ok:

dorobella

 
Posty: 5399
Od: Wto sty 06, 2009 19:52
Lokalizacja: T.G.

Post » Sob paź 22, 2016 12:59 Re: Dt Ola Lola cz.2 Bezdomna kotka z dzidziusiem

A dziś... progress :) Leśna dała się pogłaskać i mnie i mamie i... nawet wyglądała na zadowoloną. Teraz w końcu padła, ale bawiła się z dzidziusiem i to w kartonie, którego wczoraj się bała.... Wskakiwała, wyskakiwała, goniła małego na prawdę fajnie było patrzeć. :) W końcu koty kochają kartony ! Ona nie może być gorsza :) :ryk: :kotek: :ok:

OlaLola

Avatar użytkownika
 
Posty: 4061
Od: Nie paź 21, 2007 9:33
Lokalizacja: Tarnowskie -Góry

Post » Sob paź 22, 2016 14:31 Re: Re: Dt Ola Lola cz.2 Bezdomna kotka z dzidziusiem

Zuch dziewczynka! :ok: :201461
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Sob paź 22, 2016 18:14 Re: Dt Ola Lola cz.2 Bezdomna kotka z dzidziusiem

:201461 :1luvu:

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Śro paź 26, 2016 14:27 Re: Dt Ola Lola cz.2 Bezdomna kotka z dzidziusiem

Wifi w busie dobra rzecz :) można jechac i pisac ;) a jedziemy do Katowic razem z Orbisia do Jej nowego domku. Musze przyznać, ze jest ciężko Orbisia z tej malej terrorystki Isis zrobila sie cudowna i strasznie przyjacielska do czlowieka kotka. :kotek: :201461 dam znac jak bedzie po adopcji teraz hihi trzymajcie :ok:

Kocia rodzinka dobrze nawet jeden dzien spedzily w koncu w pokoju. Kocia mama dobrze wie do czego sluzy lozko ;) do wylegiwania sie. Mam zdjecia to wrzuce jak bede na komputerze. Malemu najbardziej podoba sie drapak i tunel z royala z kulka w środku ;)

OlaLola

Avatar użytkownika
 
Posty: 4061
Od: Nie paź 21, 2007 9:33
Lokalizacja: Tarnowskie -Góry

Post » Śro paź 26, 2016 14:42 Re: Re: Dt Ola Lola cz.2 Bezdomna kotka z dzidziusiem

Fajne wieści, oby tak dalej :ok:
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Śro paź 26, 2016 15:57 Re: Dt Ola Lola cz.2 Bezdomna kotka z dzidziusiem

I trzeba uważać na złodziei. Mnie wczoraj w Kato zwinęli telefon. Z kieszeni kurtki, kieszeń zamknięta na zamek. Całe szczęście, że nie dobili mi niczego do rachunku. Jak dzwoniłam na swój numer to najpierw odrzucał połączenia, a potem chyba wyłączył dźwięki i był wolny sygnał.

Leśna była kotem domowym :D

dorobella

 
Posty: 5399
Od: Wto sty 06, 2009 19:52
Lokalizacja: T.G.

Post » Śro paź 26, 2016 16:10 Re: Dt Ola Lola cz.2 Bezdomna kotka z dzidziusiem

Masakra Dorobella! A ja miałam dzwonić na klachy...
Jak Aleks ma darmowe minuty to dzwon jak nie to nie...
Domek super rewelacyjni ludzie, Orbisia odwazna wszystkie kąty pozwiedzala dala się wyglaskac i mnie i nowej Pani. Będzie miec drapak do sufitu juz jest upatrzony, ma dwa legowiska ;) będzie rozpieszczana na pewno. ;)

OlaLola

Avatar użytkownika
 
Posty: 4061
Od: Nie paź 21, 2007 9:33
Lokalizacja: Tarnowskie -Góry

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Silverblue i 502 gości