Re: Dt Ola Lola cz.2 cztery rude kociaki. dwie dziewczynki!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie cze 12, 2016 14:05 Re: Dt Ola Lola cz.2.mamy kociaki na butelce 5 szkrabów ;)

Karma doszła, dziękujemy pięknie :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu:

zwłaszcza, że kocia rodzinka Nam się powiększyła...
od poniedziałku jest u Nas kotka z wylęgarnii jedyna oswojona o imieniu Dziewczynka, pogryziona przez innego kota, z początkiem kk. Dziewczynka doszła już do siebie i mimo starań o dom tymczasowy dziś wraca do wylęgarnii. Dziewczynka jakoś specjalnie za wolnością nie tęskni, ale nie akceptuje innych kotów, nawet więcej jest bardzo agresywna. Nie ma się co dziwić, skoro ją pogryzły, a ona zawsze mieszkała w kotłowni z dala od stadka, nie wiem co teraz się zmieniło, że częściej przebywała z resztą kotów. Musi wrócić, bo zajmuje kuchnie... a kuchnia jest potrzeba dla przyjętego wczoraj kociaka z Bytomia. oswojony malec, na pewno wyrzucony,. znaleziony przy kopalni w Bytomiu. Chłopczyk cały zakatarzony, jest osobno i robimy wszystko żeby nie zaraził naszych szkrabów ( zaszczepione w ubiegłym tygodniu). Malucha znalazła moja kumpela, ale dziś wyjeżdża z rodziną na wakacje, jak dobrze pójdzie jak wrócą wezmą malca do siebie :) a jeśli nie to9 zmajstrowałam dla malca dom tymczasowy. Intensywny czas ostatnio, ale nie narzekam :) brakowało mi tego.

zdjęcia na pewno wrzuce !!

OlaLola

Avatar użytkownika
 
Posty: 4061
Od: Nie paź 21, 2007 9:33
Lokalizacja: Tarnowskie -Góry

Post » Pon cze 13, 2016 9:28 Re: Dt Ola Lola cz.2.mamy kociaki na butelce 5 szkrabów ;)

I dwa cudy się stały Czarnuszka pojechała wczoraj do Nowego Domu. Adopcja ekspresowa, ale warto uwierzyć w ludzi zwłaszcza takich, którzy wiedzą, że balkon trzeba zabezpieczać :D Dziewczynka zamieszkała w Tarnowskich Górach u cudownej pary, która zareagowała na nasz apel :)

Obrazek
photo hosting sites


Drugi cud ma na imie Gucio (od Glucia :P) i póki co się leczy z kociego kataru. Gucio został znaleziony w Bytomiu przy kopalni, przez empatyczne małżeństwo, które nie mogło zostawić małego zakatarzonego kociaka na ulicy. Gucio kocha ludzi, wywala brzuch do głaskania, marudzi, kiedy zostawia się go samego i obficie smarka :) musiał mieszkać z człowiekiem, zachorował i go wywalili? najważniejsze, że apetyt jest, antybiotyki wdrożone więc pomału idzie ku lepszemu :) Jak wyzdrowieje maluch będzie szukał domu

Obrazek
image hosting more than 5mb

OlaLola

Avatar użytkownika
 
Posty: 4061
Od: Nie paź 21, 2007 9:33
Lokalizacja: Tarnowskie -Góry

Post » Pon cze 13, 2016 10:40 Re: Dt Ola Lola cz.2 dwa cudy :)

Jakie cudne cuda :1luvu: :1luvu:
Czarnuszka to ta pogryziona dziewczynka z wylęgarni?
Obrazek Obrazek
Sprawdź, czy kupujesz produkty firm prowadzących testy na zwierzętach: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=8&t=156138
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=600483

alata

 
Posty: 1989
Od: Pt lis 19, 2010 1:25
Lokalizacja: Gliwice

Post » Pon cze 13, 2016 11:17 Re: Dt Ola Lola cz.2 dwa cudy :)

tak. ostatnia oswojona kotka z wylęgarnii ma dom. zostały same pół dzikie, lub dzikie.

OlaLola

Avatar użytkownika
 
Posty: 4061
Od: Nie paź 21, 2007 9:33
Lokalizacja: Tarnowskie -Góry

Post » Czw cze 16, 2016 17:05 Re: Dt Ola Lola cz.2 dwa cudy :)

I pierwsza adopcja za nami, do nowego domku pojechała Trikolorka Astoria. Zamieszkała w Katowicach z sympatyczną parą i dwójką kotów, w tym jednym adoptowanym z Fundacji w Katowicach :) Okienko pięknie zabezpieczone na przyjazd naszego maleństwa, bo wcześniej zabezpieczeń nie było :) zabawek dla kotków masa, specjalne pólki dla kotów, tunel opanowany przez naszą księżniczkę w momencie. :) Astoria poczuła się jak u siebie. Podczas drogi troszkę się stresowała, ale potem już w domku było bardzo fajnie, od razu zaczęła zwiedzać i się bawić.


Reszta maleństw dalej szuka domku, a nasz Gucia zdrowieje i pięknieją mu oczka z dnia na dzień :)

OlaLola

Avatar użytkownika
 
Posty: 4061
Od: Nie paź 21, 2007 9:33
Lokalizacja: Tarnowskie -Góry

Post » Wto cze 21, 2016 14:06 Re: Dt Ola Lola cz.2 dwa cudy :)

U nas ostatnio złe wieści, zaginęła Misia kotka z tarnowskich gór, którą sterylizowaliśmy a potem wróciła do karmicielki ale już nie mieszkała w piwnicy tylko9 w domu. Dziś ruszamy z ogłoszeniami papierowymi, ale póki co po kotce nie ma śladu :(
Z adopcji po 2 latach wraca czarny kocurek kociątko Kredki, odbieramy kota w czwartek i zawozimy do Piekar do domu tymczasowego. Mam nadzieję, że wszystko się uda bo kocur nie zna psów a będzie mieszkał z dwójką.
ehh pechowy ostatnio czas.

OlaLola

Avatar użytkownika
 
Posty: 4061
Od: Nie paź 21, 2007 9:33
Lokalizacja: Tarnowskie -Góry

Post » Pon sie 01, 2016 18:31 Re: Dt Ola Lola cz.2 dwa cudy :)

Z nowych wieści:
Misia odnaleziona. Po 1,5 miesiąca jest już w domu, sam koci szkielecik, sama skóra i kości. Na plakacie rozpoznała Misię pewna Pani, nie dało się jednak Misi złapać, ale klatka łapka pomogła i Misia wróciła do domu.
Wyleczyliśmy Tolę, już się nie drapie, dostała leki i od razu jest lepiej.
Timbo kociak u Kredki zamieszkał u nas, dziś przyjechał bo w Dt, w którym był nie zaakceptował go rezydent. póki co się bardzo boi.
Adopcji zero. Maluchy się pochorowały, ale już jest ok.
Postaram się na dniach o zdjęcia i wkleje. :)

OlaLola

Avatar użytkownika
 
Posty: 4061
Od: Nie paź 21, 2007 9:33
Lokalizacja: Tarnowskie -Góry

Post » Pon sie 29, 2016 12:22 Re: Dt Ola Lola cz.2 dwa cudy :)

tu link do ogłoszenia naszych szkrabów :P

http://olx.pl/oferta/5-kociat-szuka-dom ... 2919c48448


mamy jeszcze 5 tygodniową koteczke ze stacji benzynowej o imieniu Orbisia, tylko w ogłoszeniu ma Isis bo nie umiałyśmy się zdecydować jak w końcu ją nazwać :p


http://olx.pl/oferta/mala-6-tygodniowa- ... 2919c48448

OlaLola

Avatar użytkownika
 
Posty: 4061
Od: Nie paź 21, 2007 9:33
Lokalizacja: Tarnowskie -Góry

Post » Sob wrz 24, 2016 0:02 Re: Dt Ola Lola cz.2 dwa cudy :)

Co słychać, Olu? W czasie ostatniego miesiąca pewnie trochę się u was działo :20141 :201479 :201458
Widziałam ostatnio Orbisię na fb. Śliczna koteczka i tak mądrze patrzy wielkimi oczkami :1luvu:
Obrazek Obrazek
Sprawdź, czy kupujesz produkty firm prowadzących testy na zwierzętach: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=8&t=156138
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=600483

alata

 
Posty: 1989
Od: Pt lis 19, 2010 1:25
Lokalizacja: Gliwice

Post » Sob wrz 24, 2016 8:57 Re: Dt Ola Lola cz.2 dwa cudy :)

Aaaa nic nie pisałam, bo myślałam, że już nikt nie czyta tych moich wypocin :ryk:
W ostatnim czasie wzieliśmy się za kastrację naszych maluchów, Gucio, Jerry i Kuba są już po zabiegach, a Sierotka jest umówiona na sterylizację w poniedziałek.
Orbisia jest za malutka, więc póki co jest po pierwszym szczepieniu i została zachipowana.
Do nowego domu pojechała Zośka, zamieszkała w Bytomiu z sympatycznymi, choć bardzo młodymi ludźmi i osiatkowanymi oknami :mrgreen:
Ogólnie to mamy totalny przestój w adopcjach, nie dzwoni praktycznie nikt.... Nie wiem czy wszędzie tak jest, czy my po prostu mamy takiego pecha. Mamy 11 kotów, odmawiamy innym, bo jak? nie mam miejsca....

Fakt, przez godzine w naszym domu był jeszcze jeden kociak... kociątko, które znalazłam na ulicy, zarobaczone, z kocim katarem i ogromną biegunką... a mimo to maluch walczył jak lew przy złapaniu. okazało się jednak, że kociątko ma miejsce w lecznicy weterynaryjnej i przyjechały po niego 2 Panie i zabrały malucha ( nie wiem, co prawda jak chciały go złapać, bo nie miały klatki łapki, a na "gołe ręce" trzeba umieć łapać, ale były przeszczęśliwe, że kociak złapany :)
Wiem, że kociak był w stanie ciężkim, ale udało się go uratować. :) :201461

Ogólnie u reszty stada całkiem dobrze, Tola nie ma już żadnych ran, przychodzi spać, do łóżka. U Tomaszka, Fruzi, Herścika wszystko dobrze, Marcel jest gruby i waży już 10 kilo :strach: ale póki mamy Timbo nie mam jak go odseparować i odchudzać...

OlaLola

Avatar użytkownika
 
Posty: 4061
Od: Nie paź 21, 2007 9:33
Lokalizacja: Tarnowskie -Góry

Post » Czw wrz 29, 2016 12:39 Re: Dt Ola Lola cz.2 dwa cudy :)

Ja czytam zawsze :D , ale ostatnio mało piszę.
Marcel rzeczywiście zaszalał 8O Pewnie sobie odbija wcześniejsze biedowanie.
Obrazek Obrazek
Sprawdź, czy kupujesz produkty firm prowadzących testy na zwierzętach: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=8&t=156138
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=600483

alata

 
Posty: 1989
Od: Pt lis 19, 2010 1:25
Lokalizacja: Gliwice

Post » Czw wrz 29, 2016 14:15 Re: Dt Ola Lola cz.2 dwa cudy :)

Taaa marcelek to by jadł, spał, jadł, pomiział się, zjadł i spał. Może by się i pobawił, ale mu tusza nie pozwala :strach: wiem, że otyłość to choroba miłości, no ale nie mam jak go oddzielić... po prostu nie mam...

do nowego domu miała jechać Tola, ale nie wyszło.... tzn odmówiliśmy... Tola miała zamieszkać w bytomiu i być jedynaczką, czekał na nią osiatkowany balkon, jednak niestety gdyby Pani np poszła do szpitala a ostatnio była w Nim 3miesiące to Tolą nie miałby się kto zająć. Poza tym Tola ma być jedynym kotem w domu, lub mieszkać ze spokojnym kotem, a niestety Pani myślała o dokoceniu kociakiem... z racji tego, że kot w poprzednim domu terroryzował Tole, a nie wiadomo co z takiego malucha wyrośnie nie zdecydowaliśmy się na adopcję.

Tracą za to dom dwa koty z naszej Fundacji Lady ode mnie i Pan Nosek od Izabeli, Pani dostała alergii po 2 latach. Póki co są chętni na adopcje, to są znajomi Pani która je adoptowała, zobaczymy co z tego wyniknie, bo nie wiem jeszcze nic o domku. Jeśli nie wyjdzie będziemy szukać innego domu lub domu tymczasowego.

OlaLola

Avatar użytkownika
 
Posty: 4061
Od: Nie paź 21, 2007 9:33
Lokalizacja: Tarnowskie -Góry

Post » Pt wrz 30, 2016 16:45 Re: Dt Ola Lola cz.2 dwa cudy :)

Szkoda, że domek dla Toli okazał się nieodpowiedni. I jeszcze ta alergia po dwóch latach :(
Obrazek Obrazek
Sprawdź, czy kupujesz produkty firm prowadzących testy na zwierzętach: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=8&t=156138
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=600483

alata

 
Posty: 1989
Od: Pt lis 19, 2010 1:25
Lokalizacja: Gliwice

Post » Sob paź 01, 2016 10:08 Re: Dt Ola Lola cz.2 dwa cudy :)

I dobrze, że nie musiałaś iść z kotem kawał drogi na piechotę. Teraz się zimno robi, więc jest opcja, że więcej ludzi zapragnie kociego mruczenia i ogrzewania ;)

dorobella

 
Posty: 5400
Od: Wto sty 06, 2009 19:52
Lokalizacja: T.G.

Post » Wto paź 04, 2016 13:50 Re: Dt Ola Lola cz.2 dwa cudy :)

Oby!
Byla ankieta w sprawie Kubusia, ale Państwo twierdza ze nie mogą zabezpieczeń na okna zrobić wiec nie wyszlo. Byl tez telefon w sprawie Timbo korespondowałam z Panią ale tylko do charakteru kota doszliśmy Pani napisała ze wybrala innego kotka, a dzis o 7 55 byl telefon w sprawie Orbisi.
Jadę po Lady i Pana Noska dzis zabieramy ich z domu i jada do hotelu dla kotów. Hotel drogi ale to hotel gdzie sa pokoje a nie klatki a ja do klatek ich nie dam. Musza sie adopcje ruszyc bo w nieskończoność siedziec tam nie mogą...

OlaLola

Avatar użytkownika
 
Posty: 4061
Od: Nie paź 21, 2007 9:33
Lokalizacja: Tarnowskie -Góry

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot] i 473 gości