zakraplanie oczu kotu

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lis 27, 2014 22:12 zakraplanie oczu kotu

Witam serdecznie,

Kot przez 1 dzień prawe oko przymykał do połowy i poszedłem z nim do weterynarza następnego dnia. Weterynarz stwierdził lekkie zapalenie spojówek, został przeprowadzony test na uszkodzenie oka, wszystko z nim okej. Kot tez nie kicha, nie kaszle, bawi się, ma apetyt. Przepisał floxal 3x dziennie po kropelce i difodal 3x dziennie w odstępach 10 minutowych w takiej kolejności. Kot nie stawia się zbytnio przy kropieniu, ale mam wrażenie, że nie robię tego do końca dobrze. Biorę jego pyszczek lekko do góry i odchylam dolną powiekę i próbuję w tę kieszonkę mu kropelkę wpuścić, ale mam wrażenie, że nie do końca trafiam w tę kieszonkę, jakby większość była w samym oku, nie w kieszonce ze spojówką. Pytanie brzmi czy ma to znaczenie?

Dodatkowo mam wrażenie, że po floxalu kot w zasadzie nie reaguje, zachowuje się normalnie, po difodalu zawsze leży 2 godziny, chyba że zachęci go ktoś do zabawy.

Pytanie może wydawać się absurdalne, ale dla mojego świętego spokoju proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam.

o_frank

 
Posty: 2
Od: Czw lis 27, 2014 21:57

Post » Czw lis 27, 2014 23:22 Re: zakraplanie oczu kotu

Prawidłowo kropli nie zapuszcza się do worka spojówkowego tylko - odchylając dolną powiekę - circa na godzinę 12. Potem należy moment zaczekać aż krople spłyną na cała powierzchnię gałki.

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt lis 28, 2014 12:18 Re: zakraplanie oczu kotu

Ja mojej jak kropliłem to tak centralnie na oczko i się ładnie rozpływało do końca. Nie wiem jak twój kociak reaguje ale moja strasznie się kręciła więc zawijałem ją w ręcznik, wystawał tylko łepek i wtedy spokojnie kropliłem.

Szwagier

 
Posty: 514
Od: Czw wrz 04, 2014 2:00




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510, polalala i 291 gości