śmieciowy oddech...

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lis 27, 2014 20:00 śmieciowy oddech...

Witam!
Mojej Szprotce bardzo jedzie z pyszczka,no ale to tak,jakby jadła własne qpale...Byłam z tym u weta,obejrzał ząbki,powiedział,że nic tam nie ma,ja też staram się zaglądać w paszczę,ale wszystko wygląda okej.
Kota ma trochę problemy z robalami-odrobaczana ostatnio w czerwcu,poprawiona dla pewności w lipcu,a tydzień temu znów Obcy ją dopadli...Zaznaczę,że odrobaczanie nie ma wpływu na zapach z pyska.

Szprotka ma niecały rok,przez jakiś czas była na Hill'sie dla sterylizowanych (mea culpa),ale potem przerzuciłyśmy się na Purizon,a teraz jestem w trakcie zmiany na Applaws łosoś z kurczakiem.
Siku i kupa w porządku (wprawdzie nie robiłam badań,ale kota nie wygląda na chorą),bawi się,skacze,miauczy,sierść błyszcząca i mięciutka :1luvu:

No tylko ten śmieciowy oddech...
I nie wiem,czy mam się niepokoić,że to coś z nerkami,czy to po prostu jej cecha osobnicza,ew.efekt uboczny karmy (która notabene śmierdzi,jak diabli...)? :o
doradźcie kociarze,bo chyba jestem kocią hipochondryczką :lol:

smarkulaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 55
Od: Wto cze 03, 2014 10:55

Post » Czw lis 27, 2014 20:34 Re: śmieciowy oddech...

zrobiłabym badanie krwi i zbadalabym mocz.. jesli jest jakis stan zapalny czy coś się dzieje to znajdzieśz w wynikach inf . Bedziesz badać dalej.

to może koopę jeszcze zbadaj. Bez tych badań nie wiele można rzec.
Ostatnio edytowano Pt lis 28, 2014 18:19 przez asia2, łącznie edytowano 1 raz

asia2

 
Posty: 5689
Od: Sob wrz 04, 2010 14:43

Post » Pt lis 28, 2014 10:09 Re: śmieciowy oddech...

Z odrobaczaniem ten zapach może nie mieć nic wspólnego, ale już z pasożytami - tak. Ich obecność nie jest bez wpływu na jej zdrowie. Trzeba by ją na początek kilka razy (!) odrobaczyć co 10-14 dni, najlepiej różnymi środkami.
Na Twoim miejscu zrobiłabym jej morfologię, profil wątrobowy i nerkowy, by sprawdzić, co jest grane. Kotka nie ma powiększonych węzłów chłonnych? Nie ma jakiejś wydzieliny z nosa?
Obrazek

ryśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 33138
Od: Sob wrz 07, 2002 11:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post » Pt lis 28, 2014 16:44 Re: śmieciowy oddech...

Wydzieliny z nosa?Czasem ma mokry nos,a czasem nie,ale wydzieliny (typu glut,czy coś takiego) nie.

smarkulaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 55
Od: Wto cze 03, 2014 10:55

Post » Pt lis 28, 2014 20:37 Re: śmieciowy oddech...

asia2 pisze:zrobiłabym badanie krwi i zbadalabym mocz.. jesli jest jakis stan zapalny czy coś się dzieje to znajdzieśz w wynikach inf . Bedziesz badać dalej.

to może koopę jeszcze zbadaj. Bez tych badań nie wiele można rzec.


zacytowalam się bo wcześniej tylko zmieniłam wpis i moglo uciec:)

asia2

 
Posty: 5689
Od: Sob wrz 04, 2010 14:43

Post » Sob lis 29, 2014 0:03 Re: śmieciowy oddech...

ok,dzięki.Pytam,bo nie chciałam stresować kotecka badaniami,ale jak piszecie,że trzeba no to chyba trzeba będzie się trochę pomęczyć...:(

smarkulaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 55
Od: Wto cze 03, 2014 10:55




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 374 gości