NIE POZWÓLMY JEJ WYRZUCIĆ - WARSZAWA - PILNE

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lis 15, 2014 14:28 Re: NIE POZWÓLMY JEJ WYRZUCIĆ - WARSZAWA - PILNE

Nikt nie odbiera.

Moja znajoma, pracująca w gabinecie wet. ma z nimi takie doświadczenia, że podrzucali kota w potrzebie (np. KK albo na sterylkę czy coś tam), a potem nie kwapili się by zabrać go z powrotem. I tak lecznica bywała mini schronem dla tych bied. Potem ktoś z innej fundacji, z którą współpracujemy, brał kota na tymczas, a Koci Świat miał spokój :(
Ja ich rozumiem z jednej strony - są przekoceni; no ale, kto nie jest. Moim zdaniem, jak już się przygarnia i bierze jakąś odpowiedzialność, to nie powinno się potem tym kotem tak "żonglować", podrzucać dalej...nie?

A co myślicie o Jokocie? Tam są ludzie z doświadczeniem, ale czy ktoś by się podjął?

Do "DT u Magdy" nie piszę, bo tam mają z kolei dramat z kilkunastoma kotami, które mają iść na bruk...
"Kot jest jedynym stworzeniem, któremu udało się udomowić człowieka." (Marcel Mauss)

Gata_Negra

Avatar użytkownika
 
Posty: 139
Od: Pon cze 02, 2014 8:10

Post » Sob lis 15, 2014 18:27 Re: NIE POZWÓLMY JEJ WYRZUCIĆ - WARSZAWA - PILNE

A kto się kotem opiekował jak zył na wolności? jakaś karmicielka ? najlepiej gdyby kotke zabrał ktoś kogo trochę zna.Ja swoją Kolejówkę nie trzymałam w klatce ,najpierw siedziała w wolnym mieszkaniu ,a potem zabrałam ją do siebie.I gdyby nie moje kocice ,które ją atakowały to nawet nieźle się odnalazła.Teraz jest super ,ale potrzebowała prawie roku żeby się miziać i spać ze mną.
Obrazek

Henia

 
Posty: 3068
Od: Pt mar 10, 2006 14:29
Lokalizacja: Warszawa-Muranów

Post » Sob lis 15, 2014 18:39 Re: NIE POZWÓLMY JEJ WYRZUCIĆ - WARSZAWA - PILNE

Pani dokarmiająca kotkę sama ma psa i koty, i niestety małe mieszkanie. Nie ma możliwości wzięcia kotki do domu.
Na jej prośbę rozwiesiłam ogłoszenia i staram się coś zdziałać w sieci. Jeśli kotka nie znajdzie domu, wróci na osiedle. Pani oczywiście będzie dokarmiać, ale zważywszy, że tam dużo ludzi jest niezbyt przychylnych kotom (przypadki otruwania, także przez ochroniarzy), to czarno to widzimy. oczywiście i wtedy i teraz nikt nikogo za rękę "nie złapał", ale sygnały są niepokojące.
"Kot jest jedynym stworzeniem, któremu udało się udomowić człowieka." (Marcel Mauss)

Gata_Negra

Avatar użytkownika
 
Posty: 139
Od: Pon cze 02, 2014 8:10

Post » Sob lis 15, 2014 23:57 Re: NIE POZWÓLMY JEJ WYRZUCIĆ - WARSZAWA - PILNE

Do gory! :ok:
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Nie lis 16, 2014 11:42 Re: NIE POZWÓLMY JEJ WYRZUCIĆ - WARSZAWA - PILNE

:ok: :ok: :ok:

misia007

 
Posty: 1418
Od: Nie lip 08, 2007 11:24
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lis 16, 2014 13:34 Re: NIE POZWÓLMY JEJ WYRZUCIĆ - WARSZAWA - PILNE

Gata_Negra pisze:
iwaka pisze:Może spróbujcie skontaktować się z fundacją "koci świat" , może mają wolne miejsce w dt.



Napiszę, ale ostatnimi czasy oni też "spylali" koty gdzie się da...

Zrobiłaś jej mam nadzieję ogłoszenia. Jeszcze jak karmiła dzieci, miała zabieg można było w net ruszyć. I mam andzieję ,że to zrobiłaś. Bo tutaj o domy trudno. Wszyscy jesteśmy zakoceni. Weź ją proszę do siebie na TDT i na spokojnie szukaj DT/DS. Inaczej kotka umrze. Samo założenie wątku często nie wystarcza bo są zakładane na ostatnią chwilę. Poza tym o kotce powinnaś coś fajnego napisac, opisywać, dawać nowe info...
Pisz do fundacji, mailowo do znajomych, ogłaszaj ja...
Kotkę można umieścić w klatce, łazience, brodziku (jeśli takowy jest)... Na prawdę można kotce pomóc samemu nawet mając niewielkie możliwości i własne zwierzęta. Wszystkie DT mają swoje koty i do tego podopiecznych więc kotka też trafiłaby do zakoconego DT i do klatki. Jeśli takowy się trafi.
Ratuj ją i szukaj na spokojnie.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55362
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon lis 17, 2014 9:27 Re: NIE POZWÓLMY JEJ WYRZUCIĆ - WARSZAWA - PILNE

Szukam, szukam i się staram.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ta pani, która ją dokarmiała i miała na nią baczenie, przyszła do mnie po pomoc DOPIERO na dzień przed tym, jak kotkę mieli wydać z lecznicy. Nikt wcześniej nie zgłaszał, że będzie taka podbramkowa sytuacja.
Wymogłyśmy żeby jeszcze chwilę w lecznicy pobyła, ale wiadomo, że to nie załatwia sprawy.

Ja też jestem przekocona, ale jak dojdzie do ostateczności, to dokonam niemożliwego, czyli... wezmę kolejnego kota.
Wiemy jak jest: zawsze się mówi, że "teraz to już ani jednego więcej",.... a potem się przygarnia kolejną biedę.
"Kot jest jedynym stworzeniem, któremu udało się udomowić człowieka." (Marcel Mauss)

Gata_Negra

Avatar użytkownika
 
Posty: 139
Od: Pon cze 02, 2014 8:10

Post » Pon lis 17, 2014 22:16 Re: NIE POZWÓLMY JEJ WYRZUCIĆ - WARSZAWA - PILNE

Próbowałaś ogłaszać ją na fb, zrobiłaś jej wydarzenie? Jeśli nie, spróbuj, w piątek wyadoptowałam w porozumieniu z Fundacją Koci Pazur z Poznania podobną buraskę, która tymczasowo zamieszkała u mnie po sterylizacji, też musiałam ją nauczyć paru rzeczy, typu wchodzenie na kolana, noszenie, nie podgryzanie ręki itp. Miałam łatwiej, bo kotka garnęła się do ludzi. Po tygodniu ogłaszania zadzwoniła chętna pani, przeszła rozmowę z Fundacją i kotka szczęśliwa jest już u niej.
ObrazekObrazekObrazek
Wicuś [*], Lolek, Buka

cathella

Avatar użytkownika
 
Posty: 17
Od: Sob wrz 20, 2014 18:34
Lokalizacja: pod Poznaniem

Post » Wto lis 18, 2014 8:58 Re: NIE POZWÓLMY JEJ WYRZUCIĆ - WARSZAWA - PILNE

Link do wydarzenia na FB.
https://www.facebook.com/events/1519126 ... =949475376

Prosimy o udostepnianie.
"Kot jest jedynym stworzeniem, któremu udało się udomowić człowieka." (Marcel Mauss)

Gata_Negra

Avatar użytkownika
 
Posty: 139
Od: Pon cze 02, 2014 8:10

Post » Wto lis 18, 2014 9:24 Re: NIE POZWÓLMY JEJ WYRZUCIĆ - WARSZAWA - PILNE

Brak zezwolenia na dostep :?
Zobacz w ustawieniach wydarzenia, czy nie masz ustawionego ograniczonego dostepu, tylko dla znajomych.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Wto lis 18, 2014 9:25 Re: NIE POZWÓLMY JEJ WYRZUCIĆ - WARSZAWA - PILNE

cały czas propozycja wykupienia pakietu u CatAngel jest aktualna.

magoska_

 
Posty: 1756
Od: Nie lis 07, 2004 13:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lis 18, 2014 11:03 Re: NIE POZWÓLMY JEJ WYRZUCIĆ - WARSZAWA - PILNE

A na czym to polega, bom nie w temacie...
"Kot jest jedynym stworzeniem, któremu udało się udomowić człowieka." (Marcel Mauss)

Gata_Negra

Avatar użytkownika
 
Posty: 139
Od: Pon cze 02, 2014 8:10

Post » Sob lis 22, 2014 11:00 Re: NIE POZWÓLMY JEJ WYRZUCIĆ - WARSZAWA - PILNE

CatAngel robi ogłoszenia na kilkudziesięciu portalach - przesyłasz jej tekst i zdjęcia i miasto/województwo na terenie którego ma być to ogłoszenie i już niczym się nie martwisz - no tym żeby szybko znalazł się odpowiedni dom :-)

viewtopic.php?f=27&t=117559&start=1350

magoska_

 
Posty: 1756
Od: Nie lis 07, 2004 13:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt gru 19, 2014 14:18 Re: NIE POZWÓLMY JEJ WYRZUCIĆ - WARSZAWA - PILNE

KOTKA MA TYMCZASOWĄ OPIEKĘ.

jest już bezpieczna :)
"Kot jest jedynym stworzeniem, któremu udało się udomowić człowieka." (Marcel Mauss)

Gata_Negra

Avatar użytkownika
 
Posty: 139
Od: Pon cze 02, 2014 8:10

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Majestic-12 [Bot] i 254 gości