Co dobrego na wątrobę?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto paź 21, 2014 19:17 Re: Co dobrego na wątrobę?

OKI często tak jest, że co smakuje jednemu kotu, innym juz niekoniecznie :?
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

Post » Wto paź 21, 2014 19:22 Re: Co dobrego na wątrobę?

Powiem więcej - zazwyczaj smakuje tylko tym, które nie muszą łykać :roll:
Pasta na odkłaczanie - tym, co się nie zatykają.
Orozyme - tym, co mają zdrową paszczę.
Renal - tym, co mają zdrowe nery.
Itd.
Idzie oszaleć :201416

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto paź 21, 2014 19:44 Re: Co dobrego na wątrobę?

Mam zentonil do oddania, ale tylko jeśli będziesz miała wskazania wet, ze możesz to dawać kotu. Tylko ostrzegam, to duże tabletki, nawet pół to sporo na kota :/

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Wto paź 21, 2014 20:11 Re: Co dobrego na wątrobę?

Heparegen - tabletki. Ludzki lek. Dr Uznańska przepisała dla mojego Hugo.
Dawałam po 1/4 - pokruszone na pyłek z wodą przez strzykawkę (nie musiałam
pchać kotu do gardła).
http://www.doz.pl/leki/p1477-Heparegen
Meoniku ['] - tak bardzo kocham i tęsknię każdego dnia. Na zawsze jesteś w moim sercu, czekaj na mnie, przyjdę na pewno.

Marcelibu

Avatar użytkownika
 
Posty: 21276
Od: Nie sty 11, 2009 1:10
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post » Wto paź 21, 2014 20:14 Re: Co dobrego na wątrobę?

Na bazie roślinnej: ostropest plamisty. Tabletki, które również można dzielić.
http://www.doz.pl/apteka/p66078-Ostrope ... tki_30_szt
Też od dr Uznańskiej.
Meoniku ['] - tak bardzo kocham i tęsknię każdego dnia. Na zawsze jesteś w moim sercu, czekaj na mnie, przyjdę na pewno.

Marcelibu

Avatar użytkownika
 
Posty: 21276
Od: Nie sty 11, 2009 1:10
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post » Śro paź 22, 2014 10:53 Re: Co dobrego na wątrobę?

OKI pisze:Powiem więcej - zazwyczaj smakuje tylko tym, które nie muszą łykać :roll:
Pasta na odkłaczanie - tym, co się nie zatykają.
Orozyme - tym, co mają zdrową paszczę.
Renal - tym, co mają zdrowe nery.
Itd.
Idzie oszaleć :201416

Zgadzam sie z Tobą w 100% :mrgreen:
Kotka Milka
 

Post » Czw paź 23, 2014 13:08 Re: Co dobrego na wątrobę?

Dziewczyny tez mam to samo - każdy z szanownych kotów chce najchętniej jeść to co jest podawane akurat kotu innemu - taki lajf :)
Marcelibu,jak zwykle dzięki, jak będę u dr Uznańskiej to tez sama zapytam,

Szalony Kot pisze:Mam zentonil do oddania, ale tylko jeśli będziesz miała wskazania wet, ze możesz to dawać kotu. Tylko ostrzegam, to duże tabletki, nawet pół to sporo na kota :/


Salony Kocie to byłoby super, zawsze to jakaś oszczędność, pogadam z moimi wetkami mińskimi czy mi mogą takie coś napisać i wysłać mailem, jak nie mailem to będę się tam mogła przejechać dopiero w weekend i wtedy odebrać taki papier - wystarczy kartka z pieczątką?

Pako_mrrr

Avatar użytkownika
 
Posty: 170
Od: Wto sie 26, 2014 19:01

Post » Czw paź 23, 2014 13:51 Re: Co dobrego na wątrobę?

Jak mi podeślesz na pw takie coś, z pieczątką przychodni/ podpisem wetki, to styknie. Ja się chętnie tego z domu pozbędę ;) a kasy nie wezmę, bo a nuż kot oprotestuje, mojej nie szło tego dawać (udało mi się chyba kilka tabletek, ale walka nie warta była świeczki), ale moja po prostu nie życzy sobie leczenia, podawania tabletek, głaskania gdzie indziej, niż po łebku - a to też tylko chwilę... złośnika mam, a leczyć to ona się daje tylko w stanie dążącym do agonalnego, jak się czuje lepiej, to prostuje zębami i pazurami :evil:

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Czw paź 23, 2014 14:18 Re: Co dobrego na wątrobę?

kropkaXL pisze:Moja Klara dostaje Hepatiale forte-kapsułki są w postaci kręgli, odcina się końcówkę i wciska z boku , kotu do pyszczka-jedzą bardzo chętnie!

http://wetzoo.pl/pl/p/Hepatiale-Forte-S ... sulek/550#

Moja Kitka tylko pierwszą kapsułkę Hepatiale forte zlizała chętnie z łyżeczki. :)
Z drugą było już gorzej. :roll:
Trzecią to se mogłam sama zjeść. :twisted:
Przechytrzyłam kocicę dodając do Hepatialu trochę pasty serowej Gimpeta - śmierdzącej okrutnie - i Kitka zjadła.
Polecam tę pastę także do podawania pokruszonych lekarstw.

Ale nic co piękne nie trwa długo.
Pani Wet zmieniła Kitce lek na Hepatoforce (http://animalia.pl/produkt,25784,vetfoo ... 0-kps.html).
A to są ogromniaste kapsułki. :strach:
Całej kapsułki nie podam kotu do pyska bo uduszę kota.
Proszek wysypany z kapsułki i dodany do ulubionej karmy sprawia, że karma przestaje być ulubiona.
Aktualnie robię tak:
Wysypuję proszek z kapsułki i mieszam z niewielką ilością jakiejś kociej pasty. Po dokładnym rozmieszaniu dzielę pacię na 2 kupki i - na spodeczku - wkładam do lodówki. A potem łapię Kitkę i wrzucam jej taką kulkę do gardła jak tabletkę. Operację powtarzam po jakimś czasie z drugą kulką.
Celinka >>>
Kitka [*]

Hana

 
Posty: 10054
Od: Pon lut 04, 2002 15:36

Post » Czw paź 23, 2014 14:46 Re: Co dobrego na wątrobę?

Szalony Kot pisze:Jak mi podeślesz na pw takie coś, z pieczątką przychodni/ podpisem wetki, to styknie. Ja się chętnie tego z domu pozbędę ;) a kasy nie wezmę, bo a nuż kot oprotestuje, mojej nie szło tego dawać (udało mi się chyba kilka tabletek, ale walka nie warta była świeczki), ale moja po prostu nie życzy sobie leczenia, podawania tabletek, głaskania gdzie indziej, niż po łebku - a to też tylko chwilę... złośnika mam, a leczyć to ona się daje tylko w stanie dążącym do agonalnego, jak się czuje lepiej, to prostuje zębami i pazurami :evil:


To jakbym widziała Paka w lecznicy ;P
Ale za to Pako do leczenia w domu jest kotem idealnym ;P
Tylko w domu i tylko mi wolno to robić, ostatecznie Marcinowi, każdy inny ludź może stracić palucha, albo colokwiek (tatę mojego ugryzł do krwi w nos jak go trzymał) ;P
Niestety u weterynarza nawet i mnie chce zjeść i bez "ogłuszania" nie idzie go dotknąć - z transportera trzeba go wręcz wysypać uważając na ręce i wszystkie inne członki :evil:

Oczywiście jeśli mu coś nie smakuje to nie ma mowy żeby zjadł, ale tabletki w ogóle nie są problemem. Taki mi się egzemplarz jakiś trafił. Może to przez to że od małego mu wiecznie do gęby zaglądałam (jak go znalazłam już miał jakiś kłopot z dziąsłami i kamieniem) musiał przywyknąć do czyszczenia zębów.
A tabletkę daję sposobem na 3 ;P
raz - otwieram pyszczek;
dwa - wkładam głęboko tabletkę;
trzy - puszczam kota i kot nie wie co się stało i co chodziło i patrzy się na mnie jak na debila ;P
W każdym razie 3 sekundy i po sprawie, a te kapsułki to mam ochotę wyrzucić z pudełka i zacząć po nich skakać :evil:

Pako_mrrr

Avatar użytkownika
 
Posty: 170
Od: Wto sie 26, 2014 19:01

Post » Czw paź 23, 2014 14:50 Re: Co dobrego na wątrobę?

Hana pisze:Wysypuję proszek z kapsułki i mieszam z niewielką ilością jakiejś kociej pasty. Po dokładnym rozmieszaniu dzielę pacię na 2 kupki i - na spodeczku - wkładam do lodówki. A potem łapię Kitkę i wrzucam jej taką kulkę do gardła jak tabletkę. Operację powtarzam po jakimś czasie z drugą kulką.


:!: Szok, prawdziwa operacja, ale gratuluje pomysłu...

Pako_mrrr

Avatar użytkownika
 
Posty: 170
Od: Wto sie 26, 2014 19:01

Post » Czw paź 23, 2014 15:28 Re: Co dobrego na wątrobę?

Pako_mrrr pisze:/.../ a te kapsułki to mam ochotę wyrzucić z pudełka i zacząć po nich skakać :evil:

:ryk:

Śmiech śmiechem, ale Cię rozumiem. :D

edit:
Pomysł z okulkowaniem proszku wysypanego z kapsułki nie mój. W oryginale było ciut masła, ale ja to zamieniłam na pastę, żeby nie podawać Kitce tłuszczu.
Celinka >>>
Kitka [*]

Hana

 
Posty: 10054
Od: Pon lut 04, 2002 15:36

Post » Czw paź 23, 2014 16:15 Re: Co dobrego na wątrobę?

Pako_mrrr pisze:A tabletkę daję sposobem na 3 ;P
raz - otwieram pyszczek;
dwa - wkładam głęboko tabletkę;
trzy - puszczam kota

Też tak kiedyś robiłam, ale się popsułam :( .
Albo koty się popsuły?
Zresztą, pisałam już o tym "u siebie" na wątku.
"...nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!"

http://diakrytyczne.pl/

dzika ruta

Avatar użytkownika
 
Posty: 1971
Od: Pon mar 17, 2014 12:03

Post » Czw paź 23, 2014 20:10 Re: Co dobrego na wątrobę?

A może olej z ostropestu?
(...) powiedział kiedyś do mnie: „Nie wiem, czy uda ci się poprawić rasę, ale zrób wszystko, żeby przynajmniej jej nie zepsuć". Zrozumiałam wtedy, jak wielka odpowiedzialność ciąży na hodowcach i jak ważne są podstawowe zasady, którym powinni oni pozostać wierni przez całe życie. (...)

mów mi Fatum

 
Posty: 802
Od: Pon maja 03, 2010 13:39
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lis 11, 2015 11:59 Re: Co dobrego na wątrobę?

Podniose watek - moze ktos z Was uzywal Epato750 w tabletkach i powie mi jak duze sa te tabletki? Kot niewielki mysle czy da sie jej to wcisnac..
Ewentualnie jaka konsystencje ma Epato w pascie? Mam tu na mysli czy jak smietana czy moze bardziej gliniasta jak niektore probiotyki - bo taka odpada..
Z gory dziekuje
W roku akademickim mogę być tu bardzo rzadko, proszę o cierpliwość

Zireael666

 
Posty: 1821
Od: Śro lut 15, 2012 13:41
Lokalizacja: okolice Wro

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aania, Blue, skaz i 252 gości