SWINOUJSCIE - kto pomoze w sterylkach i kastracji

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon paź 20, 2014 14:40 Re: SWINOUJSCIE - kto pomoze w sterylkach i kastracji

ewar pisze:Nie wiem jak Cindy, ale ja byłabym "za".

Trzeba próbować, prawda?
Cindy zna sytuację najlepiej, mogłaby napisać emila do gazety (gazet) i opisać historię zaniedbanych świnoujskich kotów.
To przecież powinien być powód wstydu dla zamożnego, nadmorskiego kurortu.
"...nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!"

http://diakrytyczne.pl/

dzika ruta

Avatar użytkownika
 
Posty: 1971
Od: Pon mar 17, 2014 12:03

Post » Pon paź 20, 2014 14:51 Re: SWINOUJSCIE - kto pomoze w sterylkach i kastracji

kinga-kinia pisze:Ja szczerze jestem wstrząśnięta tym co dzieje się w Świnoujściu ta obojętnością ludzi na żywe stworzenia.Tą ciemnotą Toz-u która nie chce sterylizować ciężarnych kotek czyli lepiej jak kociaki się urodzą i zginą pod kołami lub w męczarniach chorób ? Masakra XXI wiek a taka ciemnota tam panuje.


Prawie wszędzie w Polsce tak jest.

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Pon paź 20, 2014 23:50 Re: SWINOUJSCIE - kto pomoze w sterylkach i kastracji

Bedac w SWinoujsciu szukalamm pomocy w regionalnej telewizji "Slowianie" ale pracownik skierowal mnie do urzedu miasta do Wydzialu Ochrony Srodowiska, tlumaczac, ze sprawami bezdomych zwierzat zajmuja sie tylko podczas akcji. Szukajac Urzedu Miasta spotkalam pana z 3 pieskami w parku i pytalam o droge. Zamienilismy kilka zdan i wyjawilam w jakim celu udaje sie do Urzedu Miasta - od razu powiedzial mi, ze nie mam po co tam isc - gdyz byla w Schronisku dla Zwierzat w Swinoujsciu wielka afera i nawet Urzad Miasta nie potrafil sobie z tym poradzic. Pracownicy schroniska zabarykadowali sie w nim i nie wpuszczali nikogo z zewnatrz - podobno znaleziono tam kosci zwierzat zakopywanych na tym terenie i handel karma. Nie moge tego teraz znalezc ale bedac w bibliotece w Swinoujsciu czytalam o tym.
http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /140419844
http://www.eswinoujscie.pl/nowy-zarzadc ... -zwierzat/
Fakt, ze jest tam tyle niesterylizowanych i niekastrowanych kotow - potwierdza, ze TOZ mimo, ze nabyl prawa do zarzadzania schroniskiem nie spelnia swojego zadania w stosunku do kotow wolnozyjacych. Widzialam rowniez walesajace sie w centrum psy :?
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Wto paź 21, 2014 5:16 Re: SWINOUJSCIE - kto pomoze w sterylkach i kastracji

To może nie lokalne media, ale ogólnopolskie?

ewar

 
Posty: 54974
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto paź 21, 2014 16:40 Re: SWINOUJSCIE - kto pomoze w sterylkach i kastracji

Do Urzedu Miasta wybralam sie z nadzieje, ze jest tam Straz dla Zwierzat, gdyz tak powiedziala mi jedna z dwoch pan, ktorych telefony podala mi cypisek.
Kiedy zadzwonilam do tej pani i powiedzialam, ze oprocz niewykastrowanego kocurka jest jeszcze ciezarna koreczka ale pani kierowniczka TOZ-u powieidziala, ze nie przyjmuja ciezarnych kotek - wowczas pania powiedziala, ze porozmawia ze Straza dla Zwierzat i Schronisko bedzie musialo ta koteczke ciezarna wziac. Zapytalam ja jeszcze, czy aby napewno w Swinoujsciu jest Straz dla Zwierzat i potwierdzila, ze jest. Byl to piatek 3 pazdziernika i pani ta wybierala sie na zebranie do TOZ-u. Na zebraniu tym opowiedziala panu Adamowi, ktory zajmuje sie lapaniem kotow z ramienia TOZ-u i dostalam od niego sms o tresci: Prosze o kontakt w sprawie kotow. Oddzwonilam a wtedy on powiedzial mi, ze skoro juz jestem umowiona z ta pania, to on nie bedzie potrzebny - ale ta pani tylko sie ze mna umowila ale nie przyszla.
Bedac w Urzedzie miasta pytalam o Straz dla Zwierzat ale nikt o takiej strazy nic nie wiedzial i skierowano mnie do (imie i nazwisko zanane mi) pani w Wydziale Ochrony Srodowiska, ktora zajmuje sie sprawami bezdomnych kotow. Porozmawialysmy sobie, obiecala, ze zadzwoni do p.Adama zeby przywiozl mi ta obrozke i smycz na co odpowiedzialam, ze sama kupie, bo wkrtoce wyjezdzam i zbyt dlugo juz czekam, ten pan obiecal, ze zostawi obooze i smycz w recepcji ale nie zrobil tego. Mysle, ze chcieli zebym sobie wrocila do domu i dala im spokoj. :roll: Praktycznie caly czas zajmowalam sie kotami i nie widzialam zadnengo z nacietym uszkiem tak jak mowil wet co oznaczaloby, ze kot jest wykastr/wyster. A juz dobilo mnie stwierdzenie, ze dzika ciezarna kotka - musi sobie radzic sama - bo w schronie nie ma dla niej miejsca.
Zadaje sobie caly czas pytanie - dla kogo sa Schroniska dla Zwierzat? Czyzby dla ludzi, zeby pod plaszczykiem ochrony zwierzat mogli zajmowac sie lewymi interesami sprzedajac na boku karme przyznaczona dla zwierzat w schroniskach? :evil:
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Śro paź 22, 2014 5:00 Re: SWINOUJSCIE - kto pomoze w sterylkach i kastracji

Cindy pisze:Zadaje sobie caly czas pytanie - dla kogo sa Schroniska dla Zwierzat? Czyzby dla ludzi, zeby pod plaszczykiem ochrony zwierzat mogli zajmowac sie lewymi interesami sprzedajac na boku karme przyznaczona dla zwierzat w schroniskach? :evil:

Schroniska, fundacje, TOZ-y , na pewno nie można wrzucać wszystkich do jednego worka, ale ja mam złe doświadczenia.Im dłużej "robię w kotach" tym bardziej sceptycznie podchodzę do sensu istnienia organizacji prozwierzęcych.

ewar

 
Posty: 54974
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro paź 22, 2014 9:25 Re: SWINOUJSCIE - kto pomoze w sterylkach i kastracji

Wlasnie rozmawialam z pania, ktora opiekuje sie ciezarna koteczka. Karma jeszcze nie dotarla - pani bardzo dziekowala. Pytalam jak kicia i czy kotki maja jakis karton gdzie moglyby lezec w piwnicy. Pani powiedziala, ze biegna tam rury cieplownicze i kotki maja legowisko po jej psie. Rozmawiala ze swoimi pracownicami, zeby szukac domkow dla kociakow - a ja ze swej strony dodalam, zeby byly to domki odpowiedzialne, ktore wykastruja)wyster. kotki. Bede drazyc ten temat i dopytywac o los kotow. Ta pani to rowniez kociara i od zawsze pomaga zwierzetom tyle tylko, ze nie ma jej na naszym portalu - jako kierowniczka osrodka ma pewnie mnostwo obowiazkow - nasza rozmowa kilkakrotnie przerywana byla telefonami interesantow. Koteczka ma tam wlasciwie domek - a mimo to ta mala powsinoga ciagle przebiega przez ruchliwa ulice Slowackiego :cry: Poprosze mojego aniola Stroza, zeby mial rowniez na nia oko :wink:
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Śro paź 22, 2014 18:26 Re: SWINOUJSCIE - kto pomoze w sterylkach i kastracji

ewar akurat nasz TOZ to jest totalna beznadzieja. FAKT stwierdzony. NIE ma do kogo zwrócić się o pomoc. KARMICIELKI TO OSOBY STARSZE niezmotoryzowane i nie pomogą. Znamy z Moniką czy esmeraldą to z autopscji.
Do teraz mam telefony o pomoc, niestety wyjezdzam, przyjezdzam i nie mam ,,fizcznie,, jak tej pomocy udzielić. Przykre jest to , że człowiek pomaga sam przez 20 lat i nie może znaleźć ani jednej osoby, by dla odmiany jej pomógł. Ostatnio miałam telefon od karmicielki p. Halinki o pomoc, w sprawie karmy...coż porażka.
Obrazek

cypisek

 
Posty: 8466
Od: Czw lut 26, 2009 18:44
Lokalizacja: Swinemünde, Oslo

Post » Czw paź 23, 2014 5:34 Re: SWINOUJSCIE - kto pomoze w sterylkach i kastracji

Co się w ogóle dzieje? Dla kogo są więc TOZ-y i fundacje? Lekarze odmawiają pomocy i ludzie umierają, urzędnicy są niekompetentni, politycy to już kompletna porażka, strach się bać :evil: Przestałam oglądać programy interwencyjne w telewizji, bo bardzo się denerwowałam.Tracę poczucie bezpieczeństwa.Ludzie nie mogą uzyskać pomocy, a zwierzęta? Po co ustawy, skoro nikt ich nie respektuje?

ewar

 
Posty: 54974
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Nie paź 11, 2015 16:31 Re: SWINOUJSCIE - kto pomoze w sterylkach i kastracji

I znowu jestem w Swinioujciu.
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Nie paź 11, 2015 17:07 Re: SWINOUJSCIE - kto pomoze w sterylkach i kastracji

hej w Swinoujsciu ogolny burdel. W ciągu 2 miesięcy 3 razy zmienial się zarząd kierownictwa. Wszystko to walka o stołki. realną pomocą nikt się nie zajmuje. WEci którzy sterylizują , są zatrwożeni, praktycznie sterylizacje spadły do zera. My z Mnika 74, same osobiście woziłysmy z 30 kotów miesięcznie. Teraz jest totalne dno/ Karmicielki to starsze kobiety, tylko karmią jak mają czym. :cry: .Może w urzędzie cos pomogą, zawsze się to odbywało tak , ze ludzie dzwonili do urzędu, a potem urząd do nas. Może teraz jak jest nowe kierownictwo jest jakiś wolontariat, który nie zajmuje się prowadzeniem stron internetowych tylko r e a l n ą pomocą.
Obrazek

cypisek

 
Posty: 8466
Od: Czw lut 26, 2009 18:44
Lokalizacja: Swinemünde, Oslo

Post » Nie paź 11, 2015 22:11 Re: SWINOUJSCIE - kto pomoze w sterylkach i kastracji

Cypisku, czy ktos ze swinoujscia moglby wziac 3 ca 12 tygodniowe maluszki na DT? Same juz jedza, sa zdrowe, Szkoda ich do schronu :cry:
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Pon paź 12, 2015 18:42 Re: SWINOUJSCIE - kto pomoze w sterylkach i kastracji

Nie za bardzo wiem, moze zadzwonic do schroniska i zapytac o wolontariuszy, moze akurat ktos by wzial. Sprobowac oglosic na portalu i swinoujscie. teraz w schronisku jest ponmad 50 kotow, biora jak leci , wszystkie ,dzikuski nawet, ktorym serce peka, bo mogly zostac wysterylizowane i puszczone w miejsce bytowania. szlak mnie trafia na to...czlowiek jest bezradny
Obrazek

cypisek

 
Posty: 8466
Od: Czw lut 26, 2009 18:44
Lokalizacja: Swinemünde, Oslo

Post » Pon paź 12, 2015 19:12 Re: SWINOUJSCIE - kto pomoze w sterylkach i kastracji

Wlasnie wrocilam z akcji lapania malcow, ktora zakonczyla sie fiaskiem. Byly ogloszone na oxl i zglosili sie chetni ale nie sposob je zlapac. A na domiar zlego dzis odkrylam 3 nastepne maluszki, nieco mlodsze i ciezarna kotke. Rece opadaja.
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Wto paź 13, 2015 10:58 Re: SWINOUJSCIE - kto pomoze w sterylkach i kastracji

Przed chwila mloda dziewczyna z chlopakiem zlapali malego buraska - podobno dziewczynka, wsiedli do auta i oby miala szczesliwe zycie.Zostaly dla czarnej matenki dwie jej miniaturki. Ci mlodzi woleli tygryska. W drugim miejscu sa tez 2 czarne i jeden pingwinek. Czy tez beda mialy szczescie na wlasny dom?
Z calego serca im tego zycze bo tyle tu bezdomnosci, ze serce boli.
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 370 gości