Powszechna Sterylizacja N°2.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto paź 28, 2014 19:45 Re: Powszechna Sterylizacja N°2. www.powszechnasterylizacja.

Dziś Sylwia dotaszczyła pieszo do weta kotkę :kotek: z ul. Poświętnej w Bielsku Podlaskim. :1luvu:

A w piątek Sylwia była tak zaaferowana Przepuklinką, że zapomniała powiedzieć, że zostało ciachniętych aż pięć kotek :kotek: :kotek: :kotek: :kotek: :kotek: ze wsi Minkówka. :piwa:

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Wto paź 28, 2014 19:52 Re: Powszechna Sterylizacja N°2. www.powszechnasterylizacja.

Wiem, że PS dotyczy najbardziej kotów na wsi. I w małych miastach. To znaczy - do dziś tak myślałam :(
Jechałam dziś tramwajem. Jechała ze mną pani z małym, biało-rudym kotkiem z niebieskimi oczami, kotek w otwartej torebce.
ja: nie boi się pani, że ucieknie?
pani: nie, on jest na butelce, karmiony i głodny.
ja: urodził się w domu, czy przygarnięty? a matka? coś się jej stało?
pani: w domu się urodził, co dwa lata ta kotka taki numer robi, że nie ma mleka.
ja: to trzeba wysterylizować.
pani: nie, to wiejska kotka. A ja lubię mieć co sezon kociaki (!!!!). Wie pani, to jest potomstwo kota Dantego z antykwariatu na Szewskiej.
Zagotowałam się. Wiosną widziałam na trawniku przy antykwariacie kobietę z rudym kociakiem, jechałam wtedy tramwajem przez rzeczoną Szewską, kobieta poszła do antykwariatu. Skandal po prostu. Ten antykwariat :( :( :( i Dante są sławni
Kot Dante ma profil na fb

https://www.facebook.com/kotDante?fref=ts

chyba nie wyrabiam
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46713
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Wto paź 28, 2014 20:59 Re: Powszechna Sterylizacja N°2. www.powszechnasterylizacja.

Też kojarzę tego kota z antykwariatu... :roll:

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Wto paź 28, 2014 21:47 Re: Powszechna Sterylizacja N°2. www.powszechnasterylizacja.

MalgWroclaw pisze:Wiem, że PS dotyczy najbardziej kotów na wsi. I w małych miastach. To znaczy - do dziś tak myślałam :(
Jechałam dziś tramwajem. Jechała ze mną pani z małym, biało-rudym kotkiem z niebieskimi oczami, kotek w otwartej torebce.
ja: nie boi się pani, że ucieknie?
pani: nie, on jest na butelce, karmiony i głodny.
ja: urodził się w domu, czy przygarnięty? a matka? coś się jej stało?
pani: w domu się urodził, co dwa lata ta kotka taki numer robi, że nie ma mleka.
ja: to trzeba wysterylizować.
pani: nie, to wiejska kotka. A ja lubię mieć co sezon kociaki (!!!!). Wie pani, to jest potomstwo kota Dantego z antykwariatu na Szewskiej.
Zagotowałam się. Wiosną widziałam na trawniku przy antykwariacie kobietę z rudym kociakiem, jechałam wtedy tramwajem przez rzeczoną Szewską, kobieta poszła do antykwariatu. Skandal po prostu. Ten antykwariat :( :( :( i Dante są sławni
Kot Dante ma profil na fb

https://www.facebook.com/kotDante?fref=ts

chyba nie wyrabiam


W pierwszym zdaniu źle się wyraziłam. Bo wiem, co się dzieje w mieście, że mnóstwo ludzi nie sterylizuje, nie zabezpiecza okien. Ale to zdarzenie dziś dotknęło bardzo i uświadomiło, jak jest źle.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46713
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Wto paź 28, 2014 23:27 Re: Powszechna Sterylizacja N°2. www.powszechnasterylizacja.

A mnie dziś spotkała niespodzianka. :surprise: Do siedziby fundacji, czyli nie na adres korespondencyjny do Zosik, dotarły faktury za trzy sterylki. Przejrzawszy je stwierdziłam, że nie mam pojęcia co to jest. Zaskoczyło mnie to ogromnie, bo mam świetną pamięć i wszystkie sprawy PS kojarzę momentalnie, więc złapałam za telefon i dzwonię do niejakiej pani Krystyny zapytać czy ona kojarzy mnie. Otóż dostała wniosek od jednej z forumowiczek, która ma tę cechę, że miesza wszystko co pomieszać można ( adresy, fundacje etc. ) z nieprawdopodobną inwencją po czym znika bez słowa jak sen jaki złoty.


Za to sama pani Krystyna okazała się bardzo interesującą osobą, która sterylizuje okoliczne wiejskie koty osób niezamożnych, wozi je na zabiegi, łapie, leczy i nasza pomoc przyda jej się bardzo. Mieszka we wsi Zawada, gmina Zamość. Poprosiłam o zdjęcia tych trzech wiejskich kocic :kotek: :kotek: :kotek: , za które wystawiona jest faktura, podałam maila do siebie i obiecałam, że wysterylizujemy razem całą wieś tylko niech już zawsze sama się ze mną kontaktuje. Koszt sterylki 110 zł, czyli 330 zł za całą trójkę.

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Wto paź 28, 2014 23:53 Re: Powszechna Sterylizacja N°2. www.powszechnasterylizacja.

isabell36 pisze:dzisiaj też dostałam wiadomość, że Gmina Dziwnów będzie płacić za kastrację kocurów wolnożyjących :dance: :dance2:


A czmuż to zmienili zdanie ? :lol:

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Śro paź 29, 2014 12:30 Re: Powszechna Sterylizacja N°2. www.powszechnasterylizacja.

Wczoraj udało się wysterylizować kotkę :kotek: , której kociaki topiono po urodzeniu oraz wykastrować kocurka :kotek: . Oboje są z Częstochowy. :piwa: Czekam na ich zdjęcia.

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Śro paź 29, 2014 16:10 Re: Powszechna Sterylizacja N°2. www.powszechnasterylizacja.

Chiara pisze:A mnie dziś spotkała niespodzianka. :surprise: Do siedziby fundacji, czyli nie na adres korespondencyjny do Zosik, dotarły faktury za trzy sterylki. Przejrzawszy je stwierdziłam, że nie mam pojęcia co to jest. Zaskoczyło mnie to ogromnie, bo mam świetną pamięć i wszystkie sprawy PS kojarzę momentalnie, więc złapałam za telefon i dzwonię do niejakiej pani Krystyny zapytać czy ona kojarzy mnie. Otóż dostała wniosek od jednej z forumowiczek, która ma tę cechę, że miesza wszystko co pomieszać można ( adresy, fundacje etc. ) z nieprawdopodobną inwencją po czym znika bez słowa jak sen jaki złoty.


Za to sama pani Krystyna okazała się bardzo interesującą osobą, która sterylizuje okoliczne wiejskie koty osób niezamożnych, wozi je na zabiegi, łapie, leczy i nasza pomoc przyda jej się bardzo. Mieszka we wsi Zawada, gmina Zamość. Poprosiłam o zdjęcia tych trzech wiejskich kocic :kotek: :kotek: :kotek: , za które wystawiona jest faktura, podałam maila do siebie i obiecałam, że wysterylizujemy razem całą wieś tylko niech już zawsze sama się ze mną kontaktuje. Koszt sterylki 110 zł, czyli 330 zł za całą trójkę.


Jestem już także w kontakcie z panią doktor, która wykonała powyższe sterylizacje. Pani doktor przysłała mi zdjęcia po zabiegach. Zarówno pani Krystyna jak i pani doktor zareagowały bardzo szybko i profesjonalnie, więc współpraca ku mej radości rokuje. :ok:

Potwierdziłam naszą gotowość sterylizowania we wsi Zawada dodając, że nikt z okolicy oprócz pani Krystyny na dzień dzisiejszy nie ma prawa przyjść z wnioskiem o sfinansowanie sterylizacji od nas.

I szczęśliwe kocice pozują:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Śro paź 29, 2014 16:39 Re: Powszechna Sterylizacja N°2. www.powszechnasterylizacja.

I jeszcze wrzucę fragment maila od pani doktor, który charakteryzuje sytuację w Zawadach:

"Wszystkie kotki od pani Krystyny to kotki wiejskie z Zawady lub okolic które mają właścicieli ( którzy nie za bardzo przejmują się tym że te kotki ciągle mają nowe mioty -jak to na wsi ;( lub są znajdowane przez panią Krystynę jako półdzikie, ta ostatnia kotka z tego co się orientuje jest własnością kobiety chorej na raka , która zgłosiła się do pani Krystyny o pomoc w opanowaniu coraz większej liczby kotów biegających po podwórku. Pani Krystyna małe kociaki najczęściej zabiera i szuka im domu ( większość wyjeżdża do Warszawy) a dorosłe kotki przywozi autobusem( 18 km) do nas na zabiegi. Średnio pani Krystyna przywozi kilka kotek w miesiącu, ale teraz została jej chyba tylko 1 dzika ciężarna kotka, którą próbuje złapać na razie nie ma na nią wyznaczonego terminu zabiegu. Kotki po zabiegach są przetrzymywane w zamknięciu a potem wracają na podwórka."

Za łapanie czwartej, dzikiej kotki kciuki trzyma Le Chat Noir. :ok: :ok: :ok: I ja też. :ok:

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Śro paź 29, 2014 20:05 Re: Powszechna Sterylizacja N°2. Się kręci! :)

Chiara pisze:
sylwia1982 pisze:
Chiara pisze:Na zabiegi pojadą dwie bezdomne kotki z Częstochowy :kotek: :kotek:, jedna przygarnięta kotka :kotek: ze wsi Biała i jedna kotka :kotek: wolno żyjąca z Kielc.



kotka ze wsi Biała z jakiego woj.? bo wieś Biała jest też pod Bielskiem Podlaskim :mrgreen:


Jest to wieś Biała, powiat legnicki na Dolnym Śląsku. :mrgreen:

Zdjęcie kotki:

Obrazek


Także koteńka ze wsi Biała jest już po sterylce. :piwa: Pan, który koordynował zabiegi u kotów swoich rodziców napisał, że weterynarz pomylił netto z brutto i kwota na fakturze wynosi 129, 90 zł. W odpowiedzi wysłałam numer fundacyjnego konta z prośbą o wpłacenie 10 zł. Pan już nie odpisał, ale 10 zł wpłacił. 8)

Zdjęcie kici, cudnego słoneczka:

Obrazek

Obrazek

I brzusio:

Obrazek

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Czw paź 30, 2014 0:51 Re: Powszechna Sterylizacja N°2. www.powszechnasterylizacja.

Zapłaciłam 330 zł za trzy kicie z Zawad N°279, N°280, N°281 ( FV 54/14 z dnia 16.10.2014 na kwotę 110 zł, FV 55/14 z dnia 16.10.2014 na kwotę 110 zł, FV 56/14 z dnia 16.10.2014 na kwotę 110 zł ) i wylądowaliśmy znowu pod kreską.

:201468

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Czw paź 30, 2014 11:29 Re: Powszechna Sterylizacja N°2. Się kręci! :)

Chiara pisze:
Chiara pisze:Po sterylce jest już także działkowa kotka Rysia z Jaworzna. :piwa:


Faktura na 120 zł za sterylizację Rysi N°250 z działek została wysłana do fundacji.

Rysia przed zabiegiem:

Obrazek

Rysia po sterylce. :piwa:

Obrazek


Przyszła faktura za Rysię na 160 zł. W związku z tym czekam z jej opłaceniem na wpłatę celową 40 zł od pani, z którą byłyśmy umówione na 120 zł. :201461

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Czw paź 30, 2014 16:28 Re: Powszechna Sterylizacja N°2. www.powszechnasterylizacja.

Wczoraj został wykastrowany kocurek z Bielska Podlaskiego z ul. Widowskiej. Na dodatek kocurek znalazł dom. :piwa:

Chiara

Avatar użytkownika
 
Posty: 7718
Od: Pt mar 18, 2005 20:40

Post » Czw paź 30, 2014 16:52 Re: Powszechna Sterylizacja N°2. www.powszechnasterylizacja.

Chiara pisze:Wczoraj został wykastrowany kocurek z Bielska Podlaskiego z ul. Widowskiej. Na dodatek kocurek znalazł dom. :piwa:

:ok:
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46713
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Czw paź 30, 2014 19:02 Re: Powszechna Sterylizacja N°2. www.powszechnasterylizacja.

Trochę nie na temat, ale gdyby ktoś zechciał, to można kliknąć dzieciakom w konkursie: https://www.facebook.com/Stowarzyszenie ... =1&theater
Obrazek

Axa76

 
Posty: 3889
Od: Śro wrz 24, 2008 13:56
Lokalizacja: Cieszyn

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 484 gości