Czarne Diabły Tasmańskie VIII - życie codzienne DT i śmierć

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lut 12, 2015 22:07 Re: Czarne Diabły Tasmańskie VIII - życie codzienne DT

I znów dni są za krótkie ... żeby mi się nie nudziło, mam kotkę po sterylce na rekonwalescencji. Biało ruda, zła jak osa :roll: . Kotka po zmarłej, samotnej osobie. Trudny orzech, bo mało obyta z ludźmi a wcale z kotami. Przy okazji rekonwalescencji ją poobserwuję, co można do ogłoszeń wpisać. Domu szuka Rodzina, opiekę jako taką tez zapewnia, ale to ludzie bez doświadczenia. Kota kilkuletnia, medycznie dziewica, więc w miarę możliwości pomagam organizacyjnie i doradczo.
Zespół Tajemniczej Ręki podpowiedział Rodzinie, co trzeba zrobić aby kotkę wyadoptować a Fundacja Szanowny Pan Kot pomogła zorganizować zmasowaną akcję w lecznicy. Zespół Tajemniczej Ręki zebrał środki na pokrycie kosztów i zorganizował transport :wink: . W jedną kicię zaangażowało się chyba z 8 osób :lol: a to jeszcze nie koniec.
Mówię, ze to są akcje robione metodą puzzli. Każdy zaangażowany daje coś, ile może, co może, co chce. Ktoś nie zostaje z problemem sam, nikt nie jest jakoś drastycznie przeciążony a cała akcja się składa. Bez każdego z tych pojedynczych kawałków by się nie udała, wiec każdy ma jakiś wkład w rezultat końcowy. I tak się kręci.
Prosimy o :ok: kicia musi się ładnie wygoić i badania kontrolne przed nią.

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Czw lut 12, 2015 22:31 Re: Czarne Diabły Tasmańskie VIII - wściekła rekonwalescentk

Gramotność moja poległa przy puzzlowych wkładach . Ale kciuki potrzymam!(
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55353
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw lut 12, 2015 23:59 Re: Czarne Diabły Tasmańskie VIII - wściekła rekonwalescentk

Dobrze będzie! mimo składanek i puzzli bedzie dobrze, musi być :)
ObrazekObrazek

Romi85

Avatar użytkownika
 
Posty: 1808
Od: Wto lut 18, 2014 12:29
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lut 15, 2015 19:54 Re: Czarne Diabły Tasmańskie VIII - słodki Ekler

Coś poplątałam :oops: - to dzięki tym puzzlom udaje się działać a nie pomimo nich :wink:
Ruda pojechała wczoraj do siebie, fatalnie się czuła w obecności innych kotów. Nie ma co jej stresować dłużej, teraz tylko pomogę opiekunom ją ogłaszać
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Jak widać, w dobrym humorze to ona nie była ...
A wczoraj, z powodu różnic charakteru z Charliem :twisted: , do Mania2 wrócił Bez a przyjechał Ekler. Ekler jeszcze nie jest pewien, czy na pewno chce być domowym kotem, musimy go o tym przekonać ...

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Wto lut 17, 2015 22:07 Re: Czarne Diabły Tasmańskie VIII - słodki Ekler

Dziś, z okazji Dnia Kota paskudy kosmate dostały wołowinę :twisted: . Już zaczynają rozrabiać, kocia wdzięczność :roll:

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Nie lut 22, 2015 19:09 Re: Czarne Diabły Tasmańskie VIII - słodki Ekler

Ojej, ale przerwa 8O . Przepraszamy, już dalszy ciąg programu.
Eklerek po czasie wycofania zaczął buszować po domu, poleguje na lodówce i parapecie, wychodzi na kolację i wita mnie po powrocie. Jak się da pogłaskać, to rozpływa się w mruczeniu :1luvu: . Krokiet tłusty i bezczelny, bez zmian :twisted: . W marcu należny mu się kontrola :wink: . Morka i Żywia humorzaste. Charlie kawał drania. CDT w tym wszystkim jakoś się odnajdują.
W zasadzie mogę obwieścić początek sezonu łapankowego. Dziś pomagała złapać zadziornego kocura terroryzującego podwórko :evil: i wiekową, wolnożyjącą kicię z ropniem. Kocur czeka na kastrację :twisted: . Gorzej z kicią - wygląda mizernie, w pyszczku ma bardzo niepokojącą zmianę, ropień na szyi i zapach ogólny jak od mocznika. Wetka pobrała krew bez sedacji 8O i czekamy na wyniki. Boję się ich :(

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Nie lut 22, 2015 19:23 Re: Czarne Diabły Tasmańskie VIII - początek sezonu łapankow

E tam, pomagała :roll: Co najwyżej odwaliła całą robotę :mrgreen: Jeszcze się rwała do eksploracji piwnic :mrgreen: Z trudem powstrzymałem :strach: Taka spragniona akcji :twisted:
Natalka [*] 17 lipca 2008, Sokółka [*] 22 lipca 2016 , Sierżant [*] 5 grudnia 2016 , Buras [*] 14 grudnia 2018, Agrest [*] 21 października 2019, Bura [*] 15 stycznia 2020, Skarpetka [*] 11 marca 2021, Merida [*] 7 stycznia 2023, Królewna [*] 21 lutego 2023, Colin [*] 27 maja 2023, Szuma [*] 19 lutego 2024
Oddam starsze książki szkolne i akademickie
Wypożyczalnia łapacza - klatki-łapki i bytowe itp

piotr568

 
Posty: 6928
Od: Czw sie 30, 2007 17:42

Post » Nie lut 22, 2015 19:36 Re: Czarne Diabły Tasmańskie VIII - początek sezonu łapankow

Taa, jeszcze napisz, że sprzęt zwiozłam :twisted: . Do tych piwnic to tez tak, umiarkowanie ... :mrgreen: Ale akcja była :ok:

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Pon lut 23, 2015 20:10 Re: Czarne Diabły Tasmańskie VIII - początek sezonu łapankow

Kicia dziś jeszcze została w lecznicy, chcą ją dokładniej pobadać, na tyle, na ile się da bez sedacji. Ma na imię Nova. Do znieczulenia w chwili obecnej się nie nadaje. Żeby myśleć o porządku w paszczy trzeba ją podleczyć i płukać, ponieważ mocznik jest podwyższony. Opiekę nad kotką oferowała karmicielka ale nie będzie w stanie podawać jej kroplówek ani leków. Mam nadzieję, że ja będę :roll: . Kicia wyląduje u mnie, przeleczymy ją i zobaczymy, czy można realnie pomóc z paszcza. O dziwo, ropień chyba goi się sam, niemal w oczach 8O . Najgorsze przewalczyła sama.
Dzielna Nova. To podwórkowa weteranka. Mam nadzieję, że uda się kupić jej jeszcze trochę czasu ...

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Pon lut 23, 2015 21:18 Re: Czarne Diabły Tasmańskie VIII - początek sezonu łapankow

:evil: :evil: :evil:
Właśnie wyszłam w szlafroku na klatkę schodową szukać wody. Tam, bo w kranie nie ma :roll: . Tam też nie było, w sumie może i dobrze. Na drzwiach wejściowych do budynku karteluszka wielkości znaczka pocztowego, że dnia 23 od 16 8O nie będzie wody do usunięcia awarii . Czasoprzestrzeń wojskowa jak nic :twisted: .
No nic, na wieczór jestem obrobiona, mają czas operacyjny do 5 rano żeby przywrócić wodę :evil: . Muszę ogarnąć kuwety i wypić kawę :twisted:
P. S. nie, nie miałam papilotów :twisted:

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Wto lut 24, 2015 8:02 Re: Czarne Diabły Tasmańskie VIII - początek sezonu łapankow

Bez papilotów wyszłaś 8O To prawie jakbyś naga wypełzła :wink:

Coś z tą wodą musi być wojewódzko. U nas wczoraj jeden pion też nie miał. My do tych posiadających należeliśmy. Ale ile wody od nas ... pożyczono :roll:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55353
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto lut 24, 2015 10:05 Re: Czarne Diabły Tasmańskie VIII - początek sezonu łapankow

ASK@ pisze:........ Ale ile wody od nas ... pożyczono :roll:

Jak będą oddawać upomnij się o odsetki. Jak pożyczyli wiadro, niech oddają wiadro i kubek :lol:

A Alix znalazła wodę w kranie rano ?
Natalka [*] 17 lipca 2008, Sokółka [*] 22 lipca 2016 , Sierżant [*] 5 grudnia 2016 , Buras [*] 14 grudnia 2018, Agrest [*] 21 października 2019, Bura [*] 15 stycznia 2020, Skarpetka [*] 11 marca 2021, Merida [*] 7 stycznia 2023, Królewna [*] 21 lutego 2023, Colin [*] 27 maja 2023, Szuma [*] 19 lutego 2024
Oddam starsze książki szkolne i akademickie
Wypożyczalnia łapacza - klatki-łapki i bytowe itp

piotr568

 
Posty: 6928
Od: Czw sie 30, 2007 17:42

Post » Wto lut 24, 2015 15:17 Re: Czarne Diabły Tasmańskie VIII - początek sezonu łapankow

Nie i byla wsciekla :evil:
Ale wywiad donosi, ze woda juz jest a Ekler pokazal czubek nosa spod lozka 8)

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Wto lut 24, 2015 15:31 Re: Czarne Diabły Tasmańskie VIII - początek sezonu łapankow

piotr568 pisze:
ASK@ pisze:........ Ale ile wody od nas ... pożyczono :roll:

Jak będą oddawać upomnij się o odsetki. Jak pożyczyli wiadro, niech oddają wiadro i kubek :lol:

A Alix znalazła wodę w kranie rano ?

:mrgreen:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55353
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto lut 24, 2015 22:59 Re: Czarne Diabły Tasmańskie VIII - początek sezonu łapankow

Woda jest :mrgreen: . Babuleńka jest, u mnie. Startuka i ujmująca, zawojowała całą lecznicę, dostała przegląd jak rasowy koń przed zawodami 8O . Zobaczymy, na ile uda jej się pomóc, na razie musimy ją doleczyć po urazach i trochę wypłukać ... jutro będzie więcej, dziś mi dna zabrakło :(

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aania, Blue, Google [Bot], kasiek1510, Majestic-12 [Bot], Vinceton i 179 gości