Czarne Diabły Tasmańskie VIII - życie codzienne DT i śmierć

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lip 16, 2015 18:52 Re: Czarne Diabły Tasmańskie VIII JOKOcięta!

Jak się dzieeje, to sie dzieje! Cytuję za OKI
OKI pisze:Jedyne 5 dni prawie nie nie mieszkałyśmy w domach z NCZ, ale....
Obrazek
Tak! Mamy kota w worku! :piwa:
Obrazek
Obrazek
Zaczynam lubić łapanie w podbierak - to bardzo ułatwia obsługę wet. ;)

I już kima, więc można było wydłubać z siatki...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Full wypas kotek - jak widać na fotach :?
Obrazek
Gluta akurat gdzieś zgubiła, co jej jednak nie przeszkadza w potężnym rzężeniu :?

W badaniu ogólnym namacano głównie kości :(
Waga 2,3 kg.
Z dobrych wieści, to nerki w macaniu też się znalazły - prawidłowe, jak na ten rodzaj badania.
Jelita kompletnie puste, ale nic nieprawidłowego nie namacano.
Płuca i serce osłuchowo ok.
O dziwo uszy bez świerzba, tylko zasyfione.
Pcheł umiarkowana ilość, jak na taki stan kota.
Testy ujemne, mocznikiem nie capi zupełnie :piwa: :piwa: :piwa:
Wieku nie stwierdzimy, bo dla odmiany zęby w stanie tragicznym...
Krew jest pobrana - mam nadzieję, że nerki i wątroba są w znośnym stanie. Od tego wszystko zależy.

Na razie dziewczyna wybudza się u mnie w klatce i cholernie ciężko to znosi - miota się przepotwornie :(
Żeby udało się dziewczynę wykurować i żeby była dzika tak w sam raz - łatwa do obsługi, ale do wypuszczenia po wyzdrowieniu ;)
Potrzeba bardzo, bardzo dużo kciuków...

Kicia o roboczym imieniu Mara jest podopieczną Fundacji Szanowny Pan Kot i będzie bardzo wdzięczna za podrzucenie trochę grosza na leczenie i dobre papu do odpasienia :1luvu:
Konto: Fundacja Szanowny Pan Kot
Bank BGŻ 96 2030 0045 1110 0000 0303 8260
z dopiskiem: na Marę

Z góry dziękujemy :201494

Na ten moment Mara dostała antybiotyki, leki przeciwzapalne, kroplówkę ze schabem, pobraliśmy krew na badania i testy, została tez odpchlona.
Przed nami leczenie oraz co najmniej czyszczenie paszczy i sterylka.
Na razie nie wiadomo, co panna raczy jeść, bo ostatnio to raczyła nic, ale ewidentnie musi się odpaść :?

Bardzo proszę o kciuki za Marę i grosik, jeśli kto może. Kicia miała trafić wstępnie do mnie, ale akurat zdążyła upchać maluchy a nie dobrze, żeby glut był przy ledwo-co-szczepionych gnojach. OKI :1luvu: podjęła się opieki, na pewno bardziej fachowo ode mnie ale i bez Mary ma kogo karmić. A Mara potrzebuje michy z górnej półki ...

Maluchy ok, miały dziś chwilę brykania na łóżku i foty

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Pt lip 17, 2015 22:13 Re: Czarne Diabły Tasmańskie VIII JOKOcięta i kolejna bida!

Mara ma kiepskie wyniki nerkowe. Jeśli będzie w miarę współpracować, uda się może dać jej trochę życia we względnym komforcie. Jeśli będzie dobrze znosiła zabiegi i klatkę ... :ok: dalej potrzebne
Maluchy jadły :strach: jak smoki, dopiero dziś wieczór troszkę wyhamowały :mrgreen: . Tzn troszkę zostało w misce po pierwszym podejściu :roll:
Zaczęliśmy dziś ostrożne odrobaczanie - nie mam ochoty karmić robaków :? . Maluchy ładnie kuwetują, mam nadzieję, że odrobaczenie przejdą łagodnie.

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Sob lip 18, 2015 10:04 Re: Czarne Diabły Tasmańskie VIII JOKOcięta i kolejna bida!

viewtopic.php?f=20&t=169035 zapraszam.

Śliczna koteńka. Kciuki za nią, mocne.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7157
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Sob lip 18, 2015 21:29 Re: Czarne Diabły Tasmańskie VIII JOKOcięta i kolejna bida!

Dzięki, trzymamy nadal. U OKI można czytać na bieżąco, kicia zaczęła jeść i pozwoliła sobie zrobić kroplówkę, ale to w każdej chwili może runąć. Biedaczka jest w stresie :(
Za to smarkacze jedzą i buszują. Na szczęście troszkę zwolniły a Animonda, tzn. po pierwszej rundzie zostaje coś jeszcze w misce :roll: . Odrobaczamy się delikatnie, ćwiczymy tez głaskanie i mruczenie :wink: . Dziś byli z wizytą moi Rodzice, więc gnoje miały więcej bodźców :lol:
Ale straszne z nich kruszyny :(
Gryka
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Grążel i Goździk
Obrazek Obrazek
Grążel
Obrazek Obrazek
Obrazek
Goździk
Obrazek
Gwiazdnica i Goździk
Obrazek

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Sob lip 18, 2015 21:38 Re: Czarne Diabły Tasmańskie VIII JOKOcięta i kolejna bida!

Cudne maluchy i imiona ;-)

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7157
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Sob lip 18, 2015 21:47 Re: Czarne Diabły Tasmańskie VIII JOKOcięta i kolejna bida!

jakieś urośnięte te dzieci? 8O
Obrazek

Agneska

 
Posty: 16483
Od: Wto paź 26, 2004 12:28

Post » Sob lip 18, 2015 21:56 Re: Czarne Diabły Tasmańskie VIII JOKOcięta i kolejna bida!

To duże to pluszowa foka :twisted:
Ale fakt, złapały masy ... jedzą prawie jak kolibry, tyle ile ważą :twisted:

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Nie lip 19, 2015 20:42 Re: Czarne Diabły Tasmańskie VIII piąty element!

Wg Sir Terry'ego Pratchetta świat jest zbudowany z pięciu elementów: powietrza, ognia, ziemi, wody oraz niespodzianki.
Zgodnie z ową nauką i nader malowniczo w środku burzy dojechało piąte kocię - niespodzianka. Kocię był podejrzewane o istnienie i to podejrzenie na tyle nie dawało spokoju, ze zostało dziś pojmane. Na całe szczęscie, bo samotny maluch długo by nie przetrwał :( .
Kocię-niespodzianka jest trisią :lol: , pośrednią w umaszczeniu w stosunku do sióstr. Waży 511 g :strach: i zdecydowanie potrzebuje się podkarmić, odczyścić i dostać imię. Na razie wkręciła się w legowiska i śpi :love:

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Pon lip 20, 2015 21:35 Re: Czarne Diabły Tasmańskie VIII piąty element!

Maniunia troszkę wystraszona, jest jednak o kilka dni socjalizacji do tyłu za rodzeństwem :( . Podsuwam jej miseczkę, żeby jak najszybciej sił nabrała :ok: to i humor wróci.Ma na imię Gruszyczka :mrgreen:
Łobuzy dostały hamak do klatki i właśnie łby sobie na nim urywają. Rozwój motoryczny postępuje :lol:

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Pon lip 20, 2015 21:38 Re: Czarne Diabły Tasmańskie VIII piąty element!

Specjalne buziaki dla Gruszyczki :)
Obrazek

Agneska

 
Posty: 16483
Od: Wto paź 26, 2004 12:28

Post » Wto lip 21, 2015 7:58 Re: Czarne Diabły Tasmańskie VIII piąty element!

Pasuje do niej. Jest śliczna i taka... malunia. To dzielna bardzo dziewczynka.Tyle dni sama sobie dała radę.
Kciuki :ok:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55381
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto lip 21, 2015 21:07 Re: Czarne Diabły T. VIII piąty element głosuje na JOKOT w K

Kocięta rosną i rozrabiają :) . Maleńka Gruszeczka nadrabia powoli masę i odwagę, jednak 5 dni w tym wieku to dużo 8O . Ale to dzielna kicia :ok:
Dziś były pierwsze zajęcia z mruczenia, prymuską jest Gwiazdnica :lol:
Obrazek Obrazek
Gruszeczka Obrazek
A tak się bawimy

https://www.youtube.com/watch?v=ljO7Dedml7o

Maluch nadal szukają DT! Oprócz standardowego wsparcia oferowanego przez Fundację JOKOT, od siebie mogę zaoferować wypożyczenie klatki z wyposażeniem dla ułatwienia opieki i socjalizacji.

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Wto lip 21, 2015 21:26 Re: Czarne Diabły T. VIII piąty element głosuje na JOKOT w K

Jakie cudne kotki :mrgreen: Zeżarłabym... wszystkie,jak leci. Gruszeczka cudeńko :ok:
Babusia , jak się miewa ?

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7157
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Śro lip 22, 2015 22:06 Re: Czarne Diabły T. VIII piąty element głosuje na JOKOT w K

Babunia w ten gorąc ma słabszy apetyt, podobnie jak reszta dużych kotów. Jest umiarkowanie zachwycona maluchami :? i musiałam uruchomić kuwety ze szmatami :( . Ale poza tym trzyma się swoich nawyków i urzęduje ile można na balkonie :)

Dziś po budziku smarkacze rozśpiewały się kanonem na 3 głosy - widać przestały mnie postrzegać jako Strasznego Pożeracza Kotów a zaczęły jako Źródło Żarcia :twisted: . Awansowałam :roll:

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Czw lip 23, 2015 21:38 Re: Czarne Diabły T. VIII piąty element głosuje na JOKOT w K

A ja coś wiem ... 8)
Kocięta coraz bardziej odważne i ruchliwe :lol: , apetyty mają dobre :twisted: . Gruszeczka poznała uroki hamaka a Grążel zaliczył mruczenie :love: . Maleństwa mają ujemne testy FIV-FeLV - przeogromne dzięki za pomoc :1luvu:

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Kinga CN i 128 gości