Czarne Diabły Tasmańskie VIII - życie codzienne DT i śmierć

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob paź 04, 2014 20:53 Czarne Diabły Tasmańskie VIII - życie codzienne DT i śmierć

Początków było kilka ...
Zaczęło się tak, że dostałam mieszkanie kwaterunkowe. Pierwsze o co zadbałam to były koty. Czarne Diabły Tasmańskie: Bandido i Zidane
...
Obrazek

Potem zaczęłam szukać w internecie stron związanych z kotami. Tak odkryłam miau - podczytywałam "Zabiję Mru. Koci Hyde Park."
Potem koty się przechorowały - to było lekkie zatrucie, ale w panice przeszukałam całą sieć - i zalogowałam się na miau.
Potem u Bandido stwierdzono struwity, zaczęłam regularnie czytać miau i odważyłam się napisać kilka postów. Bardzo podobały mi się ikonki czarownic i z tego wzniosłego powodu wstąpiłam do Paktu Czarownic :twisted: .
Aż wreszcie trafiłam na taki wątek viewtopic.php?f=1&t=101081 - złamałam się. Zostałam DT :lol: . W zasadzie na małą skalę, chociaż ostatnio na trochę za dużą :roll:
Poprzednie części naszych przygód można poczytać tutaj: Czarne Diabły Tasmańskie I i Czarne Diabły tasmańskie II, Czarne Diabły Tasmańskie III oraz Czarne Diabły Tasmańskie IV, Czarne Diabły Tasmańskie V Czarne Diabły Tasmańskie VI zarne Diabły Tasmańskie VII. Część druga była również bogata w doświadczenia: zaliczyłam pierwsze zwroty z adopcji, z tego jeden z Sopotu :strach: (i wciąż nie wiem, jak by się skończył, gdyby nie Mrkevka :1luvu: ), dzikuny w klatce i chwile zwątpienia. Jak widać, dalej się kręci :wink: . Jak to zwykle bywa - trzecia część przewyższyła drugą - po raz pierwszy doświadczyłam odejścia podopiecznego - miałam kontakt z panleukopenią; zmarła, mimo moich wysiłków, Gołąbka [*]; przyjęłam świadomie kota oddawanego z powodu agresji (jeszcze mnie nie zjadł :twisted: )a w chwili zakładania nowego wątku doleczałam z grzyba stado (6 szt. :roll: ) i borykam się z nerwowym wylizywaniem/alergią Zidane. Teraz z kolei przeszłam samą siebie, oprócz 6 dorosłych kotów (2 moje i 4 tymczasy) biorąc pod opiekę 3 smarkacze :roll: - tyleż urocze co nieznośne :lol: . Za to Zidane był łaskaw dostać duszności - podejrzenie astmy :( . Piąta część, to kolejna wygibasy, żeby dysponowanymi silami i środkami pomóc jak największej liczbie kotów, kolejne przygody medyczne (z rezydentami i tymczasami) i kolejne rozterki - co ważniejsze, komfort czy ratunek? Czy jeszcze podołam?Czy wystarczająco uwagi poświęcam kotom? Czy mam dość czasu dla siebie ... W szóstej dorobiłam się pięknego kompletu kocic nie przepadających za sobą :twisted: W siódmej części zdobywam sprawności w dwupakach, ponoszę porażkę socjalizacyjną a na koniec przez kilka dni opiekuję się kotką z lasu, znalezioną ledwo żywą.
Otrzymywane czasem wieści z DS upewniają mnie, że warto się starać.

A tu małe podsumowanie dotychczasowej działalności - postaram się uzupełniać na bieżąco i wstawić fotki bohaterów :wink:

Zostałam DT dokładnie 3.10.2009 ( w sobotę) - przyjechał do mnie 1 tymczas ... początki były trudne, dalej nie zawsze jest łatwo, ale trochę kotów się przewinęło przez ten czas i myślę, że ich świat zmienił się na lepsze. Mała wyliczanka, dla przypomnienia, foty będą dołączone wkrótce, bo muszę poszperać :wink: :
1. Obrazek Tytus - mój pierwszy tymczas, przyjechał do mnie wskutek perturbacji życiowych swojej Pani. Był 2 tygodnie i bywa na święta. Przy nim uczyłam się, jak moje koty reagują na inne, jak postępować z nowym i jak łagodzić stres.
2. Obrazek Malina - od xandry i Aleby. Kolejny stopień trudności, bo kotka nie lubiła innych kotów. Przeszła u mnie sterylkę i uczyłam się opieki nad kotka po sterylce :twisted: . Zamieszkała jako jedynaczka u starszych Państwa w Pułtusku (30.01.2010).
3. Obrazek Nulek - od 15pietro, z 5 czarnych kotów po karmicielce, która wylądowała w psychiatryku. Kolejne doświadczenie - zobaczyłam (w sumie czubek góry lodowej!) pomagając 15pietro ogarniać piwnicę karmicielki, do jak strasznych rzeczy mogą doprowadzić ludzie w najlepszych intencjach ... Nulek zamieszkał w mojej okolicy, jak dotąd jako jedynak, z miłym dzieckiem do towarzystwa (19.03.2010).
4. Obrazek Woalka - pierwsza tymczaska JOKOTOwa, mały słodziaczek. Zobaczyłam, jak kot wymiotuje żywymi robakami :strach: . I jak smarkula poluje na 4 razy większego od siebie kot :twisted: . Zamieszkała u DORA66, która dla niej zalogowała się na forum, choć rzadko tu zagląda. Ma starszego, kociego brata (15.05.2010).
5. Obrazek Basmati - cudowny rudzielec, niezwykle przyjazny, niestety, był u mnie tylko 3 ponieważ wyszedł mu dodatni test na FIV :crying: . Kolejny przykład, do czego prowadzą dobre intencje wypaczone chorobą - ofiara zbieraczki. Miał DT u Agneski, w izolatce, z kolegą FIV-kiem, a wreszcie trafił do DS!
6. Obrazek Memka - śliczna, duża, szara kicia, podmiana z Agneską za Basmatiego. Znalazła DS, niestety, nie wszyscy domownicy akceptowali kota i Memeczka wróciła do Agneski - już w innym DS.
7. Obrazek Gołąbek [*] 1.08.2011 - choć trafiła do mnie wskutek perturbacji życiowych danka05, to kolejny, najcięższy u mnie skutek zbieractwa. Miała mieć do doleczenia infekcję - infekcja od czerwca nie dała się wyleczyć całkowicie, ostatnio znów się zaostrza :evil: , doszła pnn i anemia. Anemia ustąpiła, parametry nerkowe ostatnio były w normie, ale cała równowaga jest chwiejna. Na dokładkę dorosła kotka wygląda jak półroczne kociątko. Teoretycznie do adopcji, ale jakoś czarno to widzę ... Gołąbeczka przeszła zabieg usunięcia zmienionej chorobowo nerki - zabieg się powiódł, niestety, po narkozie druga nerka zaprzestała funkcjonowania. Po ponad dwóch tygodniach heroicznej (ze strony kota) walki mała poddała się i 1.08.2011 zasnęła w swoim transporterku. Opis operacji i działań podjętych później można znaleźć tutaj: viewtopic.php?f=1&t=129470 ;. Śpij, wielki kocie w małym ciałku ...
8. Obrazek Mefisto - najprawdopodobniej ofiara urlopów, błąkał się po Ursusie. Bardzo źle znosił zagęszczenie u mnie, na szczęście szybko znalazł DS, gdzie jest królem-jedynakiem (16.07.2010).
9. Obrazek Liza - w sumie chyba też ofiara zbieraczki, trafiła do mnie poprzez _kathrin, potem moją koleżankę u której była na DT - możliwość tymczasu skończyła się nieoczekiwanie - i pozaforumowy DT, gdzie niestety nie radziła sobie z dużą ilością kotów. U mnie funkcjonuje wzorowo, nie licząc obecnego epizodu z biegunką. Już w DS, jako jedynaczka (22.10.2010).
10. Obrazek Trawis - w moim odczuciu wyrzucony kot po osobie zmarłej, siedział na trawniku przez 3 tygodnie i nie umiał nawet schować się przed deszczem. Forumowa akcja ratunkowa dostarczyła go do mnie. Był na TDT u moich Rodziców, jednak wskutek konfliktów z rezydentką wrócił do mnie. Typ jedynaka, nie najlepiej się czuje w stadzie kotów. Zamieszkał jako jedynak, po 3 tygodniach niestety wrócił z adopcji :( . Ponownie adoptowany, też jako jedynak z opcją dokocenia w przyszłości, przez miłą parę zaznajomioną z kotami :ok: . Obecnie ma na imię Klocek :twisted: (18.03.2011). Niestety, 11.04.2012 r. Klocek przegrał z FIPem [*].
11. Obrazek Felek - śliczny, domowy kotek przywieziony do mojego zakładu pracy. Na szczęście udało mu się znaleźć DS przed zimą - rozrabia u joarkadia :twisted: (17.09.2010). Niestety, 26.03.2012 Felek, obecnie Rys wrócił do mnie z adopcji, ponieważ joarkadia z uwagi na planowana operacje musi oddać wszystkie swoje koty :( . Z powrotem ma status tymczasa i szukamy DS ... W nowym DS od 21.07.2012.
12. Obrazek Shrek - ofiara ludzkiej nieodpowiedzialności, młodziutki kocurek z jajami wyrzucony, bo zapewne zaczął pachnieć. Trafił do mnie dzięki salvadoredali67, pod którego samochodem był łaskaw się chować - typowy skutek przerobienia psiarza na kociarza :twisted: . Śliczny, czysty, zdrowy - rządzi się u mrkevka :wink: . Imię zmodyfikowano na Shrekin :twisted: (29.10.2010)
13. Obrazek Fabrycy/Wiewiórczak/Specjal - znaleziony przez piotr568 w zakładzie pracy w dzielnicy przemysłowej, z jajami, zapewne wyrzucony z domu. Po kastracji przebył kilka DT w oczekiwaniu na tzw. "wolne" miejsce u mnie - śliczny, zdrowy, czysty kotek, niestety, Bandido go nie toleruje. Na szczęście znalazł DS u martolinka :D - czekamy tylko na transport do Sopotu - niestety, DS zrezygnował po pierwszej nocy. Po kota 300 km w jedną stronę pojechała :1luvu: mrkevka z TŻ-tem - mieli go wziąć na tymczas :twisted: . Tymczas też trwał krótko, niecałą dobę :lol: i Fabrycy mieszka sobie ze Shrekiem (28.11.2010).
14. Obrazek Dymek - prawdopodobnie ofiara świątecznych porządków. Znaleziony w piwnicy, przebywał trochę u Agneski i trafił na tymczas do mnie. Śliczny, duży nieśmiały kotek, trochę w typie brytka. Zamieszkał na Saskiej Kępie i panoszy się w domu (13.02.2011).
15. Obrazek Skarbek - smarkacz z pomponami znaleziony na Podskarbińskiej, w torbie, jako kocica. Zmienił płeć a po tygodniu stracił i pompony. Mieszka w Legionowie, z zakochaną z nim po uszy Mamą (26.02.2011) i dostał dwójkę młodszego rodzeństwa :wink: od ASK@.
16. Obrazek Zuzia - kicia złapana na Cytadeli w ostatnim momencie na oswojenie. Jej rodzeństwo zjadł lis, mamę ciachnięto. Miała DT u Agneski, po nieudanej adopcji, zresztą załatwionej przeze mnie :oops: , trafiła do mnie. W chwili obecnej walczymy z przewlekłą biegunką, ale kicia jest urocza i przemiła. 13.05.2011 Zuzia poszła do DS, super przygotowanego na jej przyjście (13.05.2011).
17. Obrazek Basia i 18. Toto - dwie smarkule z Metra Centrum; :mrgreen: . Były u mnie trochę ponad tydzień i było to pouczające doświadczenie. Pojechały na oswojenie: Toto do agnieszka336 a Baśka do OKI :1luvu: , gdzie powoli, ale systematycznie się oswaja :mrgreen:
19. Obrazek Zuzia szara - ok. 2 letnia, szara koteczka - obecnie u Jopop, zamieniona na:
20. Obrazek Łatka - Łatulka ma domek stały od 26.02.2012 - i
21. Obrazek Kropcia - śliczne, zadbane kicie, które musiały opuścić kochający domek ... Kropka ma już DS, od 20.12.2011 r.
22. Obrazek Arnold - ktoś znalazł, oczywiście młody-kocurek-z-jajami, nie mógł zatrzymać, powiedział komuś innemu, ten ktoś inny powiedział salvadoredali67, Salvadore zrobił burzę mózgów i oto mamy ... kotek był do 13.06 w TDT, gdzie trochę rozrabiał. U mnie na razie jest względny spokój, a kotek cuuudny i odważny! Ma DS z suczką, na Saskiej Kępie (1.07.2011).
23. Obrazek Lucek - zwrot z adopcji, ponoć był agresywny. Na razie wystraszona poducha, w razie problemów wieje pod łóżko. Na początku sfrustrowany innymi kotami, powoli się do nich przyzwyczaja, coraz bardziej zadomowiony. Od 5.01.2012 u Agneski, zamieniony z 25 (transfer). Od 15.10.2012 w DS.
24. Obrazek Gerson - 1,5 roczny pingwinek, znajda z warszawskiego podwórka. Bardzo miły i przyjacielski, łasił się nawet na stole u weterynarza. Od 10.03.2012 w DS razem z Frostem od klauduski.
25. ObrazekShrek - wielki, czarny :!: kocur z tego wątku viewtopic.php?f=1&t=136784, zamiana z Agneską na Lucka. Shrek kiepsko sobie radził z młodzieżą u Agneski, u mnie na razie zwiedza z ciekawością. Dnia 7.04.2012 Shrek zamieszkał na Gocławiu, na razie jako jedynak, z opcją ewentualnego dokocenia.
26. Obrazek Bobcia z Korabiewic, przywieziona na sterylkę i zatrzymana "rzutem na taśmę" u mnie na TDT :twisted: od 28.01. W dniu 6.02.12 znalazła DS, w mojej okolicy, jako towarzyszka Starszej Pani, której zmarła ukochana kotka.
27. Obrazek Claude - od 1.04.2012. Urodzony gdzieś na początku lipca 2011 czarny kocurek z białym krawacikiem i białymi stringami, przejęty od Aleby. Na razie w fazie aklimatyzacji, foty będą, jak wyjdzie z kąta ... aklimatyzacja się powiodła, kotek jest miziasty, tylko początkowo wobec nowych ludzi bardzo nieśmiały. W dniu 13.12.2012 przekazany do OKI w zamian za Witalisa (nr. 43). Od 1.02.2014 w DS, nieststy, wrócił z adopcji do OKI
28. Obrazek Max - od 21. 05.2012, wielki, ok. ośmioletni rudzielec, prawdopodobnie niepotrzebny rozpłodowiec z pseudohodowli viewtopic.php?f=1&t=140660&hilit=d%C5%82ugow%C5%82ose. Niezwykle przyjazny i uczuciowy, mrucz na odległość, barankuje, ociera się, wywala brzuch. Cuda, nie kot, troszkę tylko trzeba go doprowadzić do porządku. Poszedł na DT do Jagoody (po potem do DS), zastąpił go 29. Burilla.
29. Obrazek Burilla - z tego samego źródła, miziasty, bury olbrzym, barankuje i mruczy jak kociątko. Uwielbia spać koło mnie i musi mnie dotykać chociaż jedna łapką. Ma ok.3-4 lat. Od 11.07.2012 w DS jako jedynak.
30. Obrazek Józio - a to kolejny skutek zamiany psiarza w kociarza. Kotek bytujący na działkach Rodziców salvadoredali67. Większość tam to psiarze, nawet jeśli kotka tolerowali, to nikt nie kwapił się przygarnąć a kotek spał w łóżkach i żebrał przy stole. Padł pomysł, że kotka szkoda na działki, weźmie się go i zawiezie do jakiejś wsi ... no to Salvadore go wziął i przywiózł co rychlej. Do mnie :twisted: W DS od 24.11.2012.
31. Obrazek Lukrecja jedno z trójki rodzeństwa zgarniętych z parkingu sklepowego przy ul Lucerny w Wawrze. ur. ok. 1.05.2012. Lukrecja jest najsilniejsza a miotu (i najsłodsza :oops: ). Od 31.07.2012 w DT u klauduski. Od 15.10.2012 w DS.
32. Obrazek Lebiodka jedno z trójki rodzeństwa zgarniętych z parkingu sklepowego przy ul Lucerny w Wawrze. ur. ok. 1.05.2012. Mała sybarytka :lol: Wie, co dobre - 30.07.2012 zamieszkała z nowymi Opiekunami i wspaniałym rosyjskim niebieskim kolegą.
33. Obrazek Lubczyk jedno z trójki rodzeństwa zgarniętych z parkingu sklepowego przy ul Lucerny w Wawrze. ur. ok. 1.05.2012. Dzielny zapaśnik. Od 31.07.2012 w DT u klauduski. Od 9.10.2012 w DS.
34. Obrazek Smarkacz znaleziony przez ASK@, rekord tymczasowania - niecałe 8 godzin :lol: . Ma DS wraz z dwoma dorosłymi kotami, u troskliwej Dużej i kochającego koty chłopczyka.
35. Obrazek Wiola, pingwinka - kotka "przydomowa", która utraciła opiekuna. Urodzona gdzieś wiosna 2011, do kociarni przybyła razem z siostrą. Siostra zmarła latem na pp. Pingwinka w kociarni była coraz bardziej wycofana, w związku z tym została wytypowana do przeprowadzki. W DS do 14.01.2013. Niestety, 2.02.2013 wróciła z adopcji, kompletnie się nie odnajdywała w nowym domu :( W DS z Rudym (nr 50) od 4.10.2013.
36. Obrazek Anakonda vel Cholernamarmurzyca - ok. 1,5 roczna kotka, w typie bengala, biegała sobie po Muranowie 8O . Dosyć oswojona, więc narażona. Po kilku podejściach OKI, cholernamarmurka wlazła wreszcie do mieszkania jednej z sąsiadek, w nocy. Tejże nocy przeniosła się do OKI a 24.08.2012 do mnie, na DT. Jak prawdziwy dziki kot, łóżko zwiedziła od razu ... W DS od 5.12.2012, z dwoma kotami i dwoma psami.
37. Obrazek Trybulek - rodzeństwo wyciągnięte z praskiej piwnicy, właściwie w ostatnim momencie, póki były jeszcze zdrowe - od 3.10 w pozaforumowym DT. Od 24.11.2012 w DS.
38. Obrazek Tymianek - rodzeństwo wyciągnięte z praskiej piwnicy, właściwie w ostatnim momencie, póki były jeszcze zdrowe - od 3.10 w pozaforumowym DT. Od 27.02.2013 w DS.
39. Obrazek Szpadel - miot z kwietnia 2012, silny, wesoły kocurek. W DS od 24.11.2012.
40. Obrazek Szufla - miot z kwietnia 2012, silna, zdrowa, ciekawska koteczka. W DT u *aniki* od 5.01.2013. W DS 14.11.2013
41. Obrazek Szpachla - miot z kwietnia 2012, mała kotka z wygojonym wrzodem na oku. Wesoła, ciekawska. Od 18.03.2013 w pozaforumowym DT. Od 25.08.2013 w DS, z koleżanką - brytką
42. Obrazek - Piotruś, ok. 3 letni kocurek, po prostu pojawił się na Żeraniu przemysłowym. Wyraźnie kulał na jedną łapę i został odłowiony przez Piotra568 do przeleczenia ... i okazało się, że kot jest domowy ... spędził trochę czasu w klatce, potem w kociarni aż wreszcie 1.12.2012 trafił do mnie. Poznamy się bliżej i poszukamy domu :wink: . Od dnia 9.03.2013 Piotruś ma DS w dalekich Słubicach :wink:
43. Obrazek Witalis, podmiana za Claude'a 13.12.2012, chłopak z Muranowa. Plon jednej z łapanek OKI (i mojej) :lol: . Czarny namolniak, bardziej ciekawski niż inteligenty, urodzony w połowie kwietnia 2012. Oczywiście, szuka domu, najlepiej z innymi kotami :) w dniu 5.02.2013 zamieszkał w domu z psem :wink:
44.Obrazek - Adaś, kolejna bieda porzucona na Żeraniu przemysłowym, dostarczony 14.12.2012. Milutki, grzeczniutki, tylko brudny i uszy pokaleczone. U mnie na TDT, po świętach się wyprowadza. W DT pozaforumowym (Mania2) od 5.01.2013. Od 15.04.2013 w DS.
45. Obrazek - Delfinka, ok. czteromiesięczna koteczka przejęta od karmicielki z Pragi 20.01.2013. Ma obiecany DT, ale najpierw musi wyzdrowieć - ma zapalenie płuc. W rezultacie Delfinka została u mnie do adopcji 19.04.2013. Niestety, z powodu astmy Pani wróciła z adopcji 25.06.2015. Od 23.08.2015 na TDT u iwona66. W DS od 21.12.2015.
46. Obrazek - Mimi, słabość ducha. Siedziała w piwnicy karmicielki od Delfinki; poszłam zrobić jej zdjęcia i zobaczyłam ... Gołąbkę [*]. Mimo braku miejsca nie umiałam jej tam zostawić. Pojechała z nami 20.01.2013. Jest już po badaniach (zdrowa!) i sterylce, integruje się ze stadem i będziemy szukać domu. Od 25.01.2013 w DS na Białołęce.
47. Obrazek - Sisi, młoda, roczna kotka porzucona na mrozie przy lecznicy na Ursynowie. Nikt jej nie szukał :( . 28.01.2013, po sterylce, trafiła do mnie. Źle znosiła towarzystwo innych kotów, od 8.02.2013 w DS jako jedynaczka.
48. Obrazek Bibi z Białołęki, z pierwszej wiosennej łapanki 9-10.03.2013. Ma jakieś 6-8 miesięcy. Rokująca - w klatce, w oczekiwaniu na sterylkę wywaliła brzuch :roll: W DS od 28.03.2013, z biszkoptową koleżanką
49. Obrazek Pawełek, kolejny produkt z taśmy na Żeraniu. Młody, ok. 2,5 roczny kocurek, brudny i miziasty, zgłosił się do karmiciela. Po doleczeniu infekcji został wykastrowany i trafił do mnie na DT 14.03.2013. W dniu 2.04.2013 zamieszkał w DS ze Shrekiem (nr. 25) u baaardzo troskliwej Dużej. Niestety, 27.04 wrócił, zamieszkał w pozaforumowym DT (Mania2). Od 22.09.2013 w DS, z kocim kolegą.
50. Obrazek Rudy - Rudy z tego wątku viewtopic.php?f=1&t=114675&hilit=rudy , powrót z adopcji po 1,5 roku :( . Oficjalna przyczyna - posikiwanie. Zweryfikujemy i ... poszukamy domu :ok: Rudy, po różnych perypetiach :lol: , 21.07.2013 zamieszkał w DS jako jedynak, potem dołączyła Wiola. Rudy dnia 7.06.2015 wrócił z powodu sikania. Niestety, 28.12.2016 został uśpiony - rak wątroby z przerzutami.
51. Obrazek Astra, model ok. 2012 :twisted: , po prostu wsiadła do samochodu 29.04.2013... 22.12.2013 dostałą w prezencie Dom :wink:
52. Obrazek Leszek, roczna zguba z Placu Inwalidów z 10.05.2013. 12.05.2013 zgłosiła się Właścicielka.
53. -58. Obrazek Heban, Hyzop, Hebe, Hedera, Hoja i Hortensja; smarkacze z Łojewskiej, na TDT od 25.05.2013 do 30.05.2013.
59. Obrazek Dymcia, złapana 28.04.2013, miziała się w klatce i pomieszkała trochę iwony66. 10.06.2013 przyjechała do mnie, będziemy się poznawać ... szybko poszło, 14.06.2013 pojechała do DS, będzie mieszkać z Trisią i Malizną Iwony.
60-62. Obrazek Obrazek Obrazek Dziurawiec, Dyptam i Dziewanna, kociaki z Podskarbińskiej, na TDT od 23/24.06.2013 - od lipca 2013 wymienione na 67. i 68. z iwona66 Dziewanna w DS od 15.02.2014 a Dziurawiec i Dyptam od 23.03.2014. Niestety, Dyptam/Niorek wrócił do Iwony z adopcji w sierpniu 2014 i szukamy kolejnego domu. Od 22.09.2014 u mnie w DT. Od 15.10.2014 w DS jako jedynak.
63. Obrazek Kasia, znaleziona 3.07.2013 na ul Mickiewicza, przez sprzątaczkę ode mnie z pracy. Jak widać, zamiast na Paluch trafiła do mnie. Szukamy DS (lub właściciela :? ). Od 12.11.2013 w DS, z ruską koleżanką :wink: Niestety, 15.11 wróciła z adopcji (zdominowała rezydentkę :(). Pomieszkała u Iwona66 :1luvu: i Wigilię 24.12.2013 spędza już w nowym DSie
64. Obrazek Król Julian (Piasek), młody kocurek, porzucony w Piasecznie. U mnie 29.07.2013 przejazdem do innego DT (Mania2), natomiast będę pilotować jego adopcję. Od 2.09.2013 w DS
65. Obrazek Helios, maluch urodzony (ok. 20.06.2013) przy ulicy Jutrzenki, na budowie. 20.08.2013 trafił do mnie, jest jeszcze drugi do złapania, trzeci, niestety, nie żyje. Mama do kastracji, nie ma dokąd wracać, bo budowa się kończy ... Helios ma DS od 31.08.2013, na razie jako jedynak.
66. Obrazek Hades, brat Heliosa, odłowiony 22.08.2013 - zaplątani w siatkę zbrojeniową i uwolniony przez zbrojarzy. Od 2.09.2013 w pozaforumowym DT. Od 12.12.2013 r. w DS.
67. Obrazek Wanilia [*] zabrana 21.06.2013 z lecznicy w Wołominie, urodzona ok. 10.05.2013; po zwiedzeniu kilku TDT trafiła 22.08.2013 z bratem do mnie w zamian za nr 60-62 :twisted: Od 28.09.2013 w pozaforumowym DT. Zmarła na FIP 4.11.2013
68. Obrazek Wrotycz, brat Wanilii, ta sama historia ... Od 2.09.2013 w pozaforumowym DT, od 19.09.2013 w DS.
68. Obrazek Puma przybłąkała się do joarkadii 29.08.2013, nie mogła zostać i 2.09.2013 trafiła do mnie, po sterylce. Tłuściutka, bezczelna, nie lubi innych kotów ... w DS u dwóch dorosłych osób od 15.09.2013 jako jedynaczka.
69. Obrazek Sierżant, uważany za dzikusa w Żerańskiej Fabryce Kotów Osobowych ... niestety, owszem, zaniedbany ale domowy, reaguje na człowieka, naprasza się o głaskanie. U mnie na szkoleniu podstawowym od 18.09.2013, idzie do innego DT. U Mania2 od 28.09.2013
70. Obrazek Jutrzenka, mama Heliosa i Hadesa (65. i 66.) jeszcze na budowie pozwalała się brać na ręce. Teraz naprasza się o głaskanie i jak ją wypuścić? Zamieszkała u mnie 28.09.2013. Od 18.10.2013 w DS jako jedynaczka.
71. Obrazek Dixon, ruda przybłęda z pewnej piwnicy, od 3.10.2013 na DT u mnie, od 13.10.2013 w DS :mrgreen:
72. Obrazek Sabinka, siostra(?) Jutrzenki, z tego samego miejsca. Przez karmicieli uważana za kocurka. Po dłuższym namyśle u Mania2 postanowiła być kotem domowym, w DT u mnie od 11.10.13. Od 12.01.2014 w TDT u krolik dags :1luvu: . Od 6.08.2014 w DS, jako jedynaczka.
73. Obrazek Figiel, dawny tymczas Aleby, ur. ok czerwca 1012, ostatnio w pozaforumowym DT, który musiał opuścić. Tłusty, czarny miś, który myśli, że jest kociątkiem :twisted: . U mnie od 11.10.2013. Od 9.11.2013 w DS, jak jedynak, z 3-letnim dzieckiem.
74. Obrazek Fortuna, łaziła sobie po Muranowie, widywana przez różne osoby aż 27.202013 postanowiła uprzejmie poczekać na OKI z kontenerem. Od 28.10.2013 u mnie na DT, szukamy właściciela albo nowego domu. Właściciel znalazł się, 2.112013 Fela wróciła do domu.
75. Obrazek Maradona, znaleziony przez obsługę szczytu klimatycznego pod stadionem :roll: . Miły, gadatliwy, towarzyski, wyżebrał od wszystkich kanapki :wink: Od 14.11.2013 u mnie, obserwuję go i szukamy domu. Może zagubiony, ale wątpię :( W DS od 7.12.2013, jak Król Jedynak.
76. Obrazek Musik, ten dla odmiany łaził po ulicy i żebrał u kupców na Żoliborzu. U mnie 21.11.2013. W DS od 2.03.2014, jako jedynak.
77. Obrazek na TDT przyjechała 15.12.2013 Mrówka z tego viewtopic.php?f=1&t=158912 wątku. 28.12.2013 po sterylce wróciła do DT.
78. Obrazek Mamuśka, zasiedziała Jokotowa tymczaska. ur. ok. 2009 roku, bardzo miła kotka, bardzo opiekuńcza wobec wszystkich maluchów. Przyjechała na DT 20.12.0213 r. W DS, jako jedynaczka, od 5.01.2014.
79. Obrazek Pipi, kotka osiedlowa mojej Siostry, uprzejmie dała się złapać na sterylkę 25.12.2013, taki prezencik świąteczny :roll: . Szczególnie, że daje się głaskać, więc raczej będzie szukać domu. Od 18.01.2014 w DS.
80. Obrazek Od 1.01.204, Brzuchy, kotka wyadoptowana przez jedną z wolontariuszek JOKOT wiosną, wracająca teraz z adopcji, podobno z powodu posikiwania. Przejściowa obserwacja w klatce tego nie potwierdza, mam sprawdzić, jak kotka zachowuje się w domu. Niestety, jeśli naprawdę posikuje, nie będzie mogła u mnie zostać :( . Posikiwanie się nie potwierdza, od 7.01.2014 Brzuchy na DT u Iwona66 (wymiana za nr 82). Od 12.04.2014 w DS :)
81. Obrazek Zosik; do jednego z DS JOKOTa przybłąkała się koteczka, miła, ale rodzina nie zdzierżyła kolejnego kota. Zosia właśnie zmienił płeć i Zosik przyjechał do mnie na tymczas 15.01.2014. Ma 2-3 lata i jest zupełnym luzakiem. Od 23.01.2014 w DS, z koleżanką tri.
82. Obrazek Natura nie znosi próżni, właśnie 19.01.2014 przyjechał na tymczas solidny, ponad 7 kg pingwinek Benek z trójki kotów, która straciła dom. Początek ich historii jest tu viewtopic.php?f=1&t=63034 , obecnie zdrowie opiekunki tak się pogorszyło, że musi znaleźć się w domu opieki a 3 biedne grubaski przejął JOKOT. Benek trafił do mnie. Od 15.03.2014 w DS.
83. Obrazek Aron, brat Benka, historia jw. Obecnie używane imię Krokiet, niekiedy Klops :lol: . Trafił do mnie od Mania2 26.01.2014.
84. Obrazek Amanda, biało-ruda kotka znaleziona przez kogoś w styczniu. Miała trafić do mnie na DT, jednak prosto po sterylce 6.02.2014 zawiozłam ją do DS. Niestety, 2.07.2014 wróciła z adopcji, ma DT u iwona66 :1luvu: . W nowym DS od 22.08.2014.
85. Obrazek Kinio, porzucony w połowie 2013 roku, w styczniu 2014 nabawił się ropowicy skóry i spędził miesiąc w szpitaliku. Opiekunka nie chciała, by ten ewidentnie domowy kot wracał do piwnicy, więc 16.02.2014 trafił do mnie, na DT. Od 3.04.2014 w DS.
86. Obrazek Wąsik, podopieczny jopop, miał się oswajać u królik dags. Niestety, zamiast tego zachorował na pęcherz. 22.02.2014 trafił do mnie na leczenie a 28.02.2014, po cewnikowaniu, wrócił do jopop :( .
87. Obrazek Niunia, niebieska dziewczynka od jopop viewtopic.php?f=1&t=158978&p=10477216#p10477154 , ok 4 miesiące. Plon jednej z pierwszych, wiosennych łapanek. U mnie od 9.03.2014, z powodu inekcji przekzana w fachowe ręce Hania66 :1luvu:
88. Obrazek Inka, brudne biedactwo znalezione przez szefową Aleba. Od 10.03.2014 u mnie na DT, od 14.03.2014 w DS.
89. Obrazek Czaruś vel Ksiądz, 9-cioletni kot z viewtopic.php?f=1&t=161122 :( . U mnie, na TDT, od 21.03.2014. Od 1,06,2014 w DS pod Kielcami.
90. Obrazek Mustafa, jeden z dwóch 9-cioletnich kotów, które straciły dom z powodu ostrej alergii niemowlęcia. Trafiły do mnie 11.04.2014 na rozpoznanie stanu zdrowia, zżycia i socjalizacji. Mustafa od 18.04.2014 w DS, razem z Arnoldem :wink:
91. Obrazek Raszid, brat Mustafy, historia jw. Niestety, to bardziej wycofany kot :(. W DS od 9.05.2014.
92. Zielonoświątkowy, błąkał się przy Kościele Adwentystów Dnia Siódmego, wypatrzył go mój Tata 8.05.2014 . Młody, biało-bury, chyba wykastrowany ... Wychodzący z okolicy, wrócił do domu 9.05.2014.
93. Obrazek Silas, zwany Burym-Co-Miał-Być-Kotką-W-Ciąży :mrgreen: , zgłoszony przez karmicielkę jako kotka w zaawansowanej ciąży :lol: okazała się być miłym, bezzębnym kastratem i 9.05.2014 trafił do mnie na DT. Niestety, czeka nas zawiła diagnostyka :( . Od 27.07.2014 (do odwołania) pod opieką iwona66. Od lipca 2015 w DS!!!
94. Obrazek Darwin, kilkuletni burasek Pana eksmitowanego na bruk. Kot został w pustym mieszkaniu i 19.05.2014 trafił do mnie. Od 19.07.2014 w DT u Mania2. Od 29.08.2014 w DS, jako jedynak.
95. Obrazek Luśka, czarna kotka z Magiera - dawna opiekunka Kropki i Łatki (20 i 21) znalazła pod blokiem porzuconą kotkę, niestety, nadal nie może mieć zwierząt. Dzięki błyskawicznej akcji JOKOTowców w piątek 13.06.2014 kotka pojechała prosto do lecznicy a stamtąd ją zabrałam. Początkowo dość wojownicza (ciąża!) po sterylce uspokoiła się i zintegrowała stopniowo ze stadem. Od 23.10. do 21.11 w TDT jako jedynaczka. Od 29.11w DS jako jedynaczka.
96. Obrazek Maniuś, z Bema - zabrany na leczenie, trochę odsiedział w lecznicy i u OKI aż wreszcie 2.07.2014 przybył do mnie na DT. Od 3.09.2014 w DS z koleżanką z Bema, Kają
97. Obrazek Żywia, wyciągnięta cudem od SM, już z drogi na Paluch - miła, domowa kotka, która chodziła sobie po ulicy Karolkowej :( . Od 21.0.72014 w DT u mnie, szukamy DS. Od 26.10.2014 w DS, z drugą trisią :wink: . Niestety, 27.12.2014 wróciła z adopcji. 27.02.2015 ponownie została adoptowana - wróciła z adopcji z powodu posikiwania 25.10.2016. Od 10.11.2016 w DS, tym razem już chyba na dobre.
98. Obrazek Młody Grafit, śliczny, porzucony biedak. Dzięki uprzejmości cioci Iwony poczekał na miejsce u mnie, przyjechał 7.09.2014 i ładnie wchodzi w stado. Miły, niekonfliktowy kotek ... dlaczego bezdomny??? Już nie, od razu 7.09.2014 pojechał do DS, jako kolega Kwiczoła.
99-100. Obrazek ObrazekDwa koty po zmarłej Krecia i Łatek, bytujące w ogródku https://www.facebook.com/Fundacja.JOKOT ... =1&theater, trafiły do mnie 13.09.2014. Niestety, okazały się półdzikie, przyzwyczajone do swobody i tolerujące tylko Karmicielkę. 21.09.2014 wróciły w miejsce bytowania.
101. Obrazek Opieńka, znaleziona w środku lasu 28.09.2014 przez Mania2. Kotka, wynędzniałą, chora i ledwo żywa. Została u mnie a 1.10.2014 przeniosła się pod opiekę Hania66
102-103. Obrazek Maryna i Melania, dwie siostry w z piwnicy na Łojewskiej. Z powodu kompletnego braku miejsc są u mnie :strach: na leczeniu od 7.10.2014. Od dnia 9.11.2014 dziewczynki mają DT w DS Adasia :1luvu:
104. Obrazek Bajaderka, najmłodszy łup z grzybobrania 18.10.2014. Od 10.11.2014 w DS jako jedynaczka.
105. Obrazek Morka, domowa kicia porzucona na działkach, zabrana razem z Bajaderką. tydzień poczekała u Aleby, pojechała na sterylkę, która nie była potrzebna (kicia ma bliznę a brzuszek to tłuszczyk a nie ciąża) i od 25.10.2014 u mnie. Od 2.03.2015 w DS jako jedynaczka.
106.Obrazek Tosiek (SzPK) z tego viewtopic.php?f=1&t=165941 wątku, od 16.11.2014 u mnie. Od 5.12.2014 w DS, jako jedynak.
107. Obrazek Bezik, plon Grzybobrania 18.10.2014, od 30.11.2014 u mnie na TDT. 14.02.2015 Bezik wrócił do Mania2 z powodu niezgodności charakterów z Charliem, na jego miejsce przyjechał Ekler 114.
108. Obrazek Zula, od Pana, który nie miał domu. Ok 9 lat, u mnie od 20.12.2014. W TDT od 27.12.2014. TDT postanowił zatrzymac kotkę na stałe i tak od 3.01.2015 Zula jest w DS.
109. Obrazek Szaszłyk, córka Zuli. Ok 5 lat, u mnie od 20.12.2014. Od 1.01.2015 w DS jako jedynaczka.
110. Obrazek Byczek Fernando, wolnożyjący z Żerania. Jak widać, ma problem z pyszczkiem, u mnie na leczeniu od 20.12.2014. Wypuszczony 7.01.2015, niestety został znaleziony martwy [*] w budce 6.03.2015 :cry:
111. Obrazek Rademenes, plon Grzybobrania 2.11.2014, u mnie od 16.01.2015. Wielki, dorodny czarny kot 8) . W DS od 25.01.2015
112. Obrazek Charlie (SzPK), tajemnicze znalezisko z pierwszych dni roku :wink: . Po kilku konsultacjach wiek ustalono na ok 3 lat. U mnie od 25.01.2015. U Mania2 od 23.08.2015., od października 2015 u Iwony66. Od 19.01.2016 w DS.
113. Obrazek Ruda (SzPK), kotka po zmarłe opiekunce, ogarniana wspólnymi siłami rodziny i przyjaciół. Spędziła u mnie kilka dni po sterylce 11.02.2015. Jako wyraźna i zdeklarowana jedynaczka wróciła do opiekunów 14.02.2015. W DS od 15.05.2015 (rodzina znalazła kotce dom dzięki pomocy w robieniu ogłoszeń)
114. Obrazek Ekler, plon Grzybobrania 18.10.2014, nieco niezdecydowany jak chce spędzić resztę życia, u mnie od 14.02.2015; 20.03.2015 wrócił do Mania2. Po namyśle 4.04.2015 postanowił jednak tymczasować się u mnie. Na TDT u iwona66 od 23.08.2015. Wrócił we wrześniu i od 4.10.2015 w DS.
115. Obrazek Nova (SzPK), blisko 15-letnia podwórkowa kotka, odłowiona 22.02.2015 z powodu ropnia, u mnie na leczeniu od 24.02.2015. Potrzebuje dożywocia, nie powinna w tym stanie zdrowia wracać na podwórko. Zasnęła [*] na zawsze 21.09.2015
116. Miśka, czarna dzikunka z Chobotu, zasiedziałą się przez zimę po sterylizacji późną jesienią. Od 19.03.2015 ma u mnie ostatnią szansę na socjalizację. To raczej dla spokoju sumienia, ponieważ Miśka radzi sobie w domu ale zupełnie nie jest zainteresowana bliskością człowieka. Wróciła do Mania2 4.04.2015, zdecydowanie lepiej się czuje w tamtym domu. W lipcu 2015 wróciła do Chobotu, w miejsce bytowania.
117. Obrazek (SzPK) Beczka, odłowiona cudem w Wielką Sobotę 5.04.2015 w ostatniej chwili przed porodem. Odbywa rekonwalescencję i wraca w miejsce bytowania - 17.04.215.
118. Obrazek (SzPK) Mysłek, w typie syberyjczyka, błąkał się podobno od jesieni i zimował w piwnicy szkoły. Wiosną zrobił się towarzyski i karmicielki zaalarmowały. U mnie od 2.05.2015. W DS od 11.05.2015.
119. - 123. Kocięta G, skutek spóźnienia ze sterylką. Przyjechały 14.07.2015 na TDT. Gwiazdnica ma DS od 24.07.2015.
Grążel/Gałuszka :lol: Obrazek w DS od 29.08.2015 Gryka Obrazek w DS od 29.07.2015 Goździk Obrazek Gwiazdnica Obrazek Gruszyczka Obrazek w DS od 29.07.2015
124. Obrazek Siwy, podrostek z Grójca, uratowany jesienią zeszłego roku przed panleukopenią. U mnie od 23.08.2015, na intensywnej socjalizacji. W październiku wrócił do Iwona66.
125. Obrazek (SzPK) Fox, rudzielec z Żerania, który postanowił dać się udomowić, u mnie od 22.09.2015. Po kilku dniach burzy i naporu przeniósł się do Mania2 29.09.2015.
126-128. (SzPK) Trójgłowy Smok na TDT od 22.09.2015; Obrazek Magenta (w DS od 14.01.2016) i Obrazek Malachit do 12.10.2015; Obrazek Minio od 13.10.2015 w DS.
19-130. Obrazek Ognicha i Olsza, nieplanowy łup z Wilanowa, prosto spod Świątyni Opatrzności Bożej :twisted: u mnie na DT 2.10.2015. Socjalizują się i szukają domów. Olsza w DS od 7.12.2016, Ognicha od 20.01.2016.
131. Obrazek (SzPK) [*] Mito, mały farciarz z Żerania, prawdopodobnie pasażer na gapę w samochodzie. Cudem wypatrzony przez Mania2, u mnie na DT od 12.10.2015. Zmarł 10.11.2015.
132-135. (SzPK) Warzywka kocięta odłowione 24.11.2015, Cukinia, Dyńka, która okazała się Dyńkiem i Kabaczek. Dyniek w DS od 13.03.2016; Kabaczek i Cukinia przeneiśli się do Mania2.
136. Obrazek (SzPK) Mahoń, zgłoszony 3.01.2016 przez karmicielki, prawdopodobnie rodzeństwo Trójgłowego Smoka. W DS od 22.01.2016 z młodym ruskim kolegą.
137. Obrazek (SzPK) Żwirka, znaleziona 7.01.2016 na przystanku przy działkach na Żwirki i Wigury. W DS od 17.01.2016 jak jedynaczka, do towarzystwa dwojgu dzieciom.
138. Obrazek Dąbrówka, ładna pingwinka zaczepiająca ludzi na ulicy Szanajcy/Dąbrowszczaków. U mnie od 22.01.2016, szukamy właściciela lub nowego domu. Od 5.03.2016 w DS, jak jedynaczka.
139. Obrazek Rocky, buras z postrzępionymi uszami odłowiony na działkach okazała się wielkim pieszczochem. W DT od 37.03.2016, w nowym DT od 24.04.2016. W DS od 5.06.2016
140. Obrazek Balboa, kumpel Rocky'ego z działek, zgarnięty w ręce. W DT od 27.03.2016.
141. Obrazek Bamber, tłusty pingwin z działek. Zgarnięty 2.04.2016, stracił pompony i zęby i został w DT.
142. Obrazek Lemur, szczęściarz znaleziony przez Panią, która szuka swojego zaginionego kota. Lemur jest podobny do niego, wiec zgłaszano go jako poszukiwanego i Pani postanowiła go przygarnąć. U mnie od 17.04.2016, przechodzi rekonwalescencję po kastracji i czeka na przeprowadzkę. Niestety, zmarł [*] na calici powikłane pp 6.05.2016 - wybacz, kotku :(
143. Fuks, biedny rudy długowłosy zaniedbany kocurek, odłowiony na Wilanowie. U mnie do 8.06.2016 - odkarmiamy się i badamy, bo kotek jest mocno wychudzony i znękany bezdomnością.
144. Arwnea od 3.09.2016 - jedna z piątki (potem czwórki) kotów po zmarłym, z Ursynowa.
Przy każdym z tych kotów czegoś się nauczyłam ... i wciąż się uczę. Przede wszystkim, nie dałabym rady bez wsparcia Fundacji (dawniej grupy) JOKOT i Fundacji Szanowny Pan Kot jako całości i pomocy każdego z jej członków z osobna, życzliwych DS moich dawnych tymczasów i wszystkich sympatyków, którzy do nas zaglądają :mrgreen: . Przepraszam, kogo pominęłam a wszystkim dziękuje i zapraszam :lol:

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Sob paź 04, 2014 20:56 Re: Czarne Diabły Tasmańskie VIII - życie codzienne DT

sik
Obrazek

jopop

 
Posty: 19154
Od: Pt maja 20, 2005 20:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob paź 04, 2014 20:56 Re: Czarne Diabły Tasmańskie VIII - życie codzienne DT

pierwsza 8O :ok:
edit: a nie, druga, prezeska była pierwsza :wink:

Hania66

 
Posty: 4591
Od: Pt mar 10, 2006 17:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob paź 04, 2014 21:05 Re: Czarne Diabły Tasmańskie VIII - życie codzienne DT

Czecia :mrgreen:
Są chwile, kiedy brak ludożerców daje się boleśnie odczuć.
Alfons Allais

Aleba

Avatar użytkownika
 
Posty: 21216
Od: Czw sie 05, 2004 16:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob paź 04, 2014 21:10 Re: Czarne Diabły Tasmańskie VIII - życie codzienne DT

Trzecia :D

a jednak czwarta :mrgreen:

iwona66

Avatar użytkownika
 
Posty: 10969
Od: Pt paź 23, 2009 15:40
Lokalizacja: warszawa - wołomin i jeszcze dalej :)

Post » Sob paź 04, 2014 21:18 Re: Czarne Diabły Tasmańskie VIII - życie codzienne DT

Piąta? ;)
♪♫♬ ♪

*anika*

 
Posty: 13244
Od: Pon mar 28, 2005 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob paź 04, 2014 21:43 Re: Czarne Diabły Tasmańskie VIII - życie codzienne DT

;)

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob paź 04, 2014 21:47 Re: Czarne Diabły Tasmańskie VIII - życie codzienne DT

:)
ObrazekObrazek

boniedydy

 
Posty: 1622
Od: Śro wrz 11, 2013 22:05

Post » Sob paź 04, 2014 21:51 Re: Czarne Diabły Tasmańskie VIII - życie codzienne DT

zmieściłam się na pierwszej stronie? :wink:

Mania2

Avatar użytkownika
 
Posty: 931
Od: Śro lut 11, 2009 21:35

Post » Sob paź 04, 2014 22:06 Re: Czarne Diabły Tasmańskie VIII - życie codzienne DT

Heyka

ZuzCat

 
Posty: 1325
Od: Pon sie 23, 2010 11:15


Post » Nie paź 05, 2014 0:32 Re: Czarne Diabły Tasmańskie VIII - życie codzienne DT

też jestem :)
ObrazekObrazek

Romi85

Avatar użytkownika
 
Posty: 1808
Od: Wto lut 18, 2014 12:29
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie paź 05, 2014 0:50 Re: Czarne Diabły Tasmańskie VIII - życie codzienne DT

Myślałem że już tylko ja nie spię. Też się zamelduję :)
Natalka [*] 17 lipca 2008, Sokółka [*] 22 lipca 2016 , Sierżant [*] 5 grudnia 2016 , Buras [*] 14 grudnia 2018, Agrest [*] 21 października 2019, Bura [*] 15 stycznia 2020, Skarpetka [*] 11 marca 2021, Merida [*] 7 stycznia 2023, Królewna [*] 21 lutego 2023, Colin [*] 27 maja 2023, Szuma [*] 19 lutego 2024
Oddam starsze książki szkolne i akademickie
Wypożyczalnia łapacza - klatki-łapki i bytowe itp

piotr568

 
Posty: 6928
Od: Czw sie 30, 2007 17:42

Post » Nie paź 05, 2014 7:39 Re: Czarne Diabły Tasmańskie VIII - życie codzienne DT

A ja znowu jak oferma - wszyscy poszli na nowe podwórko, tylko ja się sama ostałam i rozglądam... ;)
Obrazek

Agneska

 
Posty: 16483
Od: Wto paź 26, 2004 12:28

Post » Nie paź 05, 2014 7:58 Re: Czarne Diabły Tasmańskie VIII - życie codzienne DT

Witajcie, rozgościcie się, kuweta dla gości pod stołem, palenie na balkonie :lol:
Szalony Kot pisze:83. Aron - nadal u Ciebie czy niedokładność w opisie? ;)

Już poprawiłam, bo jedno i drugie - Aron nadal jest u mnie, tylko teraz mówi się o nim Krokiet a niektóre Ciocie posuwają się do Klopsa :twisted:

Ja wstałam, koty nadal śpią :lol: . Za to w nocy się budziłam :roll: chyba jeszcze stygnę po emocjonującym tygodniu oraz wczorajszym dniu. Nadal nurtuje mnie sprawa Opieńki, martwię się o nią i o kłopot, jaki ma Hania. Malutka raz lepiej, raz gorzej :? oby już poszła ku dobremu na dobre.

Wczoraj mieliśmy emocjonujący dzień, ponieważ Niorcio został honorowym krwiodawcą. Tusia viewtopic.php?f=13&t=160069&start=615#p10796869 u Iwony66 i prawdopodobnie Mundek mają pp, potrzebowali surowicy. Najlepsza jest z krwi ozdrowieńca, do pół roku po chorobie, ale takowego nie mamy. Niorek jest dużym, silnym kotkiem i był szczepiony, kolejny raz, 6 tygodni temu - wybór zatem padł na niego. Ciocia ZuzCat służyła nam jako kierowca a w Boliłapce dr Czajka przebadał Niorcia, podał mu narkozę i pobrał 50 ml krwi - to była ilość najzupełniej bezpieczna przy masie kota natomiast stanowiąca materiał na kilka dawek surowicy. Następnie Niorcio dostał kroplówkę dożylna i budził się na poduszce elektrycznej, pod okiem lekarzy. Na wynos dostał HemoVet, żeby szybciej odbudował swoją krew.
Po zakończonym pobieraniu krwi kota z emocji ... zasłabłam, musiałam chwile posiedzieć i napić się wody.
Dawca krwi otrzymuje narkozę i ponosi pełne ryzyko z tym związane, niestety. Kot powinien być ogólnie zdrowy, mieć wykonane badania krwi ale to wszystko i tak nie zagwarantuje braku komplikacji, statystyka bywa podła. Na szczęscie Niorek przeszedł kwalifikacje do narkozy i samą narkozę bez najmniejszych problemów. Wieczorem zjadł podwójną kolację i rozrabiał jak zwykle
Dzięki bardzo starannej obróbce daru Niorcia otrzymaliśmy 5 dawek (blisko 30 ml) surowicy. Tusia i Mundek dostali ją od razu wczoraj, znów dzięki Cioci ZuzCat i zgraniu działań przez Iwona66. Trzy dawki są zamrożone, na wypadek, tfutfu, gdyby jakiś inny kot potrzebował.
Na razie prosimy o :ok: :ok: dla Tusi i Mundka oraz owację na stojąco dla Niorka :201461

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 94 gości