POMOCY!!! Kot sika na posłanie psa...

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw paź 02, 2014 21:32 POMOCY!!! Kot sika na posłanie psa...

Witam,

Mój problem, jak poczytałam wcześniej, nie jest znowu jakiś wyjątkowy, ale sytuacja inna.
Mam ponad rocznego kocura, wykastrowanego od pół roku. Dodatkowo dwa psiaki. Zwierzaki dogadują się ze sobą niesamowicie - śpią razem, bawią się.

Problem jest taki, że kot maniakalnie obsikuje posłanie psów. Normalnie załatwia się do kuwety, wypadki zdarzały się tylko przy zaniedbaniu czyszczenia kociej toalety.
Obsikiwanie nie jest w jakiś ilościach jak przy zaznaczaniu terenu, są to ilości duże, brzydko mówiąc, czasami aż cieknie, gdy podniesie się posłanie.

Kocham tego kota, dbam o niego, staram się zapewnić mu codziennie dawkę zabawy i pieszczot, a mimo to takie numery mi robi...
Zauważyłam jedynie, że NAJCZĘŚCIEJ, choć nie zawsze, obsikuje posłanie, gdy psy idą na spacer.

POMOCY, nie mam już sił do niego, a nie chcę go oddawać, bo jest znajdą i tym bardziej chcę, by został.

Univverse1x2x3x5

 
Posty: 3
Od: Czw paź 02, 2014 21:26

Post » Czw paź 02, 2014 21:42 Re: POMOCY!!! Kot sika na posłanie psa...

Wypierz posłanie i schowaj na jakiś czas.
Nie wiem, czy to pomoże, ale taki pomysł przyszedł mi do głowy.

Univverse1x2x3x5 pisze:(...) wypadki zdarzały się tylko przy zaniedbaniu czyszczenia kociej toalety.

I tu masz rozwiązanie zagadki.
Powinnaś częściej ją czyścić.
Możesz też dokupić kotu drugą kuwetę.
"...nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!"

http://diakrytyczne.pl/

dzika ruta

Avatar użytkownika
 
Posty: 1971
Od: Pon mar 17, 2014 12:03

Post » Czw paź 02, 2014 21:57 Re: POMOCY!!! Kot sika na posłanie psa...

W mieszkaniu 40mkw troche kiepsko o druga kuwete ;-)

Problem w tym ze jeden psiak jest juz w starszym wieku i przeciagi mu przeszkadzaja, a nie pozwalamy wskakiwac im na lozka... :-(
Ps. Przepraszam za brak polskich znakow, ale pisze z telefonu

Univverse1x2x3x5

 
Posty: 3
Od: Czw paź 02, 2014 21:26

Post » Pt paź 03, 2014 11:38 Re: POMOCY!!! Kot sika na posłanie psa...

Univverse1x2x3x5 pisze:W mieszkaniu 40mkw troche kiepsko o druga kuwete ;-)

Moje mieszkanie ma 37 mkw. i mam dwie kuwety.

Jakiego żwirku używasz?
"...nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!"

http://diakrytyczne.pl/

dzika ruta

Avatar użytkownika
 
Posty: 1971
Od: Pon mar 17, 2014 12:03

Post » Pt paź 03, 2014 12:07 Re: POMOCY!!! Kot sika na posłanie psa...

Może próbuje ustalić z psami, kto tu rządzi? ;)
Zbadałabym kotu mocz, żeby wykluczyć problem zdrowotny i zastanowiłabym się nad włączeniem do kontaktu kocich feromonów - feliway.
Nie zaszkodzi, a pomóc może :)

Satirra

 
Posty: 767
Od: Nie lut 23, 2014 10:33
Lokalizacja: Londyn

Post » Pt paź 03, 2014 12:11 Re: POMOCY!!! Kot sika na posłanie psa...

Mój przyjaciel tez miał taki problem.
Pies już starszy - wiec zapach psa wszędzie się unosił (a trzeba przyznać że jest to bardzo mocny zapach) więc kot, jak to kot, próbował ten zapach czymś "zabić" a do tego najlepiej nadają się jednak własne siuśki :)
Mój kumpel próbował wszystkiego (dosłownie, każdą możliwą poradę stosował z Animal planet i z programów z Cat from the hell) i pomogło jedynie:
- wymiana posłania psiego na nowe (w tym starym obsikanym, nawet po wielokrotnym praniu, kot wyczuje swe siki i będzie sikał dalej);
- pranie tegoż psiego posłania raz na tydzień;
- nowa, druga kuweta postawiona w pokoju (pierwsza stoi w łazience);
(Dodam tylko że kot był u veta i jest zdrowy, a sprawdzenie czy nie ma problemów z pęcherzem też jest bardzo ważne).

Pako_mrrr

Avatar użytkownika
 
Posty: 170
Od: Wto sie 26, 2014 19:01

Post » Pon paź 20, 2014 9:14 Re: POMOCY!!! Kot sika na posłanie psa...

Pies ma 8 lat. Starszy, ale nie stary, w zasadzie oprócz typowego "psiego zapachu" nie czuć go. Właśnie dlatego tak mnie to irytuje, bo posłanie jest nowe, a kot ochrzcił je już na następny dzień. Na razie przed wyjściem z psami chowamy posłanie do szafy, jednak działało na krótką metę, bo przy ostatnim porannym spacerze kot obsikał.... moje łóżko. Nie wiem już, naprawdę zaczynam wierzyć w to że koty potrafią być wredne. :<

Wątpię, by kot chciał zdominować psy, bo na co dzień spędzają razem mnóstwo czasu, kot wylizuje im sierść, tulą się i bawią się razem.

Żwirek Benek Zielony Las, od początku go używam i nigdy nie było problemów. Raz się może zdarzyło, ale to ewidentnie był mój błąd, bo zaniedbałam czyszczenie kuwety.

Univverse1x2x3x5

 
Posty: 3
Od: Czw paź 02, 2014 21:26

Post » Pon paź 20, 2014 10:00 Re: POMOCY!!! Kot sika na posłanie psa...

Koty nie są wredne, to nie ludzie :)
A piesek, jak sama piszesz ma ten typowy psi zapach, Tobie on nie przeszkadza, a dla kota który ma węch dużo bardziej wyostrzony niż człowiek, to jest prawdziwa bomba feromonowa. I to nie chodzi o to że on tego psa nie lubi.
Koty to drapieżniki terytorialne. Oznaczają swoimi feromonami swój teren. Kot zostawia swój zapach ocierając się policzkami o meble, drzwi i o człowieka, ten zapach policzkowy jest dla człowieka nie wyczuwalny i zazwyczaj kotu wystarcza, ale przy małej powierzchni, na której jest też inne zwierze kot się może czuć zagrożony i wtedy zaznacza swój teren bardziej dobitnie, czyli sikami.
Musisz sama zdecydować co będzie dla was najlepsze. Ale już Ci poradziliśmy co zrobić.
Dzika Ruta napisała Ci o drugiej kuwecie, a ja korzystam z doświadczeń mojego przyjaciela, który przechodził przez to samo i też przy zabraniu psiego posłania jego kot też sikał na łóżko.
Potem zamiast psiego posłania postawił w tym miejscu drugą kuwetę. A nowe psie posłanie położył zupełnie gdzie indziej (na raz obsikanym posłaniu, albo materiale, nawet po 10 praniach i tak kot wyczuje zapach swoich siusiek ;/)

Pako_mrrr

Avatar użytkownika
 
Posty: 170
Od: Wto sie 26, 2014 19:01




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kasiek1510 i 258 gości