PALUCH 11! MRAU. Dużo kotów, dużo potrzeb!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto paź 21, 2014 11:34 Re: PALUCH 11! MRAU. Dużo kotów, dużo potrzeb!

Szukamy z koleżanką domu dla 3 kociąt i ich mamy . Maluchy mają po 2,5 miesiąca. Są w lecznicy. Dwa zdrowe, dwa mają lekko jeszcze ropiejące oczy. Ktoś je przywiózł spoza Warszawy. Pytanie czy na Paluchu je przyjmą ?? A jeśli tak to jak wygląda ta procedura. Najpierw obowiązkowa kwarantanna ??? Czy można jej uniknąć jeśli trafiają z lecznicy i od razu skierować do adopcji?? Koty mają ponoć tylko taką alternatywę , że trafią na ulicę . Osoba która je przywiozła zarzeka się, że nie odda na Paluch choćby nie wiem co a ja mam wrażenie , że to jednak chyba troszkę lepsze niż wypuszczenie ich na wolność tutaj. Nie wiem sama co myśleć.

kubiwonka

Avatar użytkownika
 
Posty: 13
Od: Wto paź 07, 2014 8:59

Post » Śro paź 22, 2014 9:54 Re: PALUCH 11! MRAU. Dużo kotów, dużo potrzeb!

sylwia1982 pisze:
sylwia1982 pisze:właśnie dostałam info o eksmitowanej kobiecie z dwiema kotkami, kobieta próbowała oddać kotki do schroniska na Paluchu, ale w schronisku kotów nie chcieli przyjąć, kobieta stoi pod schroniskiem i nie wie co ma dalej robić, podobno dzwoniła do Azylu Koci Świat, ale tam też jej odmówili pomocy, może przychodzi Wam jakiś pomysł do głowy jak można pomóc tej kobiecie?



mam info, że udało się znaleźć DT dla kotek :), uff..., nie mam pojęcia dlaczego kobieta dopiero jak faktycznie wylądowała na ulicy zaczęła myśleć co zrobić z kotami, ja zostałam tylko poproszona o napisanie prośby o DT na miau, ludzie nie rozumieją, że znalezienie na szybko jakiegoś lokum dla kotów graniczy z cudem


Kotki trafiły do Fundacji Bezpieczna Przystań, poniżej zacytuje cały wpis. Trochę w temacie dlatego spytam przy okazji :201494 Podobno schronisko dysponuje lista fundacji do których odsyła jeśli nie może przyjąć kotów. Macie może wgląd do tej listy? Od ludzi dzwoniących do fundacji mam informację, że część z tych telefonów jest nieaktualna. Może dałaby się ją uaktualnić ? Jeśli wy nie możecie to ja mogę się podjąć takiego zadania tylko muszę ją wcześniej dostać.

http://www.facebook.com/fundacjabezpiecznaprzystan
Kochani pomóżcie proszę, kolejna ludzka tragedia!!!

Dostaliśmy telefon - pod Paluchem stoi zapłakana kobieta z dwoma kotami. Straciła dom i jedyne miejsce w które może się udać to noclegownia, ale tam nie przyjmą ją z kotami. Nie potrafiliśmy odmówić jej pomocy i wczoraj późnym wieczorem kotki trafiły do fundacji.
Starsza wysterylizowana kotka ma chore oczy i poobijany pyszczek. Jest bardzo odwodniona i wymaga podawania kroplówek. Młodsza kotka wygląda na zdrową ale nie jest wysterylizowana. Kotki musi zobaczyć weterynarz, trzeba je odrobaczyć, zaszczepić i zrobić testy. Nie licząc tych dwóch kotek, w ciągu ostatnich dwóch tygodni do fundacji trafiło 7 kotów. Nasz dług w lecznicy wynosi już ponad 3000zł!!! Jeśli ktoś mógłby opłacić szczepienie,odrobaczenie i testy kotek oraz zabieg dla niewysterylizowanej kotki to bardzo prosimy o wpłaty na nasze konto 15 1020 1026 0000 1602 0114 5549 tytułem: dwie czarne kotki. Nie licząc normalnego utrzymania kotów, koszt jaki będzie musiała ponieść fundacja na początek to ok. 500 zł. Bardzo prosimy nawet o najmniejsze wpłaty!

strongbaby

 
Posty: 663
Od: Śro wrz 12, 2012 10:27
Lokalizacja: Warszawa/Bielany

Post » Śro paź 22, 2014 12:38 Re: PALUCH 11! MRAU. Dużo kotów, dużo potrzeb!

Są gdzieś inne zdjęcia Blakota? Zrobiłabym ogłoszenie i powrzucała na fb, jestem pewna że widziałam jego inne zdjęcia na których widać jaki duży i potężny jest, a to zdjęcie które ma jest średnio zachęcające :/ Nie mogę znaleźć tamtych zdjęć, nie wyszukuje mi na wątku, nie pamiętacie może kto mógł je wrzucać?
Jak się go wypromuje to na bank domek znajdzie :kotek:

eunnika

 
Posty: 191
Od: Pon kwi 28, 2014 16:52

Post » Śro paź 22, 2014 14:46 Re: PALUCH 11! MRAU. Dużo kotów, dużo potrzeb!

Jest aukcja:

http://allegro.pl/legowisko-dla-malego- ... 32351.html

koleżanka kupi 10 legowisk - ja chyba też kupię - do koszyków będa w sam raz.

magoska_

 
Posty: 1756
Od: Nie lis 07, 2004 13:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro paź 22, 2014 15:08 Re: PALUCH 11! MRAU. Dużo kotów, dużo potrzeb!

wezmę w niedzielę aparat i jak zdjęcia się nie znajdą to porobię. tylko on dziczy :-((

magoska_

 
Posty: 1756
Od: Nie lis 07, 2004 13:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro paź 22, 2014 15:31 Re: PALUCH 11! MRAU. Dużo kotów, dużo potrzeb!

Magoska dlatego im szybciej się mu znajdzie dom, tym szybciej się biedak odnajdzie i zsocjalizuje z powrotem.... Ja zapamiętałam go właśnie przez tamte zdjęcia, wiesz słabość do dużych kotów, tylko kurcze znaleźć ich nie mogę :/

eunnika

 
Posty: 191
Od: Pon kwi 28, 2014 16:52

Post » Śro paź 22, 2014 15:42 Re: PALUCH 11! MRAU. Dużo kotów, dużo potrzeb!

Tu jest jego ogłoszenie ze zdjęciami :wink:
http://www.napaluchu.waw.pl/czekam_na_c ... /011402135

On nie tyle dziczy, co nie toleruje zabiegów przy sobie i nie lubi kotów.
W szpitalu był postrachem. Agresją (naprawdę agresją) reagował na leczenie. Przed przeniesieniem do A1 miał robiony test na pp. Był przykryty ręcznikiem. Asia na nim leżała, opiekunka na nim leżała, a i tak nie było łatwo go przytrzymać.
Gdy siedział sam z Gildą był wyluzowany. Teraz znowu zagęściło się w jego pokoju i od razu poziom wkurzenia Blakota wzrósł.

A swoją drogą bardziej martwię się o staruszkę Lamię :( .
Obrazek

Revontulet

 
Posty: 5813
Od: Sob maja 26, 2012 8:26
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro paź 22, 2014 15:48 Re: PALUCH 11! MRAU. Dużo kotów, dużo potrzeb!

kubiwonka, jeśli maluchy zostaną ocenione na 3 miesiące to trafią na kwarantannę.
Jeśli są chore, pójdą do szpitala.
Jeśli wszystko im się uda, tzn. ominą kwarantannę, w momencie przyjścia do schronu będą zdrowe i od razu zostaną przeznaczone do adopcji i znajdą dom tego samego dnia (mało prawdopodobne) to i tak w ciągu tego jednego dnia mogą złapać pp.
Schron dla kociaków to słaby pomysł.
A lecznica nie może ich przetrzymać?

Strongbaby, postaram się wziąć spis tych fundacji :ok: . Jeśli tylko pamięć mnie nie zawiedzie 8) .
Obrazek

Revontulet

 
Posty: 5813
Od: Sob maja 26, 2012 8:26
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro paź 22, 2014 15:50 Re: PALUCH 11! MRAU. Dużo kotów, dużo potrzeb!

Spróbuję z tym, ale tamte inne były... Nie wiem czy nie ktoś z wolo kto się z nim bawił je wrzucał. Ale po nazwie mi nie wyszukuje, kurka wodna.

eunnika

 
Posty: 191
Od: Pon kwi 28, 2014 16:52

Post » Śro paź 22, 2014 15:55 Re: PALUCH 11! MRAU. Dużo kotów, dużo potrzeb!

Do a1 dziś doszły 4 koty :ok:

376/14 - Alvin
Obrazek

409/14 - Munio
Obrazek

661/14
Obrazek

I 525/14 - biało-bury młodziutki kocurek.
Obrazek

Revontulet

 
Posty: 5813
Od: Sob maja 26, 2012 8:26
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro paź 22, 2014 18:01 Re: PALUCH 11! MRAU. Dużo kotów, dużo potrzeb!

Revontulet pisze:kubiwonka, jeśli maluchy zostaną ocenione na 3 miesiące to trafią na kwarantannę.
Jeśli są chore, pójdą do szpitala.
Jeśli wszystko im się uda, tzn. ominą kwarantannę, w momencie przyjścia do schronu będą zdrowe i od razu zostaną przeznaczone do adopcji i znajdą dom tego samego dnia (mało prawdopodobne) to i tak w ciągu tego jednego dnia mogą złapać pp.
Schron dla kociaków to słaby pomysł.
A lecznica nie może ich przetrzymać?

Strongbaby, postaram się wziąć spis tych fundacji :ok: . Jeśli tylko pamięć mnie nie zawiedzie 8) .



Lecznica chyba nie chce dłużej ale na szczęście dwa już 'sprzedane" :D i może się uda do soboty znaleźć jakieś chałupki. w ramach poszukiwań miałam zabawne zdarzenie z jedną z Was w roli głównej :) dzięki Revontulet za odpowiedź .

kubiwonka

Avatar użytkownika
 
Posty: 13
Od: Wto paź 07, 2014 8:59

Post » Śro paź 22, 2014 19:48 Re: PALUCH 11! MRAU. Dużo kotów, dużo potrzeb!

Dziś do domu pojechała tylko jedna Koteczka-dymna podrostka z żółtego pokoju.Wzięli Ją bardzo mili Państwo na dokocenie do Kocurka.Kota pięknie Im się zaprezentowała-wywalała brzuch do głaskania ,mruczała ,przytulała się.Był jeszcze jeden facet,chciał małego kota poszedł więc pytać o te na kwarantannie .Ale nie wiem,czy jakiegoś wybrał. Mała Burasia butelkowa dzisiaj mniej jadła i była mniej żywotna niż w niedzielę,ale może jutro nadrobi.Blakot warczał i nie dał się głaskać ,Gilda jadła dreamies z ręki,Afron nie odstępował mnie na krok,podobnie Gracja.Miranda bardzo lubi czesanie,wywalała się do szczotkowania,nawet cichutko mruczała,była naprawdę wyluzowana.Lamia zjadła 1,5 saszetki miamor i tez dała się wygłaskać i wyczesać,Jest taka chudzinka.Czarny Strachulec dziś się rozkręcił.Bawił się ładnie wędką,a potem sam myszkami i piłeczkami,które mu dałam do pokoju.Tuż przed 16 doszli do Niego: młody Kocurek bury z białym 525/14 -wielki przytulas,czarny ,śliczny ,z wielkimi oczyskami 409/14 Munio-wielka przylepa i czarna,spora Dziewczynka,też milusińska.Kiedy Nowi się najedli to rozpoczęli zabawy i gonitwy.Jak wychodziłam to zgodnie całą czwórką roznosili pokój .Czwartego nowego dorosłego kazali mi dać do Mirandy i Gracji.Nie wiem,czy to dobrze . Ja chciałam ,żeby poszedł do tej czwórki na piątego,bo jest młody i jak się potem okazało żywiołowy i rozbrykany.Ale nie ja decyduję.To kocurek biały z burymi łatkami,też milusiński i przylepa,Nr 376/14 Alvin.Już po 17 do klatkowego doszły cztery Kociaki z jednego miotu,dwa czarne i dwa czarne z białym,takie około 2-2,5 m-ca,tak mi się wydaje.Dopiero teraz zdaję relację z dzisiejszego dnia ,bo od Kotów znów wyszłam po 18,a do domu jadę minimum 1,5 godz.,a czasem i dłużej.Czytałam reprymendę,jaką dostał Kuba za niedzielne opóźnienie i dlatego od razu się usprawiedliwiam.Teraz u Kotów będę w poniedziałek i pewnie relacja tez będzie o tej porze.
Ostatnio edytowano Śro paź 22, 2014 20:10 przez MAU, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

MAU

 
Posty: 2637
Od: Śro paź 24, 2012 11:45

Post » Śro paź 22, 2014 20:07 Re: PALUCH 11! MRAU. Dużo kotów, dużo potrzeb!

:-))) hahah :-)

Mau - świetne sprawozdanie.

Może Lamii na weekend convalescenta zapodać? Jak myślicie? albo bardziej kaloryczną? Babycat royala np?

magoska_

 
Posty: 1756
Od: Nie lis 07, 2004 13:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro paź 22, 2014 21:01 Re: PALUCH 11! MRAU. Dużo kotów, dużo potrzeb!

Ale fajna relacja :P
Czyli ta czarna kotka 661/14 (pomysł na imię?) jest przytulakiem i lubi inne koty?
Obrazek

Revontulet

 
Posty: 5813
Od: Sob maja 26, 2012 8:26
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro paź 22, 2014 21:05 Re: PALUCH 11! MRAU. Dużo kotów, dużo potrzeb!

Może Mocca? Jakoś tkwię w kawowych klimatach ;-). Mokate, Kawa..... :-)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

magdar77

 
Posty: 4892
Od: Wto sty 08, 2013 22:44
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 125 gości