dziki Patmol

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lut 20, 2015 12:59 Re: rozsądne, wykształcone koty (po Akademii) szukają Domów

wiosna się robi i rozmyślam o malutkich, jednodniowych wypadach z psem
gdzieś blisko
w góry Sowie
albo w Karkonosze
to tylko 70 km ode mnie

problem jest tylko taki, jak co roku
że i ja i pies mamy chorobę lokomocyjną :roll:
a wszędzie raczej jeżdżą autobusy, pociągów jest niewiele i jakieś takie :twisted: w złą stronę
nawet w Sowie jedzie pociąg tylko do Dzierzoniowa, a potem te 20 kilometrów :? tylko autobusy

ja ostatnio mam taki patent, ze przed wyjazdem (jeżdżę trochę służbowo ) zjadam kilka kromek chleba z masłem, suto posypanych imbirem
i to działa
lepiej się czuję w samochodzie

i tak sobie myślę,że tez zacznę psu sypać do jedzenia imbir
chociaz nie wiem za bardzo jak
do mielonego mięsa może i do sera
może by robić jakieś psie ciasteczka z imbirem (bez udziału piekarnika -bo nie mam :oops: )

czytałam po rożnych stronach w internecie, że imbir jest w porządku dla psa
uspakaja i działa przeciw wymiotnie

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27173
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt lut 20, 2015 13:31 Re: rozsądne, wykształcone koty (po Akademii) szukają Domów

Ja za dziecka miałam chorobę lokomocyjną, ale z zasadzie minęła.
Chociaz czasami kiedy jadę jako pasażer muli mnie, wtedy się przesiadam na kierowcę i jest OK.
Może u Ciebie też zadziała ? Wytyczaj sobie trasy tak by ruszyć z miejsca gdzie zaparkowałaś samochód i wrócic w to samo.
To jakieś ograniczenie ale potem szybszy transport do domu ;)

Imbir lubię. Nie miałam pojęcia, że ma takie właściwości. Może faktycznie psu pomoze.
Wiem o rozgrzewających, zimowo daję kilka plasterków do herbaty, jest wtedy super ! :ok:
Podejrzewam, że w ziołach też tkwi jakies rozwiązanie na lokomocyjne przypadłości. Patmol, Ty czytasz o ziołach, może cos znajdziesz ?
Obrazek

psiama

Avatar użytkownika
 
Posty: 11413
Od: Czw maja 07, 2009 13:19
Lokalizacja: Katowice/ Chorzów

Post » Pt lut 20, 2015 13:43 Re: rozsądne, wykształcone koty (po Akademii) szukają Domów

A ja kiedyś miałam tak, że nawet w tramwaju mnie dopadało. Teraz mniej. Czekam z lękiem, kiedy i mnie zablokują na fb, choć nie wiem doprawdy, czego mogliby się czepić. Może tego, że uporczywie nie odpowiadam na pytania: skąd jesteś, gdzie kończyłaś szkołę itd.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46713
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pt lut 20, 2015 13:55 Re: rozsądne, wykształcone koty (po Akademii) szukają Domów

Herbata/gorąca, letnia woda z imbirem w termosiku. W aptece są [były w każdym razie] cukierki-tabletki imbirowe o takim przeznaczeniu.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23023
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt lut 20, 2015 14:38 Re: rozsądne, wykształcone koty (po Akademii) szukają Domów

nie mam prawa jazdy
powinnam zrobić

imbir tańszy niż tabletki 8) no i psu tez lepiej sam imbir dawać chyba niż w tabletkach
czytam o ziołach i niesamowite sa w nich możliwości
właśnie jakiś czas temu doczytałam o imbirze - że jest świetny na nudności i jem jak czosnek (czyli na chleb z masłem) albo po prostu sam łyżeczką
trochę ostry jest

a dzisiaj czytam o trójbarwnym

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27173
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt lut 20, 2015 17:30 Re: rozsądne, wykształcone koty (po Akademii) szukają Domów

Prawko zrób póki masz chęć, potem zawsze będzie już za późno :D

Znaczy czystke na fejsie robią tak jak zapowiadali ...
Obrazek

psiama

Avatar użytkownika
 
Posty: 11413
Od: Czw maja 07, 2009 13:19
Lokalizacja: Katowice/ Chorzów

Post » Sob lut 21, 2015 14:33 Re: rozsądne, wykształcone koty (po Akademii) szukają Domów

chęci nie wystarczą 8) trzeba jeszcze gotówki stertę zgromadzić

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27173
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Sob lut 21, 2015 14:45 Re: rozsądne, wykształcone koty (po Akademii) szukają Domów

o tak, cenią się za prawko i wypada zdac za pierwszym razem, bo każde kolejne podejście kosztuje ...
znajoma podchodziła kilka razy (ile dokładnie nie wiem bo się wstydziła przyznać, a o trzech terminach mówiła na pewno) i kicha ... poddała się.
Obrazek

psiama

Avatar użytkownika
 
Posty: 11413
Od: Czw maja 07, 2009 13:19
Lokalizacja: Katowice/ Chorzów

Post » Pon lut 23, 2015 10:16 Re: rozsądne, wykształcone koty (po Akademii) szukają Domów

kiepsko, że tak powiem
strych zamknięty ze względu na Zorro, a za parę dni zacznie się remont dachu -wiec strych zamknięty do maja
kotom zmniejszyła się powierzchnia, bo strych to nie tylko powierzchnia ponad 20 metrów podłogi, ale wiele schowanek, szafa na którą można wchodzić, wiele metrów belek do wspinania się , dużo schowanek, pudełek, prawdziwy koci plac zabaw
więc są niezadowolone i o byle co się kłócą, wrzaski i piski
no i na strychu nie ma psów,
a szczególnie Sweetie stara się koty gonić albo straszyć , tez jej się nudzi przecież
Alibab nie daje się czesać, a sypie się bardzo-ma dużo futra
Zorro włazi na szafę w kuchni skacze na piec :roll: -nie robił tego jak mógł skakać na strychu :roll:

koty starają się wejśc na strych jak wchodzę wieszać pranie
i nie chcą wrócić :roll: chowają się, dzisiaj Ryjonek przespała noc na strychu, ale przyszła na śniadanie
i ogólnie beznadzieja

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27173
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon lut 23, 2015 11:08 Re: rozsądne, wykształcone koty (po Akademii) szukają Domów

To oby do maja :ok: :ok: :ok:
19.11.10 - Tosia (*) - kocie dziecko, któremu los dał tak mało czasu
26.08.11 - Czikita (*) moja pierwsza kocia miłość - przyszła, zabrała moje serce i odeszła tak szybko
14.12.12 - Felciu (*) zawsze będziesz z nami
26.04.14 - Papaja (*) najsłodsza strachliwa królewna, takiej już nie będzie
31.07.17 - Rudolf (*) moja najukochańsza kocia pierdoła

AgaPap

 
Posty: 8937
Od: Pt sie 31, 2007 6:49
Lokalizacja: Katowice i trochę Świdnica

Post » Pon lut 23, 2015 14:00 Re: rozsądne, wykształcone koty (po Akademii) szukają Domów

Zleci :ok:
Jakbyś przygarnęła im z dworu jakiś ciężki pieniek to byś im frajdę zrobiła i urozmaicenie codziennej nudy.
Warto go obczyścić szczotką wstawić np. do pudła i jazda :mrgreen:
Obrazek

psiama

Avatar użytkownika
 
Posty: 11413
Od: Czw maja 07, 2009 13:19
Lokalizacja: Katowice/ Chorzów

Post » Wto lut 24, 2015 8:17 Re: rozsądne, wykształcone koty (po Akademii) szukają Domów

raczej myślę, ze to nie jest problem nudy
ale powierzchni jest za mało do podziału
dopiero by się biły o prawa do pieńka :roll:

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27173
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto lut 24, 2015 9:35 Re: rozsądne, wykształcone koty (po Akademii) szukają Domów

No tak ... o tym nie pomyślałam, bo u mnie widze ustawiła się hierarchia i jako tako dogadują się.
Wiadomo która pierwsza , która ostatnia, które razem. Ale nie mam kocurów tylko same kocice, to może coś zmienia ...
Kiedyś był z nami dzikus, starszy kocur i wszystkie kocice i psica bardzo go poważały, nieprawdopdoobne to było.
Ja obserwuję pieńki, które TŻ w górach przerzuca, jak trafie a TEN złupie i przystosuję kotom.
Na osiedlu widuję koty dokarmiane, które pięknie pazury czyszczą na dużych drzewach.
To jest idealny naturalny drapak, tylko to trzeba przemyśleć.

Często Ci się kociarnia kłóci ? Leca wióry ? :wink:
Obrazek

psiama

Avatar użytkownika
 
Posty: 11413
Od: Czw maja 07, 2009 13:19
Lokalizacja: Katowice/ Chorzów

Post » Wto lut 24, 2015 9:42 Re: rozsądne, wykształcone koty (po Akademii) szukają Domów

często
odkąd zamknęłam strych, czyli po powrocie Zorra z włóczęgi, to kilka razy dziennie są awantury , z wrzaskami i piskami
za mało miejscówek jest,

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27173
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto lut 24, 2015 9:44 Re: rozsądne, wykształcone koty (po Akademii) szukają Domów

To może tylko Zorra nie wypuszczać na strych?
Chociaż jeśli on znalazł jakieś przejście, to inne koty mogą też :?
Obrazek

violet

Avatar użytkownika
 
Posty: 4581
Od: Pon sty 07, 2013 17:17
Lokalizacja: koło Torunia

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Anna2016 i 269 gości