dziki Patmol

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt paź 24, 2014 8:49 Re: Alibaba (dźin z lampy) Pilnie szuka Domu (DT/DS)

Święta Inkwizycja tez zabiła wielu, wielu ludzi

była kiedyś taka fajna metoda -bardzo skuteczna
żeby sprawdzić czy kobieta, na którą ktoś rzucił podejrzenie , była czarownicą

wiązało się ją i wrzucało do rzeki
jak się utopiła -to niewinna była
i katolicki pogrzeb miała

a jak się nie utopiła i wypłynęła na wierzch -to na pewno czarownica
więc ją palili na stosie 8)

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt paź 24, 2014 8:56 Re: Alibaba (dźin z lampy) Pilnie szuka Domu (DT/DS)

Niby tak , ale to nie była metoda inkwizycji. "Młot na czarownice" czyli vademecum łowców czarownic został 3 lata po pierwszym wydaniu zakazany właśnie przez inkwizycję.
ObrazekObrazekObrazek

Salem 11

Avatar użytkownika
 
Posty: 2810
Od: Czw paź 24, 2013 20:05

Post » Pt paź 24, 2014 9:01 Re: Alibaba (dźin z lampy) Pilnie szuka Domu (DT/DS)

różne są wersje 8)
i różne rzeczy teraz ludzie z różnych kościołów twierdzą


ostatnio czytałam wypowiedz w związku z wizytą w Polsce Wielkiego Mistrza Zakonu Krzyżackiego (tych od czarnych krzyży na płaszczach i Grunwaldu -nie chce mi się całej nazwy pisać)

że te opowieści o ich zbrodniach z czasów Malborka to brednie są
bo przecież oni edukacje i postęp i rozwój lecznictwa do Polski ze sobą wnieśli
i gdyby nie oni to Polska dalej by taka zacofana była , a dzieki nim to i technicznie i wszechstronnie się rozwinęła -szpitale i drogi budowali

na Krzyżakach to się chyba Alienor zna 8)

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt paź 24, 2014 9:12 Re: Alibaba (dźin z lampy) Pilnie szuka Domu (DT/DS)

No cóż każdy się chce wybielić. To się im nawet nie dziwię. Tym bardziej, że trochę racji mają. Zapomnieli tylko, że to nie dotyczyło terenów Polski i Litwy. A co do inkwizycji to faktem jest, że wielu ludzi podejrzanych o herezje i takie tam, wybierało sądy kościelne niż świeckie.
ObrazekObrazekObrazek

Salem 11

Avatar użytkownika
 
Posty: 2810
Od: Czw paź 24, 2013 20:05

Post » Pt paź 24, 2014 9:17 Re: Alibaba (dźin z lampy) Pilnie szuka Domu (DT/DS)

Hmm, on robi dobry PR, bo przecież nie powie że "nasi poprzednicy byli bandytami w zbrojach jak spora ilość rycerstwa w tamtych czasach i ze względu na zachodnie pochodzenie uważali się za lepszych od miejscowych. Ale teraz się zmieniliśmy, już nie nawracamy krzyżem, mieczem i ogniem, tylko pomagamy :aniolek: " bo by nie nazbierał kasy na tę działalność. Generalnie wspomnienia gości zakonu i spisy wydatków świadczą, że jak w mieście siedzieli, to był ochlaj, ruja i porubstwo a jak na rajzę jechali to wyżynali co chcieli. I przykro mi niezmiernie, ale to wybielanie jest i głodne gadki. Nawet kurna etosu rycerskiego nie wnieśli jako jedyni, bo na Śląsku Piastowie też go znali (jeden z książąt nawet turnieje urządzał takie bardzo ą,ę). To, ze wychodzę jako łucznik po stronie krzyżackiej (chorągiew nadreńska) nie zaciemnia mi oczu.

A kamizelkę mam taką: http://podbierak.pl/wp-content/uploads/2014/03/kamizelka-wedkarska.jpg - do przejścia się z Kotori na ramieniu i mieszania w garach tak, za to kroić i dorzucać bym tak nie robiła. Wtedy Kotorcia włazi na lodówkę a z niej na szafkę i sobie gadamy przy szykowaniu obiadu.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Pt paź 24, 2014 9:20 Re: Alibaba (dźin z lampy) Pilnie szuka Domu (DT/DS)

a w tej wypowiedzi było też o tym, ze ludzie w Polsce teraz już dobrze przecież o Krzyżakach myślą i już wiedzą że tamto to brednie
a niezbicie świadczy o tym to
że roku na rok jest coraz więcej chetnych do walczenia po Krzyżackiej stronie w bitwie pod Grunwaldem

waw
jaka kamizelka
mogłabym Zorro w kieszeni trzymać
Ostatnio edytowano Pt paź 24, 2014 9:23 przez Patmol, łącznie edytowano 1 raz

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt paź 24, 2014 9:22 Re: Alibaba (dźin z lampy) Pilnie szuka Domu (DT/DS)

Nie da się żyć NORMALNIE bez poczucia humoru. Powaga i odczytywanie wszystkiego z punktu widzenia czarnowidztwa jest bez sensu.
Może dlatego tylu świrów i ludzi nieszczęśliwych?
A czarownice? To zależy , o których mówimy - tych co czarowały, czy tych za które je uważali 'różnokościelni' bo były baby niewygodne czy coś.
Normalnie czarujące czarownice miały poczucie humoru.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22992
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt paź 24, 2014 9:24 Re: Alibaba (dźin z lampy) Pilnie szuka Domu (DT/DS)

Patmol - problem jest taki, że coraz więcej ludzi jak wychodzi w pole to chce mieć przeszkolone porządnie wszystko - a w polskich chorągwiach generalnie "olewka". Wiedzą że wygrają to po co się starać, żeby wyglądało, że osiągneli to w walce a nie ze względu na prawdę historyczną i wymogi scenariusza :roll: . A o łucznikach polskich wypowiadać się nie będę, podobnie jak o ich dowódcy, bo bym bardzo niekulturalnych słów musiała używać.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Pt paź 24, 2014 9:27 Re: Alibaba (dźin z lampy) Pilnie szuka Domu (DT/DS)

nie uzywaj
rozumiem
w kazdym razie na to się powoływał -że ludzie wola walczyć po Krzyżackiej stronie, no to według niego świadczy niezbicie o wielkiej sympatii do ZAKONu


morelowa -nie trzeba przecież żyć
można się odstrzelic

tylko kurde kto wtedy się zajmie moją Caillou?
wiec normalnie czy nie -jakiś czas pożyć jeszcze muszę

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt paź 24, 2014 20:12 Re: Alibaba (dźin z lampy) Pilnie szuka Domu (DT/DS)

Patmol pisze:morelowa -nie trzeba przecież żyć
można się odstrzelic


I kto zostanie na tym łez padole? Same padalce? Właśnie im na złość czarownice muszą żyć. :mrgreen: :smokin:
ObrazekObrazekObrazek

Salem 11

Avatar użytkownika
 
Posty: 2810
Od: Czw paź 24, 2013 20:05

Post » Pt paź 24, 2014 20:22 Re: Alibaba (dźin z lampy) Pilnie szuka Domu (DT/DS)

Najlepszy dowcip, że po krzyżackiej stronie walczą też Litwini :D . Znaczy wychodzą w pole pod inną flagą, bo Ruscy wcześniej się sformowali w chorągiew i więcej lat jeżdżą. Więc Litwini powiedzieli, że oni ręka w rękę z Ruskimi nie pójdą i teraz za krzyżaków robią :ryk: Ciekawe, czy Witold się w grobie przewraca, czy mówi "przeciwko wrogowi i z Krzyżakami się sprzymierzyć można" :mrgreen: .
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Pt paź 24, 2014 20:58 Re: Alibaba (dźin z lampy) Pilnie szuka Domu (DT/DS)

Salem 11 pisze:
Patmol pisze:morelowa -nie trzeba przecież żyć
można się odstrzelic


I kto zostanie na tym łez padole? Same padalce? Właśnie im na złość czarownice muszą żyć. :mrgreen: :smokin:

Na odstrzelenie w życiu bym nie wpadła :twisted:
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22992
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt paź 24, 2014 21:15 Re: Alibaba (dźin z lampy) Pilnie szuka Domu (DT/DS)

O jakie ciekawe rozmówki :twisted:
Ja tez jestem czarownicą :mrgreen: :ok:
Obrazek

psiama

Avatar użytkownika
 
Posty: 11413
Od: Czw maja 07, 2009 13:19
Lokalizacja: Katowice/ Chorzów

Post » Pt paź 24, 2014 22:22 Re: Alibaba (dźin z lampy) Pilnie szuka Domu (DT/DS)

Ja też. I mam czarną kotkę.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Sob paź 25, 2014 6:45 Re: Alibaba (dźin z lampy) Pilnie szuka Domu (DT/DS)

No, proszę - świat pełen czarownic ..
A jakie masie czarodzicielskie specjalności?
Kapelusze i te inne miotły rozumiem też? :mrgreen:
Ja nie jestem czarownicą :D
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22992
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5, zuza i 129 gości