Tragedia!!mocznica ,anemia,krew rozrzedzona :((on umiera?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw wrz 25, 2014 15:55 Re: Tragedia!!mocznica ,anemia,krew rozrzedzona :((on umiera

trzymam kciuki :kitty:
O rany, mamy swoj watek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46&t=171300 :201446
Wspieram Powszechna Sterylizacje - robie zakupy przez Fani Mani https://fanimani.pl/sklepy/A Ty?

cessy

Avatar użytkownika
 
Posty: 495
Od: Pon wrz 22, 2014 13:01
Lokalizacja: HH

Post » Czw wrz 25, 2014 15:59 Re: Tragedia!!mocznica ,anemia,krew rozrzedzona :((on umiera

katarzyna1207 pisze:
Alienor pisze:On ten furosemid dostaje dożylnie - przy kroplówce (w sensie dziś od rana).


No to niefajnie jest :( ... po dożylnym powinien sikać ...


Chyba, że przeciążone nerki całkiem odmówią współpracy :evil:
OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53

Post » Czw wrz 25, 2014 16:01 Re: Tragedia!!mocznica ,anemia,krew rozrzedzona :((on umiera

jest ciut lepiej, wysikał się
dziąsła też przestały krwawić
Wojtusiu... zabrałeś moje serce. odwiedź mnie proszę, kiedyś..we śnie..w innym futerku.
ObrazekObrazek

mamaGiny

Avatar użytkownika
 
Posty: 7113
Od: Pon maja 10, 2010 10:30
Lokalizacja: Śląsk

Post » Czw wrz 25, 2014 16:08 Re: Tragedia!!mocznica ,anemia,krew rozrzedzona :((on umiera

Na wszelki wypadek dalej :ok: :ok: :ok:
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Czw wrz 25, 2014 17:51 Re: Tragedia!!mocznica ,anemia,krew rozrzedzona :((on umiera

Dzisiaj był tragiczny dzien
o 15 dostałam telefon że kot wymiotuje i jest zle krwawia mu obficie dziasla
Poleciałam, wyciaglysmy kota, kot zwymiotował tego gerberka ktory mu dalam rano o 8
mimo metoclopramidu
o 15 nie bylo nasikane po calym dniu kroplowki
kroplowka zostala podana dalej
o 17 poszlam sprawdzic co i jak
kot sie wysikal ale z krwia dziasla przestaly krwawic
gdy wyciaglysmy go na podklad mruczal do mnie
zostal dalej na kroplowce
odebralam go o 18 wysikal sie znow z krwia

jest w domu, od razu polecial do kuwetki zrobil bardzo twardy bobek i widzialam ze go boli :99 musze kupic olej i dac mu

nie dziwie sie ze zle sie czuje
dalam mu tylko 10 ml convalescence bo nie chce jesc zaciska zabki:((
schowal sie pod koldre i poszedl spac
za dzis 50 zl
mam paragon fiskalny ale bardzo malutki
jutro krolpowka i badania krwi
mocznik kreatynina potas fosfor i badanie ogolne moczy w labie wyniki na cito
koszt ok 70-80zl z kurierem

chcialabym tu poruszyc wazna kwestie ktora sie dzis stala
Jako ze stan kota jest chwiejny-wszystko sie moze zdarzyc

do piatku w nocy na ewentualna eutanazje przyjedzie dr karolina
ale w wekend jej nie ma i w sobote ,,zamowilam,, z wadowetu a w niedziele z kalwarii
koszt przjazdu i uspienia w opcji noc-wekend to koszt ok 200zl
nie chce zostac w sytuacji jezeli nagle kot dostal by zapasci czy co nie mam kasy na uspienie i nikt za darmo nie przyjedzie

czy jest mozliwosc zeby ktos mi pozyczyl na konto 200 zl na wypadek czarnej godziny?
dzis myslalm ze to koniec :placz: :placz: :placz:
ryczalam jak zarzynane prosie
Kotka Milka
 

Post » Czw wrz 25, 2014 18:02 Re: Tragedia!!mocznica ,anemia,krew rozrzedzona :((on umiera

Kotka Milka, a Pantalon jest wychodzący?
Ponieważ ostatnie badanie krwi nie wskazywało na anemię, a są krwotoki, może by mu chociaż okrojony koagulogram zrobić?
Skoro wymiotuje, może spróbuj jeszcze raz zasugerować wetce solvertyl - to też niby ranitydyna, ale np. u mojego kota działał dużo lepiej niż ranigast. I cerenię przeciwwymiotnie.
I podaj mi w końcu nr konta, bo od weekendu ni widu, ni słychu.

megan72

 
Posty: 3476
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Czw wrz 25, 2014 18:05 Re: Tragedia!!mocznica ,anemia,krew rozrzedzona :((on umiera

W aptekach w wad nie ma solvertylu na hurcie i nie sprowadza zlazłam wszystkie
powiem o cereni jutro
czy dzis o 23 dawac ranigast?
kot nie jest wychodzacy!!
Kotka Milka
 


Post » Czw wrz 25, 2014 18:47 Re: Tragedia!!mocznica ,anemia,krew rozrzedzona :((on umiera

Kotka Milka pisze:kot nie jest wychodzacy!!


I nigdy nie był? Nie wychodził przed dom nawet przed chorobą?
Bo jeśli podtruł się przytrutą myszą, to wiadomo by było, skąd krwawienia z dziąseł i krew w moczu...
Ja bym podała ranigast.

megan72

 
Posty: 3476
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Czw wrz 25, 2014 19:00 Re: Tragedia!!mocznica ,anemia,krew rozrzedzona :((on umiera

Pan Talon nigdy nie wychodził

czy ktoś może podać jak się podaje parafinę?
Wojtusiu... zabrałeś moje serce. odwiedź mnie proszę, kiedyś..we śnie..w innym futerku.
ObrazekObrazek

mamaGiny

Avatar użytkownika
 
Posty: 7113
Od: Pon maja 10, 2010 10:30
Lokalizacja: Śląsk

Post » Czw wrz 25, 2014 19:02 Re: Tragedia!!mocznica ,anemia,krew rozrzedzona :((on umiera

Ja zwykle nabierałam trochę (1-2 ml) w strzykawkę i z niej do pysia

MaryLux

 
Posty: 159639
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw wrz 25, 2014 19:07 Re: Tragedia!!mocznica ,anemia,krew rozrzedzona :((on umiera

Nie chcialbym wyjsc na potwora ale czasem lepiej pozwolic kotu odejsc niz za dlugo o niego walczyc - wiem po sobie, 6 lat minelo a mnie ciagle meczy, ze meczylismy biedaka choc po prostu widac bylo, ze szansa uratowania byla iluzoryczna. Oczywiscie, gdyby sie udalo, bylbym z siebie dumny, ze sie nie poddalem. Ale...

Oczywiscie gleboko ci wspolczuje, wiem jak jest.
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4412
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw wrz 25, 2014 19:32 Re: Tragedia!!mocznica ,anemia,krew rozrzedzona :((on umiera

pixie65 pisze:
katarzyna1207 pisze:
Alienor pisze:On ten furosemid dostaje dożylnie - przy kroplówce (w sensie dziś od rana).


No to niefajnie jest :( ... po dożylnym powinien sikać ...


Chyba, że przeciążone nerki całkiem odmówią współpracy :evil:


Dlatego pisałam, że "niefajnie" jest, bo też myślałam, że nerki mu stanęły ... :(
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5567
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Czw wrz 25, 2014 19:33 Re: Tragedia!!mocznica ,anemia,krew rozrzedzona :((on umiera

Ja daję 1cm parafiny na kg wagi kota. Na mojego Radka cała strzykawka schodzi. Jak po 3h nic, to ponawiam ale pół dawki.
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw wrz 25, 2014 20:30 Re: Tragedia!!mocznica ,anemia,krew rozrzedzona :((on umiera

Kotka.Przy mocznicy są takie skrwawiania.Trzeba podawać vitakon,cyclonamine,wit c.w tym momencie w zastrzyku.wystarczy sam vitakon.co ta wet nie wie.

anka1515

 
Posty: 4091
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: elmas i 269 gości