Pani chora na raka-komu cuda-wianki?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon paź 27, 2014 23:25 Re: Pani chora na raka-prośba o karmę dla zwierząt k/Serocka

Dzisiejszy dzień spędziłam w ogrodzie grabiać resztki lisci
Oj liści to u mnie dostatek. Tak to się ciagnie niemal od miesiaca.Liscie leca z drzew.,liscie lecą z drzew -jak w piosence :?
Mam u siebie olbrzymie drzewo. Daje cień,jest ozdobą ale jesienia daje popalic.... :(
Na końcu po przymrozkach liście zrzucają leszczyny, orzechy włoskie dzikie wino, sumaki i czereśnia.
Modrzewie tez swoje igiełki i dorzucaja i w sumie stale jest na ziemi szeleszcząco :o
Opracowałam technike zgrabiania lisci na płachte i zacigania na kompostownik .
Polecam zainteresowanym -szybciej,czyściej i mniej pracy niz na taczkach
Zdrowie dzisiaj łaskawe ale zaszarżować nie mogę bo zwyczajnie słabnę.

Podłośc ludzka nie zna granic -jak mówiła pani Bożena Dykiel w filmie ,,Wyjscie awaryjne" !
Przeszłam się dzisiaj na spacer swoją ulicą.
Pisałam juz ,ze jest ona mało po sezonie uczeszczana gdyz niewiele osób mieszka tu cało rocznie
Ulica ma kształt podkowy
Na jej krańcach zawiesiłam na bramach wjazdowych opisane wam wczesniej ogłoszeniowe tablice korkowe(te w zielonych ramach)
Słuzyłą tak ok 2 lat.Sa przykryte z przodu plexa która mozna odkręcić by powiesic wiadomość.
I co widzę...... Plexa wyłamana,popekana na bokach i przytwierdzona ponownie.Z tablicy WYDŁUBANE pojedyńcze połówki korków .
Tak około kilkunastu sztuk .
Wygladało to tak jakby komus spodobał sie taki pomysł. Wyszukał i zabrał sobie te połówki z napisami które wydały mu się najbardziej orginalne....
Smutne....
Bez komentarza....
Cieszyc sie ,ze wszystkiego nie ukradli ??? :(
Ostatnio edytowano Wto paź 28, 2014 11:17 przez Bunio& Daga, łącznie edytowano 3 razy

Bunio& Daga

Avatar użytkownika
 
Posty: 1917
Od: Pt wrz 19, 2014 11:37
Lokalizacja: Serock

Post » Pon paź 27, 2014 23:42 Re: Pani chora na raka-prośba o karmę dla zwierząt k/Serocka

To ja zbierałem :D
Obrazek
Imbir podjada z garnka słonecznik dla sikorek :ryk:
Obrazek
Pudło po starym zegarze miało mięc wstawianą szybkę.Słuzy jako podręczna apteczka.Imbirek uznał ,ze to swietne kocie schowanko :ryk:
Obrazek

Bunio& Daga

Avatar użytkownika
 
Posty: 1917
Od: Pt wrz 19, 2014 11:37
Lokalizacja: Serock

Post » Pon paź 27, 2014 23:51 Re: Pani chora na raka-prośba o karmę dla zwierząt k/Serocka

Tusia idzie na spacer
Obrazek
Wlazł kotek na płotek
Obrazek
Wiosenna Makabra (na mirabelkowych płatkach)
Obrazek

Bunio& Daga

Avatar użytkownika
 
Posty: 1917
Od: Pt wrz 19, 2014 11:37
Lokalizacja: Serock

Post » Wto paź 28, 2014 7:20 Re: Pani chora na raka-prośba o karmę dla zwierząt k/Serocka

Nawiązując do debila , który zniszczył tablicę-a żeby mu łapy u........ło!!!!!
Tyle pracy włożyłas, tyle zbierania korków, a tu przychodzi menda i niszczy! :evil: :evil: :evil:
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

Post » Wto paź 28, 2014 11:27 Re: Pani chora na raka-prośba o karmę dla zwierząt k/Serocka

Wieczorem zaczne prace nad nowa tablica korkową..
Brakowała mi workowej juty. Ale pewne ilosci materiału juz mam i mam nadzieje ,ż e po mału rusze z miejsca

Dla wszystkich lubiacych wykorzystanie starych przedmiotów i rzeczy w nowych aranżacjach znalazłam taka stronę
http://zycierzeczy.pl/stare-nowe-krzeslo.html
Ostatnio edytowano Wto paź 28, 2014 11:44 przez Bunio& Daga, łącznie edytowano 2 razy

Bunio& Daga

Avatar użytkownika
 
Posty: 1917
Od: Pt wrz 19, 2014 11:37
Lokalizacja: Serock

Post » Wto paź 28, 2014 11:29 Re: Pani chora na raka-prośba o karmę dla zwierząt k/Serocka

Wandalizm jest przygnebiajacy. Taka bezsilnośc sie rodzi w człowieku za czyjąś bezkarnośc i brak poszanowania pracy innych :(
Pouzupełniam puste miejsca ale plexy nie skleje.. Musza pozostac powyłamywane miejsca :(
Odezwe sie wieczorem .Piękna choc chłodna pogoda. Pobawię się jeszcze dzisiaj w ogrodnika .Póki mam siłę.
Po za tym niech sie psy wietrzą .Beze mnie siedza w domu choc przeciez zawsze moga wyjśc.
Dobrze ,ze choc koty sie przemieszczają
Ostatnio edytowano Wto paź 28, 2014 11:36 przez Bunio& Daga, łącznie edytowano 1 raz

Bunio& Daga

Avatar użytkownika
 
Posty: 1917
Od: Pt wrz 19, 2014 11:37
Lokalizacja: Serock

Post » Wto paź 28, 2014 11:34 Re: Pani chora na raka-prośba o karmę dla zwierząt k/Serocka

Morelowa -piekne dzieki za :D koraliki.
Przesyłka dzisiaj dotarła :)
Jestem bardzo wzruszona i szczesliwa ,ze znalazałas czas by cos fajnego dla mnie znależc i zadać sobie trud wysyłki :D
Naprawdę bardzo mnie to cieszy :1luvu:
Ostatnio edytowano Wto paź 28, 2014 16:58 przez Bunio& Daga, łącznie edytowano 1 raz

Bunio& Daga

Avatar użytkownika
 
Posty: 1917
Od: Pt wrz 19, 2014 11:37
Lokalizacja: Serock

Post » Wto paź 28, 2014 14:11 Re: Pani chora na raka-prośba o karmę dla zwierząt k/Serocka

Nie przesadzasz? z tym wzruszeniem? Bo fakt - zanieść na pocztę pudełko wielkości paczki papierosów, a co sie przed tym nazawijać! ho, ho...

Z tą tablicą - a jakbyś na niej umieściła karteluszek z napisem, że jeśli komuś brakuje jeszcze trochę tych koreczków, to może niech da znać [na tablicy np.] a Ty mu zorganizujesz i nie będzie musiał się męczyć niszczeniem.. i td.
Chyba , że to ktoś przejeżdżając nie mógł sie oprzeć..

A prośba o historie zwierzaków nadal aktualna :D
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23027
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto paź 28, 2014 16:41 Re: Pani chora na raka-prośba o karmę dla zwierząt k/Serocka

Szkody juz naprawiłam.To znaczy powklejałam nowe połowki i zabezpieczyłam plexę.
Tez mnie korciło aby napisac cos do wandala
Po namysle wyszło mi ,z e skoro ktos tak postapił to nie dośc ,z e i tak wstydu to w nim nie wywoła a jeszcze z wsiekłości czy zemsty zniszczy reszte.
Jak tak mozna? Spodobało sie to mozna wziąść ...?

To juz drugi taki przypadek kiedycos z tablicy zginelo i zniszczono przy tym reszte.
kiedys zamieściłam zdjęcia z wspólnych prac społecznych z naszej ulicy.
Ktos nie mogąc sie prawdopodobnie dostac do srodka wyłamał kawałek plexy i odpiął wybraną przez siebie odbitke..
Tym razem krag osób zainteresowanych wspólnym zbiorowym zdjeciem zaciesnia sie do mieszkańców ale to i tak kilkadziesiat osób...

Pudełko było wieksze :)
Doceniam inicjatywę ,chęci i serce

Bunio& Daga

Avatar użytkownika
 
Posty: 1917
Od: Pt wrz 19, 2014 11:37
Lokalizacja: Serock

Post » Wto paź 28, 2014 16:53 Re: Pani chora na raka-prośba o karmę dla zwierząt k/Serocka

Chciałam historie swoich zwierzaków poprzec pierwszymi zdjęciami z czasu kiedy do mnie trafiły
Mam zepsute USB do kart :(
Jutro poszukam zapasowego .
Ostatnio edytowano Wto paź 28, 2014 22:48 przez Bunio& Daga, łącznie edytowano 1 raz

Bunio& Daga

Avatar użytkownika
 
Posty: 1917
Od: Pt wrz 19, 2014 11:37
Lokalizacja: Serock

Post » Wto paź 28, 2014 19:06 Re: Pani chora na raka-prośba o karmę dla zwierząt k/Serocka

Paczka ode mnie już w drodze do Ciebie.
Obrazek

mgj

 
Posty: 11030
Od: Czw mar 17, 2011 21:06
Lokalizacja: Gdynia

Post » Wto paź 28, 2014 19:09 Re: Pani chora na raka-prośba o karmę dla zwierząt k/Serocka

:1luvu: :1luvu:
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

Post » Czw paź 30, 2014 1:24 Re: Pani chora na raka-prośba o karmę dla zwierząt k/Serocka

Bulek i koniki na schodach - super, ale Bulek plaskaty jak zaba - bezcenne.

To ja przysiade sie do morelowej i poczekam na bajke ;)

A wpadne tak o, na herbate z miodem i starczy, bez zadnych fanaberii i frykasow.
I oczywiscie tylko wtedy gdy bedzie zielone swiatlo (a i pewnie TZ tez bedzie chcial- jak skojarzy, ze jade na koniki :D).
Obrazek Obrazek
PRZEPRASZAM ZA BRAK POLSKICH ZNAKOW.

Rakea

Avatar użytkownika
 
Posty: 4915
Od: Śro lis 14, 2007 23:56
Lokalizacja: Praga nad Wisłą

Post » Czw paź 30, 2014 17:32 Re: Pani chora na raka-prośba o karmę dla zwierząt k/Serocka

Dostałam dzisiaj paczkę z niespodziankami od mgj :D
Magdo-bardzo dziekuje za podarunki i duzo ciekawych dodatków do mojego rękodzieła :D :1luvu:
Niebawem zrobie pierwsze prace to na pewno rozpoznasz niektóre z przysłanych mi ciekawostek :D
:
Ostatnio edytowano Czw paź 30, 2014 22:05 przez Bunio& Daga, łącznie edytowano 2 razy

Bunio& Daga

Avatar użytkownika
 
Posty: 1917
Od: Pt wrz 19, 2014 11:37
Lokalizacja: Serock

Post » Czw paź 30, 2014 17:35 Re: Pani chora na raka-prośba o karmę dla zwierząt k/Serocka

Nadal nie mam czytnika do kart .Aparat znowu do soboty w rękach,,mądrego " bo nie działał prawidłowo.
Rozpocznę zatem opowiadanie od Bunia . Bez zdjęc kiedy do mnie trafił. Załacze póżniej bo nie mam w komputerze .Zgrac muszę ze starej karty .
Ostatnio edytowano Czw paź 30, 2014 22:04 przez Bunio& Daga, łącznie edytowano 1 raz

Bunio& Daga

Avatar użytkownika
 
Posty: 1917
Od: Pt wrz 19, 2014 11:37
Lokalizacja: Serock

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 487 gości

cron