Co jadają Wasze bezdomniaczki?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro paź 29, 2014 23:06 Re: Co jadają Wasze bezdomniaczki?

Thorkatt pisze:A wie ktoś, czy można podawać wątrobę z pstrąga, albo rybie głowy? Sparzone, gotowane czy surowe ?

Kiedys sasiad zarzucil mi caly zamrazalnik łbami . To co wykombinowalam i w miare wchodzilo, to robienie galaretki ( wersja letnia) badz zupy rybnej ( wersja zimowa). Przy takich lbach bylo zawsze troche bialego miesa, po rozgotowaniu daje ladnie sie oddzielic i tylko takie mieso dorzucalam do galaretki/zupy.

annakk

 
Posty: 459
Od: Pt gru 07, 2012 23:04

Post » Czw paź 30, 2014 0:04 Re: Co jadają Wasze bezdomniaczki?

A czy dzikiej kotce (sterylizowanej) z suchych karm podawac dla kastratow czy lepiej zwyklego adulta? Chodzi mi tutaj o zaw. tluszczu w tych karmach. A moze karme dla kociat, ktora jest najbardziej energetyczna?
Tam dom Twój, gdzie kot Twój!

Serenity

Avatar użytkownika
 
Posty: 47
Od: Wto sie 19, 2014 23:03
Lokalizacja: Siedlce/Warszawa

Post » Czw paź 30, 2014 8:09 Re: Co jadają Wasze bezdomniaczki?

Karmy dla kastratów to jest ściema marketingowa - teoretycznie przeznaczona dla tłustego kastrata zalegającego na kanapie w ciepłym pokoju, a w praktyce bez sensu, bo żeby takiego nie utuczyć nadmiernie, wystarczy ograniczać porcje. Dla bezdomniaków mieszkających na dworze, które każdej kalorii potrzebują na ogrzewanie i energię do biegania - podwójnie bez sensu.
ObrazekObrazekObrazek
Panowie Kocurowie
"Poznasz siebie, poznając własnego kota." Konrad T. Lewandowski, "Widmowy kot"

PumaIM

Avatar użytkownika
 
Posty: 20169
Od: Pon sty 20, 2003 1:30
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw paź 30, 2014 9:14 Re: Co jadają Wasze bezdomniaczki?

wszystkie moje koty są wysterylizowane: ten który jest w domu i pozostałe, które przygarnęliśmy i żadnemu nie dajemy jedzenie dla kastratów ponieważ nie są tłuste więc nie muszą dbać o linie :D
I tak jak pisze PumaIM wystarczy dawać takim grubaskom mniej jedzenia a bezdomniaki powinny jeść kaloryczne jedzenie szczególnie że robi się coraz zimniej.

happy tree cat's

Avatar użytkownika
 
Posty: 850
Od: Czw sie 07, 2014 17:21
Lokalizacja: okolice Leszna

Post » Czw paź 30, 2014 20:15 Re: Co jadają Wasze bezdomniaczki?

annakk pisze:
Thorkatt pisze:A wie ktoś, czy można podawać wątrobę z pstrąga, albo rybie głowy? Sparzone, gotowane czy surowe ?

Kiedys sasiad zarzucil mi caly zamrazalnik łbami . To co wykombinowalam i w miare wchodzilo, to robienie galaretki ( wersja letnia) badz zupy rybnej ( wersja zimowa). Przy takich lbach bylo zawsze troche bialego miesa, po rozgotowaniu daje ladnie sie oddzielic i tylko takie mieso dorzucalam do galaretki/zupy.

:ok:
Obrazek Obrazek

Thorkatt

 
Posty: 17122
Od: Czw sty 04, 2007 23:29
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro lis 12, 2014 13:28 Re: Co jadają Wasze bezdomniaczki?

W końcu udało mi się kupić serca kurze i koty na początku trochę nieufnie podeszły do jedzenia ale jak tylko spróbowały to od razu przypadło im takie jedzenie do gustu. Od tej chwili BARDZO głośno dopominają się serduszek. :D

happy tree cat's

Avatar użytkownika
 
Posty: 850
Od: Czw sie 07, 2014 17:21
Lokalizacja: okolice Leszna

Post » Śro lis 12, 2014 20:01 Re: Co jadają Wasze bezdomniaczki?

Thorkatt pisze:
annakk pisze:
Thorkatt pisze:A wie ktoś, czy można podawać wątrobę z pstrąga, albo rybie głowy? Sparzone, gotowane czy surowe ?

Kiedys sasiad zarzucil mi caly zamrazalnik łbami . To co wykombinowalam i w miare wchodzilo, to robienie galaretki ( wersja letnia) badz zupy rybnej ( wersja zimowa). Przy takich lbach bylo zawsze troche bialego miesa, po rozgotowaniu daje ladnie sie oddzielic i tylko takie mieso dorzucalam do galaretki/zupy.

:ok:

12 rybich głów ugotowało sie na smierdząco, wiec gar stygł w piwnicy :ryk: powybierałam mieso, co troche czasu zajęło, ale potem z kaszą duże rybie kawałki z suma, karpia bardzo kotom smakowały, wypily tez wodę rosolkową. Resztę zamrozilam w pojemniczkach.

Serduszka to moim działkowcom wchodzą, mam wrażenie że ile nie kupię,to i tak by weszło, a tylko 3 koty jedzą w mojej obecnosci.
Obrazek Obrazek

Thorkatt

 
Posty: 17122
Od: Czw sty 04, 2007 23:29
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw lis 13, 2014 0:44 Re: Co jadają Wasze bezdomniaczki?

To trochę dziwne , bo świeże łepki rybie pachną w gotowaniu normalnie jak każda inna część ryby .Gotuje się z nich wywar na galaretę dla ludzi , przygotowując rybę w galarecie . Dodałaś jakichś warzyw , chociażby natki pietruszki ? Ja gotuję normalny rosół z marchewką , pietruszką i selerem , lekko solę solą niejodowaną .
Nie uczłowieczaj kota - ukoć człowieka
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Czarna Mańka

Avatar użytkownika
 
Posty: 315
Od: Śro lis 20, 2013 10:49

Post » Czw lis 13, 2014 11:44 Re: Co jadają Wasze bezdomniaczki?

warzyw tym razem nie dodałam rzeczywiście , ale dla mnie to jest smrodliwe, choć TŻ też mówił, że pachnie jak dawniej na święta. Pamietam,że moja Babcia uwielbiała taka galarete z rybich głów.
Obrazek Obrazek

Thorkatt

 
Posty: 17122
Od: Czw sty 04, 2007 23:29
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt lis 21, 2014 21:42 Re: Co jadają Wasze bezdomniaczki?

Donoszę,że rzeczywiscie z marchewką nie ma zapaszku,wszystko spokojnie mogłam w domu ugotować, obrac itp. :ok:
TŻ zaczął mysleć nad zupą rybną :ryk: , a ja przecież na początku naszej miłosci mówiłam do niego "Kocie" :ryk:
Obrazek Obrazek

Thorkatt

 
Posty: 17122
Od: Czw sty 04, 2007 23:29
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie lis 23, 2014 10:22 Karmy dla kotów bezdomnych

Każdy kto ma pod opieką koty bezdomne spotyka się z problemem wyboru karmy dla nich. Wiadomo, nie może to być droga karma bo nikt finansowo przy większych stadach by nie wyrobił. Z drugiej strony karmienie przekłada się na zdrowie... A nie raz i bywa tak, że te odkarmione kociska zaczynają trochę wybrzydzać i nie wszystkie karmy jedzą.
Jak to jest u Was? Jaką karmę kupujecie? Może któraś kupiona przez Was karma okazała się bublem? Podzielcie się doświadczeniami :)
Ostatnio edytowano Nie lis 23, 2014 10:26 przez NITKA/KARINKA, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączyłam wątki

tyśka1

Avatar użytkownika
 
Posty: 636
Od: Pon cze 04, 2012 19:32

Post » Nie lis 23, 2014 11:30 Re: Co jadają Wasze bezdomniaczki?

wczoraj dostałam od teściowej taką puszkę dla moich bezdomniaków http://ezakupy.tesco.pl/pl-PL/ProductDetail/ProductDetail/2003009538909 bo teściowa też dokarmia bezdomne koty, które kręcą się koło jej bloków ale niestety moje nie chciały nawet spróbować. Powąchały tylko i sobie poszły. Tak więc na pewno nie kupię tej karmy.

happy tree cat's

Avatar użytkownika
 
Posty: 850
Od: Czw sie 07, 2014 17:21
Lokalizacja: okolice Leszna

Post » Nie lis 23, 2014 12:08 Re: Co jadają Wasze bezdomniaczki?

Widzę, że mój temat został połączony z innym, którego nie da się praktycznie wyszukać (stąd założony przeze mnie nowy podobny temat). Taka sugestia dla modów- warto dodać w temacie coś na kształt "karmy dla kotów bezdomnych". Łatwiej będzie go znaleźć dla nowych osób szukających na ten temat info.

Temat fajny ale niewiele w nim info o gotowych karmach. Zachęcam do wpisywania firm, cen oraz tego jak chętnie są zjadane.

Karmię dziczki od ponad 3lat już i pod opieką mam aktualnie 18 sztuk, ale bywało również 23. Trochę karm już przetestowaliśmy (głównie suche) i wygląda to tak (w wolnej chwili uzupełnię, bo czasu brak aby wszystko wypisać na raz):

1. Niedawno znaleziona przeze mnie karma 4Cats
20kg na allegro kosztuje 99zł (kurier przy przelewie gratis). W składzie "wołowina 22%, +kurczak", białko surowe 30%, oleje i tłuszcze surowe 9% czyli nie tak najgorzej jak na taką karmę. Brak tauryny. Szału u nas nie było z jedzeniem ale też nie było zostawiania chrupek, zawsze były zjadane.

2. Arion Adult Cat
Najtaniej dostępny jest chyba w krakvecie (15kg za 94,50zł). Nie znalazłam składu % no ale wiele spodziewać się nie można. białko surowe - 31 %, tłuszcz surowy - 14 % czyli lepiej niż poprzednia, no i jest w składzie tauryna. Chętnie zjadana przez moje dziczki, dość mokra (tłusta) jak na suchą karmę.

3. Catessy (sucha)
Dostępna tylko w zooplusie, przy zakupie 8kg za kilogram płacimy 4,35zł za kg. Wersja drobiowa dużo gorzej schodzi niż wersja mix mięso. min. 4% wołowiny oraz mączki kostnej, min. 1 % mączki jagniącej, min. 1% mączki z mięsa królika, białko 30.0 % , tłuszcz 9.0 %. Jest w składzie tauryna.

tyśka1

Avatar użytkownika
 
Posty: 636
Od: Pon cze 04, 2012 19:32

Post » Nie lis 23, 2014 12:37 Re: Co jadają Wasze bezdomniaczki?

Ja karmię od nastu lat suchą Joserą oraz mokrymi Butchersami. Od czasu do czasu filecik, serduszka i inne mięsko.
Do tej pory nie zauważyłam aby coś się kotom działo to tych karmach. Nie będę im jej zmieniać bo:
a puszki są tanie (2zł) i moge ich dużo kupić tak samo z suchą karmą 18kg(114zł)
b: kotom smakuje nie wybrzydzają, a wiadomo że każda zmiana karmy praktycznie powoduje biegunki.



http://allegro.pl/4cats-karma-premium-d ... 72641.html

CatAngel

Avatar użytkownika
 
Posty: 16425
Od: Pt cze 04, 2010 10:22
Lokalizacja: Śląsk

Post » Nie lis 23, 2014 14:51 Re: Co jadają Wasze bezdomniaczki?

A gdzie masz Butchersy za 2 zł? W Lublinie jej nie ma w ogóle. Raz pojawiła się w ulotce Carrefoura, ale tylko tam była, na półce już nie. Cena za 400g to ok 3,60 zł. Dokładnie już nie pamiętam (i to była promocja).. W tej cenie (2 zł) brałabym w ciemno. Chciałam wziąć tą droższą i zobaczyć, czy posmakuje, ale u nas w sklepach jej nie ma, tylko psie ok 1 kg po 9,90 zł.
pwpw
 

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ryniek i 490 gości