Nowy nabytek !!!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sie 26, 2014 19:21 Nowy nabytek !!!

Witam wszystkich serdecznie.
Potrzebuję pomocy w sprawie Kici. Znalazłam ją w pociagu, ktoś ja wrzucił do sedesu ;/ kicia jest malutka, waży 2,4 kg i wyglada na max 5-cio miesięcznego kociaka. Jak sie okazał jest dorosła i niedawno urodziła kociaki, których nie ma i w związku z tym dostała zapalenia gruczołów mlekowych. Miała temperaturę i nabrzmiałe sutki, ale od piątku chodzimy na zastrzyki z antybiotyku. Robię jej tez okłady z kapusty. Do dzisiaj czuła się bardzo dobrze. Miała super apetyt, bawiła się i nie miała rozwolnienia. Dziś przyszło zamówione lekarstwo - Galastop - ma zatrzymać laktację. Pierwszą dawkę podałam rano. Kicia od tamtej pory tylko śpi, nic nie je, nie pije, nie wstała nawet do kuwetki. W działaniach niepożądanych tego leku jest napisana senność i wymioty, ale mi się wydaje że Kici dodatkowo wzrosła temperatura i wyszła trzecia powieka. Jak ją budzę i otwiera oczy to obydwa sa do poły zasłonięte. Nie wiem czy to wszystko są działania niepożądane i ja tylko panikuję a to samo przejdzie, czy też juz w tej chwili powinnam się zgłosić z nią do lekarza? Bardzo będę wdzięczna za pomoc.....
Ostatnio edytowano Pt sie 21, 2015 11:46 przez Pako_mrrr, łącznie edytowano 7 razy

Pako_mrrr

Avatar użytkownika
 
Posty: 170
Od: Wto sie 26, 2014 19:01

Post » Wto sie 26, 2014 19:42 Re: Nie je, nie wstaje, nie pije tylko śpi ;/// pomocy

Na wszelki wypadek spytaj weterynarza.

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto sie 26, 2014 19:54 Re: Nie je, nie wstaje, nie pije tylko śpi ;/// pomocy

Tak, tak, najlepiej zapytaj weterynarza, być może wystarczy tylko zmniejszyć dawkę leku.

Pako_mrrr pisze:Znalazłam ją w pociagu, ktoś ja wrzucił do sedesu ;/

Co za s.....syn?!
Nawet boję się myśleć, co się stało z jej dziećmi :strach: .
"...nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!"

http://diakrytyczne.pl/

dzika ruta

Avatar użytkownika
 
Posty: 1971
Od: Pon mar 17, 2014 12:03

Post » Wto sie 26, 2014 19:57 Re: Nie je, nie wstaje, nie pije tylko śpi ;/// pomocy

Być może podajesz za dużą dawkę galastopu, skonsultuj to koniecznie z wetem.

emill

 
Posty: 267
Od: Sob lip 26, 2014 20:08

Post » Wto sie 26, 2014 20:02 Re: Nie je, nie wstaje, nie pije tylko śpi ;/// pomocy

Zadzwoń do lecznicy i zapytaj. Być może dawka jest zbyt duża. Kocia musi pić.
Koci Doradca
Facebook @zrozumieckota

vivien

Avatar użytkownika
 
Posty: 3861
Od: Sob kwi 27, 2002 12:13

Post » Wto sie 26, 2014 20:16 Re: Nie je, nie wstaje, nie pije tylko śpi ;/// pomocy

I spróbuj jej zmierzyć temperaturę.
Prawidłowa jest między 38 a 39 st.C.
"...nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!"

http://diakrytyczne.pl/

dzika ruta

Avatar użytkownika
 
Posty: 1971
Od: Pon mar 17, 2014 12:03

Post » Wto sie 26, 2014 23:07 Re: Nie je, nie wstaje, nie pije tylko śpi ;/// pomocy

Koniecznie pokaż kotkę lekarzowi - może to działanie leku, ale bardziej możliwe że kotce coś się dzieje - może to pozostałość po porodzie (może coś zostało w macicy?) albo po ostatnich przeżyciach rozwija jej się jakaś infekcja. Nie wiadomo co kotka przeżyła wcześniej :(
Słów nie mam dla jej oprawcy :(

Blue

 
Posty: 23497
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Wto sie 26, 2014 23:50 Re: Nie je, nie wstaje, nie pije tylko śpi ;/// pomocy

Jak była w wodzie może są podtopione płuca,z brudnej wody infekcja.moze rtg czy usg

anka1515

 
Posty: 4104
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Śro sie 27, 2014 0:10 Re: Nie je, nie wstaje, nie pije tylko śpi ;/// pomocy

Podniosę temat.
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3716
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Śro sie 27, 2014 5:59 Re: Nie je, nie wstaje, nie pije tylko śpi ;/// pomocy

Dzięki wszystkim.
Kicię znalazłam w zeszły Czwartek i od Piątku rana, jest pod codzienną opieka weterynarza. Codziennie rano chodziłyśmy na zastrzyki. Kicia była przebadana , z każdej mozliwej strony. Jak to przy zapaleniu miała temperaturę, ale wszystko ładnie przeszło i od Niedzieli była już radosną koteczką i jedynym problemem były te nabrzmniałe sutki i producka mleka.
Dopiero wczoraj po podaniu tego hormonu na zatrzymanie laktacji, wpadła w taki stan jakby katatonii. Nie chciałam wyjśc na panikarę, bo tam w działaniach nieporządanych jest napisane: "senność, wymioty i apatia", ale i tak się przeraziłam. Ona jest taka malutka i dorbniutka, wydaje się że katar ją może zabić, ;/ mimo wszystko jest bardzo sinla, przezyła na pewno sporo - do tego poród (do tej pory nie wiem jak mogły się w niej pomieścić kociaki - to skóra i kości). No w każym razie całą noc sie denerwowaliśmy, ale Kicia o 4 rano wstała, poszła do kuwetki, zrobiła co trzeba i nawet zjadła troszkę (może nie dużo ale dobre i to) - skalaliśmy z radości (taka mała rzecz a cieszy). Podałam jej niedawno antybiotyk (wczoraj dostalam już tabletki jako kontunuację terapii, ktore mam podawac doustnie przez 5 dni - lekarz powiedział, że nie ma sensu juz jej więcej kłuć). Zaraz jej zrobię nowy okład z kapusty no i powinnam podać jej następna dawke tego cholernego galastopu ;/ ale aż się boję, dlatego zanim jej to znów podam, przejdziemy się znów to lecznicy.

Pako_mrrr

Avatar użytkownika
 
Posty: 170
Od: Wto sie 26, 2014 19:01

Post » Śro sie 27, 2014 7:42 Re: Nie je, nie wstaje, nie pije tylko śpi ;/// pomocy

:ok: :ok: za biedulke :ok: :1luvu:
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Śro sie 27, 2014 9:26 Re: Nie je, nie wstaje, nie pije tylko śpi ;/// pomocy

Jestem już w pracy. Kicia czuje się dobrze, ale następną dawkę galastopu damy jej popołudniu - bo teraz została w domu sama z naszym kocurem, a wolałabym patrzeć na nią, po tym jak dostanie znów ten lek.
Rano nie miała temperatury, i lekarz powiedział żeby dalej kontynuować podawanie leku.
Chciałam wyjaśnić czemu nie poszłam z nią wieczorem do veta - niestety nie mieszkam w W-wawie, mieszkam w małej miejscowości gdzie nie ma 24H lecznicy. Żeby ktoś przyjął mnie w nocy muszę najpierw zadzwonić i ściągnąć go do lecznicy. A to wcale nie jest proste - i nie chodzi o pieniądze. Już dwóch weterynarzy mam obrażonych (jedna wzięła kasę za badania, których nie przeprowadziła o czym się dowiedziałam zupełnie przypadkiem i jak poszłam do innego veta to było już za późno, bo kot był leczony antybiotykiem, a miał mocznicę, więc to jeszcze tylko go dobiło, inny znów vet, do którego poszłam z Kicią jako do pierwszego od razu po jej znalezieniu, nawet jej nie pomacał, nie zmierzył temperatury i chciał jej dać zastrzyk z oksytocyny, a jak się spytałam w jakim celu i że to przecież na wywołanie porodu a nie na zapalenie cycuszków, to powiedział że skoro wiem lepiej to powinnam sama się zająć leczeniem ;P) No i tak trafiłam do tego, do którego teraz chodzimy i nie chciałabym mu niepotrzebnie zawracać głowę, żeby i ten się nie obraził, bo wtedy będę musiała jeździć z kotami z 70 km. A Kicia nie jest naszym jedynym przybłędą :)
Ostatnio edytowano Czw paź 02, 2014 13:39 przez Pako_mrrr, łącznie edytowano 1 raz

Pako_mrrr

Avatar użytkownika
 
Posty: 170
Od: Wto sie 26, 2014 19:01

Post » Śro sie 27, 2014 12:08 Re: Nie je, nie wstaje, nie pije tylko śpi ;/// pomocy

Wygląda na to, że czuje się apatycznie po podaniu leku.
Czy podajecie jej coś osłonowego przy antybiotykoterapii?
"...nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!"

http://diakrytyczne.pl/

dzika ruta

Avatar użytkownika
 
Posty: 1971
Od: Pon mar 17, 2014 12:03

Post » Śro sie 27, 2014 12:13 Re: Nie je, nie wstaje, nie pije tylko śpi ;/// pomocy

jestes wspaniała osobą że uratowałaś kicię dziękuję
trzymam kciuki za zdrówko
Kotka Milka
 

Post » Śro sie 27, 2014 12:28 Re: Nie je, nie wstaje, nie pije tylko śpi ;/// pomocy

Historia koszmarna, tylko człowiek jest zdolny do takiego bestialstwa :evil: .Z drugiej jednak strony cudownie czytać, że są tacy ludzie jak Ty :1luvu: Pozwala to jakoś bardziej optymistycznie patrzeć na świat.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55008
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Fatka, Google [Bot], Zeeni i 525 gości