Drugi kot w domu- proszę o pomoc w interpretacji zachowania

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sie 27, 2014 13:12 Re: Drugi kot w domu- proszę o pomoc w interpretacji zachowa

reklama reklamą... ale musi być w niej coś że tak powiem "uzależniającego" mam kotkę która wczoraj skończyła rok! Od malutkiego dostawała Felix-a i nic mokrego innego nie zje...
a wierzcie mi że kupowałam w zoologiku codziennie inną saszetkę czy puszkę ... i te z wysokiej i niższej półki! nic zero ...nie tknięte tylko Felix
więc dostaje tylko 1 saszetkę dziennie po pół rano i wieczorem

Agnes_R

 
Posty: 35
Od: Śro maja 14, 2014 10:07

Post » Śro sie 27, 2014 13:34 Re: Drugi kot w domu- proszę o pomoc w interpretacji zachowa

Dziękuje aannee99 za dobre wieści- na szczęście martwiłam sie chyba niepotrzebnie, widzę ze jest coraz większa miłość miedzy nimi , a takie ostre zabawy rzadziej sie pojawiają :) jeszcze tylko zastanawiam sie kiedy będę mogła zostawić je same na noc, bo teraz śpimy z małym a Maksiu standardowo ma resztę mieszkania do dyspozycji :)

Kasiura

Avatar użytkownika
 
Posty: 19
Od: Wto sie 26, 2014 14:58

Post » Śro sie 27, 2014 13:55 Re: Drugi kot w domu- proszę o pomoc w interpretacji zachowa

Tak jak dziewczyny pisały, to są zupełnie normalne reakcje. U mnie początki dokocenia też mniej więcej tak wyglądały.

Natomiast co do karmienia - jeżeli maluch lubi mleko i ono mu nie szkodzi, to niech je pije. Możliwe, ze sam w pewnym momencie się od niego odstawi (moja Ofelia sama z siebie przestała pić mleko gdy skończyła pół roku). Jedzenia kociakowi nie ograniczaj - musi mieć z czego urosnąć. Najlepsze są karmy bezzbożowe (uwaga - te najlepsze nie mają podziału na koty dorosłe i kociaki), na ogół są dostępne tylko w internetowych sklepach zoologicznych. Jak najbardziej możesz też podawać surowe mięso (poza wieprzowiną) - najlepiej nie chude, tylko tłuściejsze.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33194
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Śro sie 27, 2014 15:29 Re: Drugi kot w domu- proszę o pomoc w interpretacji zachowa

dziękuję za słowa pocieszenia :) teraz już tak nie "przeżywam" tych kocich zabaw :) a maluchy się coraz delikatniej bawią :) w końcu miłość w bólu się rodzi, powiedziała żaba wchodząc na jeża :)

Kasiura

Avatar użytkownika
 
Posty: 19
Od: Wto sie 26, 2014 14:58

Post » Pt sie 29, 2014 9:17 Re: Drugi kot w domu- proszę o pomoc w interpretacji zachowa

robiłam testy karmy i muszę przyznać, że zajadają się karmą w puszcze applaws- mięsko nie jest przemielone tylko w kawałkach- no, ale 7zł. puszka :) będą dostawały jak będą grzeczne bo we dwóch to musiałabym trzy takie puszki dziennie * 30dni= bankructwo :)))

Kasiura

Avatar użytkownika
 
Posty: 19
Od: Wto sie 26, 2014 14:58

Post » Pt sie 29, 2014 11:02 Re: Drugi kot w domu- proszę o pomoc w interpretacji zachowa

Applaws w puszce w Zooplusie wychodzi zdecydowanie taniej.
Spójrz:
http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... rma/145547
"...nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!"

http://diakrytyczne.pl/

dzika ruta

Avatar użytkownika
 
Posty: 1971
Od: Pon mar 17, 2014 12:03

Post » Pt sie 29, 2014 15:53 Re: Drugi kot w domu- proszę o pomoc w interpretacji zachowa

Faktycznie, ale ma 90g, a te, o których mówię mają 160g- ale faktycznie są tańsze na zooplus

Kasiura

Avatar użytkownika
 
Posty: 19
Od: Wto sie 26, 2014 14:58

Post » Pt sie 29, 2014 16:48 Re: Drugi kot w domu- proszę o pomoc w interpretacji zachowa

Dokładnie tak samo zachowywała się Kokardeczka kiedy dołączyła do nas Murika. Teraz role się odwróciły i Murika leje Kokardeczkę, nic sobie z tego nie robi, że waży 3kg mniej ;)

asim

Avatar użytkownika
 
Posty: 973
Od: Wto paź 02, 2012 18:50
Lokalizacja: Żory

Post » Wto wrz 02, 2014 11:20 Re: Drugi kot w domu- proszę o pomoc w interpretacji zachowa

U nas sytuacja również się zmieniła :) teraz to maluszek godni Maksia, zaczyna pokazywać kto tu rządzi :) a Maksiu już go tak strasznie nie męczy :)

Kasiura

Avatar użytkownika
 
Posty: 19
Od: Wto sie 26, 2014 14:58

Post » Wto wrz 02, 2014 16:06 Re: Drugi kot w domu- proszę o pomoc w interpretacji zachowa

a jeżeli chodzi o jedzenie to zamówiona Feringa przyszła- je ją tylko maluch, Max powąchał i poszedł :)

Kasiura

Avatar użytkownika
 
Posty: 19
Od: Wto sie 26, 2014 14:58

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Jamessmext, kasiek1510 i 449 gości