powitanie - przygarnę kotka

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lip 02, 2004 6:51

Witaj, miło Cię poznać:)

Aika

 
Posty: 294
Od: Pon maja 10, 2004 11:52
Lokalizacja: Mikołów

Post » Pt lip 02, 2004 7:09

Witaj !!!
Tu jest tyle malych i wiekszych kotkow, ze na 100% cos znajdziesz.

Ja tez wiem co to patrzenie na umieranie kotka, bo moj maluch, ktory byl ze mna tylko tydzien tez ostatkami sil sie podczolgiwal, zeby mi polozyc lepek na kolanach lub dloni. taki maluszek a tak sie do siebie przywiazalismy. Tez ciezko to przezylam.
Teraz mam Polcie, ktora jest szalona koteczka. Ale i tak nie zapomne Bonifacka.

Dobrze, ze tu trafiłas i ze dasz domek jakiemus bidulkowi ( a moze od razu dwum)
Obrazek

carmella

 
Posty: 15616
Od: Nie lut 29, 2004 14:46
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post » Pt lip 02, 2004 8:46

Witaj :) Przykro mi bardzo z powodu śmierci koteczki :cry:

smilla

 
Posty: 2837
Od: Sob lut 14, 2004 19:52
Lokalizacja: trójmiasto

Post » Pt lip 02, 2004 9:09

a ja cię rozgrzeszam..

niewielu ludzi posiadających koty zdaje sobie sprawę z "syndromu ptaka" - kot może tysiąc razy łazić po balkonie i nic głupiego nie przyjdzie mu do głowy. A za tysiąc pierwszym może..

Maszę kochałaś i głęboko przeżyłaś jej śmierć. I myślę, że nikt nie ma prawa cię potępić. Bo nikt nie jest doskonały..

Ja ci życzę znalezienia wymarzonego kotka :)
I życzę , żeby już nic złego was nie spotkało :)
Obrazek

Szelmaa

 
Posty: 15821
Od: Pon maja 24, 2004 10:59
Lokalizacja: Warszawa - Tarchomin

Post » Pt lip 02, 2004 9:32

Witaj!
Wiem, jak Ci teraz cięzko... :(

Ale będzie lepiej....

jaibura

 
Posty: 756
Od: Śro mar 31, 2004 9:46
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt lip 02, 2004 9:42

Witaj :) I Strasznie mi przykro z powodu Maszy :( Tez niedawno odszedl odemnie mój Filemonek :( I Tez musialam sie jakos z tym pogodzic :( Chociaz do tej pory mi jest ciezko :(
Kochaj Zwierzaki i zawsze im pomagaj :)

Wiola TG

 
Posty: 453
Od: Nie lut 08, 2004 14:26
Lokalizacja: Gliwice

Post » Pt lip 02, 2004 10:22

Witaj Ebuszko! Kotów na forum dostatek. Transportami też się nie martw, bo tutaj koty jeżdża po całej Polsce. Poczytaj, poogladaj zdjęcia,.
I trzymaj się dzielnie! Mocno przytulam!
Kot składa się z materii, antymaterii i fanaberii.
Moje koty
Obrazek

sheanan

 
Posty: 572
Od: Pon paź 27, 2003 14:39
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt lip 02, 2004 15:36 dzięki :)

Witajcie i dzięki za wszystkie posty i miłe powitanie! :oops:

Po pierwsze: jadę w przyszłym tygodniu do Happy do Częstochowy; może (no, czuję, że więcej niż "może") nie wrócę od niej sama. :D

Postaram się króciutko odpowiedzieć:
giegie - pogłaskaj ode mnie Twoją Maszę, dużo radości dla Was;
Blue, Kasia D., Małgorzata, Lidka i wszyscy, którzy pisali o kotkach do przygarnięcia - pracuje ze mną kobitka, której mąż i ona sama to kociarze zawołani, mówiła mi wczoraj, że chyba będą musieli uśpić jednego swojego kota. Mieszkają w Wieliczce w domu z ogrodem. Zapytam ją w poniedziałek, czy nie wzięliby kociaków - pokażę jej zdjęcia bliźniaczek z Torunia, bardzo bym chciała, żeby znlazły dom (nie wiem tylko, jak byłoby z transportem...).
Od razu do Emilki i innych, którzy namawiają mnie na dwa kotki - obawiam się tego, bo mam jednopokojowe, małe mieszkanie, bo kilka razy do roku wyjeżdżam na kilka-kilkanaście (i wtedy kot wędruje do przyjaciół albo do poleconej opiekunki), bo nie stać mnie na wykarmienie dwóch kotów dobrą karmą (nie chcę kupować byle czego hipermarketowego). Gdyby nie to wszystko, wzięłabym bliźniaczki z Torunia - mam nadzieję, że znajdą dobry dom.

Szelmaa, Scheanan - bardzo dziękuję za dobre słowa...

Wojtek- wet, ponoć renomowany chirurg, starszy facet, popatrzył i powiedział: 'miednica. Jeśli za kilka dni nie będzie lepiej chodzić - robimy Rtg. Na razie nie ma co, bo tego się nie operuje ani nie nastawia'. Nie zdążyliśmy. Zawyrokował, że krwotoku nie ma, bo 1,5 h po upadku Masza miała normalne, różowe dziąsła itp. Moja mama powiedziała, że to mógł być tzw. podwójny krwotok (tak u ludzi): pęka narząd wewn. otoczony błoną (najczęściej wątroba albo śledziona), niby wszystko ok, wystarczy gwałtowniejszy ruch, błona pęka i dochodzi do ostrego krwotoku, zwykle śmiertlenego.
Nie wiem, czy mam rację, ale wydaje mi się, że wet powinien był od razu zrobić Rtg i może zoperować Maszę - na 2. dzień była już za słaba (z wykrwawienia) na podanie narkozy do operacji i nie dałoby się znajleźć msc. z którego krwawiła. To tak dla naszej przestrogi. Człowieka w szpitalu zwykle bierze się natychmiast na USG jeśli trzeba od razu na stół. Zwierzęcia, niestety, nie. A ja, naiwna, zabrałam Maszę do domu "poobserwować"...

Lili-Monika - to ja stara baba przy Tobie, o całą dekadę starsza :)
Przy okazji: pozdrowienia dla sąsiadów z Kurdwanowa 8)

Jeszcze jedno: ZABEZPIECZENIE BALKONU: u mnie loggia długa na 5 m. Poczytam dokładnie posty o zabezpieczeniach, ale może jest ktoś z Krakowa, kto może podesłać dobre rozwiązanie na balkon (nie okna), jakąś firmę etc.?.... Baaardzo proszę.

Zaproszenie: dzięki za zaproszenie na krakowskie spotkanie; nie będzie mnie jutro w Krakówku, ale mam nadzieję, że jeszcze zdążymy się poznać. Udanego spotkania!

Pozdrowienia serdeczne dla Wszystkich i pogłaski dla Kotów
eB.


[/b]

eBuszka

 
Posty: 688
Od: Czw lip 01, 2004 19:42
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt lip 02, 2004 15:50

no i :ok: Gratuluje decyzji... byla trudna ;)
Mam tyle przed sobą
Mój Bóg odnalazł mnie
Lecz nie wiem naprawdę
Kim jest
Jeśli możesz mi pomóc
Nie odmawiaj, nie mów nie
Tak mi Ciebie brak
KOCIARNIA

Emilka

 
Posty: 2458
Od: Pt sty 10, 2003 20:42

Post » Pt lip 02, 2004 16:11

rozpinalismy ( tzn moj TZ i TZ Oberhexe :wink: ) na loggi Panstwa Oberhexe siec "rybacka" robiona na wymiar i zamowienie + wysyłka - wyglada bardzo ładnie, doswiadczenie w montazu juz jest - chyba najprostsze zabezpieczenie a przy przepieknych norwegach sie sprawdza
powodzenia w podrozy i tzrymam kciuki za doma dla ogoniastych Lidyi
a spotkania krakowskie sa co miesiac - wiec zapraszamy serdecznie
Obrazek

Kaska

 
Posty: 7487
Od: Pt paź 17, 2003 21:24
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt lip 02, 2004 16:20

Kaska :D :D
eBuszka, polecam tę sieć, a jakbyś chciała zobaczyć, jak to wygląda, to zapraszam do nas 8) Dośc powiedziec, ze sieć wisiała w naszym poprzednim mieszkaniu przez rok i ani deszcze ani mrozy jej nie straszne, nie była droga, wygląda dyskretnie, a kociambry jej nie sforsują.
Też mamy loggię teraz - siatka jest rozpięta na lince stalowej naprężonej za pomocą śruby rzymskiej i podwieszonej na pięciu haczykach.

Oberhexe

 
Posty: 23476
Od: Nie sie 18, 2002 21:34
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt lip 02, 2004 16:59

eBuszko.... Zostala mi jedna czarno-biala kicia.... pilnie i to bardzo potrzebuje domu. Wiec jesli twoja znjaoma to osoba , ktora kocha koty i ktora za nic w swiecie sie kota nie pozbedzie w razie jakis problemow to i ja i malutka bylybysmy w 7 niebie!!! Miej nas prosze na uwadze!
Obrazek
Obrazek

lidiya

 
Posty: 14084
Od: Sob cze 08, 2002 0:05
Lokalizacja: Toruń

Post » Pt lip 02, 2004 20:07

Lidiya,
w poniedziałek zapytam - tylko nie wiem, co z transportem... Z tym może być problem. Gdzie Rzym, gdzie Krym, hmm.
W jakim ona jest wieku? I czy może iść do domu z ogrodem?
Szkoda, że bliźniaczki nie poszły razem...
Dam znać.
pozdrowienia (teraz bez pomruków, bo nie ma komu mruczeć :( )
Beata

eBuszka

 
Posty: 688
Od: Czw lip 01, 2004 19:42
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt lip 02, 2004 20:59

Czy Mala Mi tez moze ustawic sie w kolejce...? Dla niej dom z ogrodem bylby idealny....
Malgorzata,
Wieslaw, Matylda, Bazyli za TM, Rozalia, Kazio,Iwan i mala Klara
Obrazek

Malgorzata

 
Posty: 3775
Od: Sob lip 12, 2003 20:09
Lokalizacja: Piaseczno

Post » Pt lip 02, 2004 21:05

Małgorzata,
pewnie, przyślij zdjęcie. Ale nie wiem w ciemno, czy oni się zgodzą, czy w ogóle chcą kota - spróbuję, ale na razie nie nastawiaj się!!!
Przyślij, proszę, zdjęcie albo link.
Jeśli się kilka kotków "uzbiera" (oby jak najmniej), wyślę maila ze zdjęciami do przyjaciół i znajomych, może ktoś jeszcze chce się zakocić...
:) eB.

eBuszka

 
Posty: 688
Od: Czw lip 01, 2004 19:42
Lokalizacja: Kraków

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kicalka, Szymkowa, Zeeni i 255 gości