czy 4 koty w mieszkaniu to za dużo?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sie 17, 2014 23:05 czy 4 koty w mieszkaniu to za dużo?

Mój kotostan to 2 jednoroczne koty i 1 kociak półroczny.

Tkwi w głowie kociak, ktoremu mogłabym dać dom. Dobry dom tak myślę.

I tak z tyłu coś się kołacze, czy 4 koty to nie za dużo... chciałabym.

fajerka

 
Posty: 325
Od: Nie paź 20, 2013 11:55
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa

Post » Nie sie 17, 2014 23:24 Re: czy 4 koty w mieszkaniu to za dużo?

Mam cztery i po sześciu to mi się mało wydaje. Bierz, bo trójka to niesymetryczne stosunki w stadzie powoduje, często dwa są razem, a jeden osobno.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14692
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Nie sie 17, 2014 23:37 Re: czy 4 koty w mieszkaniu to za dużo?

Dla mnie dużym szokiem (więcej futra w domu) był przeskok z 2 na 3. Czwarty kociak już prawie nie robi różnicy ;) Za to skumplował się z pierwszym i są nierozłączni.
Ostatnio nabyłam Roombę i przy kilku futrach w domu jest przegenialna. Odkurza mi codziennie całe mieszkanie. Chyba przy jednym kocie nie było tak czysto, jak teraz ;)

ten czwarty to mistrz drugiego planu (bury skarpeciarz) na tym filmie - nie wyobrażam sobie domu bez niego :)

http://youtu.be/Er9S6vKg23A?list=UU-u3d ... yh9TgRnTbw

I&S

Avatar użytkownika
 
Posty: 558
Od: Śro paź 12, 2011 10:57
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sie 18, 2014 9:49 Re: czy 4 koty w mieszkaniu to za dużo?

Fajerka, każdy nowy kot to zmiana stosunków w stadzie i większe obciążenie dla Ciebie. Większa radość też :wink: . na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi - bo może kociak wejdzie jak w masło a może się okaże, że jednak max Twojego domu i stada to 3 sztuki ...
Jeśli masz obawy, może weź kociaka jako DT? Jeśli zgra się z domem, zostanie w DS :wink: , jeśli nie, po prostu poszukasz mu domu :wink:

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Pon sie 18, 2014 10:12 Re: czy 4 koty w mieszkaniu to za dużo?

alix76 pisze:
Jeśli masz obawy, może weź kociaka jako DT? Jeśli zgra się z domem, zostanie w DS :wink: , jeśli nie, po prostu poszukasz mu domu :wink:

Dobry pomysł :ok:

Sporo zależy od tego, jak duże to mieszkanie, a nawet bardziej - ile jest miejscówek do leżenia itd. Jednak generalnie cztery koty to nie tak dużo, pod warunkiem, że się między sobą dogadają.
Obrazek

Agulas74

Avatar użytkownika
 
Posty: 4566
Od: Pt maja 11, 2007 12:30
Lokalizacja: Tychy

Post » Pt sie 22, 2014 7:25 Re: czy 4 koty w mieszkaniu to za dużo?

DT odpada. Moja 9letnia córcia nie oddałaby już zadnego kota, ktory przekroczylby próg domu.

Mieszkanie ma 56m2, mieszkamy tam we dwie z córcią + 3 futra i 2 tlustogony afrykanskie na dożywociu.

Na razie musze wstrzymac mysli ze wzgledu na pogorszenie astmy. Wiąże to z zaprzestaniem diety bezzbożowej i bezmlecznej Po wakacjach pelny powrot na diete

fajerka

 
Posty: 325
Od: Nie paź 20, 2013 11:55
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bestol, kasiek1510, misiulka i 256 gości