Dwa robalki...

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sie 17, 2014 11:29 Dwa robalki...

Działam chwilowo na starterach pięciozłotowych, więc za dużych możliwości nie mam.
Gdybym była tam na miejscu, to nie byłoby tego wątku ani sprawy, ale jestem tu, ponad 300 km od Częstochowy, i niewiele stąd mogę.
Wczoraj ok. 23.30 na przystanku autobusowym moja córka z przyjacielem znaleźli takie dwa małe robaczki.
W jakim stanie, to na zdęciach poniżej, dostałam je kilka minut temu na maila. Rano nie mogły otworzyć oczek, wszystko było sklejone ropą, dopiero kiedy Grześ przemył je delikatnie wywarem z herbaty, to dało radę. Oczywiście nochalki też zapchane :( .
Chwilowo zakamuflowane zostały u Grzesia, ale to bardzo tymczasowe schronienie, moja córka na wynajętym pokoju też nie może ich zabrać.
To chore maleńtasy, schronisko to jest ostateczność.
Gdyby nie odległość, nie prosiłabym o pomoc...ale naprawdę nic stąd nie mogę zrobić.
Jedna ze znajomych z Częstochowy sama ma trójkę chorych maluchów, druga jeszcze nie odpowiedziała.

Czy znajdzie się ktoś z Częstochowy, kto mógłby zająć się malcami?
Ja postaram się wirtualnie załatwić jakoś choćby pierwszą wizytę w zaprzyjaźnionej lecznicy, ale co potem?
Proszę, pomóżcie.

Szkrabki...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano Nie lis 30, 2014 20:17 przez vip, łącznie edytowano 5 razy
" There are people who have an extraordinary, spiritual connection with animals. And when such a man dies, it happens, that he connects with the animal that he was closest to and loved most. "

vip

Avatar użytkownika
 
Posty: 14774
Od: Pon maja 23, 2011 10:55

Post » Nie sie 17, 2014 11:51 Re: CZĘSTOCHOWA, HELP !!!- dwa robalki z przystanku...

jakie biedne maleńtasy, dobrze, że je znaleźli
hop hop, Częstochowa :!:
"Mimo że zgubiłem się, mimo że zabrnąłem w mrok,
wymieszałem z błotem krew, ocaleję mimo to,
trzeba uprzytomnić sobie, że nawet kiedy wszystko straci sens,
znajdziesz przestrzeń, gdzie wielka wiara tłumi lęk"

cytryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 2793
Od: Pt paź 14, 2011 10:24
Lokalizacja: Ostróda

Post » Nie sie 17, 2014 11:54 Re: CZĘSTOCHOWA, HELP !!!- dwa robalki z przystanku...

Biedactwa... :(
kicikicimiauhau
 

Post » Nie sie 17, 2014 11:55 Re: CZĘSTOCHOWA, HELP !!!- dwa robalki z przystanku...

Dzięki za podniesienie, może ktoś wypatrzy.
Instruuję mailowo i telefonicznie Grzesia, co i jak, ale co dalej?
Daleko jestem, no i mój Plamiś ciężko chory :( .
Dobrze, że ten Grześ taki kumaty chłopak...
" There are people who have an extraordinary, spiritual connection with animals. And when such a man dies, it happens, that he connects with the animal that he was closest to and loved most. "

vip

Avatar użytkownika
 
Posty: 14774
Od: Pon maja 23, 2011 10:55

Post » Nie sie 17, 2014 12:27 Re: CZĘSTOCHOWA, HELP !!!- dwa robalki z przystanku...

Podniosę...może ktoś z bliskich okolic Częstochowy znajdzie kawałeczek podłogi dla maluchów :?:
" There are people who have an extraordinary, spiritual connection with animals. And when such a man dies, it happens, that he connects with the animal that he was closest to and loved most. "

vip

Avatar użytkownika
 
Posty: 14774
Od: Pon maja 23, 2011 10:55

Post » Nie sie 17, 2014 12:31 Re: CZĘSTOCHOWA, HELP !!!- dwa robalki z przystanku...

Podnoszę. W Częstochowie działa fundacja Bure i Łaciate ul. Kopalniana 14. Mają tu swój wątek Powszechnej Sterylizacji. Może pomogą?
Oto jeden z kotów wystraszony wielką liczbą cisnacych się do klatki widzów, wyrwał się z niej i skoczył na otwarte okno. Rozszalałe zwierzę udało się jednak niebawem ułaskawić i sprowadzić z powrotem do klatki, zanim pomyślało o dalszej ucieczce. (z wystawy kotów - Bruksela styczeń 1894 r.)

tomek_k

 
Posty: 427
Od: Wto wrz 27, 2011 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie sie 17, 2014 12:33 Re: CZĘSTOCHOWA, HELP !!!- dwa robalki z przystanku...

Dzięki, Tomku, postaram się dotrzeć i tam.
Czy mógłbyś mi podać namiary na ich wątek?

edit: już mam :)
" There are people who have an extraordinary, spiritual connection with animals. And when such a man dies, it happens, that he connects with the animal that he was closest to and loved most. "

vip

Avatar użytkownika
 
Posty: 14774
Od: Pon maja 23, 2011 10:55

Post » Nie sie 17, 2014 12:51 Re: CZĘSTOCHOWA, HELP !!!- dwa robalki z przystanku...

Są aktywni prawie zawsze na pierwszej stronie forum.
viewtopic.php?f=1&t=162453
Oto jeden z kotów wystraszony wielką liczbą cisnacych się do klatki widzów, wyrwał się z niej i skoczył na otwarte okno. Rozszalałe zwierzę udało się jednak niebawem ułaskawić i sprowadzić z powrotem do klatki, zanim pomyślało o dalszej ucieczce. (z wystawy kotów - Bruksela styczeń 1894 r.)

tomek_k

 
Posty: 427
Od: Wto wrz 27, 2011 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie sie 17, 2014 13:25 Re: CZĘSTOCHOWA, HELP !!!- dwa robalki z przystanku...

Gosia - pisz PW do Zosik, moze coś poradzi....

U mnie taki kurdupelek odszedł :( . nawet na wątku o tym nie pisałam, tylko na FB i z drugiej strony lustra

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15070
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie sie 17, 2014 13:27 Re: CZĘSTOCHOWA, HELP !!!- dwa robalki z przystanku...

izka53 pisze:Gosia - pisz PW do Zosik, moze coś poradzi....

U mnie taki kurdupelek odszedł :( . nawet na wątku o tym nie pisałam, tylko na FB i z drugiej strony lustra

Iza, skontaktowałam się już z Zosik....ma pomyśleć i odddzwonić, ale szanse marne, wszystko po dach zapchane chorymi maluchami :( .
" There are people who have an extraordinary, spiritual connection with animals. And when such a man dies, it happens, that he connects with the animal that he was closest to and loved most. "

vip

Avatar użytkownika
 
Posty: 14774
Od: Pon maja 23, 2011 10:55

Post » Nie sie 17, 2014 18:10 Re: CZĘSTOCHOWA, HELP !!!- dwa robalki z przystanku...

Podniosę...może wieczorem ktoś zauważy :!:
" There are people who have an extraordinary, spiritual connection with animals. And when such a man dies, it happens, that he connects with the animal that he was closest to and loved most. "

vip

Avatar użytkownika
 
Posty: 14774
Od: Pon maja 23, 2011 10:55

Post » Nie sie 17, 2014 18:50 Re: CZĘSTOCHOWA, HELP !!!- dwa robalki z przystanku...

Znalazłam w necie jeszcze to http://www.sos-animals.pl/get/page/Kontakt ale nie znam, nie wiem czy się takimi robalami mogą zająć
ObrazekObrazek

basia111

 
Posty: 571
Od: Czw paź 04, 2012 16:39

Post » Nie sie 17, 2014 18:54 Re: CZĘSTOCHOWA, HELP !!!- dwa robalki z przystanku...

basia111 pisze:Znalazłam w necie jeszcze to http://www.sos-animals.pl/get/page/Kontakt ale nie znam, nie wiem czy się takimi robalami mogą zająć

Dziękuję, Basiu, spisałam telefon i jutro z rana będę dzwoniła.
Gdyby maluchy były zdrowe, to może byłoby łatwiej.
Ale to takie chore małe szkrabki :( ....
" There are people who have an extraordinary, spiritual connection with animals. And when such a man dies, it happens, that he connects with the animal that he was closest to and loved most. "

vip

Avatar użytkownika
 
Posty: 14774
Od: Pon maja 23, 2011 10:55

Post » Nie sie 17, 2014 19:04 Re: CZĘSTOCHOWA, HELP !!!- dwa robalki z przystanku...

ObrazekObrazek

basia111

 
Posty: 571
Od: Czw paź 04, 2012 16:39

Post » Nie sie 17, 2014 19:08 Re: CZĘSTOCHOWA, HELP !!!- dwa robalki z przystanku...

Na fejsie wogóle jest chyba wiecej osób ogólnie, ale ja niestety nie fejsbukowa :? .
Zresztą, zadzwonię jutro i wypytam.
Naprawdę niewiele mogę stąd zrobić, gdyby to było bliżej to po prostu pojechałabym sama.
" There are people who have an extraordinary, spiritual connection with animals. And when such a man dies, it happens, that he connects with the animal that he was closest to and loved most. "

vip

Avatar użytkownika
 
Posty: 14774
Od: Pon maja 23, 2011 10:55

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Szeska i 253 gości