PINGWINEK uraz miednicy.Potrz. 60 zł na transport

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw sie 14, 2014 21:26 PINGWINEK uraz miednicy.Potrz. 60 zł na transport




JEST SZANSA NA DT W OPOLU W FAN

potrzebny transport do Opola i wsparcie na diagnostykę



EDIT:
Leon przestaje walczyć, poddaje się, już tak nie cieszy się na widok człowieka, nie ma w nim chęci walki.Widziałam jak załatwia się w kuwecie, jest w pomieszczeniu z innymi kotami wypuszczony.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pingwinek,to mój wielki wyrzut sumienia.Błąkał się od paru miesięcy na moim osiedlu,ale ja już uciekam kiedy widzę koty,bo boję się,że mogą być oswojone.Przychodził do śmietnika na jedzenie,które zostawiałam.Nigdy jakoś nie zwróciłam uwagi,jak on chodzi...

Trafił do schronisku nie z mojej inicjatywy, okazało się,że ma coś z miednicą...nie wiadomo,czy to stary uraz,czy nowy.Wyglada to tak jakby ktoś go kopnął, lub jakby auto potrąciło.Objawia się to tak,że tak jakby zarzucało mu tyłem,ale nie jest to mocno widoczne.Nie ma żadnych szans na adopcję,a kiedy trafi na otwartą kociarnię,to po prostu sobie wyjdzie i nie wróci.Trafił już wykastrowany.

Potrzebuje tylko szansy...


[Obrazek Obrazek

Wydarzenie na fb:


https://www.facebook.com/events/3580332 ... &source=49

banerek:
Obrazek
Ostatnio edytowano Czw sie 21, 2014 21:18 przez justyna8585, łącznie edytowano 5 razy

justyna8585

 
Posty: 8082
Od: Śro wrz 10, 2008 10:49
Lokalizacja: ruda śląska

Post » Czw sie 14, 2014 22:34 Re: Wielki PINGWINEK ma coś z miednicą-pilnie potrzebny DT

Podniosę Pingwinka. Ładny jesteś kotku
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3714
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Pt sie 15, 2014 12:30 Re: Wielki PINGWINEK ma coś z miednicą-pilnie potrzebny DT

Podniosę, bo przy moim zakoceniu nie "udźwignę" następnego kota :( . Niestety dom i doba nie są z gumy...
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Pt sie 15, 2014 12:46 Re: Wielki PINGWINEK ma coś z miednicą-pilnie potrzebny DT

Nie wierzę,że cokolwiek się znajdzie...to jest realizm...

justyna8585

 
Posty: 8082
Od: Śro wrz 10, 2008 10:49
Lokalizacja: ruda śląska

Post » Pt sie 15, 2014 14:01 Re: Wielki PINGWINEK ma coś z miednicą-pilnie potrzebny DT

Justyna - jak 11-letni Malutki[*] znalazł DT (a nawet DS), połamana Fionka, którą trzeba odsikiwać i odkupkowywać takoż, Żuczek [*] z totalnie skopanym układem pokarmowym znalazł dożywotni dom, Mela ponad 10-letnia jedynaczka bez zębów i z berserkiem na widok innych zwierząt też miała DT, a potem DS, to on nie znajdzie? Przecież ładnu jest, nietrudno go "obsłużyć" a że trzeba diagnozować, to nic - możliwe, że podawanie Nivalinu na tyle usprawni przewodzenie nerwowe, że będzie normalnie chodził. A może i to nie będzie potrzebne - kwestia sprawdzenia. Jakby co to najlepszy najbliżej neurolog to dr Wrzosek we Wrocławiu - współpracuje z nim chirurg/ traumatolog(?) dr Nicpoń (konsultowali Fio). Jakby była potrzebna operacja na cito to dr Gierek pod Mikołowem jest świetnym chirurgiem. No i w Katowicach jest zakład rehabilitacji psów i kotów, więc da radę jeśli DT będzie z okolicy :ok: :ok: .
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Pt sie 15, 2014 14:21 Re: Wielki PINGWINEK ma coś z miednicą-pilnie potrzebny DT

Alienor pisze:Justyna - jak 11-letni Malutki[*] znalazł DT (a nawet DS), połamana Fionka, którą trzeba odsikiwać i odkupkowywać takoż, Żuczek [*] z totalnie skopanym układem pokarmowym znalazł dożywotni dom, Mela ponad 10-letnia jedynaczka bez zębów i z berserkiem na widok innych zwierząt też miała DT, a potem DS, to on nie znajdzie? Przecież ładnu jest, nietrudno go "obsłużyć" a że trzeba diagnozować, to nic - możliwe, że podawanie Nivalinu na tyle usprawni przewodzenie nerwowe, że będzie normalnie chodził. A może i to nie będzie potrzebne - kwestia sprawdzenia. Jakby co to najlepszy najbliżej neurolog to dr Wrzosek we Wrocławiu - współpracuje z nim chirurg/ traumatolog(?) dr Nicpoń (konsultowali Fio). Jakby była potrzebna operacja na cito to dr Gierek pod Mikołowem jest świetnym chirurgiem. No i w Katowicach jest zakład rehabilitacji psów i kotów, więc da radę jeśli DT będzie z okolicy :ok: :ok: .


To chyba były cuda...

Czy ktoś może zrobić fb? moje wydarzenia nie mają wzięcia, 3/4 moich znajomych nie lubi zwierzaków.Kto mógłby pomóc? może to jest jakaś szansa...
ten problem z miednicą nie jest duży,ja w pierwszej chwili nawet nie zauważyłam...

Kot jest ufny, boi się psów, miziak z niego...

justyna8585

 
Posty: 8082
Od: Śro wrz 10, 2008 10:49
Lokalizacja: ruda śląska

Post » Pt sie 15, 2014 14:24 Re: Wielki PINGWINEK ma coś z miednicą-pilnie potrzebny DT

moge tylko podrzucic :?
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Pt sie 15, 2014 14:28 Re: Wielki PINGWINEK ma coś z miednicą-pilnie potrzebny DT

Podrzucam!

Musi mu się udać :ok: są jeszcze dobrzy ludzie...
:)

Trzynastka

 
Posty: 824
Od: Wto lis 05, 2013 16:21
Lokalizacja: Sopot

Post » Pt sie 15, 2014 14:38 Re: Wielki PINGWINEK ma coś z miednicą-pilnie potrzebny DT

Przestałam wierzyć w ludzi...

Jest może na miau wątek adopcyjny pingwinków?

justyna8585

 
Posty: 8082
Od: Śro wrz 10, 2008 10:49
Lokalizacja: ruda śląska

Post » Pt sie 15, 2014 14:46 Re: Wielki PINGWINEK ma coś z miednicą-pilnie potrzebny DT

Tak - viewtopic.php?f=13&t=111823&p=6009215
Możesz spróbować poprosić CatAngel o pomoc, albo założyć sama wydarzenie i wkleić tu linka. Tylko w takim wydarzeniu ciągle musi się coś dziać, muszą być wpisy, zdjęcia, musi być udostępniane przez jak największą ilość osób. Na Twoim miejscu poprosiłabym też o zrobienie banerka z tym kotkiem - jak kilka osób sobie podepnie, to zwiększa szanse na znalezienie DT. Próbuj - jak nic nie zrobisz, nie uda się znaleźć mu domu :( .
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Pt sie 15, 2014 15:01 Re: Wielki PINGWINEK ma coś z miednicą-pilnie potrzebny DT

Wkleiłam go tam, więcej zdj. nie będzie :(

justyna8585

 
Posty: 8082
Od: Śro wrz 10, 2008 10:49
Lokalizacja: ruda śląska

Post » Pt sie 15, 2014 16:22 Re: Wielki PINGWINEK ma coś z miednicą-pilnie potrzebny DT

A w jakim jest wieku? Miednica do leczenia czy z tym 'da się żyć'?

Musi się udać. Jak będzie wydarzenie na facebook'u to mogę pomóc udostępniać.
:)

Trzynastka

 
Posty: 824
Od: Wto lis 05, 2013 16:21
Lokalizacja: Sopot

Post » Pt sie 15, 2014 16:25 Re: Wielki PINGWINEK ma coś z miednicą-pilnie potrzebny DT

Trzynastka pisze:A w jakim jest wieku? Miednica do leczenia czy z tym 'da się żyć'?

Musi się udać. Jak będzie wydarzenie na facebook'u to mogę pomóc udostępniać.



Wiek nie jest znany.Jeśli to stary uraz i jest źle zrośnięta,to nie wiem czy da się cokolwiek zrobić...

On potrzebowałby diagnostyki,bo jeśli to nowy uraz,to pewnie źle,że się rusza...

poprosiłam CatAngel o wydarzenie...

prosiłam też o banerek

justyna8585

 
Posty: 8082
Od: Śro wrz 10, 2008 10:49
Lokalizacja: ruda śląska

Post » Pt sie 15, 2014 16:42 Re: Wielki PINGWINEK ma coś z miednicą-pilnie potrzebny DT

ObrazekObrazek

mar9

Avatar użytkownika
 
Posty: 13971
Od: Wto mar 22, 2005 14:47
Lokalizacja: Zabrze

Post » Pt sie 15, 2014 16:52 Re: Wielki PINGWINEK ma coś z miednicą-pilnie potrzebny DT




Dziękuję :)

Udostępniajcie proszę...

justyna8585

 
Posty: 8082
Od: Śro wrz 10, 2008 10:49
Lokalizacja: ruda śląska

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ewar i 301 gości