Kraków - DT dla 2 kociąt na cito pod groźbą schroniska

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sie 13, 2014 21:02 Kraków - DT dla 2 kociąt na cito pod groźbą schroniska

Hej, kilka godzin temu otrzymałam informację, że w siedzibie KTOZu na Floriańskiej znajdują się 2 małe kociaki wydobyte z jakiegoś głębokiego rowu - podobno siedziały w nim kilka dni zanim ktokolwiek powiadomił KTOZ... W każdym razie koty będą tam do jutra do 15, a jeśli nikt ich nie weźmie na DT, pojadą do schroniska! Serce mnie boli jak o tym pomyślę, bo sama bym je bardzo chętnie wzięła, ale mam w domu 10 miesięcznego dzidziusia, który jest tak uczulony na koty, że musiałam oddać nawet moich stałych kocich lokatorów :(

Jeśli ktoś słyszał o jakimś miejscu w DT w Krakowie, to proszę, uratujcie kociaki od schroniska! Są podobne bardzo oswojone i śliczne (rudy i bury) i młodziutkie, więc powinny migiem znaleźć dom i nie będą długo zawadzać...

gamga

 
Posty: 119
Od: Pt mar 12, 2010 10:36
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw sie 14, 2014 16:50 Re: Kraków - DT dla 2 kociąt na cito pod groźbą schroniska

Oczywiście, jak się można było spodziewać, kocięta są u mnie w mieszkaniu... Mam nadzieję, że mój bobas mi to wybaczy, jak już zacznie kumać ;) Kotki (panienki) mają ok 3,5 miesiąca, są śliczne (ruda i bura, obie prążkowane), zdrowe, zaszczepione, nie syczą i nie drapią. Są nieco wystraszone, ale pewnie raz dwa się ośmielą i będę miała w domu cyrk ;) Dziewczęta są do adopcji od zaraz, tylko adopcja musi się odbyć na warunkach KTOZu, tj. dom niewychodzący, zabezpieczony, wizyta przedadopcyjna, podpisanie umowy adopcyjnej. Jak tylko wylezą z kartonowego domku,to wrzucę zdjęcia :)

gamga

 
Posty: 119
Od: Pt mar 12, 2010 10:36
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt sie 15, 2014 19:13 Re: Kraków - DT dla 2 kociąt na cito pod groźbą schroniska

Jeśli ktokolwiek czyta ten wątek i zastanawia się, jak tam kociczki, to uprzejmie donoszę, iż tak sobie. Ruda zjada wszystko Szarej, ma biegunkę i dziś po południu zaczęła wymiotować...Szara żołądkowo ok, natomiast nie bardzo je - czeka aż Ruda skończy, a wtedy niewiele jej już zostaje, a jak dołożę, znów Ruda przejmuje michę. Do jedzenia dostają kurczaka/indyka z ryżem i marchewką, więc nie bardzo mają po czym mieć problemy żołądkowe. Mam nadzieję, że do jutra się jakoś wszystko uspokoi. Fotka robocza dziewczyn: Obrazek

gamga

 
Posty: 119
Od: Pt mar 12, 2010 10:36
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt sie 15, 2014 19:16 Re: Kraków - DT dla 2 kociąt na cito pod groźbą schroniska

Czytam i kibicuje :ok:
Szyszka ............................................. Moris .............................................. Glutek i Muszka
Obrazek Obrazek Obrazek [url=https://naforum.zapodaj.net/e1a033c7ccbe.jpg.html][url=https://naforum.zapodaj.net/35b4fd9e2ec9.jpg.html]

iwaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2711
Od: Pt sie 12, 2011 18:33
Lokalizacja: Warmińsko - Mazurskie

Post » Pt sie 15, 2014 19:21 Re: Kraków - DT dla 2 kociąt na cito pod groźbą schroniska

Też podczytuję, tylko pomóc nie mogę...
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60382
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sie 15, 2014 19:28 Re: Kraków - DT dla 2 kociąt na cito pod groźbą schroniska

Aaaa dziękuję, kibicowanie jak najbardziej potrzebne :)

gamga

 
Posty: 119
Od: Pt mar 12, 2010 10:36
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt sie 15, 2014 20:18 Re: Kraków - DT dla 2 kociąt na cito pod groźbą schroniska

Podnoszę i również kibicuję.
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3716
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Pt sie 15, 2014 20:29 Re: Kraków - DT dla 2 kociąt na cito pod groźbą schroniska

Podczytuję od samego początku, tylko nic nie mogłam zrobić :oops:
Śliczne dziewczyny! Niech się zdrowo chowają i znajdą fajne domki! :ok:

mavi

 
Posty: 2244
Od: Czw sie 26, 2010 18:45

Post » Sob sie 16, 2014 6:01 Re: Kraków - DT dla 2 kociąt na cito pod groźbą schroniska

Wow, dzięki! Tyle wsparcia :1luvu:

Wieczorem obie kotki dostały biegunki i straciły apetyt :( Nie straciły natomiast humoru i bawią się jak szalone prawie non stop ;) Dziś rano podziubały odrobinę kurczaczka ze smectą. Podjadę dziś do veta i kupię RC Intestinal, pamiętam, że zadziałał rewelacyjnie przy jednym z moich poprzednich bezdomniaków.

gamga

 
Posty: 119
Od: Pt mar 12, 2010 10:36
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob sie 16, 2014 7:11 Re: Kraków - DT dla 2 kociąt na cito pod groźbą schroniska

gamga pisze:Wow, dzięki! Tyle wsparcia :1luvu:

Wieczorem obie kotki dostały biegunki i straciły apetyt :( Nie straciły natomiast humoru i bawią się jak szalone prawie non stop ;) Dziś rano podziubały odrobinę kurczaczka ze smectą. Podjadę dziś do veta i kupię RC Intestinal, pamiętam, że zadziałał rewelacyjnie przy jednym z moich poprzednich bezdomniaków.

weź i je do weta. Lepiej sprawdzić.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55370
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie sie 17, 2014 20:23 Re: Kraków - DT dla 2 kociąt na cito pod groźbą schroniska

Byłam dziś z koteczkami u veta ( w ogóle super dziewczyna, przyszła specjalnie do lecznicy <3) bo przestały mi całkiem jeść, a z pupeczek leciała im sama woda. Vetka podała im leki, bo z powodu szczepienia bez odrobaczania dziewczyny mają zaorany przewód pokarmowy :/. Mam podać leki jeszcze w nocy i kontaktować się z samego rana. Na razie wstrzymała się z antybiotykiem, w razie czego poda jutro. Trzymajcie kciuki za panienki, bo są cudne i mruczały nawet w gabinecie :1luvu:

gamga

 
Posty: 119
Od: Pt mar 12, 2010 10:36
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto sie 19, 2014 19:00 Re: Kraków - DT dla 2 kociąt na cito pod groźbą schroniska

Walki z biegunką ciąg dalszy...

Dziś kotki były u vetek na obserwacji i badaniach. Test na PP ujemny. Jest tasiemiec i zapalenie jelit. Możemy wszyscy podziękować KTOZ za zaszczepienie nieodrobaczonych kociąt - dzięki temu tasiemiec poczynił takie szkody, że Siwa ma poorany odbyt i zupełnie nie trzyma stolca, a na spodzie ogonka zupełnie nie ma futerka. Z Rudą dużo lepiej, ale też jest biedna. Obie mają świerzb. Dziś dostały zastrzyk na odrobaczenie. Jutro zawożę je na dalszą obserwację. Trzymajcie kciuki, żeby mój Bubuś nie złapał tasiemca, bo idą mu zęby, więc pakuje do dzióba, co popadnie. Oczywiście kotki są w klatce, a ja staram się zachować maksimum higieny, ale wiadomo, że zakupkany żwirek lata a ja nie jestem w stanie brać prysznica po każdym zaaplikowaniu leków... Heh, ciężkie życie DT :P ;)

gamga

 
Posty: 119
Od: Pt mar 12, 2010 10:36
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw sie 21, 2014 13:10 Re: Kraków - DT dla 2 kociąt na cito pod groźbą schroniska

biedne maluchy... :|
jak się czują po odrobaczeniu?
trzymam :ok: :ok: za kociaki i za Bubusia!
Obrazek

violet

Avatar użytkownika
 
Posty: 4581
Od: Pon sty 07, 2013 17:17
Lokalizacja: koło Torunia

Post » Czw sie 21, 2014 20:16 Re: Kraków - DT dla 2 kociąt na cito pod groźbą schroniska

Kotki po odrobaczaniu jeszcze się trochę pomęczyły z biegunką, zwłaszcza Siwa, ale po wprowadzeniu antybiotyku obie panny odżyły!

Wylizują miseczki do czysta, wywalają brzuchy do głaskania, mruczą jak traktory, a kuweta zapełnia się znacznie wolniej. Idzie ku dobremu! Teraz jeszcze tylko cudowne DS i będzie wspaniały Happy End ;)

gamga

 
Posty: 119
Od: Pt mar 12, 2010 10:36
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt sie 22, 2014 11:10 Re: Kraków - DT dla 2 kociąt na cito pod groźbą schroniska

Eh...niestety mamy powrót biegunki :( W nocy maluchy przeczyściło równo. Także odrobaczanie glisty przełożone (a, bo znaleziono jeszcze jaja glisty w kale...) i dziś, jeśli znów będzie im się lało z tyłków, zmieniamy antybiotyk na silniejszy. Wieczorem jadę się uczyć robić zastrzyki, żeby bidulki nie musiały brać go doustnie. Ale za to miseczki wylizane do czysta a w klatce bałagan wskazujący na dziką zabawę w nocy :)

gamga

 
Posty: 119
Od: Pt mar 12, 2010 10:36
Lokalizacja: Kraków

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], jolabuk5 i 484 gości