Operacja ZABIEG

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie mar 08, 2015 21:00 Re: Operacja ZABIEG - sterylizujemy z nową energią! 556

Wydarzonko jednoprocentowe gotowe - pozwoliłam sobie skorzystać z postu Luelki i grafiki ze strony OZ. Pomyślałam że skoro kampania jednoprocentowa już się rozkręca, warto się zacząć reklamować :)

https://www.facebook.com/events/799504276752117/

zastanawiamy się też z koleżanką nad sposobami zbierania wsparcia finansowego na OZ i oto, co nam przyszło do głowy (nic na siłę, ale może skorzystacie):

- banner zooplusa (nie wiem czy już nie był wspominany w tym wątku)
- puszki w sklepach zool i lecznicach wet
- wydarzenia charytatywne np koncerty
- zbiórka nakrętek
- dalsze pomysły mile widziane :)
chętni na kota
-
Pozytywne myślenie wszystko odmieni - ja wierzę w świat bez bezdomnych, cierpiących psów i kotów jeszcze przed 40.
---
Poszukuję osoby która może pomóc w sterylizacji kotów bezdomnych w Polanowie oraz Nowym Miasteczku oraz osoby która odwiezie wiejską kotkę na zabieg pod Kielcami. Proszę o info na pw. Dziękuję :-)

VeganGirl85

Avatar użytkownika
 
Posty: 16929
Od: Śro gru 29, 2004 9:09
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post » Pon mar 16, 2015 9:59 Re: Operacja ZABIEG - sterylizujemy z nową energią! 556

podnoszę i zachęcam do wspierania Operacji Zabieg :)
chętni na kota
-
Pozytywne myślenie wszystko odmieni - ja wierzę w świat bez bezdomnych, cierpiących psów i kotów jeszcze przed 40.
---
Poszukuję osoby która może pomóc w sterylizacji kotów bezdomnych w Polanowie oraz Nowym Miasteczku oraz osoby która odwiezie wiejską kotkę na zabieg pod Kielcami. Proszę o info na pw. Dziękuję :-)

VeganGirl85

Avatar użytkownika
 
Posty: 16929
Od: Śro gru 29, 2004 9:09
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post » Śro mar 18, 2015 12:06 Re: Operacja ZABIEG - sterylizujemy z nową energią! 556

VeganGirl85 pisze:podnoszę i zachęcam do wspierania Operacji Zabieg :)


:ok:
Obrazek

grrr...

 
Posty: 15640
Od: Pon paź 09, 2006 19:32
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro mar 18, 2015 14:09 Re: Operacja ZABIEG - sterylizujemy z nową energią! 556

Obrazek

... mry!
http://domowepiwniczne.blogspot.com/ <- a to nasz blog, można poczytać
i pomóc nam robiąc zakupy w Zooplus'ie - kliknij w banerek sklepu na pierwszej stronie bloga

jesteśmy też na FB -> https://web.facebook.com/IKtoTuMruczy/

ewa_mrau

Avatar użytkownika
 
Posty: 8490
Od: Pon sie 30, 2010 12:57
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw mar 26, 2015 21:37 Re: Operacja ZABIEG - sterylizujemy z nową energią! 556

Dziewczyny, dzięki za ciepłe słowa! Mam ostatnio ze względów osobistych spore zaległości "wątkowe".

Z najważniejszych "newsów" - 8 kotów wysterylizowanych przez Rustie, 3 w planach na następne dni. 4 sterylki planowane w najbliższym czasie w Krakowie, 4 kolejne w przyszłym tygodniu poza Krakowem.

I "wisienka na torcie" - matka krzeszowickiego rodu, pseudonim koty (nie bez powodu) "Ewa" od dzisiaj przeszła na emeryturę - jest już po zabiegu. Rafał zdążył w ostatniej chwili 8O .
"Wykuj własny szlak przez kraj dziki i surowy..."

luelka

 
Posty: 4356
Od: Sob cze 30, 2007 8:14
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt mar 27, 2015 17:52 Re: Operacja ZABIEG - sterylizujemy z nową energią! 562

Zdjęcia dwóch pierwszych kotek wysterylizowanych OZ-owo w styczniu.

Blanka:
Obrazek

Pusia:
Obrazek

Obie pochodzą z gospodarstwa w Zaczerniu koło Rzeszowa. Obie mają koło 5 lat - obie rodziły rok w rok maluchy, bo ich opiekunów nie było stać na nic więcej niż dokarmianie i odrobaczanie i odpchlanie (czyli i tak dużo więcej, niż zazwyczaj spotyka koty gospodarskie). Póki Blanka rodziła kociaki raz w roku, to starano się im znajdować domy, ale gdy zaczęła robić to dwa razy w roku, to zabrakło "chętnych" - a drugi, jesienny miot był i tak zazwyczaj słaby i większość kociaków umierała.

Pusia z kolei "kociła się" zawsze na dziko, dwa razy w roku po 6 kociąt... Wybierała trudno dostępne miejsca, np. dziuplę w drzewie... albo stos desek u sąsiadów.

Z maila:

Chcemy aby nasze kocice były zdrowe, nie musiały już cierpiec chodzic i ciaglę mialczeć za swoimi małymi kociakami. Myślę, że juz wiele miały potomstwa więc mogły by teraz odpocząć. Bardzo prosimy o pomoc i sfinansowanie zabiegu.


Czy chcę, czy nie chcę, w głowie mi się samo "liczy", o ile kociego nieszczęścia za późno zostały wysterylizowane te kotki. Ale też - że jednak udało się zatamować ten "strumyczek" w kolejnym miejscu.

To dzięki Waszej pomocy!
"Wykuj własny szlak przez kraj dziki i surowy..."

luelka

 
Posty: 4356
Od: Sob cze 30, 2007 8:14
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob mar 28, 2015 0:53 Re: Operacja ZABIEG - sterylizujemy z nową energią! 562

Dziękuję za pomoc w kastracji Bolka.
Mam pytanie - czy mogę zgłosić kolejną kotkę, czy lepiej szukać środków na własną rękę?
WWW Wiejski Wątek Wycinankowy - zajrzyj koniecznie i pomóż! http://forum.miau.pl/viewtopic.php?uid=6671&f=1&t=168251&start=0
Gabinet weterynaryjny EWAWET Rydułtowy http://www.ewawet.pl Klikając na stronę pomagasz mi pozycjonowaniu i promocji mojego gabinetu :) Pomożesz?
Obrazek

bluerat

Avatar użytkownika
 
Posty: 5797
Od: Sob lis 26, 2005 16:34
Lokalizacja: Rydułtowy

Post » Sob mar 28, 2015 23:26 Re: Operacja ZABIEG - sterylizujemy z nową energią! 562

bluerat pisze:Dziękuję za pomoc w kastracji Bolka.
Mam pytanie - czy mogę zgłosić kolejną kotkę, czy lepiej szukać środków na własną rękę?


Bluerat, zaraz piszę maila.

Dzisiaj w Krzeszowicach Rafał złapał kolejnego kocurka (aka Cezary), dzikusa, który ostatnio zaczął przyłączać się do dokarmianych kotów.

W zamian za zabieg kocurek zostawił w samochodzie Rafała wooooonną pamiątkę. Wietrzenie trwa - trzymajcie kciuki, żeby się udało :mrgreen: . Faceci łapiący koty na sterylizacje są w mniejszości, wyślijcie ciepłe myśli do niego, żeby się udało :ok: :mrgreen:

Do zamknięcia "Bitwy pod Krzeszowicami" :wink: brakuje jeszcze nowego kota w stadzie, prawdopodobnie kotki w ciąży, oraz drugiego kocurka. Za to tym bardziej przydałyby się kciuki...

W kolejce do naszej klatki-łapki jeszcze dwie osoby: lila_iwa i pani dokarmiająca koty w Krakowie na Czarnowiejskiej.

W poniedziałek na zabiegi szykują się dwa kocurki z balkonu jej Babci i kotka z Kłaja, mieszkająca u starszej pani, której nie stać na zabieg.
T
"Wykuj własny szlak przez kraj dziki i surowy..."

luelka

 
Posty: 4356
Od: Sob cze 30, 2007 8:14
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie mar 29, 2015 16:59 Re: Operacja ZABIEG - sterylizujemy z nową energią! 562

mocne kciuki za Rafała! Wspaniały człowiek z Niego musi być :)
chętni na kota
-
Pozytywne myślenie wszystko odmieni - ja wierzę w świat bez bezdomnych, cierpiących psów i kotów jeszcze przed 40.
---
Poszukuję osoby która może pomóc w sterylizacji kotów bezdomnych w Polanowie oraz Nowym Miasteczku oraz osoby która odwiezie wiejską kotkę na zabieg pod Kielcami. Proszę o info na pw. Dziękuję :-)

VeganGirl85

Avatar użytkownika
 
Posty: 16929
Od: Śro gru 29, 2004 9:09
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post » Nie mar 29, 2015 21:41 Re: Operacja ZABIEG - sterylizujemy z nową energią! 562

A ja dziękuję, bo chyba jeszcze tutaj nie dziękowałam, za pomoc w sterylizacji 3 kotek i kocurka z wioski po zmarłym opiekunie :(
:ok:
Obrazek

kinia098

 
Posty: 9947
Od: Pt maja 01, 2009 21:53
Lokalizacja: Darłowo

Post » Pon mar 30, 2015 22:39 Re: Operacja ZABIEG - sterylizujemy z nową energią! 568

Kinia098 :ok: :ok: :ok: . Bardzo się ciesze, że mogliśmy pomóc!
"Wykuj własny szlak przez kraj dziki i surowy..."

luelka

 
Posty: 4356
Od: Sob cze 30, 2007 8:14
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon mar 30, 2015 22:45 Re: Operacja ZABIEG - sterylizujemy z nową energią! 568

W styczniu i lutym w ramach OZ zostały wysterylizowane kotki, które trafiły pod opiekuńcze skrzydła pani Marioli ze Sławkowa. Pani Mariola to starsza kobieta, w sumie ma pod opieką 35 kotów. I tak, sterylizuje, dokarmia, leczy, szuka domów... Totalne szaleństwo. Tym bardziej cieszę się, że mogliśmy pomóc.

Zdjęcia nie są super jakości, ale wiadomo, stara komórka etc. Pani Mariola współpracuje z super miłym wetem, który zgodził się wysterylizować kotki po bardzo korzystnej cenie, po 80 zł.

Opłacone ze środków na 1% - pamiętajcie, że w tym roku można też tak wesprzeć Operację Zabieg!

Zabiegi z 26.01.2015:


Obrazek

Obrazek

Zabiegi z 6.02.2015:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zabiegi z 9.02.2015:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Wykuj własny szlak przez kraj dziki i surowy..."

luelka

 
Posty: 4356
Od: Sob cze 30, 2007 8:14
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon mar 30, 2015 22:59 Re: Operacja ZABIEG - sterylizujemy z nową energią! 568

I trochę historii::

Trikolorka to kotka gospodarska, z tych, gdzie się kotów nie karmi, bo myszy nie będą łapać. Ile trzeba było naprzekonywać "opiekunów" (nie wiem, czy może być więcej ironii w tym stwierdzeniu) do sterylizacji, to pani Marioli. Ostatnie kocięta trafiły do niej do DT.

Czarno-biała to bezdomniak, przyłączyła się do stadka dokarmianego przez panią Mariolę. W DT u pani Marioli.

Bura w kubraczku, była już w ciąży, łagodny bezdomniak, po zabiegu trafiła do DT, który ma duży potencjał zostania DS ;-).

Ruda pręgowana zostala podrzucona na osiedle - jakoś rozeszła się fama, że ktoś tam kotami się dobrze zajmuje, to ludzie mają mniej wyrzutów sumienia, gdy porzucają. No więc porzucona. Trafiła do pani Marioli pod opiekę.

Czarna kotka - osiedlowa - po zabiegu przeniosła się do znajomej pani Marioli i raczej zostanie tam na zawsze.

Bura pręgowana bez kubraczka - z rodziny niezamożnej. Kociaki znikały w niewiadomych okolicznościach, ale na pewno nie uśpione u weta... Pani Mariola zorganizowała logistycznie zabieg, żeby kolejne maluszki nie... znikały.

Kotka biało-ruda trafiła w katastrofalnym stanie do pani Marioli w czasie wakacji, cudem została odratowana, teraz to piękność. Prawodopodobnie zostanie już u pani Marioli - jak to bywa z takimi tymczasami, co to się im tyle życia poświęciło.

Czarna w cętki w kubraczku, w czasie zabiegu okazało się, że już w ciąży. Taka słabizna, cała w świerzbie. Ech.

Tym kończę nocny raport Operacji Zabieg. 30.03.2015, g. 23:59

Dobranoc!
"Wykuj własny szlak przez kraj dziki i surowy..."

luelka

 
Posty: 4356
Od: Sob cze 30, 2007 8:14
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie kwi 05, 2015 19:51 Re: Operacja ZABIEG - sterylizujemy z nową energią! 568

Obrazek

Wszystkiego dobrego dla Was - dobrego czasu z Waszymi Bliskimi, ludzkimi i kocimi, czasu i uważności, których nam ciągle brakuje.

Ta Wiosna będzie lepsza dla tylu kotów dzięki Waszej pomocy! Więc dobrej Wiosny Wam wszystkim!

Ekipa PJD i Operacji Zabieg
"Wykuj własny szlak przez kraj dziki i surowy..."

luelka

 
Posty: 4356
Od: Sob cze 30, 2007 8:14
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto kwi 07, 2015 22:07 Re: Operacja ZABIEG - sterylizujemy z nową energią! 568

Dotarły dzisiaj do mnie dokumenty i zdjęcia dwóch kotek z Kłaja - jedna pod opieką starszej osoby, która ma jeszcze dwa psy. Skontaktowała się z nami jej młodsza znajoma, która pomaga starszej pani organizacyjnie i przywozi karmę dla zwierzaków.

Kasia po zabiegu 30.03.2015 :ok: :ok: :ok:

Obrazek

Czekam jeszcze na dokumenty od pani Renaty, której pomagaliśmy już wielokrotnie z kotami, tym razem wysterylizowana została kotka, którą dokarmia w opuszczonym domu. Kotka jest raczej nieśmiała, bardzo boi się innych kotów i psów, i dlatego pani Renata nie wzięła jej jeszcze do siebie. Kotka dostawała proverę, ale zniknęła na miesiąc... No i nie było na co czekać.

Obrazek

Na "sumieniu" mamy jeszcze ostatnią nagłą akcję (telefon o 6:30... kocham to, zwłaszcza że używam prywatnego telefonu). Bardzo niefajna. Kotka, która po wypadku nigdy nie powinna była zajść w ciążę, zaszła w nią. I nie mogła urodzić (weterynarz potwierdził, że nie miała na to żadnych szans). Cudem przeżyła, nadenerwowałam się bardzo - okropna sytuacja. Pozwolę sobie nie zacytować ani dziesiątej części tego, co powiedziałam, a to i tak nie była 1/10 tego, co pomyślałam. Z forum by mnie wywalili :twisted: .

Kotka wysterylizowana. Ufff. W takich chwilach naprawdę nie lubię niektórych ludzi :strach: .
"Wykuj własny szlak przez kraj dziki i surowy..."

luelka

 
Posty: 4356
Od: Sob cze 30, 2007 8:14
Lokalizacja: Kraków

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aassiiaa i 541 gości