Serocat

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lip 02, 2004 21:51

eve69 pisze:Dyskusja na poziomie na temat zastosowania Serocatu, parwoglobuliny etc moze byc zarowno konstruktywna jak i przydatna dl akogos kto byc moze bedzie musial siegnac kiedys po tego typu leki.
Dlatego też, zamiast pospać po 12 godzinach pracy, staram sie pisać maksymalnie dużo z doświadczenia. I nie sądzę, by dalej to miało mieć charakter pyskówki. 8)

zosia&ziemowit

 
Posty: 10553
Od: Wto maja 04, 2004 18:30
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lip 02, 2004 21:58

zosia&ziemowit pisze:
tonia pisze: a co lekarz weterynarii ma do powiedzenia na temat zakazenia kota, od ktorego jest pobierana krew, w celu podania choremu, przez kompetentny (podobno) personel kliniki w sterylnych (podobno ) warunkach?!?
Znane mi metody nie powodują takich zagrożeń.
czy aby tego faktu nie nalezaloby nazwac skrajna niekompetencja lekarzy weterynarii, poparta jawna bezkarnoscia?
Jeśli uważasz, że tak było i jeśli jesteś w stanie to udowodnić, to zgłoś do Izby Weterynaryjnej błąd w sztuce. Nie jest to bezkarne. Ja nie jestem w stanie ocenić sytuacji, której nie znam kompletnie.

kompetentne jednostki, zasiadajace w szacownej izbie powiedzialy mi, ze jezeli dysponuje zdjeciem, na ktorym pani X, w sposob drastyczny zaniedbuje bezpieczenstwo i higiene pobierania krwi, to prosze bardzo, przyjma moja sprawe do rozpatrzenia.... :roll:
tymczasem panleukopenia jest choroba o tak duzej zakaznosci, ze nie trzeba sie posuwac do srodkow az drastycznych, wystarczy nie zdezynfekowac stolu, nie miec rekawiczek, nie zmienic ubrania...pobierac krew w pokoju, w ktorym uprzebnio pobierano krew kotu choremu...i tysiac jeszcze innych nie wymienionych sytuacji...nie mowie juz o sprzecie do pobierania.....

tonia

 
Posty: 707
Od: Pon wrz 02, 2002 17:38
Lokalizacja: komorow k. warszawy

Post » Pt lip 02, 2004 22:03

wracajac do tematu firma Merial, producent serocatu, prawdopodobnie juz produkuje preparat zastepczy....w Polsce, jak znam zycie jeszcze dlugo go nie ujrzymy, ale nie zaszkodzi napisac do nich bezposrednio...

tonia

 
Posty: 707
Od: Pon wrz 02, 2002 17:38
Lokalizacja: komorow k. warszawy

Post » Pt lip 02, 2004 22:10

tonia pisze:w Polsce, jak znam zycie jeszcze dlugo go nie ujrzymy, ale nie zaszkodzi napisac do nich bezposrednio...


Lub przycisnąć bydgoski Centrowet:
http://www.centrowet.pl/firma-bydgoszcz.php
który to zajmował się importem Serocatu do Polski (jak widać na stronie - zajmuje się również innymi produktami firmy Merial).
Our survey of households in seven U. S. regions demonstrated that few citizens have bothered to equip themselves with fireproof suits and extinguishers to deal with volcanic upheaval, solar flares, or the Lord's purifying flame.

TŻ Oberhexe

 
Posty: 4107
Od: Nie kwi 13, 2003 0:05
Lokalizacja: Kraków

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot], Szeska, Zeeni i 554 gości