Mój kot sie narkotyzuje...

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lip 29, 2014 15:14 Mój kot sie narkotyzuje...

Mój kot oszalał na punkcie tymianku... odkąd wyrósł mi w doniczce jedyne co robi moja kotka to albo spi, albo siedzi na parapecie w kuchni i wącha tymianek. Ostatnio zaczęla go nawet podgryzać. Generalnie kilka - kilkanaście razy dziennie widzę jak maszeruje do kuchni i wącha, wącha, wącha. Od czasu do czasu przerzuca się na oregano, ale tymianek to zdecydowanie jej faworyt.

Na początku się z tego śmiałam, ale potem zaczęłam się zastanawiać, czy taki tymianek nie jest przypadkiem szkodliwy dla kota. No i tu mam problem, bo w jednym miejscu piszą, że nie jest ( książka "Twój kot odkryj w nim tygrysa"), a na jednej z internetowych list roślin niebezpiecznych był wymieniony.

Generalnie bardziej skłaniam się ku wierzeniu książce niż jakiejś anonimowej liście w necie, ale żeby być w 100% pewną chciałam się dopytać zaawansowanych kociarzy :)

mroczna_wydra

 
Posty: 74
Od: Czw mar 21, 2013 20:10

Post » Wto lip 29, 2014 16:16 Re: Mój kot sie narkotyzuje...

Hej, chyba nie jest szkodliwy. Mój kot uwielbia krople miętowe i świeże warzywa głównie seler, w selerze z liściami lub bez tarza się ile wlezie :)

Aha jeszcze jedno, to że Twój kot się "narkotyzuje" jak to mówisz tymiankiem to dlatego, że jest to dla niego bardzo pociągający zapach i podobny ma właśnie kocimiętka. Także z całą pewnością Twój kot będzie fanem kocimiętki ;) Moje nie są :)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Śro lip 30, 2014 10:04 Re: Mój kot sie narkotyzuje...

mam kocimiętkę w spreju, ale w ogóle na kotce nie riobi wrażenia. Muszę spróbować w takim razie zdobyć taką w doniczce ( jeśli w ogóle da sie coś takiego kupić). Dzisiaj moja mała próbowała się w tym tymianku wyturlać :)

mroczna_wydra

 
Posty: 74
Od: Czw mar 21, 2013 20:10

Post » Śro lip 30, 2014 17:17 Re: Mój kot sie narkotyzuje...

Bo chyba tymianek jest mocniejszy :) Moje nie reagują na kocimiętkę wcale, a może na taki tymianek by reagowały, nie wiem bo nie miałam nigdy takiego. W każdym razie co seler to seler :D
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 264 gości