akcja bezpłatnej sterylizacji-wolontariusze mile widziani

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto cze 29, 2004 22:13 akcja bezpłatnej sterylizacji-wolontariusze mile widziani

Witam wszystkich!

Jestem tu nowa. Na forum trafiłam dzięki mojej koleżance-tu pozdrowienia dla Nan :D. Zdecydowałam się aktywnie dołączyć do szanownego grona, ponieważ jest taka sprawa...

Niedawno rozpoczęła się na terenie Warszawy (formalnie Mokotowa) akcja sterylizacji psów i kotów. Mam zaszczyt być współorganizatorką tego programu. Nazywa się on NO DOUBT FOR ANIMALS i patronuje mu Stowarzyszenie Obywatelskie Salwator. W jego ramach przeprowadzamy bezpłatne kastracje zwierząt bezpańskich, piwnicznych, działkowych, parkingowych itp. oraz tanie zabiegi dla zwierząt "pańskich" (100zł od kotki, 70zł od kocura, 180zł od suki, 150zł od psa).
Pieniadze z dotacji od Urzędu Miasta wg umowy mają być wydane na rzecz zwierząt mokotowskich (więc jeśli znacie jakieś gniazda tamtejszych kotów, czekam na zgłoszenia na priw :) ), ale za pieniądze z innych źródeł zamierzamy pomagać również zwierzętom z innych rejonów.

To tak tytułem propagowania akcji.

Ale jest coś jeszcze:
Aby akcja była maksymalnie wydajna i aby jak najlepiej wykorzystać fundusze, potrzebni są nam wolontariusze.
Przede wszystkim osoby, które mogłyby pomóc przy odławianiu zwierząt i ich transporcie do i (po 3 dniach szpitalu) z lecznicy. Dla tych osób zaplanowane jest wynagrodzenie i szczepienie na wściekliznę, ze względu na wykonywanie przez nie najtrudniejszej części zadań. Mogą one też liczyć na zwrot kosztów benzyny lub biletów komunikacji miejskiej.
Poza tym chętnie przyjmiemy pomoc w innych dziedzinach, np.przy poszukiwaniu sponsorów i w rozmowach z potencjalnymi darczyńcami.

Chętnych zapraszam do współpracy :D
Im więcej nas będzie tym więcej dobrego uda nam się zrobić dla zwierząt, a więc i dla kotów.

Pozdrawiam-Agnieszka.

chomica

 
Posty: 11
Od: Wto cze 29, 2004 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto cze 29, 2004 22:22

:ok: Powodzenia i ...zazdroszczę,że macie taką akcję :D
MamaObrazekObrazekObrazekObrazek
Prawdziwa egipska księżniczka z kairskiej ulicy....i książę o migdałowych oczach... rudy łobuz

Mayo

 
Posty: 1412
Od: Śro kwi 28, 2004 21:03
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Wto cze 29, 2004 22:54

Witam Agnieszko, tak sie zastanawialam co to jest stowarzyszenie Salwator- wyczytalam o dotacjach:)
Agnieszko a czy jakies nr. kontaktowych telefonow moglabys podac, adres e-mail, to przeniose na inne grupy Twoje ogloszenie-jesli pozwolisz-na psie grupy :lol:

A te odplatne sterylizacje to sa przez Was dotowane czy taka cene uzyskaliscie w jakiejs klinice-jesli mozna wiedziec :lol:
Nie ukrywam, ze sterylizacje to moj 'bzik' :lol:
Marzec; Ogólnopolski Miesiąc Sterylizacji Zwierząt,niższe ceny zabiegów

ARKA

 
Posty: 4415
Od: Sob lut 16, 2002 21:27
Lokalizacja: Janinów k/Grodziska Mazowieckiego

Post » Śro cze 30, 2004 9:02

ależ macie fajnie w tej Warszawie, powodzewnia w akcji!!
Amiś, Antoś, Bambosz, Pepsi i Cola

Sydney

 
Posty: 14742
Od: Pt mar 19, 2004 10:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post » Śro cze 30, 2004 9:08

Sydney pisze:ależ macie fajnie w tej Warszawie, powodzewnia w akcji!!

dokładnie! u mnie o takich akcjach moge sobie pomarzyć! a chętnie bym sie włączyła, bo właśnie mam wakacyjną przerwę w pracy( 2 miesiące!) :roll:
pozdrawiam
Obrazek

becik

 
Posty: 1089
Od: Czw cze 03, 2004 15:16
Lokalizacja: Andrychów

Post » Śro cze 30, 2004 9:12

Jakby to się działo w Toruniu to ja po godzinach szukałabym kotow... z Lidką na dwa fronty...
Jak wygram w lotto to tak zrobię.
Obrazek
Obrazek

Keskese

 
Posty: 16010
Od: Pon lut 04, 2002 15:34
Lokalizacja: Toruń

Post » Śro cze 30, 2004 9:21

Cwalebna akcja! ...ale mam male obiekcje, ktorymi jednak chcialabym sie podzielic...
Szczepienie dla odlawiajacych wolontariuszy, zwrot kosztow - to pieknie. Moje watpliwosci budzi fakt wynagrodzenia...Czy nie ma takiego niebezpieczenstwa, ze na ulice Mokotowa nie rusza ludzie, chcacy pomoc zwierzakom, a banda hycli , dzialajacych niekoniecznie tak, jakby organizatorzy chcieli :? Ja sie tego obawiam...Chcialam jeszcze zapytac, w jaki sposob jest akcja propagowana, czy szary pan X bedzie wiedzial co i w jakim celu dzieje sie na jego podworku? Jesli tak - mysle, ze wiekszosc panow X pomoze, czy bedzie sprzyjac, jesli nie - moze byc nieciekawie :?
Malgorzata,
Wieslaw, Matylda, Bazyli za TM, Rozalia, Kazio,Iwan i mala Klara
Obrazek

Malgorzata

 
Posty: 3775
Od: Sob lip 12, 2003 20:09
Lokalizacja: Piaseczno

Post » Śro cze 30, 2004 10:20

Napisałam do Ciebie na pw :D
Obrazek

Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy by się nie spotkali.

Katy

 
Posty: 16034
Od: Pon sie 05, 2002 18:57
Lokalizacja: Kocia Mafia Tarchomińska

Post » Śro cze 30, 2004 12:25

hej, Agus, witam Cie serdecznie i zycze powodzenia!!!!
Mam nadzieje, ze forumowicze chetnie pomoga, sporo ludzi ma juz przeciez doswiadczenie w podobnych akcjach! Niesamowicie mi imponuje ze zorganizowalyscie wszystko same, gratuluje :D
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Sa dwie Mamy i jedno Slonce/chociaz kazda inaczej kocha/Marta ma podrapane od "zabawy" rece, Ania- mruczacego na kolanach kota.

nan

 
Posty: 3267
Od: Śro lis 12, 2003 19:54
Lokalizacja: Warszawa-Mokotow

Post » Śro cze 30, 2004 17:27

Napisałam do Agnieszki na PW i nic... cisza...
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38268
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Śro cze 30, 2004 17:31

MariaD pisze:Napisałam do Agnieszki na PW i nic... cisza...


Ja też... Ale może jej nie było na forum później :D Zaczekamy :D
Obrazek

Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy by się nie spotkali.

Katy

 
Posty: 16034
Od: Pon sie 05, 2002 18:57
Lokalizacja: Kocia Mafia Tarchomińska

Post » Śro cze 30, 2004 22:42

Kochani, dziś spędziłam 5 godz.w lecznicy z "naszym" panem doktorem, pomagając przy zabiegach (dziś sterylizowane były dwie suczki od nas) i cały dzień byłam poza domem, więc wybaczcie, że dopiero teraz się odzywam.
Za chwilkę odpowiem na priw-y. :D

A teraz po kolei:

ARKO:
Tak, tak-wiem o Twoim bziku :wink:
Cena zniżkowa została wynegocjowana z wetem dla osób przez nas poleconych, więc nie dopłacamy do nich.
Będę oczywiście wdzięczna za propagowanie akcji.Tel kontaktowy to tel.do kierowniczki programu i sekretarza naszego stowarzyszenia:
649 80 73.
Ona jest najlepiej zorientowana w bierzącej sytuacji, grafiku zabiegów, dysponuje talonami na zabiegi itp. To jest też główny telefon Stowarzyszenia.

Co to jest Salwator? To mała organizacja o zasięgu lokalnym. Powstała pod koniec zeszłego roku. Oprócz pomocy zwierzętom, zajmujemy się też pomocą dla dzieci z rodzin ubogich i zagrożonych patologią, pomocą dla bezrobotnych itp.

Małgorzata:
zdecydowaliśmy się na wynagrodzenie dla tych 3-4 osób, ponieważ ich część zadań jest naprawdę niewdzięczna, nawet niebezpieczna. Uważamy, że nie można wymagać od kogoś, aby robił to w zamian za "uścisk dłoni". Tym bardziej, że chcemy, aby ci ludzie byli względnie dyspozycyjni. Ponieważ powinni oni mieć wprawę w łapaniu dzikich kotów i znać się na swojej pracy, byłoby to głównym ich obowiązkiem. Chcemy, aby te 3-4 osoby "obsłużyły" większość naszych zgłoszeń, a ponieważ założeniem naszej akcji jest wyręczanie karmicieli (zwlaszcza tych w podeszłym wieku) w transporcie zwierząt do i z lecznicy, czeka na nie dużo pracy.
Tymczasem statystycznie w zeszłym roku w Polsce 1 wolontariusz (człowiek pomagający bezpłatnie) przepracował na rzecz instytucji, którą wspiera zaledwie kilka godzin.
Poza tym chcielibyśmy oszczędzić na np.szczepieniach wszystkich współdziałaczy, ograniczając je do tych paru osób.
Tak więc wynagrodzenie (na pewno nie jakieś kokosy :lol: ...) ma na celu zmotywować tych ludzi do uczciwej, rzetelnej pracy dla dobra zwierząt i gwarantować, że będą oni wyspecjalizowani w swojej dziedzinie.
Tak więc chycli proszę się nie obawiać :) Tym bardziej, że tak niewielkiej grupce ludzi łatwo patrzeć na ręce.

Akcja dopiero rusza. Ponieważ jest to nasze pierwsze samodzielne przedsięwzięcie tego rodzaju (do tej pory członkowie naszego zespołu pracowali jako wolontariusze dla innych stowarzyszeń) dopiero badamy jaka metoda postępowania daje najlepsze wyniki (czekam na rady bardziej doświadczonych :) ). Na razie w miejscach naszego działania, przy miejscach kocich stołówek itp. rozwieszamy ulotki. Zamierzamy umieszczać w blokach, gdzie koty zostały wysterylizowane, inf o tym fakcie i o sponsorach akcji.

Pozdrawiam i dziękuję za dobre słowa :D

chomica

 
Posty: 11
Od: Wto cze 29, 2004 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lip 01, 2004 14:28

:ok: za powodzenie akcji!

smilla

 
Posty: 2837
Od: Sob lut 14, 2004 19:52
Lokalizacja: trójmiasto

Post » Czw lip 01, 2004 14:33

:?: Czy ktos wie, czy takie akcje odbywaja sie rowniez w innych miastach? Mnie chodzi oczywiscie o Krakow. :roll:

zugata

 
Posty: 32
Od: Czw cze 24, 2004 11:52
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw lip 01, 2004 14:57

POWODZENIA :ok:
Malgorzata,
Wieslaw, Matylda, Bazyli za TM, Rozalia, Kazio,Iwan i mala Klara
Obrazek

Malgorzata

 
Posty: 3775
Od: Sob lip 12, 2003 20:09
Lokalizacja: Piaseczno

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aania, kicalka, polalala, Szeska i 304 gości