Maine Coon - problem z biegunką ['][']['] :(

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lip 21, 2014 12:47 Maine Coon - problem z biegunką ['][']['] :(

Witam,
w zeszla niedziele kupilem maine coona(5miesiecy) 2 razy zaszczepionego i odrobaczonego, od pierwszego dnia byl problem z "lekką kupą" byłem zapewniany ze to stres, czwartego dnia zaczely pojawiac sie kawalki niestrawionego pokarmu a nastepnie niekontrolowane(?) wycieki malych ilosci kału, kot dostal lek przeciw biegunkowy z antybiotykiem, lek przeciw gorączkowy bo mial 39,7 i aniprazol (doszla do mnie informacja z hodowli ze moga to byc lamblie). 7-8 godzin po podaniu aniprazolu kot zwymiotował śluzem przezroczystym w którym były białe blizej niezidentyfikowane obiekty, ni to nitki ciezko okreslic i w tym samym momencie wskoczyl do kuwety zeby sie zalatwic, kupa byla lepsza. Scenariusz powtorzyl sie 3 razy a potem kot tylko wymiotowal, smród wymiotów niesamowity nigdy czegos takiego nie czułem, kot nie chce jeść, dzisiaj zaczął załatwiać się dokladnie taką sama mieszanką przezroczystego kleistego sluzu z domieszką białych "nitek i kropek", dostał lek przeciw biegunkowy, wymiotny, kroplowke z potasem i aminokwasami. Robiona byla morfologia i badania:

http://i.imgur.com/fF4TS0K.jpg
http://i.imgur.com/ZbVNQUj.jpg
http://i.imgur.com/x8Lpet8.jpg

Bylo robione usg zeby sprawdzic czy kot nie ma wody w brzuszku lub płucach i nie zostala ona znaleziona, zdjecie rtg pokazalo lekko powiekszona wątrobe i gazy w jeiltach. Czekamy do jutra rana zeby zrobic test na lamblie. Kot od wczorajszego wieczoru nie chce jeść ani pić.
Pomocy!!!!!
Ostatnio edytowano Pon lip 21, 2014 15:44 przez Vass22, łącznie edytowano 3 razy

Vass22

 
Posty: 24
Od: Pon cze 23, 2014 7:41

Post » Pon lip 21, 2014 13:12 Re: Maine Coon - problem z biegunką

Nie wiem co poradzić, masz dobrego weterynarza?

Hodowca wie? Coś doradził?
Obrazek

Agulas74

Avatar użytkownika
 
Posty: 4566
Od: Pt maja 11, 2007 12:30
Lokalizacja: Tychy

Post » Pon lip 21, 2014 13:30 Re: Maine Coon - problem z biegunką

Hodowca nie ma pojęcia o co chodzi i nie potrafi nic doradzic, weterynarz jest dobry i sie staramy. Kot zrobil siku do kuwety, ma bardzo intensywny kolor.

Vass22

 
Posty: 24
Od: Pon cze 23, 2014 7:41

Post » Pon lip 21, 2014 13:43 Re: Maine Coon - problem z biegunką

Bo jest odwodniony - to jeden z objawów.

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon lip 21, 2014 13:46 Re: Maine Coon - problem z biegunką

kot bardzo duzo pil i jadł, dopiero wczoraj przestał natomiast dostal wtedy kroplowke pod skórną a dzisiaj dożylną.

Vass22

 
Posty: 24
Od: Pon cze 23, 2014 7:41

Post » Pon lip 21, 2014 13:50 Re: Maine Coon - problem z biegunką

Warto zrobić badanie kału pod kątem gardii, kokcydiów i pasożytów. Kupy trzeba zbierać w różnych odstępach czasowych. Są też testy "kasetkowe".

Lamblie w hodowli? 8O Chyba że masz na myśli "hodowlę" zrzeszoną w klubie pod wezwaniem psa i kota :( W normalnych hodowlach koty nie mają raczej pasożytów.
Obrazek Obrazek Świat z marmuru <3
Mój świat runął. Nigdy już nic nie będzie takie samo... 31.05.2020 [']
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym :)

phoenix6

 
Posty: 660
Od: Śro wrz 18, 2013 22:25

Post » Pon lip 21, 2014 13:52 Re: Maine Coon - problem z biegunką

Test kału na pasożyty też warto zrobić.
USG nie wykazało żadnych obcych obiektów w jelitach? Kociak nie miał dostępu do roślin, środków chemicznych, torebek foliowych? Nie miał skłonności do żucia różnych przedmiotów?
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38253
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pon lip 21, 2014 13:58 Re: Maine Coon - problem z biegunką

Test kasetkowy dopiero jutro o 9 bedzie zrobiony, usg nie wykazalo obiektow obcych w jelitach, nie mial dostepu do roslin ani srodkow chemicznych, z torebek foliowych to tylko worek na smieci wlozony do smietnika ale nie zapuszczal sie w te rejony i worek nie jest nadgryziony.

@Phoenix

kupy nie da sie zebrac, wczoraj okolo 20 byla ostatnia "kupa", teraz to jest tylko śluz z domieszką czegos bialego.

Vass22

 
Posty: 24
Od: Pon cze 23, 2014 7:41

Post » Pon lip 21, 2014 14:05 Re: Maine Coon - problem z biegunką

Nie chcę Cię martwić, ale kokcydia dają objawy o których piszesz :( Kał zabarwiony krwią, z domieszką śluzu, biegunka. Można też zrobić badania pod kątem trzustki, ale na wyniki trzeba będzie trochę poczekać.
Obrazek Obrazek Świat z marmuru <3
Mój świat runął. Nigdy już nic nie będzie takie samo... 31.05.2020 [']
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym :)

phoenix6

 
Posty: 660
Od: Śro wrz 18, 2013 22:25

Post » Pon lip 21, 2014 14:18 Re: Maine Coon - problem z biegunką

Czym jest karmiony? Tym samym co w hodowli?
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38253
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pon lip 21, 2014 14:29 Re: Maine Coon - problem z biegunką

"kał" a raczej śluz jest bez krwi. Dostaje royal caniny i przemrożoną surową wołowinę + przegotowaną wodę. Od wczorajszego wieczora nie je i nie pije.

Vass22

 
Posty: 24
Od: Pon cze 23, 2014 7:41

Post » Pon lip 21, 2014 14:36 Re: Maine Coon - problem z biegunką

Wygląda na masakrycznie podrażnione czymś jelita - wtedy jest śluz - i silny stan zapalny.
Tu tylko dobry wet może dalej poprowadzić kociaka.
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38253
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pon lip 21, 2014 14:41 Re: Maine Coon - problem z biegunką

Śluz śmierdzi niewiarygodnie kilkukrotnie miałem odruchy wymiotne w trakcie wizyty u weta. Po następnej konsultacji z wetem czekamy na wyniki i porówanie albumin do globulin, odstawiamy środek odrobaczający no i zaczynamy działać na jelitka...
Możliwe że Aniprazol pogorszył stan jelit i przez podanie tego leku stan kotka się pogorszył?

Vass22

 
Posty: 24
Od: Pon cze 23, 2014 7:41

Post » Pon lip 21, 2014 15:46 Re: Maine Coon - problem z biegunką

Myślę ,ze warto byłoby pokazać tę ( z tymi nitkowatymi obiektami) kupę i wymiociny lekarzowi. Jeśli nie dałbys rady ( w sensie,ze Cię odrzuca) gdzieś to zebrać, przynajmniej zrób zdjęcie.

rysiowaasia

 
Posty: 2110
Od: Nie sty 30, 2011 17:47

Post » Pon lip 21, 2014 15:55 Re: Maine Coon - problem z biegunką

Wet widział ponieważ kotek zwymiotował i załatwił się w lecznicy jednak nic "specjalnego" nie zostało tam znalezionego. Kot na wieczornej wizycie dostal:
Synergal
Metacam
Metronidazol
Stosunek globulin do albumin jest prawidłowy, jutro będą wyniki testów kału.

Proszę również nie "linczować" Pani z hodowli, jest to przemiła osoba która na ile tylko mozliwe zaangażowała się w chorobę kocura.

Vass22

 
Posty: 24
Od: Pon cze 23, 2014 7:41

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], kicalka i 189 gości