SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lut 23, 2015 4:12 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Mayken pisze:Zaobserwowałam że Orijen znika z misek szybciej i chętniej niż TOTW i nie wiem czy się cieszyć czy martwic :-D



Ciesz się :) ze koty wogle je TOTW. Ja kupiłam 2,27 kg dostępne najmniejsze, bo dobre miał opinie i mój nawet na to nie chce spojrzec.
Nawet dla mnie, to ma brzydki kolor, zapach nijaki i lewo wyczuwalny, a koty jedza nosem jak każdy wie. Nie podejdzie zapach nawet nie sprobuje.

Jedyna jak na razie dobra karma, która moja kocina chce jest jest Purizon. Szal był normalnie jak do miski nasypałam. Obydwa smaki. To mu zycie uratowalo. Zglodu nie padl potym jak odmowil TOTW.
Tylko, ze mam problem. Purizon nie jest karma dla kociąt. Zakupilam go jako przysmak z dużo iloscia tauryny. Miał go dostawac po kilka ziarenek dziennie zamiast jakiś byle jakich przysmaków.

Nie wiem co robic, czy ktoś wie czy mogę karmic tym kociaka, pomio ze pisze na karmie adult. Ta karma jest lepsza skladnikowo niż niejedna karma dla kociat. Ale może czegos ma za dużo dla nich lub za mało. Dostaje tez raz dzienni mokre z tym nie ma problemu. Zje wszystko jak na razie poza pasztecikami i saszetkami RC.
Ciesze się, ze mu nie smakuja, bo to zwykle marketowki tylko z dobra reklama - dlatego takie drogie.
Purizona nie je samego, a mieszny z TOTW żeby tamto jakos pomalu zniknęlo. Tyle, ze poszlo już 1,6kg Purizona a TOTW niecaly kg. Inaczej maly nie podejdzie nawet do miski.

Pierwsze dni był na RC dla kociat. Maly wybor karm w stacjonarnym zoologu wiec na początek poszlo, co było.W poprzednim domu jakas marketow jadl, ale nie za dlugo., to i tak RC było lepsze. Wzielam go jak miał 8-9 tygodni, choc Pani mowila, ze 12. Weterynarz po badaniu uznal, ze klamie, ze kot na tyle nie wygląda. Za szybko odstawiony od matki, rodzeństwa. Może mieć problemy z socjalizacja.
Po RC Drapal się strasznie, a i jesc tego tez nie chciał.
Bozite dla kociat pierwsze 400 gr nawet zjadł, teraz już nie chce, a kartoniki i puszki wcina. Josera tez nie smakuje. Aplaws dla kociat polykal nie gryzl. Dla doroslch z kurczakiem - bez zachwytu ale jadl.
Tak od końca września eksperymentuje. Nie mogę mu dobrac suchej karmy, a musi ja jesc. Wiekszosc dnia jest sam w domu.
A jego ulubiona karma to Purizon dla dorosłych kotow innej nie chce i weź tu bądź babo madra :)

Jeśli ktoś może mi pomoc, odpowiedzieć co z Tym Purizonem, to z góry dziękuję.
regułą w przypadku kotów jest to, że nie ma żadnych reguł.. Obrazek

Kamionka

Avatar użytkownika
 
Posty: 332
Od: Pon lut 23, 2015 2:17

Post » Pon lut 23, 2015 8:26 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Kamionka w naturze kocięta innych myszek nie jedzą niż dorosłe, co najwyżej jedzą ich więcej :wink: Te wszystkie oznaczenia na karmach (adult, kitten, light, itd.) to tylko po to, żeby więcej kasy od ludzi wyciągnąć.

saphirith1987

Avatar użytkownika
 
Posty: 65
Od: Śro sty 01, 2014 14:37
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon lut 23, 2015 13:14 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Nie dokonca się z Toba zgodze, Kramy dla kociat maja zawsze więcej bialka. Tauryne. Czasami Lepiej kupic tania dla kociat i karmic dorosłego niż kupic mu karme tej samej firmy dla doroslych. Ale w tym wypdku masz racje. Prównalam dokladnie składy Oriena i Purizona. Do porownan wzielam Oriena ponieważ i dla doroslych i dla kociat. I ma karme tylko rybna.
Wyszlo mi, ze Purizon jest nawet lepszy. W Purizonie nie boją się podac ile jest magnezu. W Orienie nie podaja. Za duzo tez niedobrze. Nie podaja znaczy się cos ukrywają.

Nazwa Białko Tłuszcz s Włókno Popiół Wilgotność Wapń Fosfor magnez Tauryna mg/kg WĘGLOWODANY CENA za kg
BEZZBORZOWE

Purizon Ryba 44,00 20,00 1,80 8,50 9,00 1,50 1,00 0,09 4000 16,7 29,92
Purizon KR 44,00 20,00 1,80 8,50 9,00 1,50 1,00 0,09 4000 16,7 27,92
Orien Ryba 42,00 20,00 3,00 8,00 10,00 1,40 1,10 2500 17,0 43,96
Orien kurczak 42,00 20,00 3,00 8,00 10,00 1,40 1,10 2500 17,0 39,56


Cena brałam bez promocji op ok 2 kg. Takie się najczęściej kupuje. Wieksze wory to lekka przesada przy 1 kocie. Z wielu wzgledow i ekonomicznych i zdrowotnych. Roznice w cenie przy smaku Rybnym sa kolosalne jak każdy widzi. Fakt Orien ma 6 gatunkow dziwnch Ryb. Za to Purizon ma tylko 1, ale na pewno zdrowego Sledzia.
Sprawdzonego doskonale w zywieniu ludzi.

Kazdemu kto ma wątpliwości, naprawdę polecam Purizona choc sprobowac. Może być doskonala alternatywa na brak kasy. Jeśli ktoś na codzien woli Oriena, bo modny od lat, a Purizon to jakby nowość.
Czy go najzwyczajniej w swiecie nie stać karmic kota lepiej od siebie.
Karma moim zadaniem REWELACJA. I składowo i zapachowo - smakowo dla kota. W kwecie super. Zadnch zapachow. Kupki ladne male zwarte. Czlowiekowi nie musi się zapach podobac.

Pomimo to Chce sprobowac Porte 21 dla kociat. Wiem, ze ma jeczmien, mniej miesa, i mało tauryny wiec podawana na przemian z Purizonem jakos się wyrowna.
Dopki nie skończy roku, niech tego Purizona je pol na pol z jakas inna karma. A i jeśli mu zasamkuje ta Porta to może poznij będzie jadl jej inne smaki.
Nie chce karmic tylko 1 karma. Czlowiek tez nie je codziennie schabowego. Czasami zje kaszanke czy naleśniki. I to ze smakiem. A kot nie je tyko myszek, w naturze ale i ptaszki i krety, a w każdego wnętrznościach i miesie co innego. I gdyby nie przyrownywac karmy kota do składu myszki tylko ptaszka to wyszloby nam calkiem co innego. Nie rozumiem czemu wszyscy tylko mysz biora pod uwagę przy analizach karm. Nie ma tu 1 z moich postow, ( nie wyswielil się - lub modertor nie dopuscil) ) ale ja jestem zdecydowana przeciwniczka diety monotematycznej. Ani człowiekowi, ani psu, a ni kotu to nie będzie na dluzsza mete sluzyc. Zawsze jakiegoś skladnika zabraknie, czy będzie za dużo.

Czy ktoś wie jaki Porta ma zapach ? W skladzie jest Rybka, to co mojemu kociastemu 'smakuje' najbardziej. Tylko pytanie, czy ja czuc w zapachu ?
W zooplus najmniejsze opakowanie 2 kg. A chce tam zrobić zakupy. Bo musze tez inne rzeczy kupic, Purizon w 2.5 kg opakowaniu jest w promocji + 400 za kg wychodzi tyle co w 7 kg worze. A na co 1 kotu taki wor, albo się przeterminuje, albo troche zwietrzeje. I inne rzeczy których gdzie indziej nie ma. Mam rabat 5% na urodziny. To wyjdzie jeszcze taniej niż gdzie indziej.

Edycja 13:35
Jeszcze może informacja, dla tych którzy nie kupowali Purizona. Albo dawno nie kupowali.
Ja 2 razy robiłam zakupy w zooplusie. W przeciągu ostatnich 2 miesięcy. Za 1 razem kształt chrupek był taki jak na fotkach. Za drugim już nie - teraz sa takie spłaszczone jak w Applaws dla doroslych.
Kolor tego z kurczakiem troche jaśniejszy. Ale pomimo tego kociak wcina ze smakiem tak jak wcześniej. A człowieka to cieszy :)
Pisze o tym bo sklepy nie informują, a ksztal chrupek dla niektórych kotow tez jest wazny. Zamiescilam na Zooplusie opinie, o tym, niestety takich w których się ich informuje o ich zniedbaniach, wprowadzaniu ludzi w blad, starymi fotkami kształtu chrupek - po prostu nie wyświetlają :)
Ostatnio edytowano Pon lut 23, 2015 16:16 przez NITKA/KARINKA, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączyłam posty
regułą w przypadku kotów jest to, że nie ma żadnych reguł.. Obrazek

Kamionka

Avatar użytkownika
 
Posty: 332
Od: Pon lut 23, 2015 2:17

Post » Pon lut 23, 2015 15:07 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Maupa pisze:
Pani_Chichotkowa pisze:Kurczak dla kocurka jest ble a wołowiny zje dosłownie 3-4 małe kawałki... właśnie niedawno poszłam po rozum do głowy i staram się moje futrzaki przerzucić na suchą karmę Porta 21.

po pierwsze, co to są "małe" porcje dla Ciebie? może być na oko, może być w gramach. wołowina jest bardziej sycąca niż karma, dlatego zadaję to pytanie - może się okazać, że "małe" na ludzki żołądek dla kota są "wystarczające" ;)
po drugie, karmienie kotów karmą zbożową (czym karmisz teraz?) raczej nie jest, jak napisałaś, pójściem po rozum do głowy. generalnie najlepiej karmić bez zbóż, ziemniaków, grochu - koty tego nie zużywają do produkcji energii, którą uzyskują bezpośrednio z białek zwierzęcych, tylko odkładają w postaci tłuszczu.


Dziwna Ta Twoja wypowiedz mi się wydaje. W tak zachwalanym na tym forum TOTW jest groch. I to jako 2 pozycja i w nieznanej ilości. W innych karmach bezbozowych sa ziemniaki.
Kot zbóż, czy grochu nie odkłada w tuszcz. On tego nie trawi wydala, przez co w kuwecie jest więcej. I bardziej smierdzaco. A enrgi rzeczywiście nie ma skad brac.
Ziemniaki sa o wiele zdrowsze od grochu, i dla człowieka i dla kota. Maja wiele zalet odżywczych. Dlatego uwazam, ze lepiej żeby te chrupki były nimi czy ryzem sklejane ( czymś musza ) niz grochem czy zbozami. Nawet człowiek miewa problemy po grochowce. Zborze sa dla niektórych dodatkowo BE bo powodują alergie.
Nie dajmy się zwariować. Nie wszystkich stać na ZP czy PON a tez musza czyms koty karmic. Sami maja nie jesc żeby nakarmić np. bezdomnika? Czasy mmy okrutne. Wielu ludzi nie ma pracy.
Porta nawet ta ze zbozami wcale nie jest zlą karma. Jedna z nalepszych wsrod zbożówek.
Żaden kot w naturze nie je czystego miesa. Żaden. Zoladki swych ofiar wraz cala zawartoscia zjada. Wiec jak widać odrobina zboz mu nie szkodzi.
Jeśli będzie dostawal dodatkowo surowe mieso, czy puszki ze 100% zwartością miesa. Nic mu nie będzie.

Na pewno lepiej tak karmic kota, niż mielonym prosto z patelni, albo pasztetem z biedronki dla ludzi, bo karmy dla kotow mu nie smakują. Moja klezanka tak karmi. Kot ma 12 lat i wazy 12kg. Tylko spi i je. Nie rusza się w ogole. Ledwo do miski tylek ruszy. Nawet na parapet juz nie wskoczy, żeby na swiat popatrzeć.
A Ona uważa, ze mam się odwalic, nie znam się. Znam się tylko na psach - bo cale zycie je miałam. Mam 1 kota i się wymadrzam.
Nic mu nie jest - jest zdrowy. A szelki żeby pojsc z nim do weterynarza musiala mu dosztukowac - takich wielkich rozmiarow nie produkują ;)
Smieje się, ale zal zwierzaka.

Edycja 15:22
Agaaa pisze:TOTW rybny pachnie jak wióry, a sama karma wysuszona na wiór. Moje koty nie chciały tego jeść.
Dla mnie to dziwne , uważam, że karma rybna powinna chociaż trochę mieć w sobie oleju rybnego.


Zgadzam się i kolor szarozielony ma od bardzo dużej zawartości grochu. I zapach nijaki.
TOTW wcale nie jest lepsze od karm z odrobina zboz, no chyba ze ktoś chce mieć golebia, nie kota ;)
Ponoc golebie go lubią :)

Ale madry człowiek, jak sam skład karmy przeczyta, obejrzy karme, powocha, a nie tylko opiniami kieruje się.
Bezbozowka wcale nie musi być super. Zwykly chwyt marketingowy.
regułą w przypadku kotów jest to, że nie ma żadnych reguł.. Obrazek

Kamionka

Avatar użytkownika
 
Posty: 332
Od: Pon lut 23, 2015 2:17

Post » Pon lut 23, 2015 15:37 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

ania_gd2 pisze:
grainfreek pisze:
ania_gd2 pisze:To może uderzyć w tego Puriozona ?? Mam wrażenie ze dość chetnie to je Bo właśnie konczymy opakowanie 400g Bedzie lepsza niż Hill's ??


Zdecydowanie, bez dwóch zdań - sądzę że i łupież zniknie.

Mieszaj tak długo jak będzie trzeba, niektóre koty potrzebują więcej czasu. Zwłaszcza jak przechodzi się z karm zbożowych na bez zbożowe. Zbożówki zawierają hydrolizaty białkowe czyli takie dosmaczacie od których koty się uzależniają - nie dziwne, że kot je ją chętniej - jest od niej uzależniony.

Mój się obżerał TOTW RM.


Hill's naprawde słabo wypada i co teraz sprawdziłam nie ma praktycznie kwasów tłuszczowych omega a w Purizonie już są Jakoś wcześniej nie zwróciłam na to uwagi tylko sie cieszyłam ze w koncu cos je lepszego .. :P to może być przyczyną lupieżu ? bo praktycznie każda bez zbóż okazywała sie porażką. Boje sie żeby z Purizonem nie było tak samo ze przez msc bedzie jadła a potem bunt Tym bardziej że ona potrafi jeść jakieś 2-3tyg samodzielnie jedną karmą a potem nie wiadomo czemu przestaje i znów trzeba mieszać. Oszaleć idzie z tym kotem. Teraz w tym tygodniu musze zamówić karme i za każdym razem bije sie co tym razem żeby jej dogodzić a to to mi sie odwraca na łapce i nie chce jeść hehe :)


A Ty chcialabys prze kilka miesięcy jesc tylko 1 potrawe. Np chleb z szynka. Sniadanie. Obiad. Kolacja. Nic więcej.
Odpowiedz sobie na to pytanie. Z Twoim kotem naprawdę nie idzie oszaleć :) powinnas się cieszyc, ze tak długo wytrzymuj te monotematycznej diecie
Ja by Cie już dawno pogryzła ;).
A Purizon polecam. Sprawdzilam, na swoim kocie.
regułą w przypadku kotów jest to, że nie ma żadnych reguł.. Obrazek

Kamionka

Avatar użytkownika
 
Posty: 332
Od: Pon lut 23, 2015 2:17

Post » Pon lut 23, 2015 20:58 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Dziś, kiedy chciałam zamówić karmę swoim kotom, natknęłam się na nowość jaką jest
Optimanova http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... optima_kot

Co sądzicie o tej karmie? Czy ktoś z Was podawał ją swoim kotom?

dana.b

 
Posty: 3583
Od: Śro lis 09, 2011 12:01
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie

Post » Pon lut 23, 2015 21:22 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Kamionka pisze:
A Ty chcialabys prze kilka miesięcy jesc tylko 1 potrawe. Np chleb z szynka. Sniadanie. Obiad. Kolacja. Nic więcej.

Nie porównujcie kotów do ludzi. Dla człowieka smak ma znacznie większe znaczenie, dobrze też robi mu różnorodna i urozmaicona dieta. Z drapieżnikami bywa inaczej. Także w naturalnych warunkach bywa, że przez bardzo długi czas jedzą to samo.
Urozmaicanie takie jak u człowieka tylko rozreguluje kotu przewód pokarmowy.
To nie znaczy, że trzeba dawać kotu całe życie to samo, ale zmiany wcale nie muszą być częste (oczywiście jeśli konkretnemu kotu to nie szkodzi, to czemu nie).

PumaIM pisze:W każdym razie jeśli i suche, i mokre, to oddzielnie - np. rano tylko suche, wieczorem tylko mokre. Bo inaczej się trawią i kotu robi się mętlik w żołądku, który usiłuje trawić w dwóch rozmaitych trybach.

Słyszałam o tej teorii, ale u swoich kotów niczego podobnego nie zaobserwowałam. A mam m. in. kocura z nadwrażliwym przewodem pokarmowym. Nawet on nigdy nie miał zaburzeń po połączeniu suchego z mokrym, pod warunkiem oczywiście, że były to karmy, które podawane pojedynczo także mu nie szkodzą (bez "zakazanych" składników).
Ciekawa jestem, czy są jakiekolwiek naukowe dowody na poparcie tej tezy (jakieś badania).
Obrazek

Agulas74

Avatar użytkownika
 
Posty: 4566
Od: Pt maja 11, 2007 12:30
Lokalizacja: Tychy

Post » Pon lut 23, 2015 21:47 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Agulas74 pisze:
Kamionka pisze:
A Ty chcialabys prze kilka miesięcy jesc tylko 1 potrawe. Np chleb z szynka. Sniadanie. Obiad. Kolacja. Nic więcej.

Nie porównujcie kotów do ludzi. Dla człowieka smak ma znacznie większe znaczenie, dobrze też robi mu różnorodna i urozmaicona dieta. Z drapieżnikami bywa inaczej. Także w naturalnych warunkach bywa, że przez bardzo długi czas jedzą to samo.
Urozmaicanie takie jak u człowieka tylko rozreguluje kotu przewód pokarmowy.
To nie znaczy, że trzeba dawać kotu całe życie to samo, ale zmiany wcale nie muszą być częste (oczywiście jeśli konkretnemu kotu to nie szkodzi, to czemu nie).

PumaIM pisze:W każdym razie jeśli i suche, i mokre, to oddzielnie - np. rano tylko suche, wieczorem tylko mokre. Bo inaczej się trawią i kotu robi się mętlik w żołądku, który usiłuje trawić w dwóch rozmaitych trybach.

Słyszałam o tej teorii, ale u swoich kotów niczego podobnego nie zaobserwowałam. A mam m. in. kocura z nadwrażliwym przewodem pokarmowym. Nawet on nigdy nie miał zaburzeń po połączeniu suchego z mokrym, pod warunkiem oczywiście, że były to karmy, które podawane pojedynczo także mu nie szkodzą (bez "zakazanych" składników).
Ciekawa jestem, czy są jakiekolwiek naukowe dowody na poparcie tej tezy (jakieś badania).


No właśnie u mnie podobnie, kocurek nawet lubi podjeść parę chrupków suchej po mokrym i nic odpukać mu się nie dzieje...

Asia777

 
Posty: 254
Od: Czw mar 27, 2014 12:28

Post » Wto lut 24, 2015 7:19 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

http://www.zooplus.pl/shop/zwierzeta/pr ... le23022015

Nocna wyprzedaż. Tylko dziś do 10 rano.
Dobro raz dane, wraca z podwójną siłą.
Kacperku[*]przepraszam Cię za to, co musiałam Ci dziś zrobić. Dziękuję Ci za 16,5 roku bycia razem.
05-1995-27-12-2011.:( :(
Rysio-16-02-2013 [*] :( :( Przecinak-Synuś-13-12-2016[*] :( :(
ObrazekObrazek

Hieny na pokład.
Dążymy do szczęścia, nie zadeptując trawników innym.

meg11

 
Posty: 19349
Od: Wto sty 11, 2011 15:22
Lokalizacja: Radom

Post » Sob lut 28, 2015 0:29 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Jak oceniacie chrupki GranataPet? Widzę, że są bezzbożowe, ale jak wypadają w porównaniu do innych?
Zbiórka na utrzymanie bezdomnych kotów z działek w Chylicach
https://pomagam.pl/kotychylice

rudalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 1135
Od: Nie maja 12, 2013 19:25

Post » Sob lut 28, 2015 12:03 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

mnie tam nie porywa, mało tauryny, mało białka, a cena jak za porządna wysokobiałkowa karmę. Choć lepsza od Feingi.

grainfreek

 
Posty: 152
Od: Nie paź 27, 2013 17:14

Post » Sob lut 28, 2015 12:19 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Dzięki! Pytam bo zastanawiałam się nad kupieniem opakowań 400g i mieszaniem im od czasu do czasu z ich znienawidzonym Applawsem (nie wiem dlaczego akurat ta karma tak im nie smakuje @.@ )
Zbiórka na utrzymanie bezdomnych kotów z działek w Chylicach
https://pomagam.pl/kotychylice

rudalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 1135
Od: Nie maja 12, 2013 19:25

Post » Sob lut 28, 2015 16:24 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Co lepsze dla kota? Porta 21 bezzbożowa czy TOTW? Boję się Applawsu, bo wielu kotom nie smakuje...

Moje są obecnie na Orijenie...ale cena, hm. No. Mogłaby być niższa.

natalian

 
Posty: 846
Od: Śro sty 16, 2013 12:04

Post » Sob lut 28, 2015 16:44 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Moj kot lubi Applawsa Felina Porta ale aktualnie testujemy karme Smila i niezwiedlismy sie kotek zadowolony wcina jak szalony

piter7

 
Posty: 60
Od: Wto sie 03, 2010 19:15

Post » Sob lut 28, 2015 23:30 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

natalian pisze:Co lepsze dla kota? Porta 21 bezzbożowa czy TOTW? Boję się Applawsu, bo wielu kotom nie smakuje...

Moje są obecnie na Orijenie...ale cena, hm. No. Mogłaby być niższa.



Ja mogę polecić Portę 21 -koty ją polubiły od pierwszego chrupka i kupale ok :lol: a TOTW owszem smakował ale kuweta było nieciekawie.
Ale to moje- jak wiadomo co kot to inaczej ;)

Asia777

 
Posty: 254
Od: Czw mar 27, 2014 12:28

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 226 gości