SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt sty 30, 2015 22:37 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

MamaMeli pisze:Zofka a Feringa? Skąd jesteś, masz Maxizoo pod ręką? Tam są fajne puszki Real Nature które moje koty bardzo lubią.
Obawiam się, że Feringa to ta sama półka smakowa co GranataPet i CFF. Teraz szukam karmy bardziej mokrej, znaczy w sosie, bo te galaretki sprawiają, że karma jest sucha i twarda, a po przechowaniu w lodówce jeszcze bardziej twardnieje. Do Maxizzo musiałabym przejechać pół Polski :wink: , a oni chyba nie prowadzą wysyłki :?:
grainfreek pisze:Zofka - karma wygląda mega smakowicie, aż trudno się powstrzymać aby samemu nie opędzlować xD ale u mnie niestety wielkiego zachwytu nie było...
Skoro tak smakowicie wygląda, to chyba zaryzykuję :lol:, rozumiem że to niezła półka jeśli chodzi o jakość :?:
mandala20 pisze:
Zofka pisze:co myślicie o tej :arrow: http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... rta/192793, tylko szkoda że nie jest to pakiet mieszany.

To też jest karma uzupełniająca
Nigdzie nie znalazłam takiej informacji, ale myślałam że skoro karma zawiera witaminy i taurynę to jest zbilansowana, ale może się mylę i w takim razie napiszcie mi jak mam odróżnić zbilansowaną od uzupełniającej, jeżeli nie znajdę takiej informacji :?:

W sytuacji, kiedy moja kotka ma do wyboru karmę mokrą i suchą, zawsze wybierze suchą, ale niestety mało pije i to mnie martwi. Kiedy widzę, że woda długo stoi nietknięta, podsuwam jej mleko, wtedy z chęcią wypije. Wiem, że niewskazane, ale ze względu na brak sensacji żołądkowych pozwalamy sobie od czasu do czasu na takie rarytasy, czy to bardzo źle

Zofka

Avatar użytkownika
 
Posty: 248
Od: Czw gru 04, 2014 13:26

Post » Pt sty 30, 2015 22:48 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Zofka pisze:Nigdzie nie znalazłam takiej informacji, ale myślałam że skoro karma zawiera witaminy i taurynę to jest zbilansowana, ale może się mylę i w takim razie napiszcie mi jak mam odróżnić zbilansowaną od uzupełniającej, jeżeli nie znajdę takiej informacji :?:


Zajrzyj na pierwszą stronę tego wątku, do spisu karm :) Ja stamtąd wzięłam info. Jedyna jako tako zbilansowana wersja mokrej Porty to ta Holistic Cat.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

mandala20

Avatar użytkownika
 
Posty: 628
Od: Pon wrz 22, 2014 15:41

Post » Pt sty 30, 2015 22:53 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

no właśnie chyba nie prowadzą :( ja tu kupuję czasami jak wyjeżdżam bo rozmrożonego barfa moja księżna nie zawsze je, wolę mieć pewność że niczego im nie brakuje jak mnie nie ma a trudno żeby angażować kocią nianię w robienie świeżej mieszanki na 2-3 dni tak jak ja to robię (kilo mięsa to u nas akurat na 3 dni na dwa koty, jak dostanę świeżutkie wszystko to wytrzyma tyle w lodówce).
Obrazek
Aki nem érti meg csendes dorombolásomat, az nem méltó rá, hogy értelmes, jó ízlésű állatok ragaszkodjanak hozzá
György Bálint

MamaMeli

Avatar użytkownika
 
Posty: 4430
Od: Pon kwi 21, 2014 14:49
Lokalizacja: Budapest

Post » Pt sty 30, 2015 23:05 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Zofka pisze:
mandala20 pisze:
Zofka pisze:co myślicie o tej :arrow: http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... rta/192793, tylko szkoda że nie jest to pakiet mieszany.

To też jest karma uzupełniająca
Nigdzie nie znalazłam takiej informacji, ale myślałam że skoro karma zawiera witaminy i taurynę to jest zbilansowana, ale może się mylę i w takim razie napiszcie mi jak mam odróżnić zbilansowaną od uzupełniającej, jeżeli nie znajdę takiej informacji :?:


Tylko wersja kitten kurczak z ryżem może być podawana częściej reszta to uzupełniacz 14% białka i tylko 0,5 tłuszczu...

grainfreek

 
Posty: 152
Od: Nie paź 27, 2013 17:14

Post » Sob sty 31, 2015 10:17 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Chita pisze:Witam wszystkich ;)

Mam kilka spraw, które chciałabym omówić:

Applaws jak w końcu jest z tą karmą? Wiem że skład się zmienił właśnie otrzymałam z zooplus przesyłkę. kurczak z łososiem oraz dla kociąt jest jeszcze w starszym opakowaniu jednak sam kurczak jest już w nowym i z innym składem. Zamówiłam też Orijen kurczak i jestem ciekawa czy ta karma nadal trzyma poziom.


Na allegro Applaws jest tańszy (123-125 zł za 7,5 kg) i ze starym składem, tj. 47% białka.
Posłusznie melduję, panie oberlejtnant, że wszystko jest w porządku, tylko kot jest gałgan i zeżarł kanarka.

Obrazek

Szemkel

Avatar użytkownika
 
Posty: 166
Od: Pt wrz 26, 2014 18:29

Post » Sob sty 31, 2015 18:05 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Szemkel pisze:
Na allegro Applaws jest tańszy (123-125 zł za 7,5 kg) i ze starym składem, tj. 47% białka.


Ja kupuje paczuszki po 400g żeby dłużej było świeże, a jak już pisałam często zamawiam, więc zawsze mam coś w zapasie.

Chita

 
Posty: 5
Od: Czw cze 26, 2014 15:33

Post » Sob sty 31, 2015 18:35 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Chita pisze:
Szemkel pisze:
Na allegro Applaws jest tańszy (123-125 zł za 7,5 kg) i ze starym składem, tj. 47% białka.


Ja kupuje paczuszki po 400g żeby dłużej było świeże, a jak już pisałam często zamawiam, więc zawsze mam coś w zapasie.


8O Ja bym chyba zbankrutowała w ten sposób :mrgreen: Applaws ma przecież pasek do zamykania, u mnie 7,5 kilogramowy worek sobie stoi ponad dwa miesiące i jakoś świeżości nie traci.
Posłusznie melduję, panie oberlejtnant, że wszystko jest w porządku, tylko kot jest gałgan i zeżarł kanarka.

Obrazek

Szemkel

Avatar użytkownika
 
Posty: 166
Od: Pt wrz 26, 2014 18:29

Post » Nie lut 01, 2015 19:15 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Jestem kompletnie nowa w temacie karm dla nerkowców, może ktoś mi pomoże.
Szukam karm jak najlepszych dla kota chorującego na nerki, mojemu kotu zaczynają szwankować, ma podwyższony właśnie m.in. fosfor.
Wiem, że są specjalistyczne karmy typu renal, ale szukam czegoś oprócz tego, bo mamy 4 koty i ciężko upilnować, żeby sobie nie podjadały, więc dobrze by było jakby karma dla reszty też ten fosfor miała na odpowiednim poziomie.

asim

Avatar użytkownika
 
Posty: 973
Od: Wto paź 02, 2012 18:50
Lokalizacja: Żory

Post » Pon lut 02, 2015 9:19 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Z suchym będzie ciężko bo wszędzie fosforu w diabły (z tego co wiem to zboża ograniczają wchłanianie fosforu - gdzieś mi się o uszy obiło...) z mokrych niższy fosfor ma Terra Fealis, Kattovit Sensible, Animonda Integra Sensible, kilka GranataPet : Biała ryba z wątróbką z dziczyzny, Czarniak z indykiem, Kitten, cielęcina z indykiem...hmm te znam...

grainfreek

 
Posty: 152
Od: Nie paź 27, 2013 17:14

Post » Pon lut 02, 2015 9:31 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

asim pisze:Jestem kompletnie nowa w temacie karm dla nerkowców, może ktoś mi pomoże.
Szukam karm jak najlepszych dla kota chorującego na nerki, mojemu kotu zaczynają szwankować, ma podwyższony właśnie m.in. fosfor.
Wiem, że są specjalistyczne karmy typu renal, ale szukam czegoś oprócz tego, bo mamy 4 koty i ciężko upilnować, żeby sobie nie podjadały, więc dobrze by było jakby karma dla reszty też ten fosfor miała na odpowiednim poziomie.


a myslalas o przejsciu na BARFa? http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.ph ... sc&start=0 watek o zywieniu kotow nerkowych
O rany, mamy swoj watek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46&t=171300 :201446
Wspieram Powszechna Sterylizacje - robie zakupy przez Fani Mani https://fanimani.pl/sklepy/A Ty?

cessy

Avatar użytkownika
 
Posty: 495
Od: Pon wrz 22, 2014 13:01
Lokalizacja: HH

Post » Pon lut 02, 2015 16:00 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

.
Ostatnio edytowano Pon lut 02, 2015 16:02 przez Agaaa, łącznie edytowano 1 raz

Agaaa

 
Posty: 1259
Od: Wto sty 18, 2005 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lut 02, 2015 16:01 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

asim pisze:Jestem kompletnie nowa w temacie karm dla nerkowców, może ktoś mi pomoże.
Szukam karm jak najlepszych dla kota chorującego na nerki, mojemu kotu zaczynają szwankować, ma podwyższony właśnie m.in. fosfor.
Wiem, że są specjalistyczne karmy typu renal, ale szukam czegoś oprócz tego, bo mamy 4 koty i ciężko upilnować, żeby sobie nie podjadały, więc dobrze by było jakby karma dla reszty też ten fosfor miała na odpowiednim poziomie.


Mogę polecić RC Ageing 12+, to zwykła bytówka , ale dla nerkowca, który nie chce jeść karm specjalistycznych, sprawdzała się bardzo dobrze, smakowita. Dobre parametry nerkowe miał mój kot na tej karmie. Karma żołądkowo jest dobrze przyswajalna.

Agaaa

 
Posty: 1259
Od: Wto sty 18, 2005 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lut 02, 2015 16:09 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Jasne, RC napakowany zbożem i innym takim...a gdzie to mięso ? Poza tym, to tylko marka, nie skład. Wiele wątkow już było na temat RC, poczytaj sobie a na pewno nie skusisz się na tę "karmę".

nataleia

 
Posty: 282
Od: Śro lut 19, 2014 14:47

Post » Pon lut 02, 2015 16:33 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

grainfreek pisze:Z suchym będzie ciężko bo wszędzie fosforu w diabły (z tego co wiem to zboża ograniczają wchłanianie fosforu - gdzieś mi się o uszy obiło...) z mokrych niższy fosfor ma Terra Fealis, Kattovit Sensible, Animonda Integra Sensible, kilka GranataPet : Biała ryba z wątróbką z dziczyzny, Czarniak z indykiem, Kitten, cielęcina z indykiem...hmm te znam...



Dziękuję serdecznie, poszukam sobie tych karm.


cessy pisze:
asim pisze:Jestem kompletnie nowa w temacie karm dla nerkowców, może ktoś mi pomoże.
Szukam karm jak najlepszych dla kota chorującego na nerki, mojemu kotu zaczynają szwankować, ma podwyższony właśnie m.in. fosfor.
Wiem, że są specjalistyczne karmy typu renal, ale szukam czegoś oprócz tego, bo mamy 4 koty i ciężko upilnować, żeby sobie nie podjadały, więc dobrze by było jakby karma dla reszty też ten fosfor miała na odpowiednim poziomie.


a myslalas o przejsciu na BARFa? http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.ph ... sc&start=0 watek o zywieniu kotow nerkowych


Myślałam, ale moje nie chcą mięsa jeść, tykają tylko pierś z kurczaka, która jest mało wartościowa i to w ramach smakołyku, a na udko czy wołowinę nawet nie spojrzą...
Podtykam im mięso, ale większość wyrzucam.
Próbowałam je kilka razy trochę przegłodzić, zabrałam suche na cały dzień, w ciągu dnia proponowałam mięso, ale efekt mizerny.
A Redzika teraz nie mogę przegłodzić, musi jeść.
Dzięki za link, poczytam sobie.

Teraz do mięsa dodaję Felini Complete i doczytałam, że przy niewydolnych nerkach nie jest wskazany, lepszy EasyBarf - tylko gdzie go kupić w PL?

asim

Avatar użytkownika
 
Posty: 973
Od: Wto paź 02, 2012 18:50
Lokalizacja: Żory

Post » Pon lut 02, 2015 17:06 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Też odradzam Royal Canina. Po sekcji ukochanego kota, niestety skrajnego konserwatysty kulinarnego odmawiającego zjedzenia innej karmy niż RC, gdy przeczytałam o ilości tłuszczu trzewnego zamarłam. Na żebrach sadełka było niewiele i oglądany z góry był smukły. Do tego niejadek. Zabiła go kardiomiopatia, ale nie wiem czy ten tłuszcz lub niedobór tauryny w karmie się nie przyczynił...

fankapuchatego

 
Posty: 48
Od: Wto lis 06, 2012 18:10

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 538 gości