SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw paź 16, 2014 19:39 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

dla zainteresowanych - zamowilismy sanabelle, moze niestety. nie chcialam awantury z partnerem o 25 zl i 2,5 kg. ja bym kupila moze i applaws ale ja wydalam sporo na kota w tym miesiacu bo transporter, weterynarz, krople na pchly, pasta. poszlo 200 zl. :201494 partner obiecal kupic karme i zamowil. mam spokoj, zwirek na pol roku, pasta na tyle samo albo i dluzej, karma na 4-5 miesiecy . ja sie stalam bezrobotna wiec miesiac w ta czy w ta na karmie to duzo czasu. wiem ze ludzie i tak karmia tania karma z marketu

aguusia1988

 
Posty: 53
Od: Czw sie 14, 2014 9:43

Post » Czw paź 16, 2014 20:36 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Boo pisze:http://www.wesolalapka.pl/porady/purina-o-swoich-karmach-rakotworcze-aflatoksyny-sa-nieuniknionym-naturalnym-zanieczyszczeniem

Ehhh :(


"Znajduję tylko jedną odpowiedź na tak zadane pytanie. Nie kupować karm produkowanych przez molochy żywieniowe. Polityka takich gigantów dawno już została zdemaskowana i tajemnicą Poliszynela jest, że polega na tym, by tanio kupić i wyprodukować, a drogo sprzedać. "
I tyle.
Od roku żywię koty wg spisów karm polecanych:
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=163530
http://forum.kocie-hospicjum.pl/viewtopic.php?p=55645#p55645
I pielęgnuję w sobie nadzieję, że w ten sposób dbam o ich zdrowie.
Na żywienie Barf nie mam czasu. Dobra sucha karma bezzbożowa jako podstawa, różne mokre dobre wg spisów dla uzupełnienia, czasami fast food saszetkowy, czasami mięso.

aguusia1988 pisze:dla zainteresowanych - zamowilismy sanabelle, moze niestety. nie chcialam awantury z partnerem o 25 zl i 2,5 kg. ja bym kupila moze i applaws ale ja wydalam sporo na kota w tym miesiacu bo transporter, weterynarz, krople na pchly, pasta. poszlo 200 zl. :201494 partner obiecal kupic karme i zamowil. mam spokoj, zwirek na pol roku, pasta na tyle samo albo i dluzej, karma na 4-5 miesiecy . ja sie stalam bezrobotna wiec miesiac w ta czy w ta na karmie to duzo czasu. wiem ze ludzie i tak karmia tania karma z marketu


Nie przejmuj się, lepsza Sanabelle niż śmieciowe jedzenie. Pasty osobiście odradzam, dla mnie to subiektywnie zbędny wydatek, jeśli kot dostaje dobrą karmę.
Obrazek
Obrazek

akne

Avatar użytkownika
 
Posty: 1339
Od: Pon lut 18, 2013 21:06
Lokalizacja: Warszawa - Targówek

Post » Pt paź 17, 2014 10:15 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

O mamo! Dostaliscie maila z zooplusa z probkami karm w promocyjnych cenach? Bo ja potrzebuje pomocy - co brac? Co sie oplaca? :-D
Edit:
Siedzę dzielnie z listą i wybrałam takie o:
http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... bny/375438
http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... 60912#more
http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... 27848#more
Któraś z nich się szczególnie opłaca? :kotek:

Mayken

Avatar użytkownika
 
Posty: 223
Od: Pt wrz 19, 2014 8:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post » Pt paź 17, 2014 12:51 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Ja biorę zawsze GranataPet, bo moja Felka uwielbia. Oczywiście promocje pojawiły się, dokładnie wtedy kiedy przyszedł miesięczny zapas jedzonka:D.

Proszę powiedzcie mi, jak karmić dwa koty. Kiedy jeden ma rok, a drugi 3 miesiące. Chodzi o to, że nie chcę zbankrutować. Ale muszę dawać karmę adult i kitten i nie bardzo wiem jak to ogarnąć. Do tej pory zamawiałam mojej Felce puszki max. po 100g bo więcej nie zjadała w ciągu dnia i resztę musiałam wyrzucac, bo na drugi dzień, wg mojego kota była niejadalna.
Mając dwa koty, najbardziej się boję, że nie wyrobię finansowo z jedzeniem. (kotka do tej pory jadła GranataPet, Animonda vom fenstein, almonature, cosma itp.).

nataleia

 
Posty: 282
Od: Śro lut 19, 2014 14:47

Post » Pt paź 17, 2014 13:23 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

A jakimi karmami karmisz?
W przypadku bezzbożowych (suchych na 100%, z mokrymi nie jestem pewna) nie jest konieczne podawanie karm kitten, karmy bezzbożowe są przystosowane do kotów w każdym wieku.

asim

Avatar użytkownika
 
Posty: 973
Od: Wto paź 02, 2012 18:50
Lokalizacja: Żory

Post » Pt paź 17, 2014 13:28 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Karma sucha: aktualnie został mi 1kg PORTA 21 (zielona), Sanabelle sterilized (Felka da się za nią pokroić - ale opakowanie 400g raz na jakiś czas :D), Orijen (nie za często, zalezy jak z funduszami stoję), ToTW.

Mokre: GranataPet (która stanowi 90% kociej diety), Animonda vom fenstein/rafine, Cosma (raz w tygodniu za dobre sprawowanie), Bozita (indoor i sterilized), czasem Gourmet jako fastfood.

nataleia

 
Posty: 282
Od: Śro lut 19, 2014 14:47

Post » Pt paź 17, 2014 18:25 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Mayken ja bym brała Grau bez zbóż, u mnie z resztą wszystkie te zestawy są zjadliwe.

blathin

 
Posty: 34
Od: Nie wrz 29, 2013 11:44

Post » Pt paź 17, 2014 21:18 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

nataleia pisze:Karma sucha: aktualnie został mi 1kg PORTA 21 (zielona), Sanabelle sterilized (Felka da się za nią pokroić - ale opakowanie 400g raz na jakiś czas :D), Orijen (nie za często, zalezy jak z funduszami stoję), ToTW.

Mokre: GranataPet (która stanowi 90% kociej diety), Animonda vom fenstein/rafine, Cosma (raz w tygodniu za dobre sprawowanie), Bozita (indoor i sterilized), czasem Gourmet jako fastfood.



Suche masz dobre, nie musisz kupować kitten, bo suche bezzbożowe jest odpowiednie dla każdego kota :) Nasz kociak wcina Applawsa, ToTW i Porta21 Finest Sensible bez zbóż - na zmianę.
Co do mokrego to może niech inny mądry się wypowie, bo ja poza suchym karmię mięskiem z Felini Complete.

asim

Avatar użytkownika
 
Posty: 973
Od: Wto paź 02, 2012 18:50
Lokalizacja: Żory

Post » Nie paź 19, 2014 10:20 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

mój kot ostatnio puścił pawia po ferindze którą podałam mu wymieszaną ze starą karmą....Już chyba mu nie podam mimo, że zostało mi 5 puszek i ta napoczęta :/Kiedyś miał tak też po smili - zaraz po zjedzeniu całe jedzenie.Możliwe ,że coś mu w nic nie pasi?Miał ktoś tak z kotem po jakiejś karmie?

Asia777

 
Posty: 254
Od: Czw mar 27, 2014 12:28

Post » Nie paź 19, 2014 10:22 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

ja miałam, też po ferindze - zielonej. z tym, że podaję F od prawie dwóch lat i paw, zaraz po zjedzeniu porcji od razu całe jedzenie, zdarzył się nam raz. wywaliłam tamtą puszkę (świeżo otwartą), kota przegłodziłam 12h, następnego dnia podałam inną puszkę (granatę chyba) - nie mieliśmy dalszych problemów. ufam ferindze na tyle, żeby uwierzyć, że to był jednorazowy wypadek; kot się po niej świetnie czuje i zachowuje, a pojedyncza puszka mogła się uszkodzić w procesie transportu czy jeszcze przy pakowaniu. z resztą puszek i smaków takich kłopotów nie mieliśmy :)
(chociaż, naturalnie, obserwuję dalej ;) )
Ostatnio edytowano Nie paź 19, 2014 10:35 przez Maupa, łącznie edytowano 1 raz
czynię banerki, na przykład takie jak te poniżej. jeśli potrzebujesz - ślij PW, zaradzimy.
Obrazek Obrazek

Maupa

Avatar użytkownika
 
Posty: 3038
Od: Pon cze 04, 2012 23:38
Lokalizacja: Kraków/Warszawa

Post » Nie paź 19, 2014 10:35 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

U nas paw się zdarza jeśli kotek wtrząchnie porcję zbyt łapczywie, całą na raz. Właściwie wszystko jedno, która karma - jedzą teraz mokre CFF dwa smaki, GranataPet jeden i dwa smaki Feringi. Przeważnie nauczyli się zostawiać na misce odrobinę i dojadać potem, no ale bywa że bardzo smakuje albo posiłek opóźnił się z pół godziny.
ObrazekObrazekObrazek
Panowie Kocurowie
"Poznasz siebie, poznając własnego kota." Konrad T. Lewandowski, "Widmowy kot"

PumaIM

Avatar użytkownika
 
Posty: 20169
Od: Pon sty 20, 2003 1:30
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie paź 19, 2014 10:52 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

u mnie po beżowej..hmmm nie wiem może spróbuję jeszcze do niej podejść ale inny smak..
ale fakt, że mój mały jest bardzo łapczywy, zdarzało się, że zwymiotował, a tam połknięte w całości krokiety suchej albo spore kawały mokrej:/staram się rozdrabniać mokrą ale niestety nad jego szybkością ciężko zapanować..

Asia777

 
Posty: 254
Od: Czw mar 27, 2014 12:28

Post » Nie paź 19, 2014 12:02 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

to podawaj mniejszą porcję, np. połowę tego, co miał dostać, i za godzinę znowu? może to i upierdliwe, ale chyba lepsze niż wyrzygiwanie kolacji ;)
czynię banerki, na przykład takie jak te poniżej. jeśli potrzebujesz - ślij PW, zaradzimy.
Obrazek Obrazek

Maupa

Avatar użytkownika
 
Posty: 3038
Od: Pon cze 04, 2012 23:38
Lokalizacja: Kraków/Warszawa

Post » Nie paź 19, 2014 18:22 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

śniadania ;) mokrą daję po przebudzeniu.spróbuję -dzieki :)

Asia777

 
Posty: 254
Od: Czw mar 27, 2014 12:28

Post » Śro paź 22, 2014 15:57 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Która karma dla małego kota lepsza TOTW River Feline (tej drugiej nie mam możliwości dostać) Czy Applaws? I jeśli applaws to najlepiej kitten czy te inne rodzaje? :)

dazyliusz

Avatar użytkownika
 
Posty: 51
Od: Pt lip 25, 2014 20:01

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot], Zeeni i 248 gości