SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto wrz 23, 2014 18:54 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Takie pytanie, wiem, że w złym wątku, ale muszę zapytać. Ile gram dziennie kot powinien dostać mięsaustą wo jeżeli dostaje jeszcze karmę?
Chodzi mi głównie o:
- indyka
- pierś z kurczaka
- tłustą wołowinę
- skrzydełka z kurczaka
- wątróbkę drobiową
- serduszka drobiowe
- żołądki
- udka z kurczaka

zuziaczek_69

Avatar użytkownika
 
Posty: 44
Od: Wto wrz 16, 2014 14:06

Post » Wto wrz 23, 2014 19:40 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Zuzia, nawet nie taki zły ten wątek bo jak pójdziesz na barfny to tylko Cię skrzyczą :D (na ogół ;) )
Ze mnie żaden specjalista ale jak kupuję surowe (a teraz chyba będę bo młody ewidentnie uwielbia) to jedzą ok 60-80g a resztę dochrupią, Melindzie raczej daję jakąś puszkę czy saszetkę niż chrupki bo ona odmawia picia wody na ogół). Mówię o kotach dorosłych, Meli jakieś cztery i pół, Nuri maks trzy kilo ale on jest ok. roczny i chudy jak patyczek więc dostaje nawet trochę więcej od okrągłej pierwokotnej :)

Z Nurim spokojnie mogłabym barfować, Meli nie każde mięso zje.
Obrazek
Aki nem érti meg csendes dorombolásomat, az nem méltó rá, hogy értelmes, jó ízlésű állatok ragaszkodjanak hozzá
György Bálint

MamaMeli

Avatar użytkownika
 
Posty: 4430
Od: Pon kwi 21, 2014 14:49
Lokalizacja: Budapest

Post » Wto wrz 23, 2014 20:23 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

asim pisze:A co sądzicie o karmie Eukanuba? (dołączana teraz gratis w zooplusie)
Wydaje mi się, że jak na tę cenę to skład nie powala:

Mięso z kurcząt (>40%), wątróbka z kurcząt (>15%), mączka ryżowa, mączka rybna, śruta kukurydziana, tłuszcz z kurcząt, suszona pulpa buraczana, suszone jajka, hydrolizowane mięso z kurcząt, chlorek potasu, suszone drożdże piwne, DL-metionina, chlorek sodu.

chlorek potasu - nawóz łamane przez sól drogowa
(a pulpa buraczana to także wypełniacz, który zawiera węglowodany)
ja bym tego kotu nie podawała :?
czynię banerki, na przykład takie jak te poniżej. jeśli potrzebujesz - ślij PW, zaradzimy.
Obrazek Obrazek

Maupa

Avatar użytkownika
 
Posty: 3038
Od: Pon cze 04, 2012 23:38
Lokalizacja: Kraków/Warszawa

Post » Wto wrz 23, 2014 22:54 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

zuziaczek_69 pisze:Ile gram dziennie kot powinien dostać mięsaustą wo jeżeli dostaje jeszcze karmę?

Możesz sobie to łatwo przeliczyć na podstawie założenia, że kot powinien dostać około 5g białka i 2.5g tłuszczu dziennie na każdy 1kg swojej wagi. Większość mięs ma około 20g białka na 100g, jak z kością to trochę mniej, tłuszczu chude mięsa mają chyba około 5g, tłustsze jakieś 10g. Na karmach masz napisane, czego ile jest, więc jeszcze łatwiej.
Czemu mówicie, że na Barfnym skrzyczą? Mnie się to jeszcze nigdy nie zdarzyło...

saphirith1987

Avatar użytkownika
 
Posty: 65
Od: Śro sty 01, 2014 14:37
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro wrz 24, 2014 9:11 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

asim pisze:A co sądzicie o karmie Eukanuba?


Testują na zwierzętach tak jak Iams - więc dla mnie odpada całkowicie.

asim pisze:Proszę o poradę w sprawie kota znajomego.
Kot - brytyjczyk chyba 2-letni i robi śmierdzące kupy, takie miękkie. nie całkiem luźne, ale wilgotniejsze niż być powinny.
Na 90% to problem złej karmy, tylko jemu nic nie pasuje.
Próbowali wiele karm, na pewno kilka rodzajów RC - z zoologa i od weta, raz im odsypałam Applawsa, ale zrazili się do bezzbożówek, bo ponoć jeszcze bardziej śmierdziało... Moim zdaniem za dużo się jej najadł i źle strawił, bo mówili, że wchłaniał od razu całą miskę.

Szukam propozycji karmy w cenie do ok. 15-20 zł/kg, po której jest realna szansa, że kupa się poprawi, np. coś dla kotów z problemami trawiennymi ale o dobrym składzie, nie RC.
Czy Porta21 Sensible ma sens? To akurat mam i mogłabym mu odsypać... Mam tez teraz ToTW RM, ale boje się powtórki z Applawsa i wtedy już w ogóle mnie nie posłuchają...


Co kotu podejdzie nie przewidzisz a ciągle zmiany karmy mogą problem tylko pogłębiać. Kota przede wszystkim trzeba przepadać, oddać kał do badania czy nie ma jakiś pasożytów lub innego 'dziada' czy jakiś problemów z jelitami, skoro problem jest na większości karm.
Może spróbować jakiejś diety eliminacyjnej? - ale to trzeba chcieć ;).

grainfreek

 
Posty: 152
Od: Nie paź 27, 2013 17:14

Post » Śro wrz 24, 2014 9:51 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

zuziaczek_69 pisze:Takie pytanie, wiem, że w złym wątku, ale muszę zapytać. Ile gram dziennie kot powinien dostać mięsaustą wo jeżeli dostaje jeszcze karmę?


To zależy ile tego suchego kot zje, ogólnie dorosły 4-5 kg kot powinien zjadać ok. 130 g mięsa.
Jeśli zje połowę dziennej porcji suchego to analogicznie połowę zalecanej porcji mięsa.
Ja tak karmię, moje zjadają ok. 1/3-1/2 porcji mięsa i analogicznie 1/2 - 2/3 zalecanej dziennej porcji suchego. Tylko u mnie gramatura odpowiednio wieksza, bo mam duże koty :)

asim

Avatar użytkownika
 
Posty: 973
Od: Wto paź 02, 2012 18:50
Lokalizacja: Żory

Post » Śro wrz 24, 2014 14:53 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

A co myślicie o zamawianiu karmy dla kota na allegro. Chciałabym zamówić bo jest dużo tańsza niż w sklepie zoologicznym u mnie i sklepie internetowym, ale zastanawiam się czy tam nie sprzedają podróbek skoro jest dużo tańsza niż normalnie.

anna84

 
Posty: 890
Od: Pt maja 30, 2014 14:43
Lokalizacja: podkarpacie

Post » Śro wrz 24, 2014 15:42 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Ja już od dłuższego czasu kupuję suche na Allegro, bo wychodzi najtaniej, nawet z przesyłką. Do tej pory jest wszystko O.K.
Mokrego tam nie zamawiam, bo jest mały wybór, no i po dodaniu kosztów przesyłki się nie opłaca. Nie sądzę jednak, żeby to pobyły podróbki.

Aaaśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5037
Od: Śro sty 19, 2011 22:57
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Śro wrz 24, 2014 15:56 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

anna84 pisze:A co myślicie o zamawianiu karmy dla kota na allegro. Chciałabym zamówić bo jest dużo tańsza niż w sklepie zoologicznym u mnie i sklepie internetowym, ale zastanawiam się czy tam nie sprzedają podróbek skoro jest dużo tańsza niż normalnie.


Ja zamawiałam kiedyś karmę na Allegro, teraz zamawiam w zooplusie i różnicy nie widzę. Unikam tylko takich "rewelacyjnych okazji" typu 50% a nawet 80% taniej 8O
Moja koleżanka kiedyś taką kupiła i dostała przeterminowaną (ProPlan). Ale różnice kilkunastoprocentowe są ok.

Heka

Avatar użytkownika
 
Posty: 248
Od: Wto sty 31, 2012 12:23
Lokalizacja: Gdańsk-Jelitkowo

Post » Śro wrz 24, 2014 16:36 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Ta co mnie interesuje jest 50% tańsza na allegro niż w sklepie, a data ważności jest do sierpnia 2015roku. To myślę, że jest ok. Okaże się dopiero jak dojdzie przesyłka:)

anna84

 
Posty: 890
Od: Pt maja 30, 2014 14:43
Lokalizacja: podkarpacie

Post » Śro wrz 24, 2014 16:59 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

OJ! Cudów nie ma przebita data pewnie albo podróba! a sprzedawca to jakiś sklep czy indywidualny?

Heka

Avatar użytkownika
 
Posty: 248
Od: Wto sty 31, 2012 12:23
Lokalizacja: Gdańsk-Jelitkowo

Post » Śro wrz 24, 2014 17:14 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Sklep Pies i Kot z Gdyni

anna84

 
Posty: 890
Od: Pt maja 30, 2014 14:43
Lokalizacja: podkarpacie

Post » Śro wrz 24, 2014 17:38 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Heka pisze:OJ! Cudów nie ma przebita data pewnie albo podróba! a sprzedawca to jakiś sklep czy indywidualny?

Niekoniecznie. W moim mieście wszystkie sklepy zoo mają mokrą karmę o przynajmniej 100% droższą, niż w internecie. Małe (5 litrów) opakowanie żwirku Benek jest ok. 7 PLN droższe, niż w sieci. Jak jest z suchą karmą, nie wiem (bo poza Whiskasem, Kitikatem (czy jak to się tam pisze) i Puriną na kilogramy, nic innego nie ma), ale pewnie podobnie.

Aaaśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5037
Od: Śro sty 19, 2011 22:57
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Śro wrz 24, 2014 18:08 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Ja zamawiam Applaws z allegro, bo jest sporo taniej niż w zooplusie, zawsze dostaje świeże, z długim terminem.
Jak najbardziej może być taka różnica w cenie, zależy od zoologicznego, ale bywają drogie zoologi z takimi przebitkami cenowymi. Jak na innych aukcjach od innych sprzedawców cena znacząco nie odbiega to ja bym nie szukała w tym podstępu.
Co to za karma?

asim

Avatar użytkownika
 
Posty: 973
Od: Wto paź 02, 2012 18:50
Lokalizacja: Żory

Post » Śro wrz 24, 2014 21:29 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Jeden z moich kotów przestał jeść jakiekolwiek porządne mokre karmy. Obecnie woli nie zjeść nic, niż puszkę typu Granata Pet, Almo Nature Raw (te lubił, do czasu), nie mówiąc juz o Feringa, Catz FineFood, Taerra Felis (tych trzech nigdy nie tknął); Obecnie je tylko Felixy. Co robić?
Sierpień 2020! Bazarek z dobrymi kosmetykami dla kota z TRIADITIS: viewtopic.php?f=27&t=198359&p=12306398#p12306398

variovorax

Avatar użytkownika
 
Posty: 536
Od: Nie cze 24, 2012 12:41
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, qumka, Rudolfa, Zeeni i 545 gości