POMOCY!!!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lip 18, 2014 11:10 POMOCY!!!

Cześć!
Wiem, że były już tematy o nauce korzystania z kuwetki, ale mam problem, którego rozwiązania nie znalazłam.
Mianowicie, od dwóch tygodni mam kociaka. Uczę go korzystania z kuwety. Stosuję wszystkie metody, o których już czytałam. Najpierw kuweta była w łazience, ale później przeniosłam ją do pokoju, żeby kociak miał bliżej.
Problem polega na tym, że kupę kociak robi do kuwetki zawsze, jak go wsadzę do niej to siku też robi, ale sam z siebie nie zawsze do niej wchodzi na siku. Często sika tam, gdzie jest. Co prawda coraz częściej, gdy jest na ziemi, idzie sam do kuwetki, lecz nie zawsze. Kociak jest mały, ma maksymalnie 2m-ce. Zastanawiam się, czy może to wynikać właśnie z faktu, że jest mały? Już naprawdę nie mam pomysłu, jak mu "przemówić do rozsądku", że siku też ma ZAWSZE robić do kuwety. :(

xpaulinap

 
Posty: 5
Od: Pt lip 18, 2014 10:31

Post » Pt lip 18, 2014 11:32 Re: POMOCY!!!

hmm, być może dlatego, że jest mały. Dzieci uczą się robić do nocnika a i tak więcej razy zrobią "pod siebie", aż w końcu załapują. Może kuwetę daj w pokoju miejscu gdzie siedzi, żeby nie musiał do niej daleko chodzić, bo być może nie umie donosić. Jest malutki.
Gdyby nic nie pomagało to idź do weta, żeby wykluczyć przeziębienie.
Powodzenia :)
Kotka dużo głaszcz i tul, żeby nie czuł że jesteś zła to te jego posikiwania :)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pt lip 18, 2014 11:36 Re: POMOCY!!!

Może nie donosi, ale mieszkam w kawalerce, więc kuweta jest w pokoju, gdzie on siedzi :-) Mały na przyklad, gdy rano wstaje, to zamiast iść do kuwety, to idzie pod fotel i tam siusia :-\

xpaulinap

 
Posty: 5
Od: Pt lip 18, 2014 10:31

Post » Pt lip 18, 2014 12:01 Re: POMOCY!!!

xpaulinap pisze:Może nie donosi, ale mieszkam w kawalerce, więc kuweta jest w pokoju, gdzie on siedzi :-) Mały na przyklad, gdy rano wstaje, to zamiast iść do kuwety, to idzie pod fotel i tam siusia :-\

To mały kot.Widać zabrany za wcześnie od mamy nie miał czasu wysocjalizować się :wink: Wymaga starania i opieki.Twojej. Nie jest wazne czy dże mieszkanie czy małe. Dla kota malsieńkiego to wielka przestrzeń. Musisz stawiać kuwetki (miski, blaszki) w różnych miejscach. Po kocie widać kiedy się chce załatwić. No, prawie zawsze. Bierz go na ręce i wstawiaj do kuwetki. Z malcami jak z dziećmi.Jak wiesz,że kocik zaraz po drzemce idzie na fotel to wstań i go wysadź. Fotek capi moczem więc nadaje się. Połóż na nim podkład higieniczny i ew ścierkę czy blaszke ze zwirem by nie przesiąkło. Malec zabawiony, zmęczony nie ma sił i ochoty, nie dotrzymuje moczu tylko popuszcza.Dziecko robi w pieluchę on tam gdzie stoi.
Może być i tak ,że żwirek m nie pasje. W różnych różne mu zapodaj.
Można zebrać mocz w papierową ściereczkę i włożyc do kuwetki.Wstawia się dzieciaka i chwali. Zresztą po każdym trafieniu się chwali.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55363
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pt lip 18, 2014 12:08 Re: POMOCY!!!

To może skombinuj plastikowe wieko do pudła lub podstawkę z doniczki (bo płaskie, ale brzegi ma) i wstaw pod fotel. Możesz do tego nasypać nieco żwirku. I niech tam na razie robi, raz tu raz tam, jak mu wygodnie, byle nie na panel ;) Z czasem kotek się pod fotel nie zmieści, to będzie chodził do większej kuwety :)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pt lip 18, 2014 12:21 Re: POMOCY!!!

Skąd adoptowałaś kotka? Gdzie dotąd przebywał?
Może to kwestia nietolerowanie przez niego żwirku.
Koci Doradca
Facebook @zrozumieckota

vivien

Avatar użytkownika
 
Posty: 3861
Od: Sob kwi 27, 2002 12:13

Post » Pt lip 18, 2014 12:28 Re: POMOCY!!!

maluszki nie lubią dużych kwet z rantem bo dla nich to wspinaczkowa ściana. Stawia się proste, płytkie pojemniki. Jeśli kot jest adoptowany z DT to taki dom daje wskazania jakie kuwety, zwirek czy karma msi być by ustrzec się od wpadek.Ale adoptując kota trzeba liczyć sie z wpadkami. I to nie tylko maluszków.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55363
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pt lip 18, 2014 13:25 Re: POMOCY!!!

Spróbuj dodać zwykłej doniczkowej ziemi do żwirku.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 54998
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt lip 18, 2014 13:35 Re: POMOCY!!!

ewar pisze:Spróbuj dodać zwykłej doniczkowej ziemi do żwirku.

ja kupuję badziewie z marketu. Doskonale sie sprawdza jako "ziemia".
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55363
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pt lip 18, 2014 15:08 Re: POMOCY!!!

Kotom z dziełek, które są przyzwyczajone do załatwiania się na grządkach zawsze dajemy trochę ziemi do kuwety.Sprawdza się.
Czasem załatwianie się poza kuwetą jest sygnałem, że coś jest nie tak ze zdrowiem.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 54998
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt lip 18, 2014 15:22 Re: POMOCY!!!

kociak jest zabrany z ogłoszenia, od zwykłej rodziny :) nie wydaje mi się żeby był chory . nie popuszcza tylko po prostu nie sika do kuwety. czasem wejdzie do niej a czasem nie. tak jakby zapomniał lub nie zdążył. zresztą byłam z nim u weterynarza i jest zdrowy. :)

xpaulinap

 
Posty: 5
Od: Pt lip 18, 2014 10:31

Post » Pt lip 18, 2014 15:30 Re: POMOCY!!!

xpaulinap pisze:kociak jest zabrany z ogłoszenia, od zwykłej rodziny :) nie wydaje mi się żeby był chory . nie popuszcza tylko po prostu nie sika do kuwety. czasem wejdzie do niej a czasem nie. tak jakby zapomniał lub nie zdążył. zresztą byłam z nim u weterynarza i jest zdrowy. :)


Jeśli wychowywał się w jakiejś komórce to nie zna normalnego żwirku. Pomieszaj mu żwirek z ziemią do kwiatów i zobacz czy będzie efekt. Możesz też spróbować włożyć do kuwety ręcznik papierowy i zobaczyć czy kot się do tego załatwi.
Koci Doradca
Facebook @zrozumieckota

vivien

Avatar użytkownika
 
Posty: 3861
Od: Sob kwi 27, 2002 12:13

Post » Pt lip 18, 2014 19:20 Re: POMOCY!!!

ASK@ pisze:maluszki nie lubią dużych kwet z rantem bo dla nich to wspinaczkowa ściana. Stawia się proste, płytkie pojemniki. Jeśli kot jest adoptowany z DT to taki dom daje wskazania jakie kuwety, zwirek czy karma msi być by ustrzec się od wpadek.Ale adoptując kota trzeba liczyć sie z wpadkami. I to nie tylko maluszków.

Dziewczyny dobrze radzą - postaw płaskie pudełko ze żwirkiem pod fotelem, gdzie kot lubi siusiać. I chwal bardzo jak trafi.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60310
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie lip 20, 2014 10:23 Re: POMOCY!!!

Kociak nie zawsze pod fotelem sika. W różnych miejscach. Chyba po prostu jest mały :-) bo zdarza mu się wejść do kuwety :-)

xpaulinap

 
Posty: 5
Od: Pt lip 18, 2014 10:31

Post » Nie lip 20, 2014 12:47 Re: POMOCY!!!

xpaulinap pisze:Kociak nie zawsze pod fotelem sika. W różnych miejscach. Chyba po prostu jest mały :-) bo zdarza mu się wejść do kuwety :-)


U kotów naturalnym odruchem jest zagrzebanie odchodów. Dlatego zwykle szukają w domu miejsca, które nadaje się do zagrzebywania czyli kuwety. Jeśli sika gdzieś indziej pomimo tego, że kuweta jest czysta (jest czysta?) to coś jest nie tak. Są takie koty-czyściochy, które nie nasikają w miejsce gdzie już jest jeden sik.
Koci Doradca
Facebook @zrozumieckota

vivien

Avatar użytkownika
 
Posty: 3861
Od: Sob kwi 27, 2002 12:13

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aassiiaa, Blue, Google [Bot], Vi, Zeeni i 282 gości