Warszawa Targówek/Białołęka/Marki - kocia uciekinierka!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lip 16, 2014 12:27 Warszawa Targówek/Białołęka/Marki - kocia uciekinierka!

Lucy - bo o niej mowa uciekła w panice 11/07 (akurat przed dwu dniową ulewą!) z ulicy Głębockiej. Nigdy nie wychodziła na dwór! Tydzień po przeprowadzce! Wystarczająco dużo stresu ma na głowie. Przeszukaliśmy wszystkie krzaki i chaszcze w okolicy i jeszcze dalej, a po Lucy ani śladu! Od czterech dni chodzimy po okolicy ("lasach", łąkach, osiedlach, garażach i śmietnikach) nawołujemy i nasłuchujemy. Cisza. Znaleźliśmy dziką zwierzynę i kilkanaście kotów (te bezpańskie przestraszone i weteranów), po naszej ani śladu. Dlatego proszę was o pomoc! Okolica nie jest przyjazna dla kotów...

[UPDATE] Ciągle szukam! Tydzień później ugrzęzła na płocie na płocie na jednym z osiedli Lewandów, a po zdjęciu z płotu "pobiegła gdzieś". Jeśli pobiegła tak daleko, jak podczas pierwszej paniki to mogła trafić na któreś osiedle Derby na Skarbka z Gór, ul. Berensona, Marki (Kościuszki? Zagłoby? Żeromskiego?). Niestety ludzie nie kojarzą kotów sąsiadów, a "trop" podzielił się na dwie strony... Sprawdzam wszystkie informacje, nawet o potrąconych kotach. Lusitka ciągle gdzieś tam jest a idą mrozy!

Obrazek

Poszukuję osób, które dokarmiają koty na Targówku/Białołęce w Warszawie i Markach. Może ktoś z was zauważył nowego głodomorka. Znalazłam tylko jedno miejsce, w którym dokarmiane są koty. Ulotki rozdane, plakaty rozwieszone, ale telefon milczy. Pomocy!

Jeśli wybieracie się dokarmiać kotki w bliższej i dalszej okolicy dzwońcie! 535 606 358

Lucy ma dopiero roczek, jest po sterylizacji, kilka dni przed ucieczką miała obcinane pazurki i jeszcze zanim ją przygarnęliśmy przechodziła koci katar! Jest bardzo przyjazna (wyszła do kogoś na ulicy, połasiła się i wróciła w krzaki, które już kilkanaście razy sprawdziliśmy), czasami wystarczy na nią popatrzeć, żeby automatycznie zaczęła mruczeć, dlatego boimy się, że od razu trafi do adopcji. Sprawdzamy wszystkie portale, ogłoszenia, a teraz przyszedł czas na schroniska i fundacje. Jeśli znacie takie miejsca w okolicy Targówka, które należy sprawdzić w pierwszej kolejności, proszę, śmiało piszcie. Może któreś z nich przeoczyliśmy. Może znacie też jakieś warszawskie popularne portale?

Jak wygląda? Jak kulka. Tak jak na zdjęciu wyżej. Ma szary w centki (nie w pełne pręgi) grzbiet, ogon i pyszczek (ma też szary nos - znaleźliśmy kilka podobnych, jednak te miały białe noski). Ma biały brzuszek, krawate i łapki. Na łapkach ma kilka plamek szarych w kropki. Na przednich łapkach na wysokości kolan ma po jednej plamce, które razem dla niektórych przypominają serduszko. Pod pyszczkiem ma jasną szarą plamkę.

Zawsze reagowała na swoje imię: "Lucy". Umie aportować. Tak. Zawsze miałam psy, przyznaję. Lucy boi się psów, ale nigdy nie odmówiła na "aport". Jeśli podejrzewacie, że w krzakach/ za rogiem/ w śmietniku może być Lucy, wystarczy ją zawołać jak kotka i rzucić byle kamyk, który by się z szelestem odbił (tak, żeby mogła go widzieć) i powiedzieć z entuzjazmem "aport". Kamyka pewnie nie podniesie, ale przynajmniej się pokaże. :D

więcej zdjęć jest na jednym z wielu portali ogłoszeniowych, tutaj:
http://alegratka.pl/ogloszenie/szukamy-kotki-lucy-jesli-zauwazysz-24569463.html?h=18b438e58393e72b

Widzieliście Lucy, idziecie dokarmiać kotki. Dzwońcie! Chcecie pomóc? Piszcie!
tel. 535 606 358

mail. weronika.wollejszo@gmail.com
Ostatnio edytowano Śro paź 01, 2014 22:22 przez nikeris, łącznie edytowano 1 raz
Szukam Lucy. Przeszukuję 31 strony na Facebooku. Sprawdzam 34 strony www. od Białołęckiej do Marek. od Berensona do Trasy Toruńskiej. Rano. Wieczór. W nocy. Hej, zgubiłeś, gdzieś tutaj kota? Mogłam go widzieć. Lusitka i inne koty, dzwoń: 535 606 358

nikeris

 
Posty: 95
Od: Śro lip 16, 2014 9:53

Post » Pt lip 18, 2014 13:00 Re: Warszawa Targówek - kocia uciekinierka!

szukaliscie kotki w nocy? gdy nie ma aut ludzi psow?
jak nie toi chodzic kiciac moze sie znjadzie?
nie chce nawet myslec co przezywa :(((((
Kotka Milka
 

Post » Pt lip 18, 2014 19:53 Re: Warszawa Targówek - kocia uciekinierka!

Która część Głębockiej - tzn po której stronie TT? Będę się rozglądać, jestem z okolicy. TŻ biega w okolicy, będzie patrzył. Masz rację, okolica nie jest przyjazna dla kotów :(
Obrazek

Conchita

 
Posty: 3257
Od: Pt wrz 03, 2010 7:44
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob lip 19, 2014 16:23 Re: Warszawa Targówek - kocia uciekinierka!

I to w czarnej nocy! :D Chodzę od tygodnia , najpierw od 14, teraz już od 17 -18, do minimum 3 w nocy! Wczoraj siedziałam do 7 rano (od rana do rana) bo zauważyłam kotka podobnego do mojego, niestety ktoś akurat wyszedł z psem i wszystkie koty, które wykiciałam uciekły. Wydaje mi się, że na jednym z osiedli zrobiła sobie bazę wypadową, ale już znikła stamtąd. Akurat jak znalazłam miejsce, gdzie mogłaby siedzieć, zaczęła się tam "budowa", czyli ktoś kopie kanaliki (na kable?). Po kotach prawie nie ma śladu. Od przystanku Grodzisk, do Lewandów mały? (tak się chyba nazywa osiedle) prosto przez te osiedla i "pola" do trasy toruńskiej i chaszczy... W takim terenie jej szukam.
Tyle, że przeszłam się kilkoma drogami i 3 do 4 zakrętów ulicą i jestem po drugiej stronie TT, albo w Markach, albo w Zielonce. Minął tydzień i boję się, że ona jest już w innej części niż ta gdzie szukam.

Nie poddaję się.

Chodzę pytam już wszystkich i kończy się na tym, że ktoś widział ją kilka dni temu... chyba tam... Plakatów pełno ale nikt nie dzwonił.
Więc chodzę i pytam.

Za to w okolicy znalazłam kilka zagryzionych żab. :) podejrzewam, że kocisko dla zabawy upolowało coś co jej przed pyszczkiem się ruszało. To może być znak, że tutaj była? Czy po prostu już chcę, żeby tam była?

Dziękuję za wasze odpowiedzi! To dla mnie naprawdę dużo znaczy! :)
Szukam Lucy. Przeszukuję 31 strony na Facebooku. Sprawdzam 34 strony www. od Białołęckiej do Marek. od Berensona do Trasy Toruńskiej. Rano. Wieczór. W nocy. Hej, zgubiłeś, gdzieś tutaj kota? Mogłam go widzieć. Lusitka i inne koty, dzwoń: 535 606 358

nikeris

 
Posty: 95
Od: Śro lip 16, 2014 9:53

Post » Pon lip 21, 2014 8:41 Re: Warszawa Targówek - kocia uciekinierka!

Ciągle jej szukam. Wczoraj była burza, a ja chodziłam pomiędzy domkami jednorodzinnymi. Szukałam wołałam. Albo jej już tam nie ma, albo za bardzo się bała, żeby do mnie wyjść. Słyszałam, że dzień wcześniej mogła się kręcić po budowie, do której nie ma wstępu. Pomocy.

Wczoraj słyszałam "miauczenie" z otwartej studzienki kanalizacyjnej obok miejsca, gdzie pierwszy raz ją widziano. W taki sposób brałam udział w ratowaniu malutkiej sarenki. Sarenki. Z jednej strony dobrze, że to nie kici nic się nie stało, z drugiej, gdyby to była ona, to już by była w domku. Ile ja zwierzyny znajdę w stolicy, zanim moją kicię znajdę. Czy naprawdę, nikt z forum nie dokarmia kotków w bliższej, lub dalszej okolicy Geodezyjnej?
Pomocy!
Szukam Lucy. Przeszukuję 31 strony na Facebooku. Sprawdzam 34 strony www. od Białołęckiej do Marek. od Berensona do Trasy Toruńskiej. Rano. Wieczór. W nocy. Hej, zgubiłeś, gdzieś tutaj kota? Mogłam go widzieć. Lusitka i inne koty, dzwoń: 535 606 358

nikeris

 
Posty: 95
Od: Śro lip 16, 2014 9:53

Post » Pon lip 21, 2014 11:23 Re: Warszawa Targówek - kocia uciekinierka!

trzymam kciuki za kotke
Kotka Milka
 

Post » Wto lip 22, 2014 21:29 Re: Warszawa Targówek - kocia uciekinierka!

Słyszałam, że kilka dni temu zawisła na płocie! Uratowano ją na szczęście. Na domiar złego pogonił ją pies (tu nie mam pewności, czy to ona). Teraz ponoć koczuje na zamkniętej(!) budowie. Udało mi się namówić ochroniarza na wejście, ale jej nie znalazłam. Przynajmniej zostawiłam plakaty ochroniarzom. Nikt nie dzwonił. Lokatorzy mówią, że ją tam widują. Ja widziałam tylko jednego kota, który był biało-czarny i niezbyt podobny, ale może ktoś po prostu mylił je? Obeszłam okolicę z drugiej strony budowli, a tam kolejne nie dokończone jeszcze domki! Ekipy nie zwracają uwagi na koty i zero wiadomości o kotce... Puki krąży pomiędzy trzema osiedlami to mam szansę ją spotkać. Jeśli trafi na czwarte podobne do naszego to stamtąd prosto za TT!
Dziś zaglądnęłam do schroniska. Pierwszy raz zebrałam odwagę. Wyszłam ze łzami w oczach. Bez Lucy :( Jeszcze nikt się bidulą nie zainteresował!
Szukam Lucy. Przeszukuję 31 strony na Facebooku. Sprawdzam 34 strony www. od Białołęckiej do Marek. od Berensona do Trasy Toruńskiej. Rano. Wieczór. W nocy. Hej, zgubiłeś, gdzieś tutaj kota? Mogłam go widzieć. Lusitka i inne koty, dzwoń: 535 606 358

nikeris

 
Posty: 95
Od: Śro lip 16, 2014 9:53

Post » Pt lip 25, 2014 10:28 Re: Warszawa Targówek - kocia uciekinierka!

Drugi tydzień się zaczyna a po Lucy ani śladu. Dodatkowo znowu pada! Nie wiem gdzie się zabunkrowała ale zrobiła to naprawdę profesjonalnie... Nie wiem czy w ogóle jeszcze krąży po osiedlach czy jest już dalej... Może trafiła do Marek albo jest już w Zielonce? Za tym osiedlem gdzie prawdopodobnie była widziana są już Marki!

Dowiedziałam się, że na Derbach tydzień temu (ochroniarze nie są pewni) odławiano koty do sterylizacji. To w drugą stronę od mojego osiedla! Może ktoś z was je odławiał i widzieliście moją Lucy? Ona była sterylizowana. Widziałam jak jakieś koty przechodzą z osiedla obok w tamtą stronę!

Może karmicie albo odławiacie kotki i znacie przychodnie weterynaryjne, które je leczą? Dzwoniłam do okolicznych wetów, ale nikt z nich nie współpracował. Do jednego gabinetu nawet ktoś podrzucił dwa kotki... Nie znam się na okolicy nawet, więc nie wiem do których weterynarzy dzwonić, czy ktoś tam nie zabrał mojej kotki!
Pomocy!
Szukam Lucy. Przeszukuję 31 strony na Facebooku. Sprawdzam 34 strony www. od Białołęckiej do Marek. od Berensona do Trasy Toruńskiej. Rano. Wieczór. W nocy. Hej, zgubiłeś, gdzieś tutaj kota? Mogłam go widzieć. Lusitka i inne koty, dzwoń: 535 606 358

nikeris

 
Posty: 95
Od: Śro lip 16, 2014 9:53

Post » Pt lip 25, 2014 17:04 Re: Warszawa Targówek - kocia uciekinierka!

Napisz nie na kociarni, ale na kotach, zaapeluj do fundacji i stowarzyszeń, których tu jest dużo. Zwróć ich uwagę na Lucy.
Obrazek

Conchita

 
Posty: 3257
Od: Pt wrz 03, 2010 7:44
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob lip 26, 2014 11:55 Re: Warszawa Targówek - kocia uciekinierka!

Już wysyłałam do wszystkich fundacji/ schronisk/ stowarzyszeń które znalazłam w Warszawie (wolontariusze przeprowadzają się, ale dalej współpracują z jednostkami). Dzwoniłam po wetach ale cisza. Już zaczynam wątpić, czy ona naprawdę jest na tych osiedlach. Widziałam już wszystkie koty z osiedla. Lucy przepadła. Szukam dalej, może trochę dalej?
Poznałam kilka osób które dokarmiają kotki, ale nikt jej tu nie widział od kilku dni, albo może widział?
Szukam Lucy. Przeszukuję 31 strony na Facebooku. Sprawdzam 34 strony www. od Białołęckiej do Marek. od Berensona do Trasy Toruńskiej. Rano. Wieczór. W nocy. Hej, zgubiłeś, gdzieś tutaj kota? Mogłam go widzieć. Lusitka i inne koty, dzwoń: 535 606 358

nikeris

 
Posty: 95
Od: Śro lip 16, 2014 9:53

Post » Nie lip 27, 2014 15:19 Re: Warszawa Targówek - kocia uciekinierka!

Koty odnajdują się czasem nawet po roku, ale to są wyjątkowe przypadki.Nie trać nadziei.Koty inaczej niż psy nie uciekają daleko.Są przestraszone i ukrywają się gdzieś w pobliżu domu, trudno je wypatrzyć.Raptem zjawiają się głodne, mają dość bycia na gigancie.Kilka razy pomagałam szukać takich uciekinierów, udawało się, trzymam więc kciuki za happy end :ok: :ok: :ok:
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55014
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt sie 01, 2014 12:56 Re: Warszawa Targówek - kocia uciekinierka!

Sęk w tym, że chyba właśnie się nie ukrywają. Jak przechodzę i nawołuje ją, to za mną ciągle pojawiają się koty. Co noc widuję po kilkanaście :201461 . Mojej nie ma... Jeśli faktycznie przeszła w pierwszy tydzień drogę 2 km... to teraz może już być 6 km dalej... Nie wiem czy szuka i nie może znaleźć więc idzie dalej, czy szuka już schronienia i nie wędruje. Nie wiem czy chodząc dalej i nawołując dalej nie odciągnę ją dalej od domu?

Spotkałam kilka osób, które dokarmiają koty, ale nie chcą nawet ze mną rozmawiać... :cry: Ponoć tacy właśnie są?... "społecznie nieakceptowani", więc "wykluczają się ze społeczeństwa", czyli na polski po prostu nie chcą się chwalić, że mają 20 kotów, na które nawet nie zwracają uwagi.

Prawie dwa tygodnie temu słyszałam o odławianiu kotów do sterylizacji na pobliskich osiedlach na Białołęce. Nie znalazłam ani ludzi, którzy odławiali, ani fundacji, która wspomagała, ani żaden weterynarz nie przyznaje się do masowych zabiegów... Ktoś coś wie? :roll:
Szukam Lucy. Przeszukuję 31 strony na Facebooku. Sprawdzam 34 strony www. od Białołęckiej do Marek. od Berensona do Trasy Toruńskiej. Rano. Wieczór. W nocy. Hej, zgubiłeś, gdzieś tutaj kota? Mogłam go widzieć. Lusitka i inne koty, dzwoń: 535 606 358

nikeris

 
Posty: 95
Od: Śro lip 16, 2014 9:53

Post » Pt sie 01, 2014 13:28 Re: Warszawa Targówek - kocia uciekinierka!

Białołękę na talony obsługiwała lecznica na Śreniawitów, z tym że ratusz nie miał kasy już w maju na sterylki. Zawsze możesz zapytać w lecznicy czy ostatnio były takie sterylki lub próbować zasięgnąć języka w Urzędzie w Ochronie Środowiska.
Poza tym jeszcze zapytać w Koterii, jeśli były odławiane i sterylizowane nie na talony prawdopodobne jest że mogły być robione w Koterii.
ObrazekObrazekObrazek

leeann

 
Posty: 381
Od: Sob cze 15, 2013 21:34

Post » Czw sie 07, 2014 20:47 Re: Warszawa Targówek - kocia uciekinierka!

Mam nowe wiadomości.
Po rozdaniu setek ulotek i zaczepianiu każdego kto przechodzi obok mnie... Kotka zwiedza teraz ulice Skarbka z Gór (Masa osiedli i kilkadziesiąt bloków, które są podobne do naszego osiedla) i ulicę Głębocką! Oznacza to, że kociak regularnie przebiega przez ruchliwą ulicę, na której skończyło życie wiele zwierzaków. :(
Ciągle jej nie spotkałam. Porusza się w prędkości ponad kilometr na godzinę... Jak na kota to dużo. Bardzo dużo. Jak dostaje telefon i dobiegam po 10 minutach jej już nie ma. Szuka domu na białych osiedlach a jedzenia i picia w domkach. Jak nawołuje gdziekolwiek blisko domków to odzywa się salwa psów. Podejrzewam, że nawet jeśli jest gdzieś obok to nie wyjdzie.
Ewidentnie upodobała sobie place zabaw dla dzieci. Z okna widzimy podobny plac i słyszymy dzieci, więc kotka pewnie zwiedza. Szuka też spryskiwaczy? Albo to przypadek, albo ciągle poszukuje domu??? <jupi>
Mija już powoli miesiąc. Nie wiem, czy zostanie na tym terenie, czy będzie biegła dalej? Jakieś pomysły??
Szukam Lucy. Przeszukuję 31 strony na Facebooku. Sprawdzam 34 strony www. od Białołęckiej do Marek. od Berensona do Trasy Toruńskiej. Rano. Wieczór. W nocy. Hej, zgubiłeś, gdzieś tutaj kota? Mogłam go widzieć. Lusitka i inne koty, dzwoń: 535 606 358

nikeris

 
Posty: 95
Od: Śro lip 16, 2014 9:53

Post » Pon sie 11, 2014 9:32 Re: Warszawa Targówek - kocia uciekinierka!

A wieszałaś u nas na osiedlu ogłoszenia, albo pytałaś ochronę? Mamy plac zabaw. Codziennie o 3 słyszę jakieś koty. (Głębocka 98-104)
Obrazek

Conchita

 
Posty: 3257
Od: Pt wrz 03, 2010 7:44
Lokalizacja: Warszawa

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 511 gości