Warszawa Targówek/Białołęka/Marki - kocia uciekinierka!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto paź 07, 2014 23:51 Re: Warszawa Targówek/Białołęka/Marki - kocia uciekinierka!

Też mam schizy i jak widzę białoburego kota to sprawdzam łatki czy to nie ten.
Powodzenia w szukaniu!!!
Obrazek

pchełeczka

 
Posty: 1691
Od: Pt kwi 13, 2012 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro paź 08, 2014 12:20 Re: Warszawa Targówek/Białołęka/Marki - kocia uciekinierka!

Bardzo dziękuję! Ja już latam za wszystkimi zwierzakami. Co widzę wolno biegającego to pytam sąsiadów, czy znają zwierzaka. :) Psy latające luzem po ulicy w tą i z powrotem, kociaki...

Nowe wieści Lusitka chodziła po derbach 3 i 8, a tydzień temu mogła być koło ulicy Kościuszki w Markach niedaleko hetmańskiej. Ciągle szukam w dwie strony. Na derbach widziałam tylko jednego szaro-białego kota, więc któryś z nich jest zbiegiem! Tylko nie wiem czy moim :( W Markach lata masa lisów, widziałam też dwa ewidentnie zgubione kociaki, które tylko przechodziły przestraszone, ale żadnych ogłoszeń o nich nie widziałam i kociaki nie chciały podejść. Jeden czarny na początku moich poszukiwań a drugi jasny, cały biały, trochę rudawy odcień tego białego z obróżką. Może ktoś z was o takich słyszał?

O ironio. Dodanie wpisu o nagrodzie wpłynęło na liczbę telefonów - drastycznie spadła, praktycznie jedna wiadomość na tydzień max (a nakład nieporównywalnie większy), a nie podałam już daty, przez tych ludzi co pierwszego dnia poszukiwań mówili, że już nie żyje... Swoją drogą nagroda za znalezienie zwierzaka jest dla mnie niesamowicie oczywista. Zgubiłam to za złapanie, za samą pomoc będzie nagroda! Nie mam dużo, ale co mam to dam! Suma ciągle się zmienia więc nie piszę ile. Podsumuję wszystko później, jak ją w końcu znajdę, efektywność plakatów/ ulotek telefony dla wszystkich szukających.
Szukam Lucy. Przeszukuję 31 strony na Facebooku. Sprawdzam 34 strony www. od Białołęckiej do Marek. od Berensona do Trasy Toruńskiej. Rano. Wieczór. W nocy. Hej, zgubiłeś, gdzieś tutaj kota? Mogłam go widzieć. Lusitka i inne koty, dzwoń: 535 606 358

nikeris

 
Posty: 95
Od: Śro lip 16, 2014 9:53

Post » Czw paź 09, 2014 15:24 Re: Warszawa Targówek/Białołęka/Marki - kocia uciekinierka!

Chyba każdy kto wrzuca ogłoszenia na internet z szaro-białym kociakiem do adopcji dostał ode mnie wiadomość. Jedno małe zdjęcie. Może ktoś pomylił płeć. Wiek to pojęcie względne u znajd. Bardzo nie chcę pominąć tego jednego ogłoszenia. Piszę już do wszystkich.

Teraz jade na Marki, bo tam kociaki pod wieczór wychodzą, ale nigdy nocą. Później derby. Dostałam aż trzy nowe wiadomości dzisiaj, ale wszystkie odnośnie czarno-białych. Nie macie pojęcia ile dają zdjęcia! Nawet po pixelach rozpoznaje kociaki! Niestety ciągle nie Lucy...
Szukam Lucy. Przeszukuję 31 strony na Facebooku. Sprawdzam 34 strony www. od Białołęckiej do Marek. od Berensona do Trasy Toruńskiej. Rano. Wieczór. W nocy. Hej, zgubiłeś, gdzieś tutaj kota? Mogłam go widzieć. Lusitka i inne koty, dzwoń: 535 606 358

nikeris

 
Posty: 95
Od: Śro lip 16, 2014 9:53

Post » Czw paź 09, 2014 18:25 Re: Warszawa Targówek/Białołęka/Marki - kocia uciekinierka!

Lucy wracaj wreszcie do domu!!! Ile pańcia będzie latała za Tobą po Warszawie i okolicach :mrgreen:
Obrazek

"Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi: iść przez życie nie czyniąc hałasu."
Ernest Hemingway

ewan

Avatar użytkownika
 
Posty: 5825
Od: Nie cze 21, 2009 19:19
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw paź 09, 2014 21:41 Re: Warszawa Targówek/Białołęka/Marki - kocia uciekinierka!

I nie dawać biednym ludziom spać po nocach ;)
Szukam Lucy. Przeszukuję 31 strony na Facebooku. Sprawdzam 34 strony www. od Białołęckiej do Marek. od Berensona do Trasy Toruńskiej. Rano. Wieczór. W nocy. Hej, zgubiłeś, gdzieś tutaj kota? Mogłam go widzieć. Lusitka i inne koty, dzwoń: 535 606 358

nikeris

 
Posty: 95
Od: Śro lip 16, 2014 9:53

Post » Pt paź 10, 2014 20:21 Re: Warszawa Targówek/Białołęka/Marki - kocia uciekinierka!

Dzisiaj na "obchodzie" słyszałam, że wczoraj jakiś kociak został potrącony. Uciekł w krzaki i miauczał. Pobiegł, czyli przeżył wypadek. Miauczał, czyli przeżył. Trzy osoby opowiedziały mi "historyjkę" o dwóch wariatkach, które chodziły po krzakach i szukały potrąconego kota. Bo po co? Matka z córką chodziły i szukały płaczącego w chaszczach kociaka. Nikt nie wie, jak kociak wyglądał. Historyjka za to jest. Ja im na to, że też jestem wariatką bo szukam mojego kota. Obeszłam dokładnie wszystkie możliwe chaszcze i cisza. Kota żadnego nie widać. Obdzwoniłam wszystkie sąsiednie domy, wypytałam spacerowiczów i nikt nic nie słyszał wczoraj. Wczoraj chodziłam kawałek dalej i szukałam tam Lucy, ale cisza. Może za wcześnie, albo za późno? Pozostawiałam ulotki z Lucy i dowiedziałam się, że niektórzy nawet kojarzą plakat ale ulotek nie mieli (wszyscy mieli ulotki, bo wszystkim je zostawiałam), a w sumie to widzieli Lusitkopodobnego kota od dłuższego czasu. Teraz nie wiem co za kociak był potrącony i czy może tam Lusitka nie zwiedzała. Nie znalazłam żadnego kota, więc jest szansa, że przeżył i święte kobitki zabrały go do weta? Jutro będę wydzwaniać. Oby w sobotę ktoś odebrał telefon.
Szukam Lucy. Przeszukuję 31 strony na Facebooku. Sprawdzam 34 strony www. od Białołęckiej do Marek. od Berensona do Trasy Toruńskiej. Rano. Wieczór. W nocy. Hej, zgubiłeś, gdzieś tutaj kota? Mogłam go widzieć. Lusitka i inne koty, dzwoń: 535 606 358

nikeris

 
Posty: 95
Od: Śro lip 16, 2014 9:53

Post » Pt paź 10, 2014 22:45 Re: Warszawa Targówek/Białołęka/Marki - kocia uciekinierka!

I właśnie dzięki takim wariatkom ten świat jeszcze jakoś funkcjonuje. Ja też jak chodzę w okolicach Skarbka to oczy mam dookoła głowy - pamiętam o Lucy. Plakaty też są teraz widoczne. Pozdrawiam i życzę wytrwałości.
ObrazekObrazek

basia111

 
Posty: 571
Od: Czw paź 04, 2012 16:39

Post » Sob paź 11, 2014 7:25 Re: Warszawa Targówek/Białołęka/Marki - kocia uciekinierka!

Za każdym razem zaglądam tutaj z nadzieją, że to TA, dobra wiadomość.
Obrazek

"Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi: iść przez życie nie czyniąc hałasu."
Ernest Hemingway

ewan

Avatar użytkownika
 
Posty: 5825
Od: Nie cze 21, 2009 19:19
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto paź 14, 2014 21:10 Re: Warszawa Targówek/Białołęka/Marki - kocia uciekinierka!

No niestety ciągle szukam. Ostatnio chodziłam trochę dalej, ale ciągle cisza. Już chodzę co raz dalej i wracając co raz bliżej, jakby wróciła. Ktoś dziś sprzątnął jej domek, który wystawiłam przed wejście do bloku. 3 miesiące stał. Nawet nie zadzwonili, ani nie napisali. Poszedł na śmieci?

Mapka możliwego zasięgu kociska, tak po kliknięciu polecicie do galerii zdjęć. Zasięg ograniczony naturalnymi zaporami, zabudową trasy, rzekami i większymi rowami melioracyjnymi. Ścięłam go zaraz za skarbka, ale tak naprawdę może się ciągnąć jeszcze kawałek aż do mostu przed Mochtyńską (przyznam, że ostatnio tam też szukam, ale na mapce nie zaznaczyłam aż tak daleko). Ze wszystkich telefonów w każdą stronę wyszło na to, że aż taki jest jej zasięg (że mogłaby spokojnie iść w stronę Mochtyńskiej). Nie chce być inaczej. W stronę Marek jest bardzo prawdopodobne, że utknęłaby gdzieś w tym lasku przy Sosnowej. Od góry mogłaby zostać ciągle gdzieś koło Berensona, tyle że tam jest jeden podobny kot. Moja panikara zdecydowanie pobiegła dalej i się pogubiła kompletnie.

Obrazek

Macie jakieś pomysły gdzie mogłaby się chować?
Szukam Lucy. Przeszukuję 31 strony na Facebooku. Sprawdzam 34 strony www. od Białołęckiej do Marek. od Berensona do Trasy Toruńskiej. Rano. Wieczór. W nocy. Hej, zgubiłeś, gdzieś tutaj kota? Mogłam go widzieć. Lusitka i inne koty, dzwoń: 535 606 358

nikeris

 
Posty: 95
Od: Śro lip 16, 2014 9:53

Post » Wto paź 14, 2014 22:27 Re: Warszawa Targówek/Białołęka/Marki - kocia uciekinierka!

Strasznie duży obszar, dużo krzaków, łąk... Ja cały czas patrzę i trzymam kciuki.
A tu masz optymistyczny wąteczek, chyba że już czytałaś: viewtopic.php?f=1&t=165232
ObrazekObrazek

basia111

 
Posty: 571
Od: Czw paź 04, 2012 16:39

Post » Śro paź 15, 2014 8:13 Re: Warszawa Targówek/Białołęka/Marki - kocia uciekinierka!

To ja dzwoniłam w sobotę z Mochtyńskiej. Byliśmy w niedzielę tam z TŻ i trochę łazilismy po tych chaszczach, niestety bez skutku. Tak sobie myślę, zaraz za tym wiadukto-ślimakiem jest gruntowy odcinek Mańkowskiej, są m.in. puste domy w budowie, może tam śpi? Są też domy zamieszkane i słupy, na których można przykleić plakaty ;)
Oczywiście nie wiem, czy to była ona, patrzyłam prosto na tego kota i zapamiętałam, że na pewno był biały z grzbietem w ciemne cętki na szarym tle, te cętki wbiły mi się w pamięć.
Tam jest o tyle dobra okolica dla polującego kota, że są te wysokie suche trawy, w których na pewno jest pełno tłustych gryzoni.
Wyrzucam sobie cały czas, że nie zatrzymaliśmy się natychmiast z piskiem opon, ale jechały za nami auta i naprawdę nie było jak. Jak zawróciliśmy za moment, już kota nie było :(
Obrazek

Conchita

 
Posty: 3257
Od: Pt wrz 03, 2010 7:44
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw paź 16, 2014 12:15 Re: Warszawa Targówek/Białołęka/Marki - kocia uciekinierka!

No właśnie na Mochtyńskiej chodziłam, ale jeśli tam doszła to ewidentnie szuka i dłużej niż tydzień na miejscu nie zostaje. Na Skarbka mogła wsiąknąć, bo tam wszystko podobne do siebie. Nie wiem czy wsiąknięta została, czy pobiegła właśnie dalej. A wyrzutów nie macie co robić, gdyby nie wy to w ogóle bym tam nie szukała, a to znaczy, że może iść tym samym tempem co na początku. Bardzo, bardzo dziękuję za wiadomość. Chodziłam po tych polach to jedne korytarze w trawie większe, drugie mniejsze, czyli i koty i lisy tam chodzą. Pustych domów na całym obszarze pełno, więc schronienie może sobie zawsze znaleźć. Po tych lasach na granicy marek chodzą ponoć szaro-białe koty, więc też muszę ogarnąć. A jak dodrukuje nowe plakaty to polecę porozwieszać za mostkiem.

Historia super. Czytałam ich sporo, ale takiej historii jeszcze nie słyszałam. Jestem pewna, że żyje, bo wszystkie koty domowe uciekają przed autami. Lucy zawsze jak nawet jechała z nami w aucie to bała się zaglądać za okno jak były jadące auta obok. Na widok naszego przyjaznego psa nie wychodziła nawet z za wyra puki pies nie poszedł spać. Więc umie się chować. Kwestia jej znalezienia jak już wiem - jest trudna. Dzięki za kibicowanie!
Szukam Lucy. Przeszukuję 31 strony na Facebooku. Sprawdzam 34 strony www. od Białołęckiej do Marek. od Berensona do Trasy Toruńskiej. Rano. Wieczór. W nocy. Hej, zgubiłeś, gdzieś tutaj kota? Mogłam go widzieć. Lusitka i inne koty, dzwoń: 535 606 358

nikeris

 
Posty: 95
Od: Śro lip 16, 2014 9:53

Post » Pt paź 17, 2014 11:32 Re: Warszawa Targówek/Białołęka/Marki - kocia uciekinierka!

Odkryłam, że nienawidzę ciszy w telefonie. Druga porcja nowych ulotek ze wzmianką o nagrodzie przyniosła zupełnie przeciwne rezultaty od zamierzonych. Kompletna cisza... Zbliżają się chłody więc powinna w końcu wyjść! Wychodź Lusita!
Szukam Lucy. Przeszukuję 31 strony na Facebooku. Sprawdzam 34 strony www. od Białołęckiej do Marek. od Berensona do Trasy Toruńskiej. Rano. Wieczór. W nocy. Hej, zgubiłeś, gdzieś tutaj kota? Mogłam go widzieć. Lusitka i inne koty, dzwoń: 535 606 358

nikeris

 
Posty: 95
Od: Śro lip 16, 2014 9:53

Post » Pt paź 17, 2014 11:36 Re: Warszawa Targówek/Białołęka/Marki - kocia uciekinierka!

Jak najwięcej ogłoszeń, stale trzeba dowieszać, w dużym promieniu, i niczym się nie zrażać. To naprawdę skutkuje. Czasem po paru tygodniach/miesiącach. Tylko musi być wzmianka o nagrodzie.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14694
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pt paź 17, 2014 11:48 Re: Warszawa Targówek/Białołęka/Marki - kocia uciekinierka!

Sporo czasu już mięło :( Patrz też całkiem blisko domu, bo w ogromnej ilości przypadków szuka się daleko a okazuje się, że kocina całkiem blisko się chowa. Piwnice i wszystkie inne pobliskie zakamarki sprawdź jeszcze raz dokładnie. No i nieustające :ok: i ciepłe myśli. Tak bardzo chciałabym przeczytać, że już jesteście razem :!:
Obrazek

"Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi: iść przez życie nie czyniąc hałasu."
Ernest Hemingway

ewan

Avatar użytkownika
 
Posty: 5825
Od: Nie cze 21, 2009 19:19
Lokalizacja: Kraków

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ASK@, ewar, Google [Bot], kasik66, magnificent tree i 236 gości