Warszawa Targówek/Białołęka/Marki - kocia uciekinierka!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon wrz 01, 2014 23:36 Re: Warszawa Targówek - kocia uciekinierka!

Dwa dni rozklejałam plakaty. Głębocka. Skarbka z Gór. Ostródzka. Na Głębockiej został tylko jeden. Na Skarbka zostało trochę. Na Ostródzkiej.. dowiedziałam się w kilku scenariuszach i z podziałem na role co złego mogło się stać jej... i co złego może stać się mi, bo szukam sama. Oby Lucy nie trafiła na Ostródzką... Znalazłam dwa błąkające się psy. Zadzwoniłam na straż miejską. Próbowałam jednego z nich złapać ale w końcu uciekł. Szacowany czas przyjazdu straży to 3 godziny...

Dostałam właśnie jeden telefon. Rozjechany kot. Zebrałam się w sobie. Pojechałam. Połowa kota szaro-biała. Połowa nie Lucy. Połowa kota z ulicy miała przynajmniej na koniec dwie osoby płaczące nad jego losem.

Dziękuje raz jeszcze wszystkim, którzy idąc i wracając z pracy, szkoły chodzą z podniesioną głową i rozglądają się za kotami. Bardzo dziękuję. Muszę ją znaleźć zanim będę płakać nad jej połową. Proszę, niech ktoś ją w końcu zobaczy. Nie chcę płakać nad jej połową. Lusitka pokaż się!
Szukam Lucy. Przeszukuję 31 strony na Facebooku. Sprawdzam 34 strony www. od Białołęckiej do Marek. od Berensona do Trasy Toruńskiej. Rano. Wieczór. W nocy. Hej, zgubiłeś, gdzieś tutaj kota? Mogłam go widzieć. Lusitka i inne koty, dzwoń: 535 606 358

nikeris

 
Posty: 95
Od: Śro lip 16, 2014 9:53

Post » Czw wrz 04, 2014 16:29 Re: Warszawa Targówek - kocia uciekinierka!

Morze ulotek rozdanych przez w sumie kilka dni i ciągle cisza. Nie mam już bladego pomysłu gdzie szukać. Teraz to taka wewnętrzna walka wychodzić, czy nie wychodzić na szukanie. Jednak rozjechany kociak z przystanku autobusowego mocno mnie zmotywował. Nie znalazłam Lusitki w takim stanie, więc może jest jeszcze jakaś szansa?

Czy naprawdę nikt tutaj nie zna osób karmiących kociaki? Nie znalazłam żadnych miseczek przy śmietnikach. Możliwe, że nikt nie karmi tutaj kotów? Głębocka, Lewandów, Skarbka?? :(
Szukam Lucy. Przeszukuję 31 strony na Facebooku. Sprawdzam 34 strony www. od Białołęckiej do Marek. od Berensona do Trasy Toruńskiej. Rano. Wieczór. W nocy. Hej, zgubiłeś, gdzieś tutaj kota? Mogłam go widzieć. Lusitka i inne koty, dzwoń: 535 606 358

nikeris

 
Posty: 95
Od: Śro lip 16, 2014 9:53

Post » Pt wrz 05, 2014 6:13 Re: Warszawa Targówek - kocia uciekinierka!

Ja karmię jednego a czasem dwa bezdomniaki u siebie na tarasie (taras jest na wysokości pierwszego piętra:)), odwiedzają mnie różne koty, też domowe. Oprócz tej pani za przedszkolem nie znam więcej karmicieli tu w okolicy. Kiedyś sporo kotów było w gospodarstwie przy zjeździe z Berensona, niedaleko Netto, ale teraz jakoś tam nie widuję kotów. Może sobie dziewczyna jakoś póki co radzi a jak zrobi się zimniej to będzie szukać schronienia. Może ktoś wtedy zadzwoni po straż miejską albo sam odwiezie do schroniska. Cały czas trzymam kciuki i wierzę, że panna giganciara da się znaleźć.
ObrazekObrazek

basia111

 
Posty: 571
Od: Czw paź 04, 2012 16:39

Post » Sob wrz 06, 2014 13:10 Re: Warszawa Targówek - kocia uciekinierka!

Właśnie tam za netto i marcpolem wczoraj i przedwczoraj widziałam kociaka. Czarno-biały bardzo nisko na łapkach chodził i krążył z jednej strony ulicy na drugą po dróżkach i w krzaki, przez drogę i w trawę. Podrzuciłam mu trochę karmy, był bardzo wystraszony i uciekał, ale jak potem wróciłam to karma znikła. Krążę tam od kilku dni bo ktoś mi mówił, że widział tam szaro-białego kota. (Szaro biały to pewnie ten pingwinek) Kot wychodzi z krzaków pomiędzy netto i zasiatkowanym polem, później rusza na Skarbka albo na domki. Już od tygodnia chodzę tamtędy i szukam tego szaro-białego kotka. Kawałek dalej po drugiej stronie pola za siatką, koło przystanku autobusowego i myjni, przez kilka dni koło 19 siedział jakiś szaro-biały kociak i patrzył w stronę jezdni. Czyli mam jeszcze dwa niezidentyfikowane szaro-białe kotki, które pokazują się na Berensona? (tak się chyba ta ulica nazywa) No i trzeciego na Skarbka który krąży w środkowych osiedlach. :cry:

EDIT: Czarno- biały kociak złapany. Przez tydzień widywałam go co raz dalej, aż wczoraj zaczął za mną płakać i śledzić, co podchodziłam to uciekał, aż został w punkcie gdzie go pierwszy raz widziałam, czmychnął i tyle go widziałam. Dziś siedział na środku ulicy, ktoś wyrzucił na środkowy pas jezdni dwie skórki chleba. Kociak siedział i skubał ten zeschnięty chleb. Nawet nie drgnął, jak auto przejechało. Po prostu siedział i starał się zeskubać to co było na jezdni. Tym razem miałam ze sobą puszkę, więc z chlebem wygrała. :) Pół puszki później i po godzinie czekania na Eco (po 1 w nocy) udało się bez problemu już spokojnego mruczka zapakować. Przerażenie tydzień temu, a teraz mruczek. :201461
Ostatnio edytowano Sob wrz 13, 2014 1:55 przez nikeris, łącznie edytowano 1 raz
Szukam Lucy. Przeszukuję 31 strony na Facebooku. Sprawdzam 34 strony www. od Białołęckiej do Marek. od Berensona do Trasy Toruńskiej. Rano. Wieczór. W nocy. Hej, zgubiłeś, gdzieś tutaj kota? Mogłam go widzieć. Lusitka i inne koty, dzwoń: 535 606 358

nikeris

 
Posty: 95
Od: Śro lip 16, 2014 9:53

Post » Śro wrz 10, 2014 12:27 Re: Warszawa Targówek - kocia uciekinierka!

Słyszałam, że podobna kicia pojawiła się na szumiących liści/ gruszy. Chodzę tam ale cisza.
Kolejny telefon, że od kilku tygodni pojawia się w Markach na ul. Zagłoby, tuż za osiedlem gdzie uciekła.
Jeszcze jeden telefon, że na pewno ona na końcu Skarbka, przy ulicy Berensona.

Odchodzę już od zmysłów i nie daję rady być w 3 odległych miejscach na raz :( Jedna Pani ostatnio złapała kociaka szaro-białego kocurka z białym pyszczkiem, zerwała ogłoszenie, trzymała kota, ale nie widziała żadnej różnicy. Kocur (Lucy to kotka po sterylizacji z widoczną szramą na pół brzuszka), z całymi białymi łapami (moja ma od wewnątrz szare), a i tak to na pewno moja.

Jutro będą równo dwa miesiące, dziś kolejna partia plakatów i ulotek. Nic tylko usiąść i płakać. Nie ma mowy. Trzeba chodzić i szukać! Znajdę ją! Lusitkę.
Szukam Lucy. Przeszukuję 31 strony na Facebooku. Sprawdzam 34 strony www. od Białołęckiej do Marek. od Berensona do Trasy Toruńskiej. Rano. Wieczór. W nocy. Hej, zgubiłeś, gdzieś tutaj kota? Mogłam go widzieć. Lusitka i inne koty, dzwoń: 535 606 358

nikeris

 
Posty: 95
Od: Śro lip 16, 2014 9:53

Post » Śro wrz 10, 2014 12:28 Re: Warszawa Targówek - kocia uciekinierka!

znajdziesz :ok: :ok: :ok:
Obrazek

Agneska

 
Posty: 16483
Od: Wto paź 26, 2004 12:28

Post » Pt wrz 12, 2014 0:30 Re: Warszawa Targówek - kocia uciekinierka!

Jestem już wykończona. Fizycznie - stawy powykręcało mi do granic możliwości. Ból. Psychicznie - tyle chodzenia i cisza.

Na pocieszenie czytałam wątki o znalezionych kotach. Na pocieszenie bo się znalazły. Jednak tam, wszędzie, tyle ludzi pisało, szukało, pamiętało. Po Lusitce ani śladu. Raz na jakiś czas telefon. Nadzieja. Jednak to ciągle nie ona. Nie o niej. Tyle czasu szukam w złym miejscu? Może po prostu dobrze się schowała? Rozniosłam sama masę ulotek. Rozwiesiłam sama masę plakatów. Mam nadzieję, że nie tylko ja jej szukam. W domu już tylko ja i kociak rozpaczamy za Lusitką. Tylko ja chodzę i kiciam po nocach. Postradałam zmysły chyba, bo już z doświadczenia wiem, że szwędanie po nocach nie zawsze jest bezpieczne. Dwa miesiące i ryczę za Lucy jakby wczoraj wybrała się na "wakacje"… :placz:
Szukam Lucy. Przeszukuję 31 strony na Facebooku. Sprawdzam 34 strony www. od Białołęckiej do Marek. od Berensona do Trasy Toruńskiej. Rano. Wieczór. W nocy. Hej, zgubiłeś, gdzieś tutaj kota? Mogłam go widzieć. Lusitka i inne koty, dzwoń: 535 606 358

nikeris

 
Posty: 95
Od: Śro lip 16, 2014 9:53

Post » Pt wrz 12, 2014 4:57 Re: Warszawa Targówek - kocia uciekinierka!

Wytrzymaj i nadal szukaj ,zbliża się najgorszy czas . :ok:

iwona66

Avatar użytkownika
 
Posty: 10969
Od: Pt paź 23, 2009 15:40
Lokalizacja: warszawa - wołomin i jeszcze dalej :)

Post » Pt wrz 12, 2014 11:33 Re: Warszawa Targówek - kocia uciekinierka!

nikeris pisze:Na pocieszenie czytałam wątki o znalezionych kotach.

Moim niedościgłym wzorem szukania kota jest iwonami i historia odszukania przez nią Ogryni.
viewtopic.php?f=1&t=104532&p=8631654
Iwonami nie zagląda teraz często na forum, ale może napisz do niej pw (?).
Celinka >>>
Kitka [*]

Hana

 
Posty: 10125
Od: Pon lut 04, 2002 15:36

Post » Pt wrz 12, 2014 11:40 Re: Warszawa Targówek - kocia uciekinierka!

Iwonka to idealny ekspert w takich sprawach, historię Ogryni śledziło pół rofum z zapartym tchem
jak nie całe

ogłoszenia ogłoszenia ogłoszenia wytrwale
znajdzie sie na pewno :ok:

w poszukiwaniach Ogryni pomagał Tajemniczy Wujek Z (przepraszam jeśli przekręciłam) wejdź na wątek Ogruni


viewtopic.php?f=1&t=139519
Wojtusiu... zabrałeś moje serce. odwiedź mnie proszę, kiedyś..we śnie..w innym futerku.
ObrazekObrazek

mamaGiny

Avatar użytkownika
 
Posty: 7113
Od: Pon maja 10, 2010 10:30
Lokalizacja: Śląsk

Post » Pt wrz 12, 2014 12:22 Re: Warszawa Targówek - kocia uciekinierka!

Dzięki historii Ogryni znalazłam to forum :) Dzięki Iwonami dostałam ściągę jak uparcie szukać. Boję się właśnie, że Lucy nie znajdzie się bo nie znam nikogo kto dokarmiałby koty. Większość tych wspaniałych historii kończy się szczęśliwie bo ktoś zobaczył nowego kota i przypomniał sobie o ogłoszeniu. W upały ustawiałam wszędzie miseczki z wodą i jedzeniem. Cisza... Oj tak to z pewnością najgorszy czas.
Szukam Lucy. Przeszukuję 31 strony na Facebooku. Sprawdzam 34 strony www. od Białołęckiej do Marek. od Berensona do Trasy Toruńskiej. Rano. Wieczór. W nocy. Hej, zgubiłeś, gdzieś tutaj kota? Mogłam go widzieć. Lusitka i inne koty, dzwoń: 535 606 358

nikeris

 
Posty: 95
Od: Śro lip 16, 2014 9:53

Post » Pt wrz 12, 2014 12:25 Re: Warszawa Targówek - kocia uciekinierka!

na pewno pojawiają się tam panie dokarmiające koty, trzeba szukać szukać..
Wojtusiu... zabrałeś moje serce. odwiedź mnie proszę, kiedyś..we śnie..w innym futerku.
ObrazekObrazek

mamaGiny

Avatar użytkownika
 
Posty: 7113
Od: Pon maja 10, 2010 10:30
Lokalizacja: Śląsk

Post » Pt wrz 12, 2014 19:59 Re: Warszawa Targówek - kocia uciekinierka!

Podbijam wątek Lucy. Oby się znalazła :ok:

lilianaj

Avatar użytkownika
 
Posty: 5228
Od: Sob kwi 26, 2014 19:14
Lokalizacja: Warszawa Białołęka

Post » Pon wrz 15, 2014 16:48 Re: Warszawa Targówek - kocia uciekinierka!

Zero miseczek. Za to w okolicy całkiem sporo domków jednorodzinnych. Jeśli część właścicieli zabiera psy na noc do domu, to przynajmniej jest szansa, że przetrwała upały, znalazła wodę i jedzenie. W jedną stronę zamknięte osiedla bloków, z drugiej domki. Ciągle szukam na Skarbka po nocach, a wieczorami chodzę szukać w Markach. Nie potrafię słowami opisać jak bardzo chciałabym w końcu usłyszeć miauknięcie. Wystarczy jedno miauknięcie.
Szukam Lucy. Przeszukuję 31 strony na Facebooku. Sprawdzam 34 strony www. od Białołęckiej do Marek. od Berensona do Trasy Toruńskiej. Rano. Wieczór. W nocy. Hej, zgubiłeś, gdzieś tutaj kota? Mogłam go widzieć. Lusitka i inne koty, dzwoń: 535 606 358

nikeris

 
Posty: 95
Od: Śro lip 16, 2014 9:53

Post » Wto wrz 16, 2014 5:21 Re: Warszawa Targówek - kocia uciekinierka!

Ja cię rozumiem doskonale, też przez to przechodziłam. Wydaje mi się jednak, że taki kicianie po nocach nie ma teraz zbyt dużego sensu. Jeżeli koteczka jest gdzieś w okolicy, to musiała znaleźć jakieś schronienie i jedzenie. Tu jest zbyt duży obszar żebyś mogła go ogarnąć, więc odpocznij trochę. Wiesz, wydaje mi się, że teraz najważniejsze to podbijać ogłoszenie w internecie, na forach osiedlowych, u weterynarzy. Sprawdzać strony schronisk w pobliżu, fundacji kocich itp. (co zapewne robisz, ale tak mi do głowy przychodzi kolejno). Dobrze by było podrukować trochę nowych plakatów, popakować w przezroczyste koszulki od deszczu (na dole zakleić taśmą) i znowu poprzypominać się ludziom w okolicy. Ja dzisiaj przeszłam jedną stroną Skarbka na całej długości Derbów i znalazłam jeden tylko plakat na słupie, ale ja go szukałam. Trzeba ludziom się przypominać. Dobrymi obserwatorami są dzieci chodzące do szkoły. Jak byś przygotowała trochę plakatów, to mogę pomóc ci kiedyś porozklejać na Skarbka i na Magicznej (dalej z względu na zapalenie stawów nie dam rady). Jak coś to dawaj znać. może być na pw.
A cały czas trzymam kciuki.
ObrazekObrazek

basia111

 
Posty: 571
Od: Czw paź 04, 2012 16:39

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510, Silverblue i 512 gości