Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunów?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lip 15, 2014 12:12 Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunów?

Zbierzmy pomysły...

pierwszy:
1. Zamknąć wszystkie pomieszczenia, okna i szafki, do których koty nie powinny mieć dostępu, i które nie powinny być otwierane przez petsittera (PS). Jeśli to możliwe na klucz, jeśli nie -- zaklejone szeroką taśmą klejącą.

2. zostawić dokładny opis każdego kota, z jego zwyczajami i potrzebami.

3. zostawić dokładny opis czynności do wykonania przy zwierzakach (typowa "czeklista" :wink: ), krok p kroku, do odhaczania przez PS.
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23733
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Wto lip 15, 2014 12:21 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

Naklejam na oknach kartki z ostrzeżeniem - nie otwierać uchylnie
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto lip 15, 2014 12:23 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

Jesli ktos ma kuwety w lazience, to wyniesc je chocby i na srodek korytarza czy pokoju, a lazienke zamknac na klucz.
Ciastusiu i Haskellku [*]

Discordia

Avatar użytkownika
 
Posty: 11231
Od: Nie sie 12, 2007 12:34
Lokalizacja: Wabern/Szwajcaria

Post » Wto lip 15, 2014 12:28 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

Żeby kot nie wyślizgnął się na korytarz założyć przegrodę w drzwiach wejściowych, choćby z grubego kartonu. A najlepiej zrobić w przedpokoju "śluzę", tzn. uniemożliwić kotom do niego dostęp, wynieść wszystkie ich rzeczy do pozostałej części mieszkania, a w przedpokoju pochować / zakryć wszystkie rzeczy i zakamarki, za którymi mógłby się schować kot.
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23733
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Wto lip 15, 2014 12:30 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

Adres i telefon do przychodni i nazwisko weta, który prowadzi koty.

Nie, no z zamykaniem łazienki to już przesada - jeśli normalnie koty mają tam dostęp i przyzwyczajone są, że potrzeby naturalne tam się załatwia. Po prostu muszą być zabezpieczone wszystkie szafki i zakamarki (np. jeśli jest wejście za wannę, to można je odciąć płatami sklejki), pralka zaklejona na głucho, urządzenia elektryczne wyłączone.

W reszcie mieszkania muszą być dokładnie skatalogowane kocie schowki - np. pod szafą, na szafie, za wersalką z tyłu albo z boku, w wersalce itp.
ObrazekObrazekObrazek
Panowie Kocurowie
"Poznasz siebie, poznając własnego kota." Konrad T. Lewandowski, "Widmowy kot"

PumaIM

Avatar użytkownika
 
Posty: 20169
Od: Pon sty 20, 2003 1:30
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lip 15, 2014 12:35 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

PumaIM pisze:Adres i telefon do przychodni i nazwisko weta, który prowadzi koty.

Ja zostawiałam też kasę na pierwszą wizytę/wstępną diagnostykę.
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34183
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Wto lip 15, 2014 12:45 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

Wyczesać i odkłaczyć koty, żeby było mniejsze ryzyko zatkania, którego nikt nie zauważy?
Zostawić wiadomość u swojego weta, plus dyspozycję leczenia.
Przygotować pospinany transporter, podkłady/poduszkę/ kocie ręczniki, czy co tam.
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23733
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Wto lip 15, 2014 12:51 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

Ja umawiam się w lecznicy i "otwieram" kredyt na wszelki wypadek.
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto lip 15, 2014 12:52 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

Teraz też bym tak zrobiła.
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34183
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Wto lip 15, 2014 12:53 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

Gretta pisze:
PumaIM pisze:Adres i telefon do przychodni i nazwisko weta, który prowadzi koty.

Ja zostawiałam też kasę na pierwszą wizytę/wstępną diagnostykę.

I książeczki zdrowia można by zostawić gdzieś w miarę na wierzchu (oczywiście, poza zasięgiem kotów).
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Wto lip 15, 2014 13:00 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

Discordia pisze:Jesli ktos ma kuwety w lazience, to wyniesc je chocby i na srodek korytarza czy pokoju, a lazienke zamknac na klucz.


a co takiego strasznego czai się w łazience ?

ja ograniczam się do zostawienia nr telefonu do doświadczonego kociarza, który jest na miejscu,
koty z dochodzącą opieką zostawiam maksymalnie na 3 -4 doby,
przy dłuższej nieobecności jadą do moich rodziców. Na szczęście mam taką możliwość.
Obrazek

tangerine1

 
Posty: 15466
Od: Nie lis 14, 2004 20:59
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post » Wto lip 15, 2014 15:18 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

Ja mam na oknach klamki blokowane kluczem - okna, których opiekun ma nie otwierać, blokuję po prostu
dodatkowo weterynarza informuję, że wyjeżdżam i że w razie czego taka i taka osoba może zadzwonić albo zgłosić się z kotem

ale jeśli akurat nie tymczasujemy kociaków, podczas wyjazdów do 3 dni koty zostają same, z karmą, wodą i odpowiednią liczbą kuwet (dostawiamy im 2 dodatkowe)
sąsiadkę wtedy proszę, żeby w razie "W" - np. strasznej nawałnicy - weszła i zamknęła okna
nic więcej nie musi robić, zastrzegam jej to wyraźnie, że chodzi tylko o zamknięcie okien
zwykle robi to w trakcie rozmowy ze mną.

Przy dłuższych wyjazdach dochodzi osoba, która moje koty i ich zwyczaje zna od lat
BTW, ta osoba nigdy nie widziała Pingwina, wie tylko, że podobno on istnieje ;)
abluo ergo sum

Beliowen

Avatar użytkownika
 
Posty: 55549
Od: Czw lis 25, 2004 11:33
Lokalizacja: 52°04′N 21°01′E

Post » Wto lip 15, 2014 15:36 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

Kartka z telefonami do wetów,którzy leczą moje koty, dokładna informacja odnosnie jedzenia dla kotów.
Pieniądze na weta lub info do weta,ze ktoś moze sie z kotami zamiast mnie zgłosić.
No i kontakt telefoniczny z opiekunem,gdzie bym nie była.
Zakaz otwierania uchylnie okien .
Zamkniete szafki- moje koty nie dokonuja wlaman. Pralka zawsze zamknieta jak mnie nie ma -opisane kryjówki,gdzie jest Gucio - ale on jak i reszta sa sprzedajni, juz drugiego dnia sie wdziecza w komplecie do opiekujacego.
Proszę tez,by drzwi na balkon przez który się wchodzi otwierac dopiero po zamknieciu drzwi na klatkę schodową na klucz.
Opiekunem moze byc tylko ktos ,kto zna moje koty - wbrew pozorom takich osob jest sporo- trzy sąsiadki, znajome, przyjaciólka.
Zostawiam saszetki intestinala gastro,ktore koty lubia,a zapobiega to rewolucjom zoladkowym. Dodatkowe miski z woda wystawiam.
Wystawiam dodatkowa kuwete ( w sumie trzy na trzy koty) i duzo żwirku w zapasie,bo moje koty to górniki ;)

Nie powierze kotów dzieciom ani młodziezy- sa pelne dobrych intencji,ale to dzieci.
Ostatnio edytowano Wto lip 15, 2014 15:49 przez anulka111, łącznie edytowano 1 raz
Psiara zreformowana od 2007 Smakusia, Gucio od 2008 oraz Rysia od 2009, Gapka odeszła w 2014, Gucio w 2017, Ryś i Jaga w 2020 . Nowi mieszkańcy Aki od 2018,a Bigos I Tekla od 2020 .
Zdrowia, pieniędzy i szczęścia wszystkim .

anulka111

Avatar użytkownika
 
Posty: 101734
Od: Sob lip 14, 2007 16:39
Lokalizacja: Zabrze

Post » Wto lip 15, 2014 15:41 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

Poprosiłam Anję, żeby dodała wątek do Kociego ABC.
abluo ergo sum

Beliowen

Avatar użytkownika
 
Posty: 55549
Od: Czw lis 25, 2004 11:33
Lokalizacja: 52°04′N 21°01′E

Post » Wto lip 15, 2014 16:14 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

Schować wszelkie kable, w najgorszym wypadku odłączyć je od zasilania.
"Rozbroić" schowki, które mogą być niebezpieczne (Przykład: Fortuna lubi się wciskać pod dolną szufladę szafy albo między stelaż i dolny materac - na czas wyjazdu wyjmuję tę szufladę a dolny materac wysuwam na środek pokoju

Bryska4

Avatar użytkownika
 
Posty: 19048
Od: Sob paź 25, 2008 17:59

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 183 gości