Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunów?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lip 16, 2014 13:07 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

Aha, jakiś czas przed przewidywanym wyjazdem zaczynam podawać RC Kalm - zawsze po tym jest spokojniejsza trochę, może nie będzie tak się nie chować, wiać przed opiekunem. Zawsze jest to ktoś, kogo zna ale ona jest nieufna bardzo
Puszeńko :1luvu:
Cnoty niewieście mam w paluszku ╭∩╮

jozefina1970

Avatar użytkownika
 
Posty: 32465
Od: Nie maja 09, 2010 12:46
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro lip 16, 2014 14:52 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

Ja mam feliway w kontakcie.
Obrazek

miszelina

Avatar użytkownika
 
Posty: 13512
Od: Nie maja 06, 2007 13:31
Lokalizacja: Krakow

Post » Śro lip 16, 2014 15:40 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

ryb-ka pisze:Zastawiam wszystkie otwarte drzwi czymś ciężkim, żeby koty się nie pozamykaly w pomieszczeniach.
Blokuję płytę elektryczną, bo jeden szkodnik lubi biegać po blatach i potrafi ją wlączyć.

Tez mamy taka plyte, blokuje ja, ale kociaste ja odblokowuja.... wylaczylabym z pradu po prostu.
Nigdy nie zostawilam zwierzat, ale jak wychodze z domu sprawdzam gdzie sie znajduja, szczegolnie czy pokojcorki jest otwarty, bo czesto lokuja sie pod jej lozkiem

czarnykapturek

 
Posty: 1389
Od: Pt wrz 21, 2012 18:54
Lokalizacja: Madryt (Hiszpania)

Post » Czw lip 17, 2014 10:06 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

Te pralki, szafki itp. to w ogóle albo powinny być zamknięte na mur (przy dłuższej nieobecności naklejona taśma, komunikująca swoją obecnoscią "tego się nie rusza"), albo otwarte na stałe (podobnie, żeby osoba opanowała odruch zamykania otwartego). U nas pralka jest otwierana od góry, jeden kicur kiedyś zwiedził wnętrze i więcej się nie interesował, ale jak biorę się do prania to przegrzebuję ręką zawartość, choćby żeby się zorientować, ile tego tam jest i jakie. Kicur by w tym momencie nawinął się pod grzebiacą rękę, bęben jest nie za wielki. Gorsze mi się wydają te otwierane z boku, ale może niesłusznie.
ObrazekObrazekObrazek
Panowie Kocurowie
"Poznasz siebie, poznając własnego kota." Konrad T. Lewandowski, "Widmowy kot"

PumaIM

Avatar użytkownika
 
Posty: 20169
Od: Pon sty 20, 2003 1:30
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lip 17, 2014 10:42 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

U mnie ten problem odpada, koty pralka sie nie interesuja, ona jest zawsze pusta i uchylona, pranie zbieram w koszu, ktory z kolei jest zawsze zamkniety, a na klapie stoi miska. Rzeczy wkladam do pralki bezposrednio przed jej wlaczeniem.
Obrazek

miszelina

Avatar użytkownika
 
Posty: 13512
Od: Nie maja 06, 2007 13:31
Lokalizacja: Krakow

Post » Czw lip 17, 2014 10:48 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

Też mi się te otwierane z boku wydają gorsze.
Słyszałam o innych przypadkach uduszenia się kota zamkniętego w pralce.
Ale swojej pralki na czas wyjazdu nie chcę zamykać.
Dlatego dobry wydaje mi się pomysł Beliowen, żeby na zatrzask pralki założyć taki korek: http://www.dar-win.pl/product.php?id_product=212
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14195
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Czw lip 17, 2014 10:54 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

Nigdy nie zamykam pralki, wolę żeby się wietrzyła, a koty nigdy nie wchodzą - są za duże, żeby im było wygodnie. Nie da się pralki też zamknąć przypadkiem - żeby zatrzasnąć trzeba odciągnąć rączkę przy drzwiach.
Ciężko ustalić zasady dla wszystkich, każde mieszkanie ma inny układ, szafki, okna, urządzenia. Zdrowego rozsądku, przewidywania, zwykłej skrupulatności, odliczania kotów, sprawdzania, na ile się da, czy jedzą i są zdrowe nie zastąpi żadna lista.
I jeszcze jedno. Gdy wyjeżdżacie na dłużej i odcinacie prąd, wodę, gaz itd. pokażcie opiekunowi, gdzie się to włącza na wszelki wypadek. Kiedyś przyszłam wieczorem do sąsiadów i musiałam wracać po latarkę, żeby włączyć jakiekolwiek światło. Czasem kot rzygnie kłakami, czasem zwali kwiatka i trzeba posprzątać - nie zostawię tego przecież na 2 tygodnie na przykład, podobnie opiekunowie moich kotów.
KK1, KK2, Kocia Koalicja 3
ROWERZYŚCI TO ZUO!

Monostra

Avatar użytkownika
 
Posty: 12552
Od: Śro lut 08, 2006 21:42
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw lip 17, 2014 11:18 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

Fakt, miałam ten problem, kiedy chadzałam do znajomego podlewać kwiatki - czasem przybywałam już po zmroku, światło wyłączone, przełącznik pod sufitem, a krzesło do wspięcia się do niego stało gdzieś w mroku :twisted: Miałam zwykle w kieszeni małą latarkę, no ale w przypadku obsługi ruchliwych kotów to mało praktyczne :wink:
ObrazekObrazekObrazek
Panowie Kocurowie
"Poznasz siebie, poznając własnego kota." Konrad T. Lewandowski, "Widmowy kot"

PumaIM

Avatar użytkownika
 
Posty: 20169
Od: Pon sty 20, 2003 1:30
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lip 17, 2014 12:03 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

Nie zamykać mieszkania na wszystkie zamki, dając opiekunce klucz tylko do części.
Lata temu opiekowałam się kotką koleżanki z pracy. Ona wyjeżdżała w czwartek wieczorem, od Anki dostałam klucze w piątek po południu (jej komplet), a do kota pojechałam wieczorem. Okazało się, że brakuje jednego klucza. Zanim klucze mi dowieziono była niedziela!
Kotu nic się nie stało.
Kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!
[...] jesteś tym, co jesz... kabanosem w majonezie"

ariel

 
Posty: 18674
Od: Wto mar 15, 2005 11:48
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Czw lip 17, 2014 12:07 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

No ale to już najlepiej, o ile to możliwe, odbierać klucze w mieszkaniu, z pokazaniem palcem, który od czego - i przy okazji rozkładu mieszkania i wszystkich kocich urządzeń. Można klucze wziąć wcześniej, z powyższym pokazaniem palcem - przecież to na ogół komplet zapasowy.
ObrazekObrazekObrazek
Panowie Kocurowie
"Poznasz siebie, poznając własnego kota." Konrad T. Lewandowski, "Widmowy kot"

PumaIM

Avatar użytkownika
 
Posty: 20169
Od: Pon sty 20, 2003 1:30
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lip 17, 2014 12:49 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

Fajny ten pomysł z haczykami na sznurki od rolet. Ja je podwiazywalam dotad wysoko- juz raz mi sie kot zaplatal w te sznurki-perelki na poczatku :( Mam leniwe koty,ale pralkę wyjeżdżając zamykam,liczę też koty bez końca- opiekującym wskazuje wszystkie kryjówki- jest ich ograniczona ilosc- mieszkanie mam urządzone pod koty. Otwarta mam tylko jak jestem w domu.

Moj kot kocha uszy reklamówek -podgryzac. Warto więc uważąc,by dostepu do plastikowych reklamowek nie bylo- bo to sie konczy interwencjami chirurgicznymi.
Ostatnio edytowano Czw lip 17, 2014 14:29 przez anulka111, łącznie edytowano 1 raz
Psiara zreformowana od 2007 Smakusia, Gucio od 2008 oraz Rysia od 2009, Gapka odeszła w 2014, Gucio w 2017, Ryś i Jaga w 2020 . Nowi mieszkańcy Aki od 2018,a Bigos I Tekla od 2020 .
Zdrowia, pieniędzy i szczęścia wszystkim .

anulka111

Avatar użytkownika
 
Posty: 101734
Od: Sob lip 14, 2007 16:39
Lokalizacja: Zabrze

Post » Czw lip 17, 2014 13:13 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

Wątek jest dodany w Kocim ABC do działu III, świadomie go zdublowałam w pkt. 1. i w pkt. 2.
Obrazek
Pirackie Trio [']:
Brucek 20.10.2001-09.04.2015 / Hrupka 20.10.2001-23.07.2016 / Rysio 20.05.2002-23.06.2018
oraz Wiórka 20.04.2016-26.11.2018

PiNeski: Pirat Lotka i Neska

Anja

Avatar użytkownika
 
Posty: 25600
Od: Śro lis 06, 2002 9:01
Lokalizacja: Warszawa Dolny MoKOTów

Post » Czw lip 17, 2014 18:30 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

Słuchajcie, ale dorosły, pełnosprawny kot przecież sie chyba nie utopi, nawet jakby wpadł do sedesu? Bo moje gamonie owszem, kilka razy wleciały, po czym wyskoczyły jeszcze szybciej jak wpadły ;) Oczywiście kot niewidomy, niepełnosprawny, czy kociak to troche inna bajka...

Przyznam, że ja zakręcam zawór wody nawet jak wychodzę na trochę, ale to przez Krę i jej pomysły (w zeszłym roku zalała sąsiadkę demontując sedes). Z tego samego powodu nie mam kuchenki na gaz (Kra umie odkręcać kurki, a że sobie na 100% nie ufam i nie daj Boże bym zapomniała zakręcić zawór główny)....

Zostawiając koty z kimś zostawiam pełną "instrukcję obsługi" a na pudełkach z jedzeniem przylepione kartki czyje co jest i ile dawać ;)
kontakt telefoniczny: 786 116 007 Obrazek

Jeśli komuś coś zalegam (bazarek itp) proszę o kontakt- skleroza ;)

ulvhedinn

 
Posty: 4214
Od: Śro wrz 13, 2006 19:09
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw lip 17, 2014 18:44 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

Tak ogólnie, nie tylko przed wyjazdem - pochować wszelkie torby z uszami - papierowe również. Ostatnio jak wróciłam z pracy, to Grzdyla wisiała na łóżku powieszona na papierowej torbie po spodniach - mój mąż miał w tej torbie przyszykowane materiały na egzamin (miał plan, żeby wrócić z pracy, zapakować wszystko do samochodu i jechać na uczelnię), na szczęście młoda się tylko wystraszyła...
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek

makrejsza

 
Posty: 2032
Od: Czw lis 22, 2007 20:41
Lokalizacja: Chocianów

Post » Pt lip 18, 2014 8:36 Re: Jak przygotować mieszkanie na czas nieobecności opiekunó

Dzisiejsze kuchenki na gaz wymagają czegoś więcej niż tylko odkręcenia kurka - przy odkręcaniu trzeba go dość mocno przycisnąć jednocześnie, żeby poszedł gaz. Przyciśnięcie bez kręcenia nic nie daje (poza iskrą zapalającą, która w tym momencie niczego nie zapali, bo gaz nie leci), samo kręcenie też nic nie da. Zabezpieczenie zrobione prawdopodobnie przed małymi dziećmi, ale widziałam, jak mój łaciasty paszczą kręcił sobie kurkiem :twisted:

Torby z uszami, owszem - oraz wszelkie zwisające kable, pasy, sznury itp., które mogą utworzyć pętlę, a nie urwać się pod ciężarem parukilogramowego futrzaka.
ObrazekObrazekObrazek
Panowie Kocurowie
"Poznasz siebie, poznając własnego kota." Konrad T. Lewandowski, "Widmowy kot"

PumaIM

Avatar użytkownika
 
Posty: 20169
Od: Pon sty 20, 2003 1:30
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: KotSib i 241 gości