POMOCY -W-wa Bemowo- KOCIAKI BARDZO CHORE:(

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto wrz 02, 2014 22:16 Re: Warszawa Bemowo- uratowane kociaki i mama z kontenera

Dzwoniłam ,pytała i usłyszałam że tak młodych kotów nie sterylizują . :roll:
Obrazek

dorcia44

 
Posty: 43917
Od: Pt maja 19, 2006 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro wrz 03, 2014 7:06 Re: Warszawa Bemowo- uratowane kociaki i mama z kontenera

dorcia44 pisze:Dzwoniłam ,pytała i usłyszałam że tak młodych kotów nie sterylizują . :roll:

Zgadza się.Nie kastrują. Dziewczynki od 6 miesiąca chłopcy muszą być starsi.
łapałam 4-miesięczne koty i kastrowałam w Otwocku u naszej wetki.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55372
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro wrz 03, 2014 10:20 Re: Warszawa Bemowo- uratowane kociaki i mama z kontenera

Zlapalam w kiedys w styczniu 3 kociaki od dwoch dzikich kotek - jeden nie przezyl (z zimna) a dwa zlapalam do klatki-lapki, ktora dostalam ze schroniska (u nas pelnia rowniez role odpow. w Polsce TOZ) Okazaly sie 2 kociczkami i zostaly przez wetow wysterylizowane. Kiedy je odbieralam - mloda wetka powiedziala, ze dostali wielki ochrzan od szefowej, ze poddali sterylizacji kocieta, ktore mialy jeszcze mleczne zabki :cry: Zapytalam (laicko) dlaczego - odpowiedziala, ze moze to miec wplyw na ich wzrost. Ale na szczescie obie wyrosly na dorodne, wspaniale kocice :ok: :1luvu:
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Śro wrz 03, 2014 10:56 Re: Warszawa Bemowo- uratowane kociaki i mama z kontenera

ASK@ pisze:
dorcia44 pisze:Dzwoniłam ,pytała i usłyszałam że tak młodych kotów nie sterylizują . :roll:

Zgadza się.Nie kastrują. Dziewczynki od 6 miesiąca chłopcy muszą być starsi.
łapałam 4-miesięczne koty i kastrowałam w Otwocku u naszej wetki.


Ok, czyli sześciomiesięczne już kastrują, a nie dopiero roczne.
To mi się wydało wątpliwe, bo sama kastrowałam w Koterii młodsze koty.
Dorciu nie doczytałam się, ile mają te kociaki, które ty chciałaś wykastrować, ale myślę, że w razie takich przypadków, to można jeszcze dzwonić do kierowniczki Koterii, telefon jest na stronie, i prosić o pomoc.
Są sytuacje wyjątkowe tak jak piszecie, może się ponownie nie udać złapanie podrostków.
Ja mam jedynie wątpliwość co do kastrowania pomiędzy czwartym a szóstym miesiącem, ponieważ kocięta zmieniają wtedy zęby mleczne na stałe, a to jest duży wysiłek dla organizmu.
Czytałam, że to jest okres krytyczny jeśli chodzi o zachorowanie na fip.
Hodowcy, którzy kastrują kocięta robią to w 14 tygodniu, czyli przed czwartym miesiącem życia.
Warunek jest taki, żeby kociak ważył ponad kilogram.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14232
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Śro wrz 03, 2014 11:09 Re: Warszawa Bemowo kociaki w kontenerze na odzież

Alvea pisze:Udalo się! Dzięki zorganizowanemu działaniu Dorci44 i Agnieszki mamy kociaki i matkę. Matka kreciła sie koło kontenera od poczatku, węszyła, baliśmy się, że przeniosła kociaki i sprawdza czy coś nie zostało. Przyjechał życzliwy pracownik EkoTextil i otworzył kontener. Dorcia znalazła w ubraniach ukryte trzy maleńkie, jeszcze ślepe kluseczki. Matka była głodna, ale udało się ją złapać na kociaki - tę wersje jeszcze niech potwierdzą dziewczyny, bo ja w tym czasie próbowałam odciągnąć uwagę jajecznego kocura, który zwęszył saszetkę Felixa.

Chcialabym ogromnie podziękować Dorocie i Adze za akcję, poświęcony wolny czas, sprzęt, fantastyczne nastawienie i zorganizowanie wszystkiego. Dziewczyny jesteście wspaniałe!

Nadal poszukuję kogoś sprawnego w tej okolicy, kto pomoże w sterylizacji kotów. Warunki do rozmnażania mają niezłe, bo chaotyczne dokarmianie na osiedlu jest widoczne i jest się gdzie ukryć. Kto pomoże z Bemowa?


czy wiadomo ile tam jest kotów do złapania i karmicieli, z którymi można się umówić na akcję?
ObrazekObrazek

Romi85

Avatar użytkownika
 
Posty: 1808
Od: Wto lut 18, 2014 12:29
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro wrz 03, 2014 11:38 Re: Warszawa Bemowo- uratowane kociaki i mama z kontenera

Konsekwencja tego wątku jest założony przez aniekk viewtopic.php?f=1&t=163639
Ewelina

Obrazek

3koty

 
Posty: 65
Od: Śro mar 12, 2014 7:35

Post » Śro wrz 03, 2014 12:35 Re: Warszawa Bemowo- uratowane kociaki i mama z kontenera

Niestety ,ale tak mi powiedziała dziewczyna która odebrała ode mnie telefon na moje pytanie czy młodzież jest również sterylizowana ,powiedziała nie ,sterylizujemy roczne ,też się zdziwiłam ,ponieważ kotka czy kocur 7/8 m. niewiele się różnią wyglądem od rocznych .
Ostatnio sterylizowałam kotkę która nie ważyła 2 kg . wyglądała jak moje 4 miesięczne tymczasy ,a wiem że ma z rok ,jej dzieci miały ze 3 m. :roll:
Obrazek

dorcia44

 
Posty: 43917
Od: Pt maja 19, 2006 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro paź 08, 2014 8:16 Re: Warszawa Bemowo- uratowane kociaki i mama z kontenera

Kochani zwracam się do Was z prośbą .
Kociaki z kontenera są ,żyją i generują wydatki .
Z 3 ,1 poszedł do adopcji . :idea:
Zostały 2 kociaki i ich mama która uznała że to jej dom i ona tam zostaje ,Aga nie ma serca wystawić ją na ulice .więc zostanie ,niestety.

Kociaki są 2 krotnie zaszczepione ,odrobaczone ,najedzone ,niestety teraz się pochorowały :idea: :cry:
Aga siedzi z nimi w lecznicy ,już nie mam pomysłu skąd na to brać :cry:
Może ktoś mógłby wspomóc ich leczenie ?
Obrazek

dorcia44

 
Posty: 43917
Od: Pt maja 19, 2006 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro paź 08, 2014 9:12 Re: POMOCY -W-wa Bemowo- KOCIAKI BARDZO CHORE:(

podrzucę bo sprawa pilna :(
Obrazek

LimLim

 
Posty: 35115
Od: Sob lut 23, 2002 20:08
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Post » Śro paź 08, 2014 9:27 Re: POMOCY -W-wa Bemowo- KOCIAKI BARDZO CHORE:(

Limlim ,dziękuję.
Kotydwa12 dziękuję za 100 zł ,jak tylko trafi do mnie na konto, przeleję Agnieszce .
Aga w lecznicy zostawiła 120 zł.
To była pierwsza wizyta . :|
Obrazek

dorcia44

 
Posty: 43917
Od: Pt maja 19, 2006 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro paź 08, 2014 11:04 Re: POMOCY -W-wa Bemowo- KOCIAKI BARDZO CHORE:(

tomek_k obiecał 100 zł ,dziękuję serdecznie .
Obrazek

dorcia44

 
Posty: 43917
Od: Pt maja 19, 2006 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro paź 08, 2014 22:47 Re: POMOCY -W-wa Bemowo- KOCIAKI BARDZO CHORE:(

podrzucę swoją prośbę.
Obrazek

dorcia44

 
Posty: 43917
Od: Pt maja 19, 2006 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw paź 09, 2014 15:21 Re: POMOCY -W-wa Bemowo- KOCIAKI BARDZO CHORE:(

zadzwoniła do mnie Aga i mówi ..dorcia jakiś facet wpłacił mi stówę :strach: (nie zdążyłam uprzedzić :oops: ) powiedziałam więc co i jak i wielkie uściski dla tomka_k :D
Obrazek

dorcia44

 
Posty: 43917
Od: Pt maja 19, 2006 20:20
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 475 gości