Siusianie poza kuwetą!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lip 01, 2014 20:16 Siusianie poza kuwetą!

POLECAM WZIĄĆ KUBEK GORĄCEJ HERBATY, BO TO BĘDZIE DŁUGI POST :)

Dzień dobry, to mój pierwszy wpis na forum więc pragnę przeprosić za wszystkie potknięcia i poprosić o wyrozumiałość :)
Jestem posiadaczką niespełna 11 miesięcznego kocura rasy Ragdoll. Kot przyjechał do nas w wieku 3 miesięcy, kilka dni po kastracji. Pochodzi z dobrej i cenionej hodowli. Zaraz po przyjeździe do nowego domu (dosłownie następnego dnia) kocur zapadł na koci katar. Choroba trwała mniej-więcej 3 tygodnie, może trochę dłużej brał dużo leków, miał problemy z oczyma. Gdy wyzdrowiał z kociego kataru zaczęły się rewolucje żołądkowe - nie wiem czy to normalne u kotów, ale zdarzały się częste wymioty, niespowodowane kłaczkami kojarzyłabym je raczej ze zmianą karmy. Miewał też biegunki, co czasami zdarza się do teraz.

TO zaczęło się chyba kiedy miał około 5 miesięcy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kot zaczął sikać poza kuwetą! szczególnie upodobał sobie łóżko i dywan, teraz do tego doszła plastikowa miska, którą trzymam w pokoju (wolę żeby załatwił się tam niż na łóżko). Nie jest to tak, że za każdym razem załatwia się poza kuwetą. Zwykle zdarza mu się to raz na około 3 dni. Weterynarz na rutynowej kontroli niczego nie wybadał, jedynie stwierdził, że ma chyba grube osłonki jąder, jeżeli dobrze pamiętam - nie chcę zmyślać. Kuwetę ma zamkniętą, narożną, dużą. Ma ją od kiedy do nas przyjechał. Żwirek też ma ten sam, polecony przez panią z hodowli. Brudy z kuwety wyjmuję przynajmniej raz dziennie, zwykle dwa. Cały wymieniam średnio raz na tydzień. Środkami chemicznymi myję nieco częściej niż raz na dwa tygodnie. Miejsce kuwety miał zmieniane tylko raz, kilka miesięcy temu, było to przesunięcie o dosłownie niecałe 2 metry.

Nie wiem czy to istotne, ale karmimy go suchą karmą Applaws Kitten, czasami dostaje mokre saszetki lub inne smakołyki dla kociąt + woda.

Kot zwykle przebywa na dość małej powierzchni - na noc zamykany ze mną w pokoju, w ciągu dnia też spędza tu trochę czasu, kilka godzin dziennie kiedy mój lokator jest nieobecny biega po dużej powierzchni, chodzę też z nim na długie spacery do ogrodu.

Kocur ma skłonności do "histerycznego" miauczenia. Budzi mnie rano głośnym, przeciągłym miauczeniem, robi to czasem gdy jest brany na ręce, oraz kiedy słyszy znajome głosy poza pokojem, lub ktoś przechodzi koło drzwi - siada wtedy naprzeciw nich i miauczy.

Myślę, że napisałam już wszystko w naszej sprawie. Może niektóre rzeczy są nieistotne, ale lepiej napisać niż nie :)

Proszę o pomoc, na samą myśl kolejnych lat z praniem pościeli co 3 dni krew mnie zalewa! :<

kotekklopotek

 
Posty: 2
Od: Wto lip 01, 2014 19:48

Post » Wto lip 01, 2014 20:27 Re: Siusianie poza kuwetą!

Zbadaj mocz. To może być zapalenie pęcherza.
Obrazek

miszelina

Avatar użytkownika
 
Posty: 13512
Od: Nie maja 06, 2007 13:31
Lokalizacja: Krakow

Post » Wto lip 01, 2014 22:00 Re: Siusianie poza kuwetą!

Czy kotek jest juz kastrowany? Może on o prostu "znaczy"? To się zresztą czasem pojawia także mimo kastracji.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60313
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro lip 02, 2014 19:12 Re: Siusianie poza kuwetą!

jolabuk5 pisze:Czy kotek jest juz kastrowany? Może on o prostu "znaczy"? To się zresztą czasem pojawia także mimo kastracji.


Jak napisałam w jednym z pierwszych zdań, był wykastrowany już zanim do nas przyjechał około 3 miesiąca życia.

kotekklopotek

 
Posty: 2
Od: Wto lip 01, 2014 19:48

Post » Śro lip 02, 2014 19:44 Re: Siusianie poza kuwetą!

Ja bym zaczęła od sprawdzenia moczu jak radzi miszelina. I upewniłabym się co do tej kastracji (te grube osłonki jąder coś dziwnie brzmią).
Jak mocz wyjdzie dobrze i badanie u weta będzie wskazywać na problemy behawioralne to można spróbować feromonów, karmy uspokajającej itp. Warto też skontaktować się z hodowcą często potrafi doradzić zwłaszcza jeśli to kot z jego hodowli i ma doświadczenie z tą rasą (czasem jakieś problemy, zachowania są typowe dla poszczególnych ras).

margoth82

 
Posty: 1409
Od: Pon lut 15, 2010 21:10

Post » Czw lip 03, 2014 22:00 Re: Siusianie poza kuwetą!

Wszelkie problemy z sikaniem poza kuwetą zaczyna się diagnozować od tego, czy kot jest zdrowy. Inne przyczyny bierzemy pod uwagę dopiero po stwierdzeniu, że kot jest chodzącym zdrowiem.
Więc tak jak napisały poprzedniczki - badanie moczu przede wszystkim.
Kot jest młody, więc to może być po prostu zapalenie pęcherza.
Obrazek
Obrazek
Jeszcze żaden nieśmiertelny bóg nie przeżył śmierci swoich wyznawców.
NAUKA O KLIMACIE.PL

genowefa

Avatar użytkownika
 
Posty: 18789
Od: Pon wrz 18, 2006 13:34
Lokalizacja: Warszawa-Ursus




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, włóczka, Zeeni i 313 gości