wyjazd z kotem do irlandii po 2012 roku

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob cze 28, 2014 23:21 wyjazd z kotem do irlandii po 2012 roku

witam, czy ktoś jechał do Irlandii z kotem po 2012, czyli po zmianie przepisów i zniesieniu kwarantanny? Byc może będę jechac z dwoma kotami, przymierzam się. Chciałabym wiedziec jak się za to zabrac i na co zwrócic uwagę po nowych przepisach. Jak najprościej przewieśc dwa koty, samolotem (jakimi liniami) czy samochodem? proszę o informację...

mika_xx

 
Posty: 1959
Od: Pon lis 27, 2006 22:51
Lokalizacja: Katowice

Post » Nie cze 29, 2014 0:02 Re: wyjazd z kotem do irlandii po 2012 roku

Wiozłam Kicusia przed zmianą przepisów, więc miałam dużo trudniej niż Ty.
Sprawdź sobie na stronie irlandzkiej ambasady jakie obecnie są warunki wwozu zwierząt.
Wprawdzie kwarantannę zniesiono ale z tego co wiem to pozostałe wymagania pozostały bez zmian - czyli szczepienia, odrobaczenie, odpchlenie, chip, paszport. Ja przewoziłam Kicusia LOT-em bo tylko ta linia miała akredytację na przewóz zwierząt do Irlandii. Kicuś był nadany na Cargo i leciał w ładowni wraz ze wszystkimi dokumentami. Na Cargo trzeba rezerwować miejsce 30 dni przed wylotem samolotu. A opiekun musi być na pokładzie samolotu. Trzeba umówić wizytę w Klinice w Swords i zamówić kuriera, który przewiezie koty z lotniska do kliniki. Koty odbierasz w klinice, po badaniu lekarskim i pozwoleniu na wjazd.
Zwierzątka można też przewieźć firmą kurierską, ale myślę, że jest to duuuużo drożej. W 2007 roku cena przewoźników była 3 x wyższa niż koszty poniesione przeze mnie.
Ale i tak sądzę, że powinnaś odwiedzić stronę ambasady - tam znajdziesz wszelkie informacje i całą procedurę, co po kolei musi być zrobione, wraz z adresami i danymi potrzebnych instytucji, jak np. kurier, klinika weterynaryjna.
Jeśli ktoś mówi, że nie lubi kotów to znaczy, że nie spotkał jeszcze tego właściwego.
Kicuś 04.1997 - 22.10.2010..........Troczuś 2004 - 14.02.2019...............Myszka.................... Mirmił.................GRysiu
Trzy zdjęcia kotów to za dużo.
Obrazek

Irlandzka Myszka

 
Posty: 1546
Od: Nie sie 15, 2010 16:49
Lokalizacja: Cork, Irlandia

Post » Nie cze 29, 2014 7:26 Re: wyjazd z kotem do irlandii po 2012 roku

witaj, dzieki za odpowiedz. Oddwiedze tę stronę. Czyli zawsze jest tak, że zwierzę transportują do tej kliniki tak a stamtąd się je odbiera? nie da się inaczej? czytałam już nawet wczoraj że można wieśc kota na pokładzie samolotu i to mi bardzo odpowiada. Nawet jakbym miała zapłacic za to więcej to chciałabym. A jak Ci się żyje z kotem w Irlandii? wszystko jest ok? Orientujesz się może czy jeśli chodzi o ubezpieczenie zwierzaka ( to od leczenia w lecznicach) obejmuje koty 14 letnie? czy są ograniczenia wiekowe? acha zapomniałam, czy jak kot leciał samolotem to dawałaś mu środek uspokajający?

czy orientujuesz sie gdzie mozna znaleźc listę przewoznikow lądowych? znalazłam jedynie listę samolotów. Znalazłam jeden temat że ktoś przewoził zwierze kurierem europa i wtedy jak się wiezie drogą lądowa to zwierzę nie musi jechac do kliniki Swords.

mika_xx

 
Posty: 1959
Od: Pon lis 27, 2006 22:51
Lokalizacja: Katowice

Post » Nie cze 29, 2014 16:06 Re: wyjazd z kotem do irlandii po 2012 roku

Z kotami żyje mi się super. Niestety mój ukochany Kicuś, który z nami przyjechał do Irlandii odszedł na pnn. Obecnie mam 2 i 1/2 kota :mrgreen: i jest świetnie. Jedyny problem w Ira, że czasami trudno jest znaleźć mieszkanie, w którym landlord wyraziłby zgodę na trzymanie zwierząt.
Ubezpieczenie można zawierać do 10-go roku życia zwierzaka. Są koty starsze, które mają ubezpieczenie ale warunkiem jest kilkuletnie wcześniejsze ubezpieczenie.
Nie można podawać kotom tradycyjnych środków uspokajających jeżeli wiezie się je samolotem.
Jeżeli chodzi o listę przewoźników lądowych to chyba najbardziej pomocne będą google. Ja wiem, że firma TEDEX, z której usług korzystam przewozi również zwierzęta.
Trzymam kciuki i daj znać jak poszło
Jeśli ktoś mówi, że nie lubi kotów to znaczy, że nie spotkał jeszcze tego właściwego.
Kicuś 04.1997 - 22.10.2010..........Troczuś 2004 - 14.02.2019...............Myszka.................... Mirmił.................GRysiu
Trzy zdjęcia kotów to za dużo.
Obrazek

Irlandzka Myszka

 
Posty: 1546
Od: Nie sie 15, 2010 16:49
Lokalizacja: Cork, Irlandia




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Donaldwoody, Goldberg, Google [Bot], kasiek1510 i 438 gości